Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-17, 10:32   #1171
Maqua
Zakorzenienie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Z czego jedna ma farbowac na czarno, więc nie ma prawa miec tylko lawsonii. Lawsonia wydziela tylko jeden barwnik i jest on czerwony.
o kurczę, czyli co... oszukana? :/ to teraz mam wątpliwości... chciałam kupić kolor basma
Maqua jest offline  
Stary 2011-11-17, 11:52   #1172
judge
Zadomowienie

[QUOTE=DMkAnia;30537020]Powiedz jaki masz kolor włosów

ciemny blond naturalny(połowa głowy) reszta jakies 5cm resztki farby taki jasny zlocisty braz
Stary 2011-11-17, 21:54   #1173
Finlora
Zakorzenienie

Od kilku dni podczytuję wątek bo myślę o farbowaniu henną. Wpadła mi w oko farba Khadi (zwłaszcza kiedy obejrzałam fotki po farbowaniu) i mam pytanie - mam włosy koloru ciemny blond ale mam ochotę znów być brunetką i myślałam o jasnym lub ciemnym brązie Khadi. Z tego co czytałam to ta farba nie zmywa się zbyt szybko i odrosty są nieuniknione?
Na razie użyłam balsamu Venity (wiem, że to nie henna ) bo chciałam zobaczyć czy rzeczywiście zmywa się do naturalnego koloru i nie ma odrostów - na tym najbardziej mi zależy.

Finlora jest offline  
Stary 2011-11-17, 21:58   #1174
Maqua
Zakorzenienie

kupiłam Basmę Eld i zaraz zrobię test na pasemku. czy któraś z Was używała tej farby? czy ona faktycznie jest "sztuczna" ?
Maqua jest offline  
Stary 2011-11-18, 00:22   #1175
angeells
Rozeznanie

Hej kobietki ^^ jestem zielona w temacie "farbowania henną" i postanowiłam zapytać was na szybciutko jaką hennę wybrać? Która henna da mi efekt porządnego ciemnego brązu? Swoje włosy mam ciemny blond/jasny brąz. Mam uczulenie na farby chemiczne, co mogły byście mi polecić? Będę ogromnie wdzięczna i przepraszam że nie przeczytałam wątku ale po prostu zależy mi na czasie w między czasie będę poczytywać

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Finlora też zastanawiałam się nad tą farbą tym bardziej że jedna z wizażanek na innym wątku mi ją polecała a mamy chyba podobny odcień.... też marzy mi się powrót do ciemnych włosów... a przez uczulenie nie farbowałam od roku... przez co mam okropne odrosty to jest jedyna deska ratunku ^^

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline  
Stary 2011-11-18, 09:46   #1176
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez angeells Pokaż wiadomość
Hej kobietki ^^ jestem zielona w temacie "farbowania henną" i postanowiłam zapytać was na szybciutko jaką hennę wybrać? Która henna da mi efekt porządnego ciemnego brązu? Swoje włosy mam ciemny blond/jasny brąz. Mam uczulenie na farby chemiczne, co mogły byście mi polecić? Będę ogromnie wdzięczna i przepraszam że nie przeczytałam wątku ale po prostu zależy mi na czasie w między czasie będę poczytywać
Galeria, przypominam tylko. KLIK!
Jak znajdę chwilę to wrzucę swoje hennowania. Ostatni post ze zdjęciami sprzed miesiąca tu, KLIK!

"Świat przeszkadza mi w życiu."

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-11-18 o 09:49
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-11-18, 11:22   #1177
angeells
Rozeznanie

DMkAnia dziękuje kochana tylko chce miec pewność KHADI to naturalna henna bez żadnych chemicznych dodatków tak? Muszę mieć pewność bo bo ostatnim maratonie z farbą chemiczną wyglądałam jak tajson co skończyło się 2 wizytami w szpitalu i tygodniem męczarni z opuchlizną na twarzy więc jestem baaardzo ostrożna

Piję drożdże 01.02.12

angeells jest offline  
Stary 2011-11-18, 11:27   #1178
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
DMkAnia dziękuje kochana tylko chce miec pewność KHADI to naturalna henna bez żadnych chemicznych dodatków tak? Muszę mieć pewność bo bo ostatnim maratonie z farbą chemiczną wyglądałam jak tajson co skończyło się 2 wizytami w szpitalu i tygodniem męczarni z opuchlizną na twarzy więc jestem baaardzo ostrożna
Na pewno nie ma żadnych chemicznych dodatków. Jeśli nie hennowałaś nigdy to zrób sobie próbę gdzieś za uchem, dla pewności.

DMkAnia jest offline  
Stary 2011-11-18, 12:24   #1179
angeells
Rozeznanie

nigdy nie hennowałam ale używałam pół roku temu odzywki koloryzującej i nic mi po niej nie było a chemia tam na pewno była więc chyba po hennie też nie powinno mi nic być mam tylko nadzieje że uzyskam upragniony ciemny brąz... z tego co wyczytałam henna po kilku użyciach utrwala się na włosach i nie wypłukuje tak szybko tak?

DMkAnia jeszcze raz baaaardzo dziękuję

Piję drożdże 01.02.12

angeells jest offline  
Stary 2011-11-18, 12:36   #1180
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
nigdy nie hennowałam ale używałam pół roku temu odzywki koloryzującej i nic mi po niej nie było a chemia tam na pewno była więc chyba po hennie też nie powinno mi nic być mam tylko nadzieje że uzyskam upragniony ciemny brąz... z tego co wyczytałam henna po kilku użyciach utrwala się na włosach i nie wypłukuje tak szybko tak?
U mnie dokładnie tak to wygląda

DMkAnia jest offline  
Stary 2011-11-18, 14:44   #1181
angeells
Rozeznanie

no to się cieszę w takim razie Khadi ^^ ciemny brąz tylko nie wiem czy tam trzeba dodawać innych mikstur czy sama khadi ciemny brąz wystarczy

Piję drożdże 01.02.12

angeells jest offline  
Stary 2011-11-18, 16:27   #1182
photoholic
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Od kilku dni podczytuję wątek bo myślę o farbowaniu henną. Wpadła mi w oko farba Khadi (zwłaszcza kiedy obejrzałam fotki po farbowaniu) i mam pytanie - mam włosy koloru ciemny blond ale mam ochotę znów być brunetką i myślałam o jasnym lub ciemnym brązie Khadi. Z tego co czytałam to ta farba nie zmywa się zbyt szybko i odrosty są nieuniknione?
Na razie użyłam balsamu Venity (wiem, że to nie henna ) bo chciałam zobaczyć czy rzeczywiście zmywa się do naturalnego koloru i nie ma odrostów - na tym najbardziej mi zależy.
Po brązach ogą być minimalne odrosty, ale raczej z nieiwelką różnicą w stosunku do pozostałych włosów. U mnie musze się nieźle przyjrzeć żeby wypatrzyć odrost, ale jakiś jest
Cytat:
no to się cieszę w takim razie Khadi ^^ ciemny brąz tylko nie wiem czy tam trzeba dodawać innych mikstur czy sama khadi ciemny brąz wystarczy
Ponoć ciemny brąz jest mega ciemny, więc jak chcesz tylko ciemny brąz to polecam orzechowy z Khadi
photoholic jest offline  
Stary 2011-11-18, 16:29   #1183
angeells
Rozeznanie

photoholic dla mnie im ciemniejszy tym lepszy ^^ byle by tylko chemii nie było żebym znowu nie napuchła jak mops ^^ dziękuje za radę w sumie to ucieszył mnie Twój post... bo ja uwielbiam ciemne włoski i już myślałam ze nigdy nie będę mogła do niego wrócić

Piję drożdże 01.02.12

angeells jest offline  
Stary 2011-11-18, 16:54   #1184
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
photoholic dla mnie im ciemniejszy tym lepszy ^^ byle by tylko chemii nie było żebym znowu nie napuchła jak mops ^^ dziękuje za radę w sumie to ucieszył mnie Twój post... bo ja uwielbiam ciemne włoski i już myślałam ze nigdy nie będę mogła do niego wrócić
Nawet orzechowy brąz wychodzi dość ciemny - u mnie taki wyszedł, więc z ciemnym brązem w razie czego radziłabym nie eksperymentować. Tzn. moze sobie kupisz próbkę, a na strart kup sobie orzech - ja po pierwszym nałozeniu an swoje włosy końcówki miałam prawie czarne (ale to był taki megaciemny brąz, a trzymałam tylko godzinę), teraz powoli się to spłukuje, ale wciąż są ciemne.

Khadi nie niszczy włosów, więc nawet jak Ci ten orzech nie podpasuje to zaraz mozesz poprawić ciemnym brązem.
ishtar jest offline  
Stary 2011-11-18, 16:58   #1185
photoholic
Raczkowanie

Cytat:
O, to dobrze, że napisałam
photoholic jest offline  
Stary 2011-11-18, 20:05   #1186
angeells
Rozeznanie

no jak by się dało to mogła bym mieć nawet czarne nie przeszkadza mi to tylko nie podejrzewałam że można aż tak ciemne kolory uzyskać henną pokombinuje i zobaczymy dziękuje kobietki jestem bardzo wdzięczna

Piję drożdże 01.02.12

angeells jest offline  
Stary 2011-11-18, 20:28   #1187
Maqua
Zakorzenienie

zrobiłam test, odczekałam... różnicy żadnej nie widzę, chociaż włosy wydają mi się troszkę niemiłe w dotyku. mój chłopak twierdzi, że jest wielka różnica, że ciemniejsze i błyszczące, więc nie wiem ale nie ufam Eldowi, przed chwilą kliknęłam hennę Khadi i przesuwam zabawę na przyszły tydzień
Maqua jest offline  
Stary 2011-11-19, 10:56   #1188
ishtar
Zakorzenienie

Czy któraś z Was kładła cassię na hennowane włosy orzechowym brązem? Zależy mi na efekcie nabłyszczenia włosów, bo moje sa bardzo matowe i sztywne Naturalnie mam bardzo grube i mocne włosy o wysokiej porowatości. Na dodatek neistety sa zniszczone, więc chciałabym aby chociaż miały trochę więcej blasku, a boję się, ze mi ta cassia zmieni odcień mojego brązu.
ishtar jest offline  
Stary 2011-11-19, 12:14   #1189
angeells
Rozeznanie

kochane a myślicie że dostanę hennę w tureckim sklepie? Mieszkam w Norwegii więc na chwilę obecną mam dostęp jedynie do tego sklepu

Piję drożdże 01.02.12

angeells jest offline  
Stary 2011-11-20, 20:05   #1190
ewcia1807
Zakorzenienie

Dziewczyny, mogę połączyć ecliptę z olejkiem jojoba?

28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline  
Stary 2011-11-21, 11:48   #1191
Barbikit
Przyczajenie

Błagam o pomoc!!
Dziewczynki najmocniej Was proszę o poradę...
To będzie moje 1 farbowanie Khadi - zastanawiam się nad ciemnym lub orzechowym brązem-chciałabym uzyskać zbliżony efekt do włosów Evy Longorii z ostatniej reklamy chyba Loreala)
Teraz troche o moich wlosach-są bardzo zniszczone -miesiac temu przestalam je przedluzac a przez dwa lata farbowalam na platynowy blond -rozjasniaczem i tonerem -hyba tak to się nazywa(tak przynajmniej to okreslala moja fryzjerka) teraz robie wszytsko by mie naturalne ladne dlugie swoje wlosy. Zapuszczam je i bardzo intensywnie pielęgnuje-ampulkami oraz cala seria kerastase vita ciment. Ponadto jem revalid itd...
Ale odbiegam od tematu-tak wiec teraz mam na te wlosy polozona farbe i mam taki iemny blon-jasny brąz iepły dość. A mio zalezy na takim właśnieśrednim brązie zimniejszym...
Będę serdeznie wdzięczna jak uda się wam doradzić mi jaki kolor wybrac i ile sprobowa go trzyma... Serdecznie dziekuje;*;*;*

Edytowane przez Barbikit
Czas edycji: 2011-11-21 o 12:04
Barbikit jest offline  
Stary 2011-11-21, 12:52   #1192
neitka
Zadomowienie

GG do neitka

Wzięłabym orzechowy brąz i za pierwszym razem położyłabym gloss z odżywką pół na pół na pół godziny, żeby nie wyszedł za ciemny. Tym bardziej, że potem możesz od razu położyć papkę drugi raz jeśli uważasz, że kolor jest za jasny, a jak będzie za ciemny to będziesz go musiała stopniowo wymywać.

neitka
neitka jest offline  
Stary 2011-11-21, 13:27   #1193
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Wzięłabym orzechowy brąz i za pierwszym razem położyłabym gloss z odżywką pół na pół na pół godziny, żeby nie wyszedł za ciemny. Tym bardziej, że potem możesz od razu położyć papkę drugi raz jeśli uważasz, że kolor jest za jasny, a jak będzie za ciemny to będziesz go musiała stopniowo wymywać.
Tez polecałabym orzechowy brąz - tylko wypróbuj na pasenku odcień - zwłaszcza, ze zmieniasz z blondu.
Ja też mam bardzo zniszczone włosy i mi henna mocno chwyciła, a trzymałam tylko godzinę.[COLOR="Silver"]
ishtar jest offline  
Stary 2011-11-21, 14:17   #1194
ulenka2501
Zadomowienie

Witam Już od jakiegoś czasu czytam o farbowaniu włosów henną i czuję, że pora również na mnie Jednak brak doświadczenia owocuje tym, że zapytam Was o kilka rzeczy, mam nadzieję, że pomożecie

Mam włosy po farbowaniu różnymi farbami chemicznymi (nigdy nie rozjaśniałam), mocno zniszczone w kilku kolorach, takie jak na załączonym zdjęciu Na początek chciałabym 'potraktować' je henną bez żadnych udziwnień i dodatków, po prostu do rozrobienia z wodą. Moim celem są ciepłe jasnobrązowe włosy, wchodzące w rudy. Jaką henną powinnam je pofarbować? Jakiej firmy i jakim kolorem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2524.jpg (62,7 KB, 42 załadowań)
ulenka2501 jest offline  
Stary 2011-11-21, 15:00   #1195
Barbikit
Przyczajenie

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za odpowiedż;*
Spróbowałabym tą opcję z odzywką może... Tylko napisz mi proszę Neitko jak trzeba to dokładnie zrobić do rozrobionej henny mogę dodać obojętnie jaką odżywkę ?? I póżniej normalnie to traktować jak bym miała samą khadi? Owinąć folią i ręcznikiem?? I powiedzie mi roszę czy jak zaraz po farbowaniu nałoże odżywke to to tak drastycznie zepsuje efekt?? Bo moje włosy bez odżywki to jedno wielkie siano;(((
Barbikit jest offline  
Stary 2011-11-21, 15:12   #1196
ishtar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ulenka2501 Pokaż wiadomość
Witam Już od jakiegoś czasu czytam o farbowaniu włosów henną i czuję, że pora również na mnie Jednak brak doświadczenia owocuje tym, że zapytam Was o kilka rzeczy, mam nadzieję, że pomożecie

Mam włosy po farbowaniu różnymi farbami chemicznymi (nigdy nie rozjaśniałam), mocno zniszczone w kilku kolorach, takie jak na załączonym zdjęciu Na początek chciałabym 'potraktować' je henną bez żadnych udziwnień i dodatków, po prostu do rozrobienia z wodą. Moim celem są ciepłe jasnobrązowe włosy, wchodzące w rudy. Jaką henną powinnam je pofarbować? Jakiej firmy i jakim kolorem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Chyba najlepszy byłby jasny brąz z khadi - chociaż nie wiem, czy pokryje te ciemniejsze partie. Zobacz sobie na ich stronie galerie zdjęć, które podsyłały dziewczyny po farbowaniu. Jasny brąz to takie właśnie ciepły odcień.
ishtar jest offline  
Stary 2011-11-21, 15:18   #1197
amstafy
Raczkowanie

Witam
śledzę ten wątek od jakiegoś czasu, mam włosy farbowane od lat castingiem 400 brąz, ale wychodzi praktycznie czarny.
Zamówiłam hennę Khadi ciemny brąz ,ale po przeczytaniu doświadczeń niektórych dziewczyn obawiam się , że odrosty wyjdą jaśniejsze i rudawe,a reszta włosów na których jest farba zostanie prawie czarna.

mam pytanie, czy ten ciemny brąz wychodzi naprawdę bardzo ciemny,prawie czarny?

zastanawiam się czy nie dodać do tego ciemnego brązu czarnej henny , ale kupionej w zielarskim.czy można mieszać khadi z inną firmą??

bądę wdzięczna za pomoc i wszelkie odpowiedzi.
dodam ,że jestem ponad miesiąc od keratynowego prostowania, ale to chyba nie ma wpływu na efekt farbowania henną?

pozdrawiam
amstafy jest offline  
Stary 2011-11-21, 15:40   #1198
sylvi300
Zakorzenienie

nie mam pojęcia czy zostać przy hennie, tylko tydzień mi się ona trzyma na włosach...mam jeszcze całe opakowanie Khadi indygo....

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline  
Stary 2011-11-21, 15:49   #1199
antymezis
Raczkowanie

Witajcie!
Właśnie siedzę z khadi ciemny brąz i trochę się boję , ach, co to będzie, co to będzie

26.10.2011 - 27 cm
1.12.2011 - ok. 30 cm ()
2.11. 2012 - ok. 39 cm (w tym dwa podcięcia lalala )
Cel: hm...
antymezis jest offline  
Stary 2011-11-21, 15:57   #1200
Cesena0
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia czy zostać przy hennie, tylko tydzień mi się ona trzyma na włosach...mam jeszcze całe opakowanie Khadi indygo....
Może kładziesz hennę na silikony i dlatego się nie wchłania? Albo myjesz głowę nim kolor zdąży się z włosem związać... Hm...

A ja właśnie kliknęłam hennę marokańską z Allegro,zobaczymy co to wyjdzie,farbuje w piątek (oby doszła!)
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości