Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-05-14, 10:40   #4741
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - część II

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Tak, tak tak
Dzięki za tego linka już go nie zgubię... mam nadzieję
Proszę

Cytat:
Patrzyła na mnie jak na kosmitkę i niedowierzała, że to co mam na głowie to efekt henny właśnie.
Teraz to już musisz pokazać swoje włosy daj zdjęciaaaa!

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2012-05-14, 10:45   #4742
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Proszę

Teraz to już musisz pokazać swoje włosy daj zdjęciaaaa!
Dam, obiecuję że w końcu fotnę kilka swoich ujeć, tylko myślę, że najlepiej łącznie z efektem tuż po nałożeniu. Teraz mam 3 tygodniowy odrost :/
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-14, 11:15   #4743
yuna6666
Raczkowanie

GG do yuna6666

Długość trzymania henny zalezy od intensywności odcienia, chodzi mi o to kiedy jest jaśniejszay akiedy ciemniejszy ?
Na moich rozjaśnianych włosach wyszedł piękny naturalny rudy
yuna6666 jest offline  
Stary 2012-05-14, 11:44   #4744
diablica piekielnica
Rozeznanie

Nie ma za co Ale czy trzeba rozłączać amlę? Bo ona ma działanie zakwaszające, czyli nie trzeba dodawać soku z cytryny. Te kilka godzin z henną nie powinno jej zaszkodzić Indygo za to im szybciej się położy tym lepiej. Był gdzieś w pierwszej części link do fajnej instrukcji "hennowej", przetłumaczonej na polski, może któraś z dziewczyn to go ma bo ja zgubiłam. Tam były ekstra informacje z przykładami na fotkach. Poszukaj w pierwszej części tego wątku, może znajdziesz...

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Kiedyś czytałam ksiązke o farbowaniu i tam było napisane, że aby uzyskac braz trzeba polaczyc henne z indygo... za to gdy zrobi sie dwustopniowo najpierw zwykla henna a potem indygo wychodzi czarny, czego chcialabym uniknac. Poszukam tej instrukcji, dziekuje za rade

Wlasnie zobaczyłam link do tej instrukcji. Tam sa podane proporcje mieszania indygo z henna i amla w celu uzyskania wlasnie brazow. Pisza, zeby najpierw sporządzić henne a potem dodac indygo i od razu nakładać na włosy. Konsystencja ma być dość gęsta, prawda? Ile mogę dodać Glorii do mieszanki 100g? starczy mi tyle na włosy do zapięcia stanika, proste, niezbyt gęste?

Edytowane przez diablica piekielnica
Czas edycji: 2012-05-14 o 11:54
diablica piekielnica jest offline  
Stary 2012-05-14, 12:42   #4745
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez diablica piekielnica Pokaż wiadomość
Nie ma za co Ale czy trzeba rozłączać amlę? Bo ona ma działanie zakwaszające, czyli nie trzeba dodawać soku z cytryny. Te kilka godzin z henną nie powinno jej zaszkodzić Indygo za to im szybciej się położy tym lepiej. Był gdzieś w pierwszej części link do fajnej instrukcji "hennowej", przetłumaczonej na polski, może któraś z dziewczyn to go ma bo ja zgubiłam. Tam były ekstra informacje z przykładami na fotkach. Poszukaj w pierwszej części tego wątku, może znajdziesz...

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

Kiedyś czytałam ksiązke o farbowaniu i tam było napisane, że aby uzyskac braz trzeba polaczyc henne z indygo... za to gdy zrobi sie dwustopniowo najpierw zwykla henna a potem indygo wychodzi czarny, czego chcialabym uniknac. Poszukam tej instrukcji, dziekuje za rade

Wlasnie zobaczyłam link do tej instrukcji. Tam sa podane proporcje mieszania indygo z henna i amla w celu uzyskania wlasnie brazow. Pisza, zeby najpierw sporządzić henne a potem dodac indygo i od razu nakładać na włosy. Konsystencja ma być dość gęsta, prawda? Ile mogę dodać Glorii do mieszanki 100g? starczy mi tyle na włosy do zapięcia stanika, proste, niezbyt gęste?
Konsystencja powinna być jak gęsty jogurt, spływać nie będzie bankowo, z tym że indygo jest trudniejsze, bardziej grudkowate, często odpada jakby kawałkami , łatwo się kruszy na włosach. To jest główny powód dlaczego je odstawiłam. Ale bardzo korci mnie ciemny brąz od Khadi, oj kusi...
Ile Glorii to nie wiem, ja dodawałam na oko - kilka łyżeczek na ok 100g henny. Ale jeśli robisz z indygiem to nie wiem... moze któraś z dziewczyn bardziej doświadczonych coś podpowie
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-14, 16:37   #4746
diablica piekielnica
Rozeznanie

Cytat:
Konsystencja powinna być jak gęsty jogurt, spływać nie będzie bankowo, z tym że indygo jest trudniejsze, bardziej grudkowate, często odpada jakby kawałkami , łatwo się kruszy na włosach. To jest główny powód dlaczego je odstawiłam. Ale bardzo korci mnie ciemny brąz od Khadi, oj kusi...
Ile Glorii to nie wiem, ja dodawałam na oko - kilka łyżeczek na ok 100g henny. Ale jeśli robisz z indygiem to nie wiem... moze któraś z dziewczyn bardziej doświadczonych coś podpowie
Nie korć bo będę musiała znów zrobić zamówienie ale póki co spróbuje jamile z indygo, pochwale sie efektem a Ty czym teraz farbujesz? Myślisz, że te 100g starczy mi na włosy do zapięcia biustonosza?
Stary 2012-05-14, 19:21   #4747
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez diablica piekielnica Pokaż wiadomość
Nie korć bo będę musiała znów zrobić zamówienie ale póki co spróbuje jamile z indygo, pochwale sie efektem a Ty czym teraz farbujesz? Myślisz, że te 100g starczy mi na włosy do zapięcia biustonosza?
Oj tam oj tam... wcześniej czy później znów zamówisz... Hennowanie jest jak narkotyk
Ja ze względów portfelowych kupuję Eldową naturalną i dodaję tylko sok z cytryny w ilościach na oko, tak z 1/2 na 100g. Za każdym razem wychodzi mi baaardzo ciemno, mahoniowo. Ale dziewczyny tą Khadi uzyskują piękny, gorzko-czekoladowy brąz chyba bez miedzianej poświaty, cudo z połyskiem
Na włosy do zapięcia stanika powinno Ci 100g wystarczyć (choć wszędzie sugerują więcej).
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:29   #4748
201705250955
Konto usunięte

Witajcie dziewczyny
Od kilku miesięcy przerzuciłam się na naturalne kosmetyki i mniej więcej w tym samym okresie zaczęłam farbować włosy na rudy, czerwony. Chciałabym użyć naturalnej henny, obecnie mam kolor Wellaton płomienna czerwień (sprany z odrostami w słynnym, mysim blondzie). Moim celem jest uzyskanie soczystej, ciepłej odcieni rudego, ale wiem, że nie zejdę na jaśniejszy kolor, więc ewentualnie interesuje mnie właśnie czerwień. Jak myślicie, jaki kolor uzyskam przy nakładaniu naturalnej henny? Na początku (2 dni temu) myślałam o hennie z naturalnej henny + amli, ale myślę, że włosy byłyby po prostu niemal brązowe- to odpada. Podobnie wątpię, bym użyła cytryny- jeśli już to chyba lepsze byłoby czerwone wino?
Moim celem jest uzyskanie jak najbardziej ciepłej czerwieni, bądź ciepłego rudego, choć boję się, że moje włosy będą po prostu ciemne brązowe!
Przeglądałam na helfy wiele zdjęć i filmów, ale chyba nikomu nie udało się uzyskać takiego koloru, o jakim marzę No ale trudno, raz się żyje, wolę mieć mniej odpowiadający mi kolor, ale za to ładniejsze, zdrowsze włosy!
201705250955 jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:41   #4749
weraxx
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez weraxx Pokaż wiadomość
Tutaj właśnie widać ciepły odcień

Czy jest jakaś metoda farbowania z użyciem henny aby wyszedł zupełnie zimny odcień?
Bo wydaje mi się, że jestem skazana na chemiki, oświećcie mnie jeśli się mylę
Powtórzę się, ale prosiłabym o odpowiedź jeśli ktoś się orientuje, wolałabym się upewnić przed sięgnięciem po kolejną chemiczną farbę:<
weraxx jest offline  
Stary 2012-05-14, 20:55   #4750
diablica piekielnica
Rozeznanie

Cytat:
Oj tam oj tam... wcześniej czy później znów zamówisz... Hennowanie jest jak narkotyk
Ja ze względów portfelowych kupuję Eldową naturalną i dodaję tylko sok z cytryny w ilościach na oko, tak z 1/2 na 100g. Za każdym razem wychodzi mi baaardzo ciemno, mahoniowo. Ale dziewczyny tą Khadi uzyskują piękny, gorzko-czekoladowy brąz chyba bez miedzianej poświaty, cudo z połyskiem
Na włosy do zapięcia stanika powinno Ci 100g wystarczyć (choć wszędzie sugerują więcej).
Pomału się o tym przekonuje jeszcze raz dziekuje z pomoc juz nie mogę się doczekać "hennowania"
Stary 2012-05-14, 21:15   #4751
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez weraxx Pokaż wiadomość
Powtórzę się, ale prosiłabym o odpowiedź jeśli ktoś się orientuje, wolałabym się upewnić przed sięgnięciem po kolejną chemiczną farbę:<
Da się, ale nie ma na to sposobu, który by wszystkim pasował.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-05-15, 12:18   #4752
playground_love
Przyczajenie

Hej, chcę sie upewnić - czy dobrze zrozumiałam, czytając recenzje, że henna nie niszczy włosów, a nawet przeciwnie, pielęgnuje je?
dokładniej, to zastanawiam sie nad henną z venity.
playground_love jest offline  
Stary 2012-05-15, 17:35   #4753
doniek
Raczkowanie

farba w 100% ziołowa działa pielęgnacyjnie, np. taką farbą jest khadi, jednak venita jest farbą słabszej jakości , może mieć jakieś chemiczne dodatki.

Dziewczyny mam problem, właśnie odebrałam farbę od kuriera patrze a na pudełku napisane jest "naturliches NUSSBRAUN" czyli orzechowy brąz ? bo miał do mnie zostać wysłany ciemny brąz z ciemnego brązu jestem zadowolona, dał u mnie ładny ciemny kolor, czy pomiędzy ciemnym brązem a orzchowym jest różnica ? nie chcę mieć żadnych rudych tonów, orzeszek ich nie daje ?? ciemny brąz u mnie ich nie dał dlatego mi się spodobał

dobra obejrzałam se galerię i widzę że u części widać jakieś rude tony a u części kolor jest tak chłodny i tak ciemny jak po ciemnym brązie. Zapewne znaczenie ma wyjściowy kolor włosów.

Edytowane przez doniek
Czas edycji: 2012-05-15 o 17:59
doniek jest offline  
Stary 2012-05-15, 19:12   #4754
Kala_88
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez doniek Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem, właśnie odebrałam farbę od kuriera patrze a na pudełku napisane jest "naturliches NUSSBRAUN" czyli orzechowy brąz ? bo miał do mnie zostać wysłany ciemny brąz z ciemnego brązu jestem zadowolona, dał u mnie ładny ciemny kolor, czy pomiędzy ciemnym brązem a orzchowym jest różnica ? nie chcę mieć żadnych rudych tonów, orzeszek ich nie daje ?? ciemny brąz u mnie ich nie dał dlatego mi się spodobał

dobra obejrzałam se galerię i widzę że u części widać jakieś rude tony a u części kolor jest tak chłodny i tak ciemny jak po ciemnym brązie. Zapewne znaczenie ma wyjściowy kolor włosów.
To chyba się pomylili wysyłając jak dostałaś orzecha
Różnica jest, używałam i tego, i tego. U mnie ciemny brąz wychodzi naprawdę jako ciemny chłodny brąz, orzech wyszedł dużo jaśniej ale to kładłam na refleksy etc. A jak już masz ciemniejsze włosy to może wyjdzie ok

Swoją drogą w nd nakładałam właśnie hennę Khadi, i zaraz idę w końcu umyć włosy i nałożyć maskę bo są tak mega przesuszone... poprzednio chyba nie miałam takiego siana.
Stary 2012-05-15, 21:57   #4755
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez doniek Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem, właśnie odebrałam farbę od kuriera patrze a na pudełku napisane jest "naturliches NUSSBRAUN" czyli orzechowy brąz ? bo miał do mnie zostać wysłany ciemny brąz
Napisz, że się pomylili może doślą ciemny brąz.

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2012-05-15, 23:47   #4756
doniek
Raczkowanie

pewnie nie byłoby problemu z wymianą, ale nie chciało mi się dzwonić po kuriera żeby wrócił po paczkę to w końcu ta darmowa farba więc nie będę narzekać, dobrze że jakąkolwiek dostałam hehe a doszłam do wniosku, że nie szkodzi spróbować, bo wciąąż męczę się z zielenią na włosach, może orzechowy brąz mi to lepiej pokryje postanowiłam spróbować dwustopniowego farbowania, właśnie robiłam henną a jutro zrobię orzeszkiem i może w końcu ta zieleń zniknie.
Ale coś dziwnego się stało bo nawet henna tej zieleni do końca nie pokryła, jak się przyjrzeć nadal ją widać na końcach
doniek jest offline  
Stary 2012-05-17, 11:11   #4757
Kala_88
Rozeznanie

Mój efekt po Khadi ciemny brąz

Oczywiście przy świetle i tak są refleksy, nie wiem czy kiedykolwiek się tego pozbędę. Ale podoba mi się jak wyszło Oba zdjęcia są po hennie, tylko po prawej zdjęcie robione przy lampie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2012-05-17 07.18.23.jpg (18,8 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-05-16 21.39.12.jpg (60,2 KB, 53 załadowań)
Stary 2012-05-17, 12:29   #4758
pannawiosna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Tak czytam i czytam... wszystkie polecacie henny Khadi. Do tej pory używałam Eld - tania i łatwo dostępna, ale niestety szybko płowieje i nie daje zbyt efektownego efektu
Dlatego zastanawiam się nad zakupem Khadi... tylko mam wątpliwości -czym różni się zwykła henna Khadi od tej z amlą i jatrophą?? Która daje bardziej czerwony/ognisty odcień, a która bardziej rudy/naturalny??
pannawiosna jest offline  
Stary 2012-05-17, 12:37   #4759
vanilia1985
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
Tak czytam i czytam... wszystkie polecacie henny Khadi. Do tej pory używałam Eld - tania i łatwo dostępna, ale niestety szybko płowieje i nie daje zbyt efektownego efektu
Dlatego zastanawiam się nad zakupem Khadi... tylko mam wątpliwości -czym różni się zwykła henna Khadi od tej z amlą i jatrophą?? Która daje bardziej czerwony/ognisty odcień, a która bardziej rudy/naturalny??

wydaję mi się,że ta z amlą daje rudy
japtropha-czerwony
vanilia1985 jest offline  
Stary 2012-05-17, 12:43   #4760
Cjuban
Raczkowanie

Czy jeśli mam włosy dość ciemny brąz to żeby je przyciemnić o jeden odcień lepiej kupić Orzechowy Brąz Czy Czarny Khadi.

Foto moich włosów w załączniku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1170443.jpg (44,7 KB, 18 załadowań)
24 25 26 27 28 29 30
włosy 27 cm, fale-typ 2a/2b, porowatość ekstremalnie niska.Szukam ENCANTO!
Cjuban jest offline  
Stary 2012-05-17, 13:30   #4761
karolina2121
siedzę i myślę

Dziewczyny czy znacie jakieś naturalne sposoby żeby odrobinę rozjaśnić włosy po hennie ciemny brąz? Nie spodziewałam się, aż tak ciemnego efektu..
Stary 2012-05-17, 14:28   #4762
pannawiosna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
wydaję mi się,że ta z amlą daje rudy
japtropha-czerwony

Ale sęk w tym, że jedna z nich to czysta henna, a druga to henna+amla+jatropha. Dlatego ponawiam pytanie - jakie kolory uzyskuje się po ich użyciu ?? Która z nich daje naturalne, a która bardziej ogniste odcienie ??
pannawiosna jest offline  
Stary 2012-05-17, 15:44   #4763
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Ale sęk w tym, że jedna z nich to czysta henna, a druga to henna+amla+jatropha. Dlatego ponawiam pytanie - jakie kolory uzyskuje się po ich użyciu ?? Która z nich daje naturalne, a która bardziej ogniste odcienie ??
Podpinam się do pytania Z ręką na sercu szukałam informacji na ten temat. Obawiam się, że u każdego po prostu inaczej te odcienie wychodzą. Mnie akurat interesuje odcień bardziej rudy, nie czerwony. Farbowałam henną z amlą (Khadi) i odcień początkowo był rudy, ale z czasem robi się bardziej czerwony, co niekoniecznie mi się podoba

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline  
Stary 2012-05-17, 16:51   #4764
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Poczytaj składy tych mieszanek. Zwykła henna powinna barwić na miedziano, mieszanka z amlą i jatrophą na miedziano z odcieniem czerwieni.
Ale zauwazyłam, że te odcienie to i tak sprawa indywidualna i nie tylko od naturalnego koloru włosa zależy. Np moja córka pomimo że jest jaśniejsza to po hennie (tej samej bo paćkę rozrabiam zawsze na nas obie) wychodzi bardziej mahoniowa niż ja. I nie dodaję nic poza sokiem z cytryny i wodą. Od ok roku nakładamy sobie najzwyklejszy w świecie ELD.

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Podpinam się do pytania Z ręką na sercu szukałam informacji na ten temat. Obawiam się, że u każdego po prostu inaczej te odcienie wychodzą. Mnie akurat interesuje odcień bardziej rudy, nie czerwony. Farbowałam henną z amlą (Khadi) i odcień początkowo był rudy, ale z czasem robi się bardziej czerwony, co niekoniecznie mi się podoba
To nałóż sobie czystą hennę, bez dodatków. Tyle, że przez pierwsze dni ona wciaż zmienia odcień, intensywność, może więc umyj wcześniej włosy?
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-17, 17:01   #4765
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:

To nałóż sobie czystą hennę, bez dodatków. Tyle, że przez pierwsze dni ona wciaż zmienia odcień, intensywność, może więc umyj wcześniej włosy?
Dziękuję. Planowałam zastosować czystą hennę lub zrezygnować z henny i użyć farby typu Sanotint lub Biokap. U mnie ciemnienie, a raczej czerwienienie pojawiło się po kilku tygodniach

margoltka jest offline  
Stary 2012-05-17, 17:33   #4766
1985SiWA
Zakorzenienie

hej dziewczyny ja jednak musze przeprosic sie z henną, wosy mi po chemicznych leca garsciami pewnie wina PPD.
Stary 2012-05-17, 18:21   #4767
Cjuban
Raczkowanie

nie ten watek
24 25 26 27 28 29 30
włosy 27 cm, fale-typ 2a/2b, porowatość ekstremalnie niska.Szukam ENCANTO!

Edytowane przez Cjuban
Czas edycji: 2012-05-17 o 18:33
Cjuban jest offline  
Stary 2012-05-17, 19:39   #4768
Savanoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziękuję. Planowałam zastosować czystą hennę lub zrezygnować z henny i użyć farby typu Sanotint lub Biokap. U mnie ciemnienie, a raczej czerwienienie pojawiło się po kilku tygodniach
O, to ciekawe... powinno być raczej odwrotnie po takim czasie... serio ciemnieje? A może Twoje są na tyle ciemne ze nawet jak się coś wypłukuje to wygląda na czerwienienie? Bo u mnie widać wyraźny odrost, ale reszta nei blednie za bardzo. A jednak jak nakładam ponownie to włosy są intensywniejsze jakby, no nie wiem jak to nazwać Uwielbiam takie świezo po hennie, tą grubość a nawet zapach sianka polubiłam Jedyny mankament, to że lekko brudzi dłonie (a lubię ich dotykać tuż po hennie)

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja jednak musze przeprosic sie z henną, wosy mi po chemicznych leca garsciami pewnie wina PPD.
Może to też przesilenie wiosenne.....
Tak czy siak henna im nie zaszkodzi ... a wręcz odwrotnie
Savanoja jest offline  
Stary 2012-05-17, 19:50   #4769
1985SiWA
Zakorzenienie

Cytat:
O, to ciekawe... powinno być raczej odwrotnie po takim czasie... serio ciemnieje? A może Twoje są na tyle ciemne ze nawet jak się coś wypłukuje to wygląda na czerwienienie? Bo u mnie widać wyraźny odrost, ale reszta nei blednie za bardzo. A jednak jak nakładam ponownie to włosy są intensywniejsze jakby, no nie wiem jak to nazwać Uwielbiam takie świezo po hennie, tą grubość a nawet zapach sianka polubiłam Jedyny mankament, to że lekko brudzi dłonie (a lubię ich dotykać tuż po hennie)

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Może to też przesilenie wiosenne.....
Tak czy siak henna im nie zaszkodzi ... a wręcz odwrotnie
niestety nie
Stary 2012-05-17, 20:30   #4770
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Też mnie to czerwienienie dziwi Było to moje trzecie farbowanie Khadi. Po pierwszych dwóch razach farba wypłukiwała się. Teraz nie znika, a robi się bardziej czerwona. Znika ta ładna kasztanowa rudość i pojawia się czerwnień. Włosy mam raczej średnie, jeśli chodzi o odcień. Boję się kolejnego hennowania, ponieważ nie chcę czerwonych włosów

margoltka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości