Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-09, 15:49   #871
sylvi300
Zakorzenienie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

ja właśnie siedzę z henną czarną Khadi na głowie, kilka godzin temu robiłam odrosty naturalną henną, ale były czerwone :P mi na całe włosy starczyło 50 gram, następne 50 zostawiłam na następny raz.

Po ilu myjecie normalnie szamponem, po 24h czy czekacie 48h?

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline  
Stary 2011-10-09, 19:49   #872
kropaa
Raczkowanie

Mam krótkie włosy - po ramiona i niestety gęstością nie grzeszą wszystko się okaże w praniu będę chciała żeby mi wystarczyło na dwa razy. Jutro przejdę się po moim mieście czy są henny Khadi.

A używałyście tańszych henn i również dobrych jak khadi ?
kropaa jest offline  
Stary 2011-10-09, 20:06   #873
majreg
Wtajemniczenie

Zakupiłam dziś niebieską płukankę co by trochę spopielić moje rudości i jest takiego samego koloru jak fioletowa. Miałyście kiedyś naprawdę niebieską?
Stary 2011-10-09, 20:49   #874
kropaa
Raczkowanie

A co uważacie o hennie Heenara jest trochę tańsza ale czy nie wysusza włosów?

Nie wiem czy dobrze wyczytałam, Czy w Czarnej hennie Khadi (indygo) jest ten składnik PPD?

Edytowane przez kropaa
Czas edycji: 2011-10-09 o 20:57
kropaa jest offline  
Stary 2011-10-09, 21:09   #875
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
A co uważacie o hennie Heenara jest trochę tańsza ale czy nie wysusza włosów?

Nie wiem czy dobrze wyczytałam, Czy w Czarnej hennie Khadi (indygo) jest ten składnik PPD?
Heenary nie używałam, ale skład wygląda fajnie.

Tak właściwie nie ma czegoś takiego jak czarna henna. Henna daje tylko rudoczerwony kolor i nic więcej. Do uzyskania czarnego koloru potrzeba innych składników.
Khadi robi mieszankę dającą kolor czarny i jest to w więkoszści indygo. Samo indygo ma kolor granatowy, a nie czarny i nazywanie tego czarną henną to nieporozumienie. Khadi nie dodaje żadnych syntetycznych składników do swoich farb i nie ma tam PPD.
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-10-09, 21:14   #876
kropaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Heenary nie używałam, ale skład wygląda fajnie.

Tak właściwie nie ma czegoś takiego jak czarna henna. Henna daje tylko rudoczerwony kolor i nic więcej. Do uzyskania czarnego koloru potrzeba innych składników.
Khadi robi mieszankę dającą kolor czarny i jest to w więkoszści indygo. Samo indygo ma kolor granatowy, a nie czarny i nazywanie tego czarną henną to nieporozumienie. Khadi nie dodaje żadnych syntetycznych składników do swoich farb i nie ma tam PPD.
Dziękuję Ci bardzo za taką szybką i precyzyjna odpowiedz . Dopiero wdrażam się w temat henny no i zielono mi
kropaa jest offline  
Stary 2011-10-10, 00:59   #877
motilla
Raczkowanie

No i wielka qpa . Dziś trzecie mycie po nałożeniu ciemnego brązu z czarnym khadi i z koloru została tylko ruda poświata bleeee . Odrosty są już prawie takie jak przed farbowaniem, a siwe widać z kilometra pewnie, szczególnie pod słońce. Tylko z wrodzonego sknerstwa i chciwości wyciapam resztę pewnie jakoś w przyszły weekend i potem żegnaj khadi. Nie mam zamiaru wydawac takiej kasy i co weekend siedzieć z zieloną breją na głowie, a potem dwa dni drapać się po skalpie z nieułożoną, suchą szopą zamiast normalnej fryzury. Henna nie dla mnie. Teraz chyba spróbuję richesse diacolor, może nie zaszkodzi specjalnie moim kudełkom.
No to sobie popisałam, jakby ktoś jeszcze się wkurzał, że mu pier...lony brąz się spiera chociaż nikt tu już na moje posty nie odpowiada.
pozdrawiam, sija i narnia
motilla jest offline  
Stary 2011-10-10, 07:43   #878
majreg
Wtajemniczenie

U mnie suche nie są. Po 1 myciu się nawilżają. Co do drapanka to trzeba było dokładnie zmyć i położyć odżywkę. Ponadto skoro cos na skalpie zostało to oznacza to,że farba za mocno wyschła i się przykleiła do skóry.Tak nie powinno być wg mnie.
Jeśli zaś chodzi o chemię to suchość będzie nieporównywalnie większa i wróżę Ci szybki do nas powrót. Khadi tylko na malowanych generuje suchość, na naturalnych tego problemu nie ma.
Podsumowując po chemii Twoje problemy będą większe i czekamy na powrót wkrótce.
Stary 2011-10-10, 08:23   #879
Chimita
Raczkowanie

Dzień dobry.

Przeszukałam po raz kolejny wątek, ale chyba nie było albo mi umknęło.
Czy jakikolwiek olej do olejowania włosów zmienił którejś z Was kolor po hennowaniu ? choćby nieznacznie ?

Pozdrawiam
Chimita jest offline  
Stary 2011-10-10, 08:33   #880
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Mi ciemny brąz też się zmywa ale za Chiny nie wrócę do chemii uwielbiam hennę, bo dzięki niej włosy już mi nie wypadają garściami

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul

DarkNoir jest offline  
Stary 2011-10-10, 08:39   #881
sylvi300
Zakorzenienie

Hej, ja wczoraj farbowałam henną, najpierw naturalną odrosty a potem całość czarną.
Wkurza mnie to sianko bo ani szamponu nie moge użyć ani odżywki.... moge je umyć po 24h czy lepiej czekac 48?

Odrosty strasznie mi się błyszczą, tylko, że jak patrzę pod światło to one nie wyszły czarne tylko ciemnobrązowe, nie wiem czemu, ciekawe jak będzie z trwałością....

Zapraszam na bloga!!!!

sylvi300 jest offline  
Stary 2011-10-10, 08:55   #882
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Mój eksperyment z henną Mumtaz zakończył się powodzeniem. Wieczorem spróbuje wrzucić zdjęcia.
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-10-10, 09:23   #883
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Dzień dobry.

Przeszukałam po raz kolejny wątek, ale chyba nie było albo mi umknęło.
Czy jakikolwiek olej do olejowania włosów zmienił którejś z Was kolor po hennowaniu ? choćby nieznacznie ?

Pozdrawiam
Nie zauważyłam takiego zjawiska

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
Hej, ja wczoraj farbowałam henną, najpierw naturalną odrosty a potem całość czarną.
Wkurza mnie to sianko bo ani szamponu nie moge użyć ani odżywki.... moge je umyć po 24h czy lepiej czekac 48?

Odrosty strasznie mi się błyszczą, tylko, że jak patrzę pod światło to one nie wyszły czarne tylko ciemnobrązowe, nie wiem czemu, ciekawe jak będzie z trwałością....
Hm, ja po hennowaniu normalnie nakładam na chwilę odżywkę na długość...oczywiście taką bez protein, o prostym składzie. Nie wpływa to na trwałość koloru, a włosom się podoba
Fakt, że odrosty u mnie też się szybciej wypłukują, ale już po kolejnym hennowaniu się to wyrównuje. Dla mnie to wytłumaczalne.

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-10-10, 09:39   #884
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość

Hm, ja po hennowaniu normalnie nakładam na chwilę odżywkę na długość...oczywiście taką bez protein, o prostym składzie. Nie wpływa to na trwałość koloru, a włosom się podoba
Fakt, że odrosty u mnie też się szybciej wypłukują, ale już po kolejnym hennowaniu się to wyrównuje. Dla mnie to wytłumaczalne.
dzięki za odp a po ilu myjesz normalnie szamponem, czekasz 24h czy 48?

Zapraszam na bloga!!!!

sylvi300 jest offline  
Stary 2011-10-10, 09:43   #885
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
dzięki za odp a po ilu myjesz normalnie szamponem, czekasz 24h czy 48?
Czekam 2 doby. Nie próbowałam myć wcześniej, więc nie wiem czy to wpłynie na kolor...jeśli się nie obawiasz to umyj, tylko może odżywką?

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-10-10, 10:18   #886
Chimita
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Dziękuję . Obawiałam się nieco, bo olej konopny moje chemicznie farbowane włosy leciutko przyciemniał.
Chimita jest offline  
Stary 2011-10-10, 21:35   #887
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Wydawało mi się, że mam już "sprany" kolor. Ale na zdjęciach nie widać dużej różnicy przed i po
Zdjęcie pierwsze - przed hennowaniem (włosy nie myte przez 3 dni henna Khadi)
Zdjęcie drugie i trzecie - po hennie Mumtaz, dzień po (bez lampy i z)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4369.jpg (141,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4371.jpg (181,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_4373.jpg (191,6 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez zai
Czas edycji: 2011-10-10 o 21:41
mikroREKLAMA
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-10-10, 23:43   #888
motilla
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
U mnie suche nie są. Po 1 myciu się nawilżają. Co do drapanka to trzeba było dokładnie zmyć i położyć odżywkę. Ponadto skoro cos na skalpie zostało to oznacza to,że farba za mocno wyschła i się przykleiła do skóry.Tak nie powinno być wg mnie.
Jeśli zaś chodzi o chemię to suchość będzie nieporównywalnie większa i wróżę Ci szybki do nas powrót. Khadi tylko na malowanych generuje suchość, na naturalnych tego problemu nie ma.
Podsumowując po chemii Twoje problemy będą większe i czekamy na powrót wkrótce.
Ależ będę zaglądać Jeśli ktoś znajdzie coś trwalszego niż khadi nie omieszkam wypróbować, jednak kolor, który trwa w postaci nienaruszonej przez 48h (i to wtedy, kiedy nawet nie mogę włosów ułożyć, żeby ten cudny brąz pokazać światu ) to dla mnie nieco za mało. Poza tym po ostatnim hennowaniu włosy jakby bardziej wypadają (przypadek?)

Według instrukcji po hennowaniu włosy spłukuje się samą wodą, bez użycia szamponu, odżywek ani tym podobnych... A spłukiwałam naprawdę długo i dokładnie; farba na pewno nie zaschła, bo wyciekała mi regularnie spod reklamówkowego czepka malowniczą strużką (brat, który nagle wszedł i to zobaczył, nie wiedząc o co kaman, nieźle się przejął hehehe).
Bardzo chciałam, żeby i dla mnie i moich włosiąt henna okazała się objawieniem, którymś tam cudem świata i w ogóle lekarstwem na całe zło, ale jednak tak się nie stało i zapewniam was, że nie mam żadnych urojeń
motilla jest offline  
Stary 2011-10-11, 10:26   #889
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie

Nikt nie twierdzi że masz urojenia
W Twojej wypowiedzi zaintrygowało mnie coś innego. Piszesz, że henna spływała Ci spod czepka cienką strużką. Moim zdaniem świadczy to o tym, ze za bardzo ją rozwodniłaś. Konsystencja była za rzadka, a co za tym idzie "procent henny w hennie" był być może za mały i to była przyczyna porażki. Poza tym zastanawiam się czy na pewno trzymałaś na głowie ciepełko w trakcie hennowania - ja jestem tak poowijana, ze nic nie ma prawa się wydostać. Przeanalizuj jeszcze raz swoją technikę, może da się coś ulepszyć?

I musisz pamiętać - każde , ale to każde farby chemiczne popsują Ci włosy.
rozważna_i_romantyczna jest offline  
Stary 2011-10-11, 10:54   #890
motilla
Raczkowanie

Wydaje mi się, że nie była za rzadka, taka gęsta śmietana raczej, a wypływało mi tylko w miejscu przy uszach - tam być może nie folia nie przylegała idealnie do skóry; teraz spróbuję z folią spożywczą, powinno być bardziej szczelnie Papkę nakładałam ciepłą, potem po zawinięciu podgrzałam jeszcze całość suszarką i założyłam grubą czapę. W każdym razie kiedy wszystko zdjęłam do spłukiwania, czułam, że wlosy są jeszcze ciepłe, więc to chyba nie to.
Ogólnie kolor wychodzi super, bardzo naturalny i w ogóle, tyle że cholernie szybko się spiera...
Wiem, że chemia to ZŁO , ale myslę, że intensywną pielęgnacją można zminimalizować jej skutki. Najchętniej wcale bym nie farbowała, ale siwki przed 30tką raczej uroku mi nie dodzadzą...
motilla jest offline  
Stary 2011-10-11, 11:59   #891
beautystyleandme
Zadomowienie

Cześć Dziewczyny! dzisiaj zaczynam przygodę z bezbarwną henną
za chwilkę zacznę ją nakładać. Siedzę jak na szpilkach bo jeszcze nigdy nic sama z włosami nie robiłam. Zawsze chodziłam do fryzjera. No ale postanowiłam zakończyć przygodę z rozjaśnianiem bo moje loczki są teraz tragiczne i uciekłam do naturalnych metod. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Już nie mogę się doczekać efektu
beautystyleandme jest offline  
Stary 2011-10-11, 18:08   #892
kropaa
Raczkowanie

Jeśli ufarbuje włosy henna khadi red ( a naturalne moje włosy to brąz ) mam nadzieję że unikne efektu Michała Wiśniewskiego. Jeśli, któraś z was używa tej henny red prosze o fotorelacje . Jeśli już to było, to przepraszam i prosze o link.
kropaa jest offline  
Stary 2011-10-11, 18:46   #893
photoholic
Raczkowanie

Siedzę z próbkami henny na włosach.
Żeby dobrze wybrać kolor(bo zamierzam całość farbować w czwartek) wybrałam 3 pasma i na jedno nałożyłam khadi orzechowy brąz zalany wodą, drugie orzech zalany hibiskusem a trzecie khadi z henną mumtaz i zalane hibiskusem. I takie 3 oddzielne woreczki mi dyndają. Szał
photoholic jest offline  
Stary 2011-10-11, 19:57   #894
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Jeśli ufarbuje włosy henna khadi red ( a naturalne moje włosy to brąz ) mam nadzieję że unikne efektu Michała Wiśniewskiego. Jeśli, któraś z was używa tej henny red prosze o fotorelacje . Jeśli już to było, to przepraszam i prosze o link.
Jest link do galerii na pierwszej stronie wątku. Na brązie na pewno nie wyjdzie ci efekt Wiśniewskiego
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-10-11, 20:18   #895
kropaa
Raczkowanie

Dzięki Lisbeth
Ja mam ogólny problem z tymi uczuleniami.. używałam szamponu z herbaty i henny i zastanawiam się czy z tego też mi skóra głowy nie cierpnie.. odstawie tą całą "nature" na jakiś miesiąc i w tedy wypróbuje khadi i zobaczymy efekty
kropaa jest offline  
Stary 2011-10-12, 10:01   #896
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
Siedzę z próbkami henny na włosach.
Żeby dobrze wybrać kolor(bo zamierzam całość farbować w czwartek) wybrałam 3 pasma i na jedno nałożyłam khadi orzechowy brąz zalany wodą, drugie orzech zalany hibiskusem a trzecie khadi z henną mumtaz i zalane hibiskusem. I takie 3 oddzielne woreczki mi dyndają. Szał

Obstawiam,że między 1 i 2 nie będzie różnicy, za to 3 wyjdzie zupełnie inna. Czekam na relację co wyszło.
Stary 2011-10-12, 11:22   #897
gohs
Zakorzenienie

Przychodzę do Was po kolejną poradę Hennowałam się cassią - na umyte, mokre włosy, jakieś 2h siedziałam z tym na głowie, potem porządnie zmyłam i nałożyłam odżywkę, dalej stylizacja jak zwykle. No i po pierwsze, nie widzę połysku, widzę za to przesuszenie i spuszenie Kolor chyba też bez zmian Dzisiaj wieczorem będzie pierwsze mycie po hennowaniu (od niedzieli), może teraz zauważę jakąś zmianę dopiero?
Stary 2011-10-12, 13:48   #898
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Przychodzę do Was po kolejną poradę Hennowałam się cassią - na umyte, mokre włosy, jakieś 2h siedziałam z tym na głowie, potem porządnie zmyłam i nałożyłam odżywkę, dalej stylizacja jak zwykle. No i po pierwsze, nie widzę połysku, widzę za to przesuszenie i spuszenie Kolor chyba też bez zmian Dzisiaj wieczorem będzie pierwsze mycie po hennowaniu (od niedzieli), może teraz zauważę jakąś zmianę dopiero?
Moim zdaniem to jest coś innego niż przesuszenie. Raczej lekkie usztywnienie i taka szorstkawa otoczka. Cassia nie przesuszy Ci włosów, wręcz przeciwnie, nawilży, bo cassia to samo dobro. Przy farbach jest tak,że po samym farbowaniu włos jest miękki, błyszczący i nawilżony, a im więcej czasu mija tym jest bardziej suchy, wyblakły i matowy, natomiast z cassią jest odwrotnie. Po samym nałożeniu, sztywność, szorstkość , a potem jest dopiero lepiej.
Tyle ,że to jest jak każde ziółka, trzeba się pomęczyć wiele razy, jeden czy 2 nałożenia niewiele dadzą.
Stary 2011-10-12, 15:34   #899
sylvi300
Zakorzenienie

Ja dziś w końcu umyłam włosy szamponem po farbowaniu henną jeszcze trzymałam całą noc olej Khadi Amla, włosy, a raczej odrosty niesamowicie błyszczą, są lekko pogrubione, zobaczymy jak z trwałością, niestety odrostów na czarno mi nie wzięło mimo iż farbowałam dwuetapowo

Zapraszam na bloga!!!!

sylvi300 jest offline  
Stary 2011-10-12, 15:37   #900
photoholic
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Obstawiam,że między 1 i 2 nie będzie różnicy, za to 3 wyjdzie zupełnie inna. Czekam na relację co wyszło.
Dobrze obstawiłaś.
Żadnej różnicy nie ma miedzy 1 i 2, bo nie mogę ich rozróżnić, a 3 wyszło mniej więcej takie jak chciałam czyli brąz z czerwonym błyskiem. Jeszcze bym chciała wypróbować jakąś mieszankę z dodatkiem papryki, ale już mi się nie chce, jutro farbuję.
Może poradzicie jak by wyszło z tym dodatkiem papryki?
photoholic jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości