Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-06-04, 14:17   #4951
Szaruch
Zadomowienie

GG do Szaruch
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - część II

cześć dziewczyny, pisałam tu już wcześniej ale właśnie przyszła moja henna więc zanim zacznę kombinować to się upewnię.
kupiłam 3 saszetki ELD - 2 miedziane i 1 tycjan. chcę je zmieszać.
mam obecnie sprany, dość jasny rudy.
jak myślicie, jaki odcień mi wyjdzie?
czytałam też, że nie powinno zalewać się ciepłą wodą - sama cytryna i przykładowo żółtka.
to jak to jest?
pas - 83
biodra - 101
udo - 59

Szaruch jest offline  
Stary 2012-06-04, 17:31   #4952
magda88
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Kolor chna z eldu sklada się z naturalnej henny tylko, bez barwników, więc z szamponetką nie powinno być problemu.
Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Pisałam chyba stronę wcześniej, że:
- szamponetka nie ma składników reagujących ze "sztucznościami" dodawanymi do henny,
- Eld pisze bzdury na opakowaniach, więc lepiej mu nie ufać i tak.
Dziękuję bardzo

'Far from what I once was but not yet what I'm going to be

The best of me is yet to come
magda88 jest offline  
Stary 2012-06-04, 18:49   #4953
Chardon
Zadomowienie

W moim albumie do obejrzenia efekty po dzisiejszym 2 godzinnym trzymaniu na włosach cassi Khadi.
Mieszanka:
- 2 łaskie łyżki cassi,
- sok z połówki cytryny,
- trochę bardzo ciepłej wody.
Wymieszaną papkę odstawiłam do ciepłego na godzinę.
Potem dodałam dwie łyżki maski Gloria i nałożyłam na włosy.

Kolor się ocieplił, włosy nabrały puszystości. Są lekko suche, ale bez przesady.

Mam tylko pytanie: czy przy cassi, tak jak przy hennie, powinnam się teraz wstrzymać 72 godziny przed ponownym myciem? Poprzednio tego nie robiłam i nie wiem czy jutro myć czy sobie darować żeby osiągnąć inny efekt.
Stary 2012-06-04, 20:20   #4954
Anecka
Zakorzenienie

Przyszla moja henna z biopiekna w srode po 20 bede hennowac wlosy tyle ze obawiam sie ze nic kolor nie zlapie. Jak robilam probką to myslalam ze pasmo bedzie miedziane na dlugosci bo mam spraną wiewiore podchodzaca pod braz .. No a tu nic nie wyszlo.

Czyli do henny moge dodac kurkume zeby bylo bardziej rudo, ile tej kurkumy dac?

Musze sie przygotowac

Savanoja, rewelacyjny kolor Tobie wyszedl powinien mi wyjsc podobny kolor..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2012-06-04 o 20:32
Anecka jest offline  
Stary 2012-06-04, 20:27   #4955
Savanoja
Rozeznanie

Wreszcie dodałam do galerii swoje efekty z Eldu (kolor chna).
Robię Eldem
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...do-wlosow.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg po bez flesza4.jpg (76,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tył 1.jpg (93,9 KB, 37 załadowań)
Savanoja jest offline  
Stary 2012-06-04, 22:01   #4956
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość

Mam tylko pytanie: czy przy cassi, tak jak przy hennie, powinnam się teraz wstrzymać 72 godziny przed ponownym myciem? Poprzednio tego nie robiłam i nie wiem czy jutro myć czy sobie darować żeby osiągnąć inny efekt.
nie ma takiej potrzeby w cassi nie ma barwika, który miałby sie utlenić

Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline  
Stary 2012-06-04, 22:18   #4957
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
nie ma takiej potrzeby w cassi nie ma barwika, który miałby sie utlenić
Jest barwnik żółty - antrachinon.
Nie wiem jak z jego ultenianiem i wiązaniem do keratyny, ale jeśli zależy nam na utrzymaniu koloru, to lepiej poczekać z myciem.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-06-05, 19:53   #4958
Anecka
Zakorzenienie

Kolo 23 bede robic papke bo rano jutro nie będę miec czasu, a farbowanie odbedzie sie jutro kolo 20. Ile mniej wiecej czasu zajmuje samo nakladanie na wlosy do lopatki, geste?

Czytalam, ze jak daje sie cytryne do zrobienia papki to henna sciemnieje mocno na wlosach, a jak dodam kurkumy to deczko wyjda bardziej rudawe niz czerwonawe?

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2012-06-05 o 19:58
Anecka jest offline  
Stary 2012-06-05, 20:49   #4959
metice
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

heloł, szybkie pytanie - czy do glossa z henny mogę dodać dodatkowo kolagen płynny??? Chcę dzisiaj robić glossa, będę dźwięczna za pomoc
Stary 2012-06-06, 09:35   #4960
Chardon
Zadomowienie

Cytat:
Jest barwnik żółty - antrachinon.
Nie wiem jak z jego ultenianiem i wiązaniem do keratyny, ale jeśli zależy nam na utrzymaniu koloru, to lepiej poczekać z myciem.
Zostawiłam włosy bez mycia przez te dwa dni.
Uwaga dla potomnych: zauważyłam, że raczej nie ma większego znaczenia czy umyjemy włosy już na następny dzień czy zaczekamy. Kolor się nie pogłębił, a przy myciu leciała zielonkawa woda i widać różnicę między tym co było tuż po nałożeniu cassi, a tym co jest teraz (chociaż różnica jest malutka).
Stary 2012-06-06, 10:37   #4961
Anecka
Zakorzenienie

Moja papka dojrzewa. Niestety za malo cytryny mialam to musialam dodac wody. Po 20 bede nakladac a kolo 23 zmywac. Oby wyszlo ok bo jutro na uroczystosc ide poki ci lece do pracy

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2012-06-06, 13:48   #4962
pannawiosna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Chcę zrobić dzisiaj gloss z odżywką Isany - czy po takim zabiegu, podobnie jak po samej hennie, również zalecane jest 48 bez mycia,odżywek i innych mazideł na włosy ??
pannawiosna jest offline  
Stary 2012-06-06, 16:32   #4963
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Zostawiłam włosy bez mycia przez te dwa dni.
Uwaga dla potomnych: zauważyłam, że raczej nie ma większego znaczenia czy umyjemy włosy już na następny dzień czy zaczekamy. Kolor się nie pogłębił, a przy myciu leciała zielonkawa woda i widać różnicę między tym co było tuż po nałożeniu cassi, a tym co jest teraz (chociaż różnica jest malutka).

Miskaa78 jest offline  
Stary 2012-06-06, 17:51   #4964
goldika
Zakorzenienie

Kurcze jestem tydzien od hennowania i wyraznie widze, ze orzeszek nie chwycil mi moich naturalnych odrostow
a moze na odrosty polozyc zwykla farbe w takim razie? a potem co np 2mce henna na calosc?

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2012-06-06, 20:31   #4965
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Kurcze jestem tydzien od hennowania i wyraznie widze, ze orzeszek nie chwycil mi moich naturalnych odrostow
a moze na odrosty polozyc zwykla farbe w takim razie? a potem co np 2mce henna na calosc?
ja bym położyła jeszcze raz na sam odrost - moje indygo tez sie wypłukiwało a po kolejnej warstwie lepiej zostawało
spróbuj zanim użyjesz farby ( a jeśli farba to najlepiej na olej

Miskaa78 jest offline  
Stary 2012-06-06, 20:45   #4966
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
ja bym położyła jeszcze raz na sam odrost - moje indygo tez sie wypłukiwało a po kolejnej warstwie lepiej zostawało
spróbuj zanim użyjesz farby ( a jeśli farba to najlepiej na olej
kliknelam jeszcze 2opakowania orzeszka na allegro. Przyjdzie to dam na odrost. Z chemia sie wstrzymam bo po jednym hennowaniu wlosy sa juz o niebo lepsze wiec szkoda mi wracac do chemicznych.
Zrobie tak jak napisalas

jeszcze jedno... mozna dodac do henny herbate. To moze byc np zwykly lipton zaparzony?

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2012-06-06, 20:54   #4967
agulaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
kliknelam jeszcze 2opakowania orzeszka na allegro. Przyjdzie to dam na odrost. Z chemia sie wstrzymam bo po jednym hennowaniu wlosy sa juz o niebo lepsze wiec szkoda mi wracac do chemicznych.
Zrobie tak jak napisalas
farbowałaś może khadi orzechowy brąz?

jaki byl Twój wyjściowy kolor? pytam, bo mam zamiar użyć orzecha, a sama mam 13 cm odrostu, reszta wlosów jest deczko jaśniejsza i jestem teraz pełna obaw, że mi nie pokryje równo...
agulaaaa jest offline  
Stary 2012-06-06, 21:21   #4968
goldika
Zakorzenienie

kladlam orzechowy braz tydzien po farbowaniu color&soin 6N ale ta farba przez tydzien wyplukala wiec wlosy byly troche jasniejsze niz na foto
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (55,8 KB, 76 załadowań)

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2012-06-06, 23:12   #4969
Anecka
Zakorzenienie

Goldika, ladnie wygladaja wlosy takie zdrowe i lsniace, brak spranych wlosow

Siedze z papka na glowie. Nakladanie okazalo sie strasznie trudne, nie wystarczylo mi henny. Myslałam ze wlosy pokryte w calosci a tz przyszedl i mowi ze caly tyl suchy (bez henny) :/ to mi tam dolozyl tego co zostalo. Ciekawa jestem czy cos wyjdzie, troche jestem sceptycznie nastawiona po tym jak testowe pasmo nie wyszlo a teraz cytryny na domiar zlego nie mialam i musialam rozrzedzac wodą....

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2012-06-07, 13:17   #4970
_Sarenka_
Zadomowienie

Dziewczyny, możecie mi przypomnieć jak długo powinno się trzymać czystą hennę, a jak długo indygo przy farbowaniu dwustopniowym na czarno ?
_Sarenka_ jest offline  
Stary 2012-06-08, 00:20   #4971
individual01
Raczkowanie

Cześć dziewczyny!
Chciałam się was poradzić w sprawie farbowania włosów henną. Mam długie, prawie do pasa włosy, ciemny brąz. nigdy nie farbowane. niby jest ich dużo,ale tak naprawdę są oklapnięte i nie mają połysku, a oprócz tego strasznie widoczne są białe końcówki zniszczonych włosów od prostownicy. I tak od paru miesięcy chodzi za mną myśl czy by ich nie zafarbować, aby nabrały połysku i wyglądały na zdrowe i gęste. Właściwie to podoba mi się mój naturalny kolor i w sumie chciałabym zafarbować je na zbliżony kolor do moich obecnych włosów. zdecydowałabym się tylko na henne bo słyszałam że nie niszczy włosów, a że jestem młoda to nie chciałabym ich zawczasu niszczyć normalnymi farbami, bo na to przyjdzie jeszcze czas.
i mam do was w związku z tym pytanie, czy po farbowaniu henną uzyskam efekty które opisałam powyżej? czy jestem w stanie tak dobrać hennę, aby wyszedł mi zbliżony kolor do moich obecnych włosów, bo włosy rosną mi błyskawicznie i boję się że odrosty 2 cm miałabym już po tygodniu a nie chciałabym ich farbować tak często będę wdzięczna za odpowiedzi
Stary 2012-06-08, 00:23   #4972
fluxus9
A cobra on my left...

Cytat:
Napisane przez individual01 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Chciałam się was poradzić w sprawie farbowania włosów henną. Mam długie, prawie do pasa włosy, ciemny brąz. nigdy nie farbowane. niby jest ich dużo,ale tak naprawdę są oklapnięte i nie mają połysku, a oprócz tego strasznie widoczne są białe końcówki zniszczonych włosów od prostownicy. I tak od paru miesięcy chodzi za mną myśl czy by ich nie zafarbować, aby nabrały połysku i wyglądały na zdrowe i gęste. Właściwie to podoba mi się mój naturalny kolor i w sumie chciałabym zafarbować je na zbliżony kolor do moich obecnych włosów. zdecydowałabym się tylko na henne bo słyszałam że nie niszczy włosów, a że jestem młoda to nie chciałabym ich zawczasu niszczyć normalnymi farbami, bo na to przyjdzie jeszcze czas.
i mam do was w związku z tym pytanie, czy po farbowaniu henną uzyskam efekty które opisałam powyżej? czy jestem w stanie tak dobrać hennę, aby wyszedł mi zbliżony kolor do moich obecnych włosów, bo włosy rosną mi błyskawicznie i boję się że odrosty 2 cm miałabym już po tygodniu a nie chciałabym ich farbować tak często będę wdzięczna za odpowiedzi
kup "cassię" -to bezbarwna henna, która odżywia włosy
albo zmieszaj odżywkę z niewielką ilością henny w odcieniu brązowym khadi, to pewnie też uzyskasz dobry efekt.

Edytowane przez fluxus9
Czas edycji: 2012-06-08 o 00:25
fluxus9 jest offline  
Stary 2012-06-08, 00:48   #4973
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Cześć dziewczyny!
Przepraszam, że się czepiam i tylko do tego odnoszę, ale...katujesz włosy prostownicą, a boisz się farb? Zapewniam Cię, że one niszczą w niewielkim stopniu, za to prostownica to samo zło i lepiej ją wyrzuć albo daj wrogowi
A zniszczone końcówki należy ściąć, bo rozdwojenia będą "szły" dalej niestety :/

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2012-06-08, 09:32   #4974
judge
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się czepiam i tylko do tego odnoszę, ale...katujesz włosy prostownicą, a boisz się farb? Zapewniam Cię, że one niszczą w niewielkim stopniu, za to prostownica to samo zło i lepiej ją wyrzuć albo daj wrogowi
A zniszczone końcówki należy ściąć, bo rozdwojenia będą "szły" dalej niestety :/
popieram cudów po hennie nie będzie jeśli nie zaczniesz dbać o włosy
Stary 2012-06-10, 21:36   #4975
Relyah
Raczkowanie

Hej, potrzebuję w miarę szybkiej odp. bo już siedzę z pasemkiem henny na głowie

otóż mam dwie paczuszki Khadi - jedna to naturalna, druga jasny brąz.
Nie mam pojęcia, która jest która, bo nie opisałam.

Jedna jest ciemniejsza - druga bardziej zielona.
Stawiam, że bardziej zielona to naturalna, ale pewności nie mam, bo drewniany patyczek zafarbował mi się na żółto-rudo?!

Wie ktoś?

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Cytat:
Cześć dziewczyny!

Jeśli podoba Ci się Twój naturalny kolor, to nie farbuj włosów!!!!!
Ja oddałabym cały majątek za powrót do moich naturalnych..
Zetnij końcówki, nie prostuj i dbaj o nie - wątki nt. dbania są gdzieś na forum.. Amla, cassia to takie produkty pokrewne, możesz też wkręcić się w olejowanie i mycie OMO - te sposoby wydają mi się najciekawsze powodzenia

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, pisałam tu już wcześniej ale właśnie przyszła moja henna więc zanim zacznę kombinować to się upewnię.
kupiłam 3 saszetki ELD - 2 miedziane i 1 tycjan. chcę je zmieszać.
mam obecnie sprany, dość jasny rudy.
jak myślicie, jaki odcień mi wyjdzie?
czytałam też, że nie powinno zalewać się ciepłą wodą - sama cytryna i przykładowo żółtka.
to jak to jest?
Pewnie już zafarbowane, ale odpowiem na przyszłość.
Kolor zależy od Twojego wyjściowego, ale ogólnie powinien wyjść miedziany (jasny rudo-pomarańczowy = coś w deseń mojego avataru). Im jaśniejsze włosy - tym mocniejsza "żarówka" Tym bardziej, że farbujesz chyba pierwszy raz - ja po 2 latach farbowania miałam już mahoń na głowie (ciemnieje z biegiem czasu)

Co do ciepłej wody - zalewać, zalewać.
Ale temp. ok. 50 stopni. Nie może być wrzątek, bo henna może stracić swoje właściwości. Cytrynka owszem - pół, jedna, dwie - jak tam sobie chcesz, byle nie za dużo, bo może podrażnić skórę i wysuszyć nieco włosy. Można też użyć octu (ja właśnie mam na głowie z octem, bo cytrynki brak)
W żółtka bym się nie bawiła, ale jak tam kto woli, pomysł ciekawy. Ja polecam mieszanie z odżywką Gloria.

Edytowane przez Relyah
Czas edycji: 2012-06-10 o 21:39
Relyah jest offline  
Stary 2012-06-10, 22:37   #4976
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Hej, potrzebuję w miarę szybkiej odp. bo już siedzę z pasemkiem henny na głowie

otóż mam dwie paczuszki Khadi - jedna to naturalna, druga jasny brąz.
Nie mam pojęcia, która jest która, bo nie opisałam.

Jedna jest ciemniejsza - druga bardziej zielona.
Stawiam, że bardziej zielona to naturalna, ale pewności nie mam, bo drewniany patyczek zafarbował mi się na żółto-rudo?!

Wie ktoś?
Ja stawiam, że to bardziej zielone to jasny brąz. Do tej pory wszystkie moje ciemne mieszanki Khadi były bardziej zielone.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-06-10, 23:41   #4977
Relyah
Raczkowanie

Cytat:
Ja stawiam, że to bardziej zielone to jasny brąz. Do tej pory wszystkie moje ciemne mieszanki Khadi były bardziej zielone.
Tak, zielona. Sprawdziłam w przykładach farbowania na khadi..
Ale ten jasny brąz w ogóle nie chwyta Na pasemku nic nie wyszło - teraz trzymam całość już od godziny.. zobaczymy co będzie
Relyah jest offline  
Stary 2012-06-11, 11:27   #4978
Chardon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Tak, zielona. Sprawdziłam w przykładach farbowania na khadi..
Ale ten jasny brąz w ogóle nie chwyta Na pasemku nic nie wyszło - teraz trzymam całość już od godziny.. zobaczymy co będzie
Moja cassia ma taki zielono-żółty kolor jako proszek.
Stary 2012-06-11, 17:55   #4979
VMK
Rozeznanie

GG do VMK

Hej dziewczyny

Mam takie pytanko... ponieważ używam od niedawna henny khadi henna z amlą, ale rudy który otrzymuje jest taki.... bigosowy ;P
Czy jest jakiś sposób żeby uzyskać bardziej czerwonawy kolor? albo nawet coś pod bordo? Może coś do niej dodać?
VMK jest offline  
Stary 2012-06-11, 18:49   #4980
Chardon
Zadomowienie

VMK a jaki masz wyjściowy kolor włosów? Nakładasz hennę samą czy zmieszaną z odżywką/maską?
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości