Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-12-04, 18:49   #1441
ewcia1807
Zakorzenienie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Phina pochwalisz się zdjęciem?

28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline  
Stary 2011-12-04, 19:10   #1442
Phina
Przyczajenie

Może, może... Teraz siedzę z olejem na głowie, jutro postaram się Wam zaprezentować Naprawdę nie sądziłam, że henna może dać takie bajeczne rezultaty kolorystyczne. Jak wiele dziewczyn pisało, ma się wrażenie wielowymiarowości koloru, czego niestety nie gwarantują żadne z farb chemicznych.
Phina jest offline  
Stary 2011-12-04, 19:24   #1443
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez Phina Pokaż wiadomość
Wiem, że się Wam narażę, bo to pewnie dość kontrowersyjna opinia, ale ani trochę nie jestem zadowolona ze szczotki TT. Tyle się naczytałam na jej temat, same rewelacyjne opinie, więc postanowiłam kupić. Pieniądze wyrzucone. Kompletnie nie mogę nią włosów rozczesać. Nie wiem, czy są jakieś dziwne, ale ta szczotka bardziej mi ciągnie włosy niż zwykła. I to na sucho, na mokro w ogóle nie rozczesuję. Mam wrażenie, że nie dociera do każdego pasma, tylko zwyczajnie zaczesuje, podobnie jak szczotka z sierści dzika. Wyrywa mi więcej, niż moja ukochana, zwyczajna szczotka (do modelowania, ale ja jej używam normalnie ;P ) Całe szczęście, że moja klacz ma zawsze skołtuniony ogon... Tak jak pisała Kocurzyca, przypomina do złudzenia końskie zgrzebło i chyba do tego celu się będzie lepiej nadawała...
A tam, od razu się narazisz
Nie ma na ziemi takiego produktu, który zadowoliłby wszystkich.
Na podstawie moich doświadczeń, takie spostrzeżenia wydają się dziwne, ale widocznie taki masz rodzaj włosów, którym TT nie odpowiada.
Już miałam zapytać czy na pewno masz oryginała ale jeśli szczotka z dzika też cię ciągnie to nie pytam.
Mnie szczotka z dzika też nie ciągnie. Wręcz głaszcze. I nie do końca zdaje egzamin, bo nie zatapia się we włosy wystarczająco głęboko, przez co czesze tylko powierzchownie. Szczotką z dzika mogę rozczesać włosy tylko dzieląc je na pasma.

Pokaż koniecznie focię twoich nahennowanych włosków

Żeby uniknąć posklejanych pasm i dokładnie pozbyć się błotka z włosów, najlepiej najpierw spłukać je w misce z wodą.
Nalewamy do miski dużo wody, wsadzamy w to głowę i machamy kłaczkami, żeby błoto się wypłukało. Ja powtarzam to 2-3 razy, a dopiero potem opłukuję prysznicem. Spłukanie błota pod samym prysznicem jest bardzo trudne. Szczególnie z długich włosów.

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline  
Stary 2011-12-04, 19:59   #1444
sylvi300
Zakorzenienie

hmmm z siostrą napisałyśmy list do Mikołaj (mamy) że pod choinke chcemy TT, może sie uda

Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:01   #1445
ewcia1807
Zakorzenienie

sylvi300 ja chyba też się skuszę na list do Mikołaja (Taty), może akurat

ewcia1807 jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:03   #1446
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
sylvi300 ja chyba też się skuszę na list do Mikołaja (Taty), może akurat
hehe i jeszcze narysowałam w paincie kartkę, wiem dziecinada, ale fajnie było

Zapraszam na bloga!!!!

sylvi300 jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:03   #1447
siwa anka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Ja kombinowałam z dodatkami i nic nie działa. Ani kurkuma, ani cynamon nie zmieniły efektu farbowania.
Ok, to daruję sobie te dodatki.

Cytat:

Żeby uniknąć posklejanych pasm i dokładnie pozbyć się błotka z włosów, najlepiej najpierw spłukać je w misce z wodą.
Nalewamy do miski dużo wody, wsadzamy w to głowę i machamy kłaczkami, żeby błoto się wypłukało. Ja powtarzam to 2-3 razy, a dopiero potem opłukuję prysznicem. Spłukanie błota pod samym prysznicem jest bardzo trudne. Szczególnie z długich włosów.
Super porady jak dla osoby rozpoczynającej przygodę z henną.... bosz co to by człowiek zrobił bez Wizażu?

- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:19   #1448
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

mnie tak włosy leciały TYLKO po pierwszym farbowaniu - aż się wystraszyłam co jest i czy to przypadkiem tak nie zostanie
teraz było moje 3 dwufazowe farbowanie i nic takie normalne wypadanie w sensie w normie kilkanaście włosów....
a w przyszłym tygodniu w weekend zrobię sam ciemny brąz na odrosty - zobaczymy jak "siwki" złapie"
a i nakładam takim fajnym skośnym pędzlem do farby chemicznej idealnie się nakłada
Magda_M_1973 jest offline  
Stary 2011-12-04, 20:30   #1449
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Piękne włosy, piękny kolor. Strasznie zazdraszczam
Mówię to samo. Fantastyczne najlepsze jakie Ci wychodziły, a pamiętam Kocurko efekty wcześniejszych farbowań i eksperymentów z henną.
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-12-04, 21:00   #1450
siwa anka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Magda_M_1973 Pokaż wiadomość
mnie tak włosy leciały TYLKO po pierwszym farbowaniu - aż się wystraszyłam co jest i czy to przypadkiem tak nie zostanie
teraz było moje 3 dwufazowe farbowanie i nic takie normalne wypadanie w sensie w normie kilkanaście włosów....
a w przyszłym tygodniu w weekend zrobię sam ciemny brąz na odrosty - zobaczymy jak "siwki" złapie"
a i nakładam takim fajnym skośnym pędzlem do farby chemicznej idealnie się nakłada
Z henną i farbowaniem to tak jest: naturalnie te włosy by nam i tak wypadły w przeciągu dłużeszego czasu, a jak skóra zostaje odżywiona nagle przez coś naturalnego to "oczyszcza się", a oczyszczanie na głowie polega właśnie na zgubieniu jeszcze większej ilości włosów, by te młodziutkie mogły w końcu z cebuli "wykiełkować" a nie tkwić, bo stare, zmęczone, uszkodzone włosy daje siedzą.

- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline  
Stary 2011-12-04, 21:03   #1451
Phina
Przyczajenie

Cytat:
Żeby uniknąć posklejanych pasm i dokładnie pozbyć się błotka z włosów, najlepiej najpierw spłukać je w misce z wodą. (...) Spłukanie błota pod samym prysznicem jest bardzo trudne. Szczególnie z długich włosów.
Dobrze wiedzieć, szkoda, że po fakcie Nie powiem, ciekawe doświadczenie, kiedy przeczesując palcami włosy natykamy się na hennowe dredy

Może faktycznie moje włosy są jakieś wybitnie dziwne, bo wszyscy tu zachwalają Tangle Teezer jako jedyną szczotkę nie szarpiącą włosów, a ja narzekam, że mi szarpie jeszcze gorzej

siwa anka, ciekawa teoria. Nigdy bym tak nie pomyślała. Trochę mnie uspokoiłaś.

Edytowane przez Phina
Czas edycji: 2011-12-04 o 21:06
Phina jest offline  
Stary 2011-12-05, 07:54   #1452
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Mam wrażenie, że nie dociera do każdego pasma, tylko zwyczajnie zaczesuje, podobnie jak szczotka z sierści dzika.
dzięki za tą opinię, własnie miaąłm pytac o porównie do dzika Ja dzikiem za nic nie rozczeszcze włosów, tzn rozczesze ale od razu mi ulizuje i przykleja wlosy do skóry w efekcie musze użyc po dziku grzebienia z duuużym rozstawem zebów zeby włosy w ogóle sie ruszały ( jeśli wiecie co mam na myśli)

Angeells : love::l ove::lo ve::lov e:

Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline  
Stary 2011-12-05, 08:42   #1453
pooolka
Raczkowanie

Cytat:
to na sucho, na mokro w ogóle nie rozczesuję. Mam wrażenie, że nie dociera do każdego pasma, tylko zwyczajnie zaczesuje, podobnie jak szczotka z sierści dzika.
To niestety mam juz odpowiedz, mi szczotka z siersci z dzika ciagnie wlosy tylko grzebien jest delikatny. Szkoda, bo po waszych swietnych recenzjach napalilam sie na nia
pooolka jest offline  
Stary 2011-12-05, 09:40   #1454
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

ale szczota tt jest zupełnie inna od tej z dzika, ja osobiście pieję z zachwytu i wszyscy co jej używają tez moje kolezanki, tż... no ja sobie nie wyobrażam innego czesania niż nią - zupełnie inaczej niz grzebieniem czy czymkolwiek a mam grube, gęste włosy teraz do ramion i jak da radę rozczesac kołtun po zmyciu henny bezboleśnie to na bank czesze rewelacyjnie
z tym wypadaniem to ja tak też trochę przypuszczałam że coś w tym stylu się dzieje na początku ......
Magda_M_1973 jest offline  
Stary 2011-12-05, 13:15   #1455
Yasinisi
Zakorzenienie

Witajcie dziewczyny..

Zdecydowałam się spróbować farbowania henną i chciałabym Was o kilka rzeczy zapytać (próbuje przebrnąć przez wątki o hennie ale duuużo tego a ja jadę dziś kupić farbę - w sobotę chrzest bratanka, chciałabym zdążyć).

Trochę się boję czy uzyskam zamierzony efekt, czy nie będę miała zielonych albo pomarańczowych włosów itd
Tym niemniej patrząc na wasze fotki postanowiłam zaryzykować.

Pani ze sklepu Helfy doradziła mi farbę Khadi orzechowy brąz jako, że chciałabym uzyskać kolor chłodnego średniego brązu.

Moje włosy mają wyjściowo kolor średniego brązu (załączam fotkę) i były przez lata farbowane chemicznie..

I tutaj przechodzę do pytań (będę bardzo wdzięczna za choć krótkie odpowiedzi):

- czy do mycia włosów przed i po hennowaniu mogę użyć mydełka Sesa bo wszystkie inne boję się, że mają silikony a ich zdaje się nie wolno używać?
Swoją drogą jak oznaczone są silikony w składzie? Czego unikać i czy przy malowaniu henną zakazane są na stałe czy tylko przez 2 pierwsze dni?

- Jak długo po hennowaniu nie wolno myć włosów? Tzn czy chodzi tylko o to by przez 48 h nie stosować silikonów, lakierów itp a np mydełkiem sesa umyć mogę? Sęk w tym, że moje włosy mocno sie przetłuszczają i muszę je myć codziennie rano.

- czy warto i w ogóle można po hennie olejować włosy (po jakim czasie)? Aktualnie używam oleju kokosowego, ze słodkich migdałów i Monoi i nie chciałabym z tego rezygnować bo widzę ich dobroczynny wpływ.

- po jakim czasie od hennowania można na włosy nałożyć farbę chemiczną? to tak awaryjnie w razie gdyby nie daj boże coś nie wyszło.. Co wtedy?

- jakie farby poza Khadi Orzechowy brąz polecacie do uzyskania chłodnego średniego brązu

To chyba w tej chwili na tyle.. Będę szukała odpowiedzi w wątku ale zależy mi na czasie więc super byłoby gdyby komuś chciało się skrobnąć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

Dziękuję z góry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_3781.jpg (74,9 KB, 26 załadowań)

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline  
Stary 2011-12-05, 18:17   #1456
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny..

Zdecydowałam się spróbować farbowania henną i chciałabym Was o kilka rzeczy zapytać (próbuje przebrnąć przez wątki o hennie ale duuużo tego a ja jadę dziś kupić farbę - w sobotę chrzest bratanka, chciałabym zdążyć).

Trochę się boję czy uzyskam zamierzony efekt, czy nie będę miała zielonych albo pomarańczowych włosów itd
Tym niemniej patrząc na wasze fotki postanowiłam zaryzykować.
Pani ze sklepu Helfy doradziła mi farbę Khadi orzechowy brąz jako, że chciałabym uzyskać kolor chłodnego średniego brązu.

Moje włosy mają wyjściowo kolor średniego brązu (załączam fotkę) i były przez lata farbowane chemicznie..
Na tak ciemnych włosach jak twoje nigdy nie wyjdzie nic pomaranczowego, a zielony w ogóle nigdy nie wyjdzie w żadnym wypadku.

Cytat:
I tutaj przechodzę do pytań (będę bardzo wdzięczna za choć krótkie odpowiedzi):

- czy do mycia włosów przed i po hennowaniu mogę użyć mydełka Sesa bo wszystkie inne boję się, że mają silikony a ich zdaje się nie wolno używać?
Swoją drogą jak oznaczone są silikony w składzie? Czego unikać i czy przy malowaniu henną zakazane są na stałe czy tylko przez 2 pierwsze dni?
Przed farbowaniem możesz użyć mydełka albo cokolwiek bez silikonów. O silikonach jest osobny wąek na wizażu, tych silikonów za dużo jest żeby tu wypisywać. Po farbowaniu możesz używać czego chcesz.

Cytat:
- Jak długo po hennowaniu nie wolno myć włosów? Tzn czy chodzi tylko o to by przez 48 h nie stosować silikonów, lakierów itp a np mydełkiem sesa umyć mogę? Sęk w tym, że moje włosy mocno sie przetłuszczają i muszę je myć codziennie rano.
Najlepiej będzie jeśli wytrzymasz te 2 dni, ale czasem wystarcza mniej. To indywidualna sprawa. Mi sie kilka razy zdarzyło umyć włosy na drugi dzień i kolor trzymał tak samo, ale to dotyczy rudego.

Cytat:
- czy warto i w ogóle można po hennie olejować włosy (po jakim czasie)? Aktualnie używam oleju kokosowego, ze słodkich migdałów i Monoi i nie chciałabym z tego rezygnować bo widzę ich dobroczynny wpływ.
Możesz olejować i wszsytko robić tak jak wcześniej.
Cytat:
- po jakim czasie od hennowania można na włosy nałożyć farbę chemiczną? to tak awaryjnie w razie gdyby nie daj boże coś nie wyszło.. Co wtedy?
Możesz od razu używać farby chemicznej. Musisz tylko liczyć się z tym, że jeśli rozjaśnisz włosy, to będą problemy z usunięciem barwnika. Mieszanki z przewagą indygo (takie jak orzechowy brąz) najwięcej mają barwnika granatowego i taki kolor zostanie na włosach najdłużej w przpadku rozjaśniania. Dokładnie to zrobią się wtedy turkusowe Na brąz i inne ciemne kolory można farbować bez obaw. Henna i indygo nie powodują w połączeniu z chemiczną farbą większej masakry niż sama chemia.

Cytat:
- jakie farby poza Khadi Orzechowy brąz polecacie do uzyskania chłodnego średniego brązu

To chyba w tej chwili na tyle.. Będę szukała odpowiedzi w wątku ale zależy mi na czasie więc super byłoby gdyby komuś chciało się skrobnąć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

Dziękuję z góry
Może jeszcze ciemny brąz, ale on z kolei równie dobrze może wyjść czarny.
Lisbeth jest offline  
Stary 2011-12-05, 21:54   #1457
Yasinisi
Zakorzenienie

Lisbeth, baaardzo Ci dziękuję..
Uspokoiłaś mnie.
Farba już jest, więc lada dzień pewnie ją nałożę.. Zwłaszcza jeżeli nie ma ryzyka wpadki to pewnie już przed weekendem na chrzest

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2011-12-05 o 22:04
Yasinisi jest offline  
Stary 2011-12-05, 23:50   #1458
phenomena
Zakorzenienie

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,48...wn.html&next=1
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,48...el.html&next=1

wstawiajcie recenzje na KWC !
phenomena jest offline  
Stary 2011-12-06, 10:57   #1459
ewcia1807
Zakorzenienie

Świetnie, ze dodane do KWC :d

ewcia1807 jest offline  
Stary 2011-12-06, 10:57   #1460
Yasinisi
Zakorzenienie

Właśnie umyłam wosy mydełkiem Sesa, zaraz je suszę i nakładam Khadi.. Nie robię testu kolorów, mam nadzieję, że będzie ok. Dziś mają mi na 2 dni wyłączyć wodę więc nie mogę czekać..
Nie wiem tylko ile trzymać.. Czy w trakcie farbowania widać mniej więcej czy kolor już jest odpowiednio ciemny czy raczej się tym nie sugerować?

Zrobię fotki przed i po. Trzymajcie kciuki za mój debiut

Yasinisi jest offline  
Stary 2011-12-06, 11:18   #1461
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Właśnie umyłam wosy mydełkiem Sesa, zaraz je suszę i nakładam Khadi.. Nie robię testu kolorów, mam nadzieję, że będzie ok. Dziś mają mi na 2 dni wyłączyć wodę więc nie mogę czekać..
Nie wiem tylko ile trzymać.. Czy w trakcie farbowania widać mniej więcej czy kolor już jest odpowiednio ciemny czy raczej się tym nie sugerować?
Nie susz włosów lepiej nakłada się na wilgotne/lekko mokre.
W trakcie farbowania coś tam już widać, ale w ciągu 48h odcień i tak się pogłębi...
Czekamy na zdjęcia.

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-12-06, 11:28   #1462
Yasinisi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Nie susz włosów lepiej nakłada się na wilgotne/lekko mokre.
W trakcie farbowania coś tam już widać, ale w ciągu 48h odcień i tak się pogłębi...
Czekamy na zdjęcia.
Już wysuszone..
Zrobię fotkę i najwyżej trochę je zwilżę skoro ma to ułatwić nakładanie..

Yasinisi jest offline  
Stary 2011-12-06, 12:12   #1463
angeells
Rozeznanie

no właśnie ja też nakładałam na suche i to była niesamowita mordęga ^^ dobrze dziewczyny że wspomniałyście o tymże na wilgotne też się nakłada imam rozumieć że to nie wpływa w żaden sposób na efekt koloryzacji? tak na chłopski rozum to w sumie powinno nawet lepiej złapać ^^

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline  
Stary 2011-12-06, 12:31   #1464
Coffee Girl
Raczkowanie

Dziewczyny, która z was mająca włosy w kolorze ciemny blond, stosowała orzechowe Khadi i nie miała rudawego połysku? Jest taka szansa?
Stary 2011-12-06, 12:39   #1465
Yasinisi
Zakorzenienie

Nałożona.. Poszło całkiem nieźle..
Zaskoczył mnie tylko zapach.. Normalnie sam szpinak
Do mieszanki dodałam trochę soku z cytryny.. Potrzymam chyba pełne 2 godziny.. Myję włosy codziennie więc w razie czego i tak pewnie w miarę szybko się odrobinę rozjaśni..

No to teraz czekam do 14:15

Yasinisi jest offline  
Stary 2011-12-06, 12:45   #1466
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Nałożona.. Poszło całkiem nieźle..
Zaskoczył mnie tylko zapach.. Normalnie sam szpinak
Do mieszanki dodałam trochę soku z cytryny.. Potrzymam chyba pełne 2 godziny.. Myję włosy codziennie więc w razie czego i tak pewnie w miarę szybko się odrobinę rozjaśni..

No to teraz czekam do 14:15
Yyy...orzechowy brąz nakładałaś? Do henny z zawartością indygo nie dodaje się soku z cytryny ...mam nadzieję, że mimo to cokolwiek złapie...

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-12-06 o 12:47
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-12-06, 13:35   #1467
Yasinisi
Zakorzenienie

Cytat:
Yyy...orzechowy brąz nakładałaś? Do henny z zawartością indygo nie dodaje się soku z cytryny ...mam nadzieję, że mimo to cokolwiek złapie...
Informację wzięłam stąd : http://hennaindygo.helfy.pl/node/79

Qrcze.. Teraz Już nic nie wiem..
Mam tylko nadzieję, że ilość była na tyle mała, że jednak chwyci..

Edytowane przez Yasinisi
Czas edycji: 2011-12-06 o 13:37
Yasinisi jest offline  
Stary 2011-12-06, 13:40   #1468
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:

Wejdź w zakładkę 'indygo'...cytat: "Indygo najlepiej farbuje w środowisku zasadowym. Zbyt wiele kwasów w mieszance hamuje wydzielanie koloru zarówno w przypadku czystego indygo jak i mieszanych kolorów. Wiele osób dodaje do indygo cytrynę, sądząc iż wzmocni to efekt farbowania, jednakże właśnie takie eksperymenty powodują, że kolor różni się od zamierzonego, ponieważ indygo nie może w pełni, a czasem nawet wcale się wydzielić."

Tamte informacje dotyczyły czystej henny, a orzechowy brąz ma dodatek indygo...
A jak spojrzysz na włosy teraz - widać kolor jakiś? Prócz zielonego

Edytowane przez DMkAnia
Czas edycji: 2011-12-06 o 13:42
DMkAnia jest offline  
Stary 2011-12-06, 13:41   #1469
Yasinisi
Zakorzenienie

Cytat:
Wejdź w zakładkę 'indygo'...cytat: "Indygo najlepiej farbuje w środowisku zasadowym. Zbyt wiele kwasów w mieszance hamuje wydzielanie koloru zarówno w przypadku czystego indygo jak i mieszanych kolorów. Wiele osób dodaje do indygo cytrynę, sądząc iż wzmocni to efekt farbowania, jednakże właśnie takie eksperymenty powodują, że kolor różni się od zamierzonego, ponieważ indygo nie może w pełni, a czasem nawet wcale się wydzielić."
No to pięknie

Yasinisi jest offline  
Stary 2011-12-06, 13:41   #1470
sylvi300
Zakorzenienie

Cytat:

tam napisane, że do henny, a nie do indygo.

"Możemy przedłużyć trwałość henny przez dodanie do niej odpowiednich dodatków. Oto co możemy użyć:
Sól – wzmacnia i przedłuża trwałość Indygo, trzeba uważać z ilością , bo może chwilowo przesuszyć nam włosy
Sok z cytryny – intensyfikuje kolor, nie można jej dodawać do mieszanek zawierających Indygo
Sok jabłkowy – intensyfikuje kolor, nie można jej dodawać do mieszanek zawierających Indygo
Czarna herbata – używana zamiast wody również wzmacnia i przedłuża trwałość farby, należy jednak uważać by nie była zbyt mocna, bo podobnie jak sól spowoduje chwilowe przesuszenie włosów
Czerwone wino – podgrzane, użyte zamiast wody, wzmacnia czerwony kolor
Miód, mleko, jogurt, bezsilikonowa odżywka – zapobiegają przesuszeniu włosów
NIE WOLNO dodawać oleju (ani substancji oleistych, w tym silikonów) do mieszanki – uniemożliwiają one wniknięcie farby"

Zapraszam na bloga!!!!

Edytowane przez sylvi300
Czas edycji: 2011-12-06 o 13:44
sylvi300 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości