Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-10-25, 09:45   #961
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez lexpolonica Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Czy henna naturalna zrobiona metodą na szybko, czyli zalana wodą o temperaturze 80 stopni farbuje tak samo jak ta trzymana 12 godzin?
edit już wiem
post wysłał się z dużym opóźnieniem

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2011-10-25 o 09:55
Magda_M_1973 jest offline  
Stary 2011-10-25, 10:19   #962
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Cytat:
czyli przy szybkim przygotowaniu ładnie Ci pokryło włosy? A kładłaś na suche i na ile czasu?

Hennę naturalną stosuję jako podkład pod ciemny brąz, bo sam brąz nie pokrywa mi siwych włosów. Robiłam dopiero pierwszy raz i położyłam na mokre włosy, może dlatego efekt nie był taki jakiego oczekiwałam. A może moje włosy są ciężkie do farbowania henną.
Na suche na dwie godziny. Nie widziałam różnicy pomiędzy takim nakładaniem a nakładaniem henny przygotowanej wcześniej. Ale ponieważ oprócz koloru zależało mi na odżywieniu skóry głowy starałam się trzymać hennę około 6 godzin. Dlatego np. nie mogę się wypowiedzieć odnośnie trwałości koloru, na której Tobie pewnie bardzo zależy w tym przypadku. Bo jeśli farbowałam co 2 - 3 tygodnie i najpierw trzymałam 6 g, potem za dwa tyg. trzymałam 2 godziny i potem znowu 6 to nawet bym nie zauważyła, czy ta "środkowa" aplikacja by się szybciej wymyła.... Jeśli włosy rzeczywiście są "ciężkie" to chyba cytryna powinna pomóc - tak mi się wydaje.

neitka
neitka jest offline  
Stary 2011-10-25, 13:13   #963
kaka_86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Bo jeśli farbowałam co 2 - 3 tygodnie i najpierw trzymałam 6 g, potem za dwa tyg. trzymałam 2 godziny i potem znowu 6 to nawet bym nie zauważyła, czy ta "środkowa" aplikacja by się szybciej wymyła.... Jeśli włosy rzeczywiście są "ciężkie" to chyba cytryna powinna pomóc - tak mi się wydaje.
To prawda jak już dłużej i częściej farbujesz, to wiadomo, że kolor łatwiej się przyswaja. Ja farbuje tak raz na miesiąc i dlatego wole pomęczyć się trochę . Zawsze nakładam na mokre wlosy, nie wydaje mi się żeby przez to slabiej się nakładały, może musisz potrzymać troche dłużej.

Edytowane przez kaka_86
Czas edycji: 2011-10-25 o 13:15
kaka_86 jest offline  
Stary 2011-10-25, 14:01   #964
lexpolonica
Przyczajenie

Dzięki Dziewczyny za rady. Następnym razem trochę zmienię sposób przygotowania henny i nałożę na suche włosy. I zobaczymy rezultaty. A czy do khadi ciemny brąz można dodać jakiś "wzmacniacz"?
lexpolonica jest offline  
Stary 2011-10-26, 07:51   #965
pooolka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Już ufarbowana, wysuszona. Nie widzę różnicy w kolorze.
Wygląda tak samo jak sama henna.
Kocurzyco dodaj prosze zdjecia Twoich pieknych wlosiskow wiem, wiem... dodalas ostatnie chyba w kwietniu, ale to bylo taaaaaak dawno! jestem bardzo ciekawa jak teraz wygladaja.. pewno jeszcze pikniej

[

Edytowane przez pooolka
Czas edycji: 2011-10-26 o 07:52
pooolka jest offline  
Stary 2011-10-26, 08:29   #966
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Cytat:
Napisane przez kaka_86 Pokaż wiadomość
To prawda jak już dłużej i częściej farbujesz, to wiadomo, że kolor łatwiej się przyswaja. Ja farbuje tak raz na miesiąc i dlatego wole pomęczyć się trochę . Zawsze nakładam na mokre wlosy, nie wydaje mi się żeby przez to slabiej się nakładały, może musisz potrzymać troche dłużej.
Cudny podpis. A co do henny, to ja teraz w ogóle zmieniłam font i od wczoraj mam na głowie cudowny ciemny lodowaty brąz. Jak indygo się tyćkę wymyje (a na pewno się wymyje, bo jest dopiero pierwszy raz kładzione) to będę miała kolor jak mój naturalny Jest naprawdę piękny, kładłam indygo na orzechowy brąz, zrobiłam sobie gloss z odżywką isana babassu, trzymałam półtorej godziny.

Cytat:
Dzięki Dziewczyny za rady. Następnym razem trochę zmienię sposób przygotowania henny i nałożę na suche włosy. I zobaczymy rezultaty. A czy do khadi ciemny brąz można dodać jakiś "wzmacniacz"?
Chyba nie można. Wydaje mi się, że to z tego względu, że tam jest mieszanka henny i indygo. Henna lubi kwas, indygo lubi zasadowo. Jak coś dodasz - sól lub cytrynę to jedna strona mieszanki może "zwalczyć" drugą i kolor może wyjść nieprzewidywalny.

neitka
neitka jest offline  
Stary 2011-10-26, 12:50   #967
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Cudny podpis. A co do henny, to ja teraz w ogóle zmieniłam font i od wczoraj mam na głowie cudowny ciemny lodowaty brąz. .
pokaż, proszę...
marzy mi się taki ciemny gorzkoczekoladowy lodowaty braz

moje włosy są czarne ( farbowane castingiem) a odrosty mam jasne, jak myślicie złapie mi w miare równo ciemny brąz khadi czy lepiej od razu brać czarną ( się waham czy ciepły czy zimny odcień)

Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline  
Stary 2011-10-26, 13:27   #968
pooolka
Raczkowanie

Cytat:
Suche czy na mokre- roznicy wiekszej nie ma. Na wilgotne wlosy henne wygodniej sie naklada. Jezeli chodzi o wzmacniacze : ´´Duzym powodzeniem cieszy sie metoda rozrabiania proszku w czarnej herbacie. Nalezy zwrócic uwage czy herbata nie jest zbyt mocna, gdyz moze to spowodowac efekt przesuszenia wlosów, który co prawda znika po 2-3 myciach, ale nie ma tez typowej dla okresu po farbowaniu gladkosci wlosów. Czarna herbata tez jest stosowana w celu zwiekszenia intensywnosci kolory i trwalosci.´´ wiecej informacji znajdziesz tu http://hennaindygo.helfy.pl/dodatki-...farby-ziolowej
pooolka jest offline  
Stary 2011-10-26, 14:09   #969
kaka_86
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pooolka Pokaż wiadomość
Suche czy na mokre- roznicy wiekszej nie ma. Na wilgotne wlosy henne wygodniej sie naklada.
Dla mnie też łatwiej nakładać na wilgotne, teraz już doszłam do wprawy, ale na początku wściekałam się bo konsystencja henny była zła, później zaczęłam dodawać wody. Trzeba próbować i znaleźć swój sposób

neitka
dzieki też lubie mój podpis
Stary 2011-10-26, 14:19   #970
joannajj
Wtajemniczenie

hej dziewczyny?jak długo farbujecie henną? moja koleżanka farbowała 2 lata, była zachwycona, ale ostatnio stwierdziła, że henna tak obkleja włos, że go dusi, włos nie oddycha i henna bardziej niszczy niż farba. wiec jak to jest?
joannajj jest offline  
Stary 2011-10-26, 15:04   #971
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez joannajj Pokaż wiadomość
hej dziewczyny?jak długo farbujecie henną? moja koleżanka farbowała 2 lata, była zachwycona, ale ostatnio stwierdziła, że henna tak obkleja włos, że go dusi, włos nie oddycha i henna bardziej niszczy niż farba. wiec jak to jest?
Proponuje użyć wyszukiwarki. Temat ten był poruszany wielokrotnie. Dementowanie po raz 1000 tej samej plotki niepotrzebnie zaśmieca wątek
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-10-26, 15:06   #972
pooolka
Raczkowanie

Cytat:
Henna nie obkleja wlosow! Zapoznaj sie z watkiem to otrzymasz odpowiedzi na nurtujace Cie pytania. Tyle zwolenniczek co przeciwniczek. Wedlug mnie po hennie wlosy ewidentnie staly sie zdrowsze, lsniace i mocniejsze.

Jedyne co mnie zastanawia to oslabione cebulki... byc moze to moje dbanie o figure wychodzi mi wlosami, mam nadzieje, ze henna temu nie jest winna.
pooolka jest offline  
Stary 2011-10-26, 15:45   #973
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
pokaż, proszę...
marzy mi się taki ciemny gorzkoczekoladowy lodowaty braz

moje włosy są czarne ( farbowane castingiem) a odrosty mam jasne, jak myślicie złapie mi w miare równo ciemny brąz khadi czy lepiej od razu brać czarną ( się waham czy ciepły czy zimny odcień)
Pokażę, ale jutro Musi mi Tż zrobić zdjęcie jak wróci z pracy. Niestety zdjęcia w świetle dziennym zrobię dopiero pod koniec tygodnia

Cytat:
Suche czy na mokre- roznicy wiekszej nie ma. Na wilgotne wlosy henne wygodniej sie naklada. Jezeli chodzi o wzmacniacze : ´´Duzym powodzeniem cieszy sie metoda rozrabiania proszku w czarnej herbacie. Nalezy zwrócic uwage czy herbata nie jest zbyt mocna, gdyz moze to spowodowac efekt przesuszenia wlosów, który co prawda znika po 2-3 myciach, ale nie ma tez typowej dla okresu po farbowaniu gladkosci wlosów. Czarna herbata tez jest stosowana w celu zwiekszenia intensywnosci kolory i trwalosci.´´ wiecej informacji znajdziesz tu http://hennaindygo.helfy.pl/dodatki-...farby-ziolowej
No tak, ale ta herbata to do indygo, a jeśli chodzi o mieszanki indygo z henną?

Cytat:
Co za bzdura. A koleżanka na pewno farbowała henną czystą? A nie venitą i innymi cudami? Myślę, że każdy kto by się dwa lata farbował henną wiedziałby, że to bzdura i że henna to świetna odżywka dla włosów.

neitka
neitka jest offline  
Stary 2011-10-26, 16:02   #974
kropaa
Raczkowanie

Jutro kupuję henne khadi, rozrobią i po jutrze kładę . Wyczytałam że nakładacie też na wilgotne włosy (i nie ma znaczącej różnicy w kolorze) co mnie bardziej interesuje, bo farbowanie na suchych włosach dla mnie jest nie wygodne i mam wrażenie że więcej farby idzie(?). Nie mogę się doczekać efektów..

Czy mogę po spłukaniu wymodelować włosy? Jeśli chodzi o pierwsze mycie szamponem to spróbuję wytrzymać te 48h ale chyba to nie będzie trudne? (czy włosy mogą być sklejone itp.?)

Edytowane przez kropaa
Czas edycji: 2011-10-26 o 16:06
kropaa jest offline  
Stary 2011-10-26, 19:24   #975
pooolka
Raczkowanie

No tak, ale ta herbata to do indygo, a jeśli chodzi o mieszanki indygo z henną?

Dziewczynie chodzi o wzmocnienie koloru ... CHYBA :P w szkole czytac ze zrozumieniem uczylam sie bardzo dawno czarna herbata czysto teoretycznie jest dodawana jako wzmacniacz, dziewczyny stosowaly go rowniez do mieszanek indygo z henna oczekujac wiekszego ochlodzenia lub trwalosci. Ja osobiscie odradzam, bo henna sama w sobie wysusza na chwilke wlosy, a w polaczeniu z herbata lub Boze chron sola :/ sola jest BE ! soli mowimy NIE!
pooolka jest offline  
Stary 2011-10-26, 19:28   #976
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
henna sama w sobie wysusza na chwilke wlosy,
więc to wysuszenie to efekt chwilowy?
a jak jest z puszystością włosów po hennowaniu? Bo moja zmorą sa własnie puchacze i raczej bym nie chciała optycznie zwiekszać ich ilości tylko tak pozytywnie dociążyć

robiła któraś dziewczyna na czarne farbowane farbami włosy brąz? wychodzi brazowa poświata, bo że nie rozjasni, to wiem

Miskaa78 jest offline  
Stary 2011-10-26, 19:32   #977
photoholic
Raczkowanie

Cytat:
a jak jest z puszystością włosów po hennowaniu? Bo moja zmorą sa własnie puchacze i raczej bym nie chciała optycznie zwiekszać ich ilości tylko tak pozytywnie dociążyć

robiła któraś dziewczyna na czarne farbowane farbami włosy brąz? wychodzi brazowa poświata, bo że nie rozjasni, to wiem
Moje włosy po hennie były dociążone, fale się skręciły prawie w loki, puchu nie było
photoholic jest offline  
Stary 2011-10-26, 19:45   #978
pooolka
Raczkowanie

Cytat:

Moze jest, ale tylko poczatkowo... po 24h myjesz wlosy szamponem lub odzywka i efekt suchych, matowych znika. Jezeli chcesz je bardziej wygladzic olejuj i zamiast szamponu uzywaj odzywki . Nie ma nic lepszego na poskromienie puchu! Pozbadz sie wszystkich szamponow z SLSem lub stosuj go raz na jakis czas i zacznij stosowac lekka odzywke do mycia sklapu. Gdy Twoje wlosy beda wystarczajaco nawilzone puchu nie bedzie
pooolka jest offline  
Stary 2011-10-26, 19:52   #979
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
Moje włosy po hennie były dociążone, fale się skręciły prawie w loki, puchu nie było
Cytat:
Moze jest, ale tylko poczatkowo... po 24h myjesz wlosy szamponem lub odzywka i efekt suchych, matowych znika. Jezeli chcesz je bardziej wygladzic olejuj i zamiast szamponu uzywaj odzywki . Nie ma nic lepszego na poskromienie puchu! Pozbadz sie wszystkich szamponow z SLSem lub stosuj go raz na jakis czas i zacznij stosowac lekka odzywke do mycia sklapu. Gdy Twoje wlosy beda wystarczajaco nawilzone puchu nie bedzie
bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, moje włosiny chyba powinny przejśc do wątku o kręconowłosych bo ten puchacz to nic innego jak fale/loki ( przy braku czesania po myciu skrecają się jak szalone) ale jeszcze jestem uparta i je prostuję grubymi wałkami

jeszcze nurtuje mnie problem koloru..
marzy mi sie taki jak na foto, ale czy uda mi sie kiedys bez rozjaśniania taki uzyskać?
ponawiam pytanie czy ktoś robił na czarnych ciemny brąz i jak wyszło?

Edytowane przez Miskaa78
Czas edycji: 2012-01-02 o 08:58
Miskaa78 jest offline  
Stary 2011-10-26, 22:49   #980
Coffee Girl
Raczkowanie

Cytat:
Ja mam ciemny blond i na długości czarne pokryte farbą włosy. Najpierw używałam czarnego Khadi, a teraz brązowego. Oczywiście dwufazowo. Czarny przechodził mi bardziej w szary, brąz jest na początku czarny potem bardziej brązowy. Generalnie po kilku myciach widać gdzie się kończą te czarne z farbą, a gdzie zaczynają ostatnio pohennowane. Jednak jak na naturalnych jest już kilka warstw henny (używam jej od czerwca) to z nich się już kolor wcale nie spiera.
A co do ewentualnej zmiany koloru tych już pofarbowanych na czarno włosów-nie ma opcji, że henna ci je rozjaśni czy nada jakikolwiek połysk inny niż czarny

I własnie dlatego mam głupi pomysł...

Chcę przejść na średni brąz, ale tracę cierpliwość. Zaczynają mnie już denerwować te czarne włosy i zastanawiam się, czy by ich nie rozjaśnić... Ale boję się co potem zastanę na głowie. I nie chodzi mi o kolor bo i tak dalej bym robiła hennę, ale o stan. Niech mi ktoś ten pomysł wybije z głowy

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-10-26 o 22:57
Coffee Girl jest offline  
Stary 2011-10-27, 07:38   #981
pooolka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
Ja mam ciemny blond i na długości czarne pokryte farbą włosy. Najpierw używałam czarnego Khadi, a teraz brązowego. Oczywiście dwufazowo. Czarny przechodził mi bardziej w szary, brąz jest na początku czarny potem bardziej brązowy. Generalnie po kilku myciach widać gdzie się kończą te czarne z farbą, a gdzie zaczynają ostatnio pohennowane. Jednak jak na naturalnych jest już kilka warstw henny (używam jej od czerwca) to z nich się już kolor wcale nie spiera.
A co do ewentualnej zmiany koloru tych już pofarbowanych na czarno włosów-nie ma opcji, że henna ci je rozjaśni czy nada jakikolwiek połysk inny niż czarny

I własnie dlatego mam głupi pomysł...

Chcę przejść na średni brąz, ale tracę cierpliwość. Zaczynają mnie już denerwować te czarne włosy i zastanawiam się, czy by ich nie rozjaśnić... Ale boję się co potem zastanę na głowie. I nie chodzi mi o kolor bo i tak dalej bym robiła hennę, ale o stan. Niech mi ktoś ten pomysł wybije z głowy
COFFEE GIRL!!!! Tak wiec ja wybijam Ci ten TRAGICZNY pomysl!!!! W sumie to widac, ze zdajesz sobie sprawe, ze zrobilabys bardzo zle! Nie rob glupot, bo bedziesz zalowac.
Farbowanie wlosow chemicznie to juz grzech, a co dopiero rozjasnianie! Szalona kobitko jezeli zalezy Ci na pieknych, blyszczacych, zdrowych wlosach to przezyjesz jeszcze troche ten czarny odcien. Coz Ci da bräz skoro wlosy beda w oplakanym stanie? Nie niszczy efektu, bo pozniej juz ich nie odratujesz- chcesz zdrowe czy moze ''tylko zdrowo wygladajace'' wlosy?
Wiem co mowie, 3lata temu tez rozjasnialam- ladne to one dopiero byly po scieciu rozjasnianych ;/
ZATEM PRECZ Z CHEMIÄ itp.
pooolka jest offline  
Stary 2011-10-27, 08:31   #982
Miskaa78
Kazar Lady

dziękuję za wyczerpującą odpowiedz
coś czuję w kościach, że jeszcze Was pomęczę.

Dwufazowo, to znaczy naturalną henna i potem kolor, prawda? Czy ta naturalna, która u mnie wyjdzie zarąbiście na jasnych odrostach nie bedzie po kilku myciach przebijać na rudo/czerwono/ jakośtam?
Zanim sie odważe uzyć henny chciałąbym wiedziec takie rzeczy. Na stronie Khadi widziałam na zdjeciach odrosty, które wpadają w zielony kolor , to mija czy jest szansa zostania ufoludkiem?

Miskaa78 jest offline  
Stary 2011-10-27, 08:55   #983
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Cytat:
COFFEE GIRL!!!! Tak wiec ja wybijam Ci ten TRAGICZNY pomysl!!!! W sumie to widac, ze zdajesz sobie sprawe, ze zrobilabys bardzo zle! Nie rob glupot, bo bedziesz zalowac.
Farbowanie wlosow chemicznie to juz grzech, a co dopiero rozjasnianie! Szalona kobitko jezeli zalezy Ci na pieknych, blyszczacych, zdrowych wlosach to przezyjesz jeszcze troche ten czarny odcien. Coz Ci da bräz skoro wlosy beda w oplakanym stanie? Nie niszczy efektu, bo pozniej juz ich nie odratujesz- chcesz zdrowe czy moze ''tylko zdrowo wygladajace'' wlosy?
Wiem co mowie, 3lata temu tez rozjasnialam- ladne to one dopiero byly po scieciu rozjasnianych ;/
Ojojojoj ja sama w domu rozjaśniałam włosy, bo marzył mi się rudy i później je ratowałam (leciały straaasznie) ścinaniem do ramion, maskami itd, opiero henna je uratowała :P ale 2 listopada znów idę ściąć, super się czuje w długości do ramion

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul

DarkNoir jest offline  
Stary 2011-10-27, 11:16   #984
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Dwufazowo, to znaczy naturalną henna i potem kolor, prawda? Czy ta naturalna, która u mnie wyjdzie zarąbiście na jasnych odrostach nie bedzie po kilku myciach przebijać na rudo/czerwono/ jakośtam?
Zanim sie odważe uzyć henny chciałąbym wiedziec takie rzeczy. Na stronie Khadi widziałam na zdjeciach odrosty, które wpadają w zielony kolor , to mija czy jest szansa zostania ufoludkiem?
Troszkę będzie przebijać rudość przynajmniej na moich odrostach się wypłukuje lekko...ale kolejne hennowanie i już jest ok.
Ufoludkiem nie będziesz zielony zniknie

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-10-27, 11:29   #985
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Troszkę będzie przebijać rudość przynajmniej na moich odrostach się wypłukuje lekko...ale kolejne hennowanie i już jest ok.
Ufoludkiem nie będziesz zielony zniknie
Dobrze rozumiem ,po kolejnym hennowaniu po kilku myciach już nie będzie przebijać rudy? Kolor już będzie trwały? To następne hennowanie można ewentualnie robić wcześniej niz po miesiącu?
źle bym się czuła z czarnymi włosami i pomarańczowymi odrostami
ojć jak bardzo źle

Miskaa78 jest offline  
Stary 2011-10-27, 11:31   #986
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Dobrze rozumiem ,po kolejnym hennowaniu po kilku myciach już nie będzie przebijać rudy? Kolor już będzie trwały? To następne hennowanie można ewentualnie robić wcześniej niz po miesiącu?
ojć jak bardzo źle
Z każdym kolejnym hennowaniem kolor jest bardziej trwały i rudego też nie widać. Hennować możesz już po tygodniu czy nawet 2 dniach, nie musisz czekać miesiąc

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-10-27, 12:10   #987
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Z każdym kolejnym hennowaniem kolor jest bardziej trwały i rudego też nie widać. Hennować możesz już po tygodniu czy nawet 2 dniach, nie musisz czekać miesiąc
bardzo dziękuję

ciągle mi się cos przypomina
odrosty za każdym razem trzeba będzie dwufazowo traktować, jeśli będę hennować czarnym ( bądz ciemnym brązem chociaz wiem że gorzej mi wyjdzie bo nie wyjdzie) ?

Miskaa78 jest offline  
Stary 2011-10-27, 12:31   #988
Coffee Girl
Raczkowanie

Cytat:
Kilka lat temu też rozjaśniałam i strasznie je osłabiłam, ale się zastanawiam, czy jakbym nałożyła rozjaśniacz tylko na te czarne, a przy nasadzie już nie to może by nie wypadały Ale jak one się zaczną kruszyć? Kurcze, mam teraz o wiele rzadsze włosy niż kiedyś, ale są raczej zdrowe,nie rozdwajają, nie są matowe. Faktycznie szkoda to stracić...

Cytat:
ojć jak bardzo źle
Rudy może zawsze przebijać. To znaczy, ten, którego juz nie raz pokryjesz to nie, ale nigdy nie możesz mieć pewności (ok ja nigdy nie mam tej pewności), że dobrze złapie i jak szybko kolor zacznie się wypłukiwać. Ja robię hennę średnio co 3 tygodnie. A poprawiać nieudany kolor możesz w każdej chwili, jednak weź pod uwagę, że to nie farba, którą pacniesz na głowę na 40 minut, a kilka godzin z babrania się z błotkiem Trzeba je rozrobić, nałożyć, odczekać odpowiedni czas, spłukać, ogarnąć kołtun na głowie itd. Chodzi mi o to, że jakby ci kolor nie wyszedł to nie zakładaj, że poprawienie go zmieścisz jeszcze w tym samym dniu (szczególnie jak robisz to dwufazowo), no chyba, że zaczynasz rano i nie masz nic więcej do zrobienia. Ale od takiego długiego czasu z henną na głowie może głowa rozboleć

Edytowane przez Coffee Girl
Czas edycji: 2011-10-27 o 12:42
Coffee Girl jest offline  
Stary 2011-10-27, 12:38   #989
Calabrie
Raczkowanie

można po 2 tyg od farbowania na rudo farbą sklepową położyć hennę ciemny brąz ?
Calabrie jest offline  
Stary 2011-10-27, 12:45   #990
Coffee Girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Calabrie Pokaż wiadomość
można po 2 tyg od farbowania na rudo farbą sklepową położyć hennę ciemny brąz ?
Z tego co wiem, po jakiejkolwiek chemii powinno się odczekać przynajmniej 3-4 tygodnie, inaczej kolor może nie złapać.

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości