Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-02, 15:30   #1051
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dobra, farbowałam ciemnym brązem z dodatkiem indygo. Zostawiłam na 3 dni by kolor się pogłębił. Wczoraj umyłam włosy i? Niebieska woda, na odrostach ciemny brąz, reszta włosów czarna... Jutro idę do fryzjera ściąć włosy. Nie ma siły już, specjalnie myłam włosy szamponem Shikakai, bo myślałam, że przed farbowaniem to oczyści moje włosy i może wreszcie kolor złapie.
Zaczynam się zastanawiać czy odrostów chemią nie pociągnąć...

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul

DarkNoir jest offline  
Stary 2011-11-02, 22:46   #1052
Coffee Girl
Raczkowanie

Dużo osób pisało o tym, jak to po pierwszym użyciu henny włosy są mocniejsze (w tym ja) albo bardziej lecą. Więc pewne rzeczy można zauważyć od razu. Zastanawiam się jednak czy z henną jest podobnie jak z np. z suplementami diety czy odżywianiem, że faktyczny jej wpływ na włosy widać po 3 miesiącach? Rozmyślam nad tym bo mniej więcej 3 miesiące po tym, jak zaczęłam hennować, zaczęły mi bardziej wypadać włosy (chociaż generalnie mam z tym problem) i w tej chwili analizuję co się zmieniło/wydarzyło te 3 miesiące wcześniej. Być może to kwestia jesieni, zawsze mam wtedy trochę słabsze włosy. W każdym razie chcę brać wszystko pod uwagę.

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Dobra, farbowałam ciemnym brązem z dodatkiem indygo. Zostawiłam na 3 dni by kolor się pogłębił. Wczoraj umyłam włosy i? Niebieska woda, na odrostach ciemny brąz, reszta włosów czarna... Jutro idę do fryzjera ściąć włosy. Nie ma siły już, specjalnie myłam włosy szamponem Shikakai, bo myślałam, że przed farbowaniem to oczyści moje włosy i może wreszcie kolor złapie.
Zaczynam się zastanawiać czy odrostów chemią nie pociągnąć...
Policz do stu zanim je potraktujesz chemią Ja też mam 2 kolory na głowie, też ścinam i też miałam już takie załamania żeby farbować czy rozjaśniać, ale jak emocje opadają to chemia nie wydaje się już tak dobrym rozwiązaniem. Chociaż jak masz mocne włosy i ci nie żal...
Stary 2011-11-03, 09:08   #1053
DarkNoir
Zakorzenienie

GG do DarkNoir

Wiem, że chemia to zło... ale już nie potrafię znaleźć sposobu, by henna mi chwyciła odrosty. Przez ostatni miesiąc nakładałam Khadi 3 razy...

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul

DarkNoir jest offline  
Stary 2011-11-04, 10:24   #1054
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Wiem, że chemia to zło... ale już nie potrafię znaleźć sposobu, by henna mi chwyciła odrosty. Przez ostatni miesiąc nakładałam Khadi 3 razy...
Może spróbuj innej henny i indygo? Np. prochy z mazideł łapią bardzo mocno.

A co do osób, ktore piszą o wypadaniu włosów, weźcie poprawkę na to, że mamy jesień. Jesienią i wiosną wszystkie ssaki trochę "linieją". Człowiek też - zaczyna wyrastać więcej nowych włosów, a "stare" wypadają bardziej niż normalnie i to może być główną przyczyna, a nie zmiany w pielęgnacji.
Plurabellle jest offline  
Stary 2011-11-05, 11:00   #1055
ewcia1807
Zakorzenienie

Dziewczyny, stosowała któraś z Was bezbarwną hennę? ;>http://www.khadi.pl/cassia-bezbarwna-henna-senna

Albo organiczną amlę w proszku? -> http://www.khadi.pl/organiczna-odzywka-wlosy-amla

Chciałabym pogrubić włosy, ale nie szczególnie farbować, chociaż to przyciemnienie amlą nie przeszkadzałoby mi

28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline  
Stary 2011-11-05, 11:48   #1056
_Sarenka_
Zadomowienie

a ja ponawiam pytanie zadane kilka stron wczesniej... dlaczego czystą henne trzeba mieszać z cytryną, a farbę khadi w ktorej jest henna tylko wodą?
_Sarenka_ jest offline  
Stary 2011-11-05, 16:54   #1057
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
a ja ponawiam pytanie zadane kilka stron wczesniej... dlaczego czystą henne trzeba mieszać z cytryną, a farbę khadi w ktorej jest henna tylko wodą?
Farbę khadi, z samej henny (rudy) miesza się też z cytryną. A farbę henna z indygo (brązy, czernie) miesza się z wodą.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Ale ciekawą rzecz zauważyłam.
Ostatnio farbowałam henną z amlą. Przy następnym myciu woda leciała rudawa. Ale na ręczniku zrobiły się niebieskie plamy. Nie mogę zrozumieć dlaczego. Przecież amla nie barwi na niebiesko.

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-11-05, 16:59   #1058
Antu
Przyczajenie

Witam! Czytam wątek od dłuższego czasu a pytanie Sarenki skłoniło mnie do podzielenia się własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi henny. Dziesięć lat temu farbowałam włosy czystą henną, którą zalewałam tylko gorącą wodą. Nic do mieszanki nie dodawałam. Ciepłą jeszcze papkę kładłam na włosy, zakrywałam folią, chwilę dogrzewałam suszarką, czapa na łeb i tak kilka godzin paradowałam po chałupie. Po zmyciu włosy wydawały się sianowate, ale dawały się rozczesać. Po wyschnięciu były cudnie gładkie i błyszczące. Nie musiałam jakoś szczególnie dbać o nie.Co jakiś czas henna, odżywka po myciu i tyle. wyhodowałam sobie piękne kłaki i jakiś czort mnie chyba pokusił by przerzucić się na chemię. Nie muszę chyba pisać co po niej miałam na głowie. Tragedia. Z pokorą wróciłam niedawno do henny. Postanowiłam, że rozrobię ją z sokiem z cytryny, zostawię na kilka godzin w ciepłe miejsce i taką nałożę. Jak pomyślałam tak zrobiłam. I prawie od razu żałowałam. Łeb zaczął mnie od tej cytryny okrutnie szczypać, ale postanowiłam, że wytrzymam. Trzymałam to cholerstwo jakieś pięć godzin i po zmyciu szok! Blado-rudy matowy stóg siana! Po wyschnięciu nie było wcale lepiej. Jeszcze tego samego dnia przygotowałam hennę starym sprawdzonym sposobem i po prawie trzech godzinach wreszcie wyglądałam jak człowiek. Siana pozbywałam się ok. tydzień. Kilka dni temu znów farbowałam samą henną z wodą i jestem zadowolona. Jeśli którejś z Was cytryna odpowiada to ok. Dla mojej wrażliwej skóry i delikatnych włosów jest ona stanowczo niewskazana. I tak sobie myślę, że czasami powinnyśmy zaufać producentowi. Jest napisane w instrukcji by dodać gorącą wodę to po co dodawać cytrynę?
Antu jest offline  
Stary 2011-11-05, 18:35   #1059
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Albo organiczną amlę w proszku? -> http://www.khadi.pl/organiczna-odzywka-wlosy-amla

Chciałabym pogrubić włosy, ale nie szczególnie farbować, chociaż to przyciemnienie amlą nie przeszkadzałoby mi
Używam amlę poprawia skręt, zdecydowanie nie wiem czy pogłębia odcień, nie zauważyłam...ale nie stosuję regularnie, bo zostało mi jej niewiele i szkoda na pewno zaopatrzę się w kolejne opakowanie za jakiś czas czy sama amla pogrubi to nie wiem...ale henna na pewno.

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-11-05, 18:38   #1060
reniatka21
Raczkowanie

dziewczyny, mam prośbę o pomoc - przeczytałam cały ten wątek i część starego (nie dam rady przebrnąc przez ponad 100 stron...:-( i nadal nie wiem czy henna będzie dla mnie rozwiązaniem
w tej chwili włosy mam jak na zdjęciach (2 lepiej oddaje kolor), czyli ciemny brąz (oryginalnie ciemna czekolada/espresso, farbowane chemicznie na początku wrzesnia chyba) + do tego pasemka, które były sobie rude, a teraz część z nich jest blond, bo rudy się wypłukał :-( do tego mam jeszcze jakies 2cm odrostów - kolor taki ciemny, mysi brąz (podobny do tego z pierwszego zdjęcia)
marzy mi się teraz rudzielec jak Florence lub ciemniejsze trochę (ale bez czerwonych odcieni), więc rozważałam zdjęcie koloru i nałożenie rudego u fryzjera (wiadomo - zniszczę włosięta...) no i zaczęłam czytać o hennie - dokładnie o Henna z Amlą i Jatrophą , ale obawiam się
- jak ona wyjdzie na blond pasemkach
- czy na farbowanych będzie cokolwiek widać? odcień jakiś- mahoń?
- co z odrostami? będą dużo jaśniejsze niż te po chemii?
z góry bardzo dziękuję za podzielenie się Wasza wiedzą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaa.jpg (29,0 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bbbb.jpg (59,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 600full-florence-and-the-machine.jpg (56,9 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg florencethe_machine.jpg (34,4 KB, 7 załadowań)
reniatka21 jest offline  
Stary 2011-11-05, 22:48   #1061
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Zastanawialam sie dlugo dlaczego u mnie nie wychodzi intensywny kolor (ani przy czystej hennie, ani przy a&j, ani gdy dodaje kilka łyżek kukrkumy). Mozliwe, ze to dlatego, ze zazwyczaj rozrabiam ok. 20 gram?

Włosy mam długie, załączę aktualne zdjęcie jutro!
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-11-05, 23:32   #1062
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Nie wystarczy to, co napisałam na poprzedniej stronie?
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-11-06, 10:30   #1063
_Sarenka_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie wystarczy to, co napisałam na poprzedniej stronie?
a rzeczywiscie, niezauwazylam odpowiedzi, dziekuje
_Sarenka_ jest offline  
Stary 2011-11-06, 14:31   #1064
photoholic
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Zastanawialam sie dlugo dlaczego u mnie nie wychodzi intensywny kolor (ani przy czystej hennie, ani przy a&j, ani gdy dodaje kilka łyżek kukrkumy). Mozliwe, ze to dlatego, ze zazwyczaj rozrabiam ok. 20 gram?

Włosy mam długie, załączę aktualne zdjęcie jutro!
Jak masz długie to 20g to rzeczywiście bardzo mało, ja na moje do zapięcia stanika dałam 100g
photoholic jest offline  
Stary 2011-11-06, 15:05   #1065
_Sarenka_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
Jak masz długie to 20g to rzeczywiście bardzo mało, ja na moje do zapięcia stanika dałam 100g
naprawdę wystarcza Ci 100g na tak długie włosy ? Na mazidlach jest napisane, że na długie włosy potrzeba az 500g :P
_Sarenka_ jest offline  
Stary 2011-11-06, 15:11   #1066
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
naprawdę wystarcza Ci 100g na tak długie włosy ? Na mazidlach jest napisane, że na długie włosy potrzeba az 500g :P
Mnie też tyle wystarcza na mniej-więcej tak długie włosy. Wystarczało mi nawet ok. 80 g., gdy zostawiałam trochę do mieszanek.
Plurabellle jest offline  
Stary 2011-11-06, 15:15   #1067
_Sarenka_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
Mnie też tyle wystarcza na mniej-więcej tak długie włosy. Wystarczało mi nawet ok. 80 g., gdy zostawiałam trochę do mieszanek.
kurcze, ciekawe, a grubo macie tej henny na włosach ? Moja kolezanka zrezygnowala z kupna henny i indygo, wlasnie dlatego, ze ma dlugie wlosy i by jej wychodzilo 4 x drozej niz za farbę chemiczną (bo myślała o tych 500g)
_Sarenka_ jest offline  
Stary 2011-11-06, 16:16   #1068
myslenieszkodzi
Raczkowanie

też się mocno zdziwiłam, jak zobaczyłam te wartości na mazidłach. są zawyżone. jasne, można przygotować hennę zgodnie z ich sugestią, ale po co, skoro spokojnie starczy mniej proszku? no ale oni mają z tego zysk, to sobie i 2000 g tam mogą wpisać

na moje włosy za ramiona starczają dwie saszetki ELDu po 25 g, za jakiś czas pewnie będę rozrabiać 3 opakowania na jedno farbowanie. No ale ja już nabrałam wprawy w posługiwaniu się henną

nie nakładam też henny tyle, ile babeczki ze strony Henna for Hair, które chyba pastę nakładają szpachlą
Grubiej przy skórze, by dobrze wzięło odrosty, pilnuję, by końcówki też były pokryte warstwą henny i.. tyle. 2 opakowania idealnie wystarczają do upaćkania wszystkich włosów, henna z nich nie spływa, niepokolorowanych plam też nie zauważam.

Tyle tylko, że ja używam taniej chny i nie miałabym żalu, gdybym zamiast 2 zużyła np. 4 opakowania, bo nadal wychodzi mi to taniej niż farbowanie farbami drogeryjnymi. Ale w przypadku tych droższych henn, to bym się pewnie zirytowała, że została mi cała miska papki
myslenieszkodzi jest offline  
Stary 2011-11-06, 16:22   #1069
_Sarenka_
Zadomowienie

to super, dobrze wiedzieć
_Sarenka_ jest offline  
Stary 2011-11-06, 16:37   #1070
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Przecież jak nie zużyjecie całej papki na włosy to można ją wrzucić do zamrażarki i zużyć do następnego hennowania.
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-11-06, 18:43   #1071
photoholic
Raczkowanie

Cytat:
O, gdybym serio miała tyle dawać to by mi było szkoda kasy. A potem jeszcze siedzieć z takim dodatkowym kilogramem na głowie przez kilka godzin. A 100 g wystarczyło mi na styk
Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Przecież jak nie zużyjecie całej papki na włosy to można ją wrzucić do zamrażarki i zużyć do następnego hennowania.
Dokładnie
photoholic jest offline  
Stary 2011-11-06, 19:45   #1072
kropaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
O, gdybym serio miała tyle dawać to by mi było szkoda kasy. A potem jeszcze siedzieć z takim dodatkowym kilogramem na głowie przez kilka godzin. A 100 g wystarczyło mi na styk
Zgadzam się to w brew pozorom to jest dużo, ja użyłam za pierwszym razem 50g ale teraz myślę że mogła bym i mniej, muszę tylko lepiej zmiksować proch

P.S. dziewczęta jeśli podoba wam się mój ideał faceta prosze o glos (nie mam na kosmetyki)
kropaa jest offline  
Stary 2011-11-06, 19:52   #1073
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Na mazidłach jest napisane tak, żeby się więcej sprzedało.
Ja na włosy ok. do talii zużywam 150 g.
Jak miałam za pas, zużywałam 200, ale to już tak na siłę. Bo i tak za dużo było.
Nie wiem jakim sposobem zmieścić na włosach takiej długości 500 g .

A poza tym po pierwszym farbowaniu, przy następnym można się już skupić bardziej na odrostach a na resztę nałożyć mniej niż na pierwsze farbowanie.

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-11-07, 11:07   #1074
Plurabellle
Zadomowienie

Cytat:
kurcze, ciekawe, a grubo macie tej henny na włosach ? Moja kolezanka zrezygnowala z kupna henny i indygo, wlasnie dlatego, ze ma dlugie wlosy i by jej wychodzilo 4 x drozej niz za farbę chemiczną (bo myślała o tych 500g)
Gdyby nam nie wystarczało, to byśmy tak nie używały! ;-D
Zobacz, ilu osobom wystarcza i to w zupełności. henny nie ma być "grubo" tylko tak, żeby pokryła dokładnie włosy i nie spadała.

Nigdy nie zamrażam pozostałości - wolę za każdym razem zrobić sobie świeżą, w takiej ilości, jakiej potrzebuję. Mam włosy długie za łopatki i 100 g wystarcza, że hej, naprawdę.
Farbuję się henną z 10 lat co miesiąc lub częściej i wszystkie włosy mam dobrze pokryte.
Plurabellle jest offline  
Stary 2011-11-07, 13:27   #1075
Wena90
BAN stały

Cześć dziewczyny Właśnie szykuję się do zakupu henny, bo mam już dość farb chemicznych, choć staram się stosować je nie częściej niż co 1,5 miesiąca na odrost, a nawet co 2 miesiące. Długo się zastanawiałam co i jak, trochę podglądałam tematy o hennie na wizażu, chyba zdecyduję się na orzechowy brąz. Włosy mam ok. 67 cm mam nadzieję, że będę zadowolona z efektów i wystarczy mi te 150g henny hehe.
Wena90 jest offline  
Stary 2011-11-07, 16:39   #1076
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wena90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Właśnie szykuję się do zakupu henny, bo mam już dość farb chemicznych, choć staram się stosować je nie częściej niż co 1,5 miesiąca na odrost, a nawet co 2 miesiące. Długo się zastanawiałam co i jak, trochę podglądałam tematy o hennie na wizażu, chyba zdecyduję się na orzechowy brąz. Włosy mam ok. 67 cm mam nadzieję, że będę zadowolona z efektów i wystarczy mi te 150g henny hehe.
Ja własnie testuję orzechowy brąz na pasemku. Trzymałam 1,5 godziny dla sprawdzenia koloru. Mam włosy dekoloryzowane, potem po dekoloryzacje 3 razy farbowane delikatnymi farbami (typu majirel, luo color, inoa), które sie sprały do rudego koloru (na zdrowych włosach) na dekoloryzowanych mam żółto brązowe (efekt wczesniejszych pasemek:/). Mam nadzieję, że kolor sie chociaż wyrówna i ochłodzi nieco.

Na razie sa megasztywne

Szczerze mówiąc, gdybym w tym roku nie przeszła z wlosami to co przeszłam, to nie poznałabym potęgi olejowania i potęgi keratyny
ishtar jest offline  
Stary 2011-11-07, 17:03   #1077
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Dziewczyny czy to możliwe, że henna ciemny brąz mi do tego stopnia nie chcycił?? Umyłam przed chwilą włosy (drugie mycie po farbowaniu) i specjalnie wziełam jasny ręcznik - nic a nic z włosów nie leciało w sensie ciemniejsza woda i ręcznik tez się nie poplamił, chociaż siwe czerwone jak sie patrzy.

ale nie poddaję się w tym tygodniu farbuję drugi raz
jak mi khadi znowu nie zafarbuje tak jak to ma wyglądac spróbuję "prochami" z mazideł.
Wczoraj studiowaam ich przepis na farbowanie - no i zastanawia mnie to dokładanie indygo z rozrobionej henny z sokiem z cytryny, przeciez chyba jego się nie zakwasza.

a ja tez zauważylam mega wypadanie wlosów po hennie, jedna moja koleżanka z tej przyczyny przestała henną się farbować - ja mam nadzieję że to chwilowo-przejsciowe.

Inna farbuje "mieszanką" z mazidel i robi wszystko wg Khadi nie tak jak trzeba, zaraz po spłukaniu papki - myje włosy pantene i odżywke do spłukiwania daje itp itp i kolor się jej trzyma a rozrabia sokiem z grejfruta.

szczerze powiem że zgoopiałam doszczętu teraz

a ja posikałam odżywka w sprayu (Joico na bank ma silikony), bo nie szło włosów rozplątac i roczesać a myłam szamponem z amlą (przy nim trzeba się namyć....)

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2011-11-07 o 17:06
Magda_M_1973 jest offline  
Stary 2011-11-07, 19:53   #1078
ewcia1807
Zakorzenienie

Dziewczyny, stosowała któraś z Was eclipte z mazideł?

ewcia1807 jest offline  
Stary 2011-11-07, 20:55   #1079
photoholic
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosowała któraś z Was eclipte z mazideł?
Ja stosowałam, ale z braku większych efektów leży gdzieś na dnie szuflady. Włosy były trochę bardziej błyszczące(boże, jak ja to dawno miałam na włosach O.O) i łatwiej się rozczzesywały. Używałam też na twarz i zmniejszyło pory. Chwilowo
photoholic jest offline  
Stary 2011-11-07, 21:01   #1080
ewcia1807
Zakorzenienie

Właśnie zamierzam w niedługim czasie wypróbować

Powiedz, wydajna ona jest?

ewcia1807 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości