Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-01-05, 15:11   #2341
ewcia1807
Zakorzenienie

Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Morgiana991 najlepiej hennę kupić Khadi albo z mazidla.com

28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline  
Stary 2012-01-05, 15:12   #2342
siwa anka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
moje kudełki po myciu, mięciutkie milutkie, kolor jeszcze nie spłynął
Śliczne...Nawet takie pasemka Ci pięknie widać

Cytat:
Napisane przez Dotka z OZ Pokaż wiadomość
Moje próbne pasemka dokładnie obejrzane i muszę z przykrością stwierdzić, że będzie różnica między włosami rozjaśnionymi i później farbowanymi a naturalnymi odrostami. Stare chemicznie potraktowane wyjdą na jaśniejsze. Teraz nie wiem co mam zrobić.

Pewnie lepiej byłoby zrobić dwuetapowo, ale niedostane u mnie nigdzie naturalnej henny. Więc ta opcja odpada, przynajmniej tym razem.
Co prawda różnica nie jest aż tak wielka, być może po zrobieniu wszystkich włosów nie byłoby to aż tak widoczne.

Zastanawiam się tylko czy jakbym jednak zrobiła ten orzechowy brąz a po tygodniu poprawiła jeszcze na całych włosach (albo specjalnie omijając odrosty), to czy na tych moich farbowanych włoskach kolor by się czasem nie wyrównał? Bardziej odpowiada mi ta opcja, niż domawianie kolejnej henny, na którą będę musiała czekać. A zależy mi żeby zrobić jutro.
Kochana, ja mam zrobione jednoetapowo.... jestem po około miesiacu po hennowaniu. Moje odrosty nadal się trzymają na hennie, ale z długości niestety coś nie za bardzo, bo kolor lekko się wyprał i zrobił sie rudawy (farbowałam orzechowym brązem Khadi), podejrzewam, że jest to wina wcześniejszych farbowań chemicznych...a odczekałam ponad poł roku przed henną. Może lepiej zrób dwuetapowo.

Cytat:
Napisane przez ewcia1807 Pokaż wiadomość
Morgiana991 myślę, ze wystarczy Ci 100g.
Najlepiej, gdyby ta henna była BAQ
Możesz trzymać od godziny (?) do nawet 5-6
Wrzątku nie wolno używać, bo zabijesz barwnik

- Jakie to ma znaczenie, jeśli pomożesz tylko jednemu?
- To ma znaczenie dla tego, którego uratuję.
siwa anka jest offline  
Stary 2012-01-05, 15:21   #2343
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość

.
:dzie kuje:

chyba się udało

Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline  
Stary 2012-01-05, 16:03   #2344
Dotka z OZ
Raczkowanie

GG do Dotka z OZ

Cytat:
Napisane przez siwa anka Pokaż wiadomość

Kochana, ja mam zrobione jednoetapowo.... jestem po około miesiacu po hennowaniu. Moje odrosty nadal się trzymają na hennie, ale z długości niestety coś nie za bardzo, bo kolor lekko się wyprał i zrobił sie rudawy (farbowałam orzechowym brązem Khadi), podejrzewam, że jest to wina wcześniejszych farbowań chemicznych...a odczekałam ponad poł roku przed henną. Może lepiej zrób dwuetapowo.

hmmm.. musiałabym czekać. Moje włosy wołają o pomoc, więc zrobię teraz jednoetapowo. Najwyżej następnym razem będę się zastanawiać co zrobić. W sumie i tak chodzę ciągle w kitce.

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )
Wcierki, drożdże, pokrzywa i skrzyp - przerwa do 01.03.2012.

Moje włosy

Jestem szczęśliwym nie palącym człowiekiem od: 23.01.2012 r.
Dotka z OZ jest offline  
Stary 2012-01-05, 16:17   #2345
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
hmmm.. musiałabym czekać. Moje włosy wołają o pomoc, więc zrobię teraz jednoetapowo. Najwyżej następnym razem będę się zastanawiać co zrobić. W sumie i tak chodzę ciągle w kitce.
a czemu musiałąbyś czekać? Można od razu po zmyciu henny nałożyć docelowy kolor

Miskaa78 jest offline  
Stary 2012-01-05, 16:50   #2346
siwa anka
Rozeznanie

Cytat:
Henna przecież odżywia włosy. Może następnym razem daj hennę tylko na odrosty i te zmienione kolorystycznie częśći i już....

Cytat:
:dzie kuje:

chyba się udało
A miało by tak z refleksami? W sumie z tego co się orientuję henną zawsze wyjdzie a'la naturalne włosy. Farby chemiczne robią jednolity chełm....

siwa anka jest offline  
Stary 2012-01-05, 16:54   #2347
Chooo
Rozeznanie

Widzę dziewczyny, że jesteście aktywne. Odpowie mi któraś, np. siwa anka bądź Miskaa78 . Bardzo proszę
Stary 2012-01-05, 16:56   #2348
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez Chooo Pokaż wiadomość

Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź od ludzi, którzy na prawdę się na tym znają.
tylko ja się nie znam zupełnie, pierwszy raz farbowałam henną i dziś pierwszy raz umyłam po hennowaniu włoski

Siwa Anka, refleksy wyszły chyba tylko na zdjęciu, bo normalnie ich nie widze, moze przez te falki, które się porobiły na mojej głowie?

Miskaa78 jest offline  
Stary 2012-01-05, 16:58   #2349
Dotka z OZ
Raczkowanie

GG do Dotka z OZ

Siedzę już z henną. Zobaczymy co będzie za 3 godziny. To nie chemia, nie odpadną przecież
A głowa ciężka teraz

Cytat:
a czemu musiałąbyś czekać? Można od razu po zmyciu henny nałożyć docelowy kolor
No tak, ale na farbowanie dwuetapowe, najpierw daje się czystą henne a potem kolor docelowy. A jak nałożę dwa razy orzechowy brąz to nie będzie już dwuetapowe. A nie mam czystej henny i u mnie niestety nie dostanę. Musiałabym zamówić i czekać.

Wymyśliłam sposób na utrzymanie dłużej temperatury 50 stopni. Nalałam do dużego garnka wody i podgrzałam wodę do 50 stopni. Henne rozrobiłam z wodą w miseczce plastikowej i mieszałam trzymając miskę w garnku z wodą. To wygodne było bo nie musiałam na szybko mieszać.

WŁOSOMANIACZKA
Olejowanie (lniany, archaidowy , słodkie migdały, amla, vatika kokosowa, olejek BD, sezam )

Moje włosy

Edytowane przez Dotka z OZ
Czas edycji: 2012-01-05 o 17:04
Dotka z OZ jest offline  
Stary 2012-01-05, 17:12   #2350
siwa anka
Rozeznanie

Cytat:
witam Dziewczyny Mam pytanie o kolorek.
zawsze używałam senny bezbarwnej, która tylko odżywiała włosy. Zawsze farbowałam włosy chemicznymi stałymi farbami, raz użyłam Khadi ciemnego brązu, który trzymałam całą noc na włosach. Wyszedł jasny choć bardzo ładny i długo go nosiłam bez odświeżania choć przebijał jakby w blond refleksy. Później wytrąciłam kolor dekoloryzatorem, gdyż marzył mi się blond taki jaśniutki (około 1,5 roku temu), całość wyszła nierówna, jak to po dekoloryzacji- na końcach prawie czarny, przy głowie jasne włosy. Po nałożeniu odcienia jasny brąz (farba chemiczna) wyszłam marchewką, więc nałożyłam ciemną porzeczkową czerwień (Joanna). Wyszło ślicznie, jednak ta po 2 tygodniach wymywa się i bardzo blednie, z ognistej czerwieni została spłowiała, już nie taka śliczna. Z resztą wciąż wspominam wspaniały naturalny kolor po Khadi i odżywione włosy więc chcę skończyć z chemią, teraz, gdy wiem, że blond to nie moja bajka.

Chciałabym osiągnąć kolor taki jak na zdjęciu 2 i 3 które załączam lub brąz podobny do tego na zdjęciu 4. Mój kolorek to nr.1

1. Prosiłabym więc o radę co i w jakich proporcjach zmieszać. A może użyć tylko jednej konkretnej farby Khadi?

Oczywiście, wiem, że każdemu farby inaczej "łapią" włosy, nigdy nie osiągniemy dwóch identycznych odcieni na różnych osobach ale chciałabym podobny efekt jak na 2/3 lub 4 z załącznika na moich wyjściowych zdjęcie nr. 1 (kolor jest jednolity, tylko światło padło tak, jakbym miała czarny odrost).

2. Jeśli zdecyduję się na brąz a nie czerwonawy kolor to zależy mi najbardziej na tym by był to odcień ciepły, obojętnie czy średni czy ciemny brąz, ale ciepły.

Dodam jeszcze, że u mnie włosy bardzo mocno łapią farbę chemiczną, blondy zawsze wychodzą karmelowe z przewagą marchewy, a brązy praktycznie zawsze czarne lub mega ciemny kasztan. a ciemny brąz Khadi wyszedł raczej jaśniutki.

3. Wolałabym raz nałożyć Khadi, a nie jak czasem słyszałam, że najpierw kładzie się naturalną henną, a później indygo itd, bo raczej zapracowana ze mnie kobita .

4. Ostatnie pytanko - czy jakbym teraz zrobiła ciemny brąz Khadi, a za miesiąc położyła Khadi naturalną hennę to będzie rudawy połysk na brązowych włosach?

Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź od ludzi, którzy na prawdę się na tym znają.
Cytat:
Widzę dziewczyny, że jesteście aktywne. Odpowie mi któraś, np. siwa anka bądź Miskaa78 . Bardzo proszę
Widziałam wcześniej Twój wpis, ale się nie odzywała bo niekoniecznie chyba umiem pomóc.... W sumie to na żadne pytanie tak szczerze mówiąc nie jestem w stanie dać Ci odpowiedzi. Nie miałam potrzeby eksperymentowania z kolorami henny. Jedynie moje 2 używane w życiu: to z ELDu kasztan i najprędzej nim uzyskałabyś taki odcień jak chcesz i z Khadi orzechowy brąz. Nie doradzę Ci z mieszaniem. Niech się wypowiedzą hennomaniaczki ;-)

Brązy Khadi... odpowiedź jaką dostałam z helfów:
"Poniżej opiszę Pani jakie odcienie brązu uzyska Pani stosując poszczególne farby khadi. Oczywiście efekt końcowy koloryzacji zależy również od koloru wyjściowego włosów

Naturalna henna jasny brąz- jasny brąz w ciepłym odcieniu rudości
Naturalna henna orzechowy brąz - średni orzechowy brąz o zimnym odcieniu, bez rudej poświaty
Naturalna henna ciemny brąz- ciemny czekoladowy brąz bez rudej poświaty"

Cytat:
tylko ja się nie znam zupełnie, pierwszy raz farbowałam henną i dziś pierwszy raz umyłam po hennowaniu włoski

Siwa Anka, refleksy wyszły chyba tylko na zdjęciu, bo normalnie ich nie widze, moze przez te falki, które się porobiły na mojej głowie?
Jak umyjesz kilka razy włosy to może zobaczysz te refleksy

siwa anka jest offline  
Stary 2012-01-05, 17:46   #2351
angeells
Rozeznanie

Miskaa78 czyżby skręt troszkę się poprawił ? :P

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline  
Stary 2012-01-05, 18:06   #2352
milena798
Rozeznanie

dziewczyny mam pytanie. Zamówiłamdla mamy henne czerwoną nałożyłam jej na włosy tak po 16.... barwnik już puścił ale.... to wygląda jak brązowa henna a nie czerwona powiedzciemi czy to tak ma być? będą włosy potem czerwone?
62 cm
Nie prostuję od lipca 2010
Moje włosy
milena798 jest offline  
Stary 2012-01-05, 18:31   #2353
ewcia1807
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez milena798 Pokaż wiadomość
dziewczyny mam pytanie. Zamówiłamdla mamy henne czerwoną nałożyłam jej na włosy tak po 16.... barwnik już puścił ale.... to wygląda jak brązowa henna a nie czerwona powiedzciemi czy to tak ma być? będą włosy potem czerwone?
Raczej wszystko w porządku

ewcia1807 jest offline  
Stary 2012-01-05, 18:33   #2354
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Możesz sprecyzować?
Papka farbująca na rudo po zalaniu wodą i po puszczeniu barwnika będzie miała brązowy kolor.
Papki farbujące na brązowo mają dużo indygo, które samo jest bardziej zielone, a z wodą puszcza niebieski barwnik.
Podsumowując - bardziej brązowo wygląda papka farbująca na rudo.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-01-05, 18:42   #2355
milena798
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Możesz sprecyzować?
Papka farbująca na rudo po zalaniu wodą i po puszczeniu barwnika będzie miała brązowy kolor.
Papki farbujące na brązowo mają dużo indygo, które samo jest bardziej zielone, a z wodą puszcza niebieski barwnik.
Podsumowując - bardziej brązowo wygląda papka farbująca na rudo.
kupiłam tą henne http://www.helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc
zalałam wodą, odstawiłam na 2 h i pofarbowałam.Pod folią na głowie już puścił barwnik i jest brązowo. wyjściowy kolor ma ciemny brąz
czyli kolor może być rudy? czy taki bardziej kasztanowy z czerwonymi refleksami?
62 cm
Moje włosy

Edytowane przez milena798
Czas edycji: 2012-01-05 o 18:45
milena798 jest offline  
Stary 2012-01-05, 18:53   #2356
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez angeells Pokaż wiadomość
Miskaa78 czyżby skręt troszkę się poprawił ? :P
jak widać na załączonym obrazku są zdecydowanie bardziej falowane, niż były, ale fakt, że wczesniej zupełnie inaczej z nimi postępowałam.
Bawie sie tą zmiana, nakupiłam odżywek polecanych przez dziewczyny i zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
Cytat:
moja czarna henna miała kolor błotno/zielony i kolor mi wyszedł ładny czarny

Cytat:
kupiłam tą henne http://www.helfy.pl/henna-naturalna-wysoka-jakosc
zalałam wodą, odstawiłam na 2 h i pofarbowałam.Pod folią na głowie już puścił barwnik i jest brązowo. wyjściowy kolor ma ciemny brąz
czyli kolor może być rudy? czy taki bardziej kasztanowy z czerwonymi refleksami?
naturalnej henny nie rozrabia sie sokiem z cytryny? coś pamiętam o zakwaszaniu ale niech mądrzejsze głowy się wypowiedzą.

Miskaa78 jest offline  
Stary 2012-01-05, 18:57   #2357
milena798
Rozeznanie

dziewczyny a co z siwymi włosami? bo na razie są takie złotawe coś jasny rudy.Myślicie , że ściemnieją ?

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
naturalnej henny nie rozrabia sie sokiem z cytryny? coś pamiętam o zakwaszaniu ale niech mądrzejsze głowy się wypowiedzą.
zrobiłam z cytryną
62 cm
Moje włosy
milena798 jest offline  
Stary 2012-01-05, 19:08   #2358
ewcia1807
Zakorzenienie

milena798 można z kwasem, ale nie trzeba

ewcia1807 jest offline  
Stary 2012-01-05, 20:09   #2359
Chooo
Rozeznanie

Cytat:
witam Dziewczyny Mam pytanie o kolorek.
(...)

Chciałabym osiągnąć kolor taki jak na zdjęciu 2 i 3 które załączam lub brąz podobny do tego na zdjęciu 4. Mój kolorek to nr.1

1. Prosiłabym więc o radę co i w jakich proporcjach zmieszać. A może użyć tylko jednej konkretnej farby Khadi?

Oczywiście, wiem, że każdemu farby inaczej "łapią" włosy, nigdy nie osiągniemy dwóch identycznych odcieni na różnych osobach ale chciałabym podobny efekt jak na 2/3 lub 4 z załącznika na moich wyjściowych zdjęcie nr. 1 (kolor jest jednolity, tylko światło padło tak, jakbym miała czarny odrost).

2. Jeśli zdecyduję się na brąz a nie czerwonawy kolor to zależy mi najbardziej na tym by był to odcień ciepły, obojętnie czy średni czy ciemny brąz, ale ciepły.

Dodam jeszcze, że u mnie włosy bardzo mocno łapią farbę chemiczną, blondy zawsze wychodzą karmelowe z przewagą marchewy, a brązy praktycznie zawsze czarne lub mega ciemny kasztan. a ciemny brąz Khadi wyszedł raczej jaśniutki.

3. Wolałabym raz nałożyć Khadi, a nie jak czasem słyszałam, że najpierw kładzie się naturalną henną, a później indygo itd, bo raczej zapracowana ze mnie kobita .

4. Ostatnie pytanko - czy jakbym teraz zrobiła ciemny brąz Khadi, a za miesiąc położyła Khadi naturalną hennę to będzie rudawy połysk na brązowych włosach?

Nadal proszę kogoś o pomoc!
Stary 2012-01-05, 20:57   #2360
Dotka z OZ
Raczkowanie

GG do Dotka z OZ

Choo tylko Ci powiem, że dwuetapowo farbuje się włosy gdy są bardzo jasne lub siwe. Co do reszty, to się nie wypowiem, bo ja świeża w temacie jestem. Najlepiej wejdź sobie na stronę khadi.pl i tam poczytaj. Tam jest mnóstwo zdjęć z opisami.

Włosy już po, lekko podsuszone, ale nie jest źle. Dodałam trochę miodu do farby. Trochę mi ulżyło. Kolor wyszedł nawet równomierny. Choć na razie to bliżej mu do ciemnego rudego, niż orzechowego. Przynajmniej jak zrobiłam zdjęcie aparatem z lampą, to tak wygląda. Zobaczymy za 48 godzin i przede wszystkim jutro w świetle dziennym.

Ładnie pachną teraz włosy, takim latem

Samo nakładanie mieszanki miodzio, pociapałam włosy, porządnie rozsmarowałam, bardzo mocno zawinęłam folią, ubrałam czapkę. Nic mi nie wypływało. Chyba się polubię z henną na dłużej.

Wiecie co… ale ze mnie gapa… z tego wszystkiego nie umyłam włosów przed hennowaniem, o wszystkim pamiętałam a o tym zapomniałam dobrze że ostanio silikonów nie używałam od ostatnich dwóch myć.

WŁOSOMANIACZKA

Moje włosy

Edytowane przez Dotka z OZ
Czas edycji: 2012-01-05 o 20:59
Dotka z OZ jest offline  
Stary 2012-01-05, 21:43   #2361
Chooo
Rozeznanie

a czytalam ich stronę całą. Zdjęcia przecież z ich galerii, gdzie są fotki wraz z opisami, wstawiłam Widzę nikt mi nie pomoże, więc kupię alo naturalną i wyjdę ruda albo orzechowy brąz i jakiś wyjdzie. Tylko jeszcze nie wiem który kolor - z tym się "przespać" muszę
Stary 2012-01-05, 22:45   #2362
milena798
Rozeznanie

mamine włosy już wypłukane z henny, wyschły...i jest tak: siwe włosy złapało na marchewkowy a resztę na ciemny brąz powiem tak różnica jest oczywiście duża bo wygląda to tak jakbym dwoma różnymi farbami malowała. jutro zrobimy malowanie etap 2 i zobaczymy jak wyjdzie . Ogólnie moja mama ma włosy niskiej porowatości jak ja i u niej ciężko jest z "łapaniem" koloru więc nie wiadomo jak będzie....
62 cm
Moje włosy

Edytowane przez milena798
Czas edycji: 2012-01-05 o 22:46
milena798 jest offline  
Stary 2012-01-05, 23:18   #2363
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
mamine włosy już wypłukane z henny, wyschły...i jest tak: siwe włosy złapało na marchewkowy a resztę na ciemny brąz powiem tak różnica jest oczywiście duża bo wygląda to tak jakbym dwoma różnymi farbami malowała. jutro zrobimy malowanie etap 2 i zobaczymy jak wyjdzie . Ogólnie moja mama ma włosy niskiej porowatości jak ja i u niej ciężko jest z "łapaniem" koloru więc nie wiadomo jak będzie....
Jutro w świetle dziennym pewnie będą wyglądać kasztanowo
Porowatość chyba mnie ma wiele wspólnego z łapaniem koloru.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-01-05, 23:29   #2364
milena798
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Jutro w świetle dziennym pewnie będą wyglądać kasztanowo
Porowatość chyba mnie ma wiele wspólnego z łapaniem koloru.
no nie wiem coś mi świta, że w tłumaczeniu artykułów dla kręconych coś takiego pisze tzn wiem że na pewno chodzi o farby chemiczne ale jeszcze sobie zobacze dla przypomnienia
no zobaczymy jak jutro włosy będą wyglądać
62 cm
Moje włosy
milena798 jest offline  
Stary 2012-01-05, 23:46   #2365
niunka112
Raczkowanie

Hey dziewczyny,

Mam do was pytanie odrazu napisze ,że nigdy nie używałam henny i nie mam w tym doświadczaenia żadnego.

Czy na włosy z kolorem wyjściowym z poziomu 4 czyli brąz mysi ( odrosty) a obecnie mam blond jasny na włosach . Czy henna jest w stanie mi zejść z takiego poziomu do blondu nie musi być jasny byleby by nie był żółty jak kurczak itd.
Stary 2012-01-06, 00:03   #2366
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez niunka112 Pokaż wiadomość
Hey dziewczyny,

Mam do was pytanie odrazu napisze ,że nigdy nie używałam henny i nie mam w tym doświadczaenia żadnego.

Czy na włosy z kolorem wyjściowym z poziomu 4 czyli brąz mysi ( odrosty) a obecnie mam blond jasny na włosach . Czy henna jest w stanie mi zejść z takiego poziomu do blondu nie musi być jasny byleby by nie był żółty jak kurczak itd.
Henna zawiera tylko rudoczerwony barwnik. Jeśli położysz to na blond, to nie uzyskasz ciemniejszego blondu tylko rudy.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-01-06, 00:05   #2367
niunka112
Raczkowanie

ok dzięki czyli henna w moim przypadku odpada bo chcę zostać na blondach;]
Stary 2012-01-06, 02:01   #2368
Shade_23
Zadomowienie

Ja dziś umyłam włosy po hennowaniu... I muszę przyznać, że wypłukało się mniej niż w przypadku Khadi. Owszem, kolor się ocieplił, ale rudość nie bije po oczach Odrost jest teraz taki ciemnobrązowy o ciepłym odcieniu. W sobotę hennuję ponownie tym irańskim błotem. Ale część - tak jak pisałam - przesieję. Zaryzykuję.

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2012-01-06 o 02:04
Shade_23 jest offline  
Stary 2012-01-06, 10:42   #2369
angeells
Rozeznanie

Shade_23 to się ciesze że mimo tego że nie najlepiej się ją nakłada to chociaż kolorek wyszedł ładny ja już miesiąc po hennowaniu a żadne rudości mi nie przebijają :P jedynie mój naturalny kolor co uważam za dużą zaletę tego cudactwa

Olejek rycynowy na brwi i rzęsy
30.12.2011-> widoczna poprawa

Piję drożdże 01.02.12

Piję skrzypopokrzywę 11.02.2012
angeells jest offline  
Stary 2012-01-06, 10:51   #2370
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Ja dziś umyłam włosy po hennowaniu... I muszę przyznać, że wypłukało się mniej niż w przypadku Khadi. Owszem, kolor się ocieplił, ale rudość nie bije po oczach Odrost jest teraz taki ciemnobrązowy o ciepłym odcieniu. W sobotę hennuję ponownie tym irańskim błotem. Ale część - tak jak pisałam - przesieję. Zaryzykuję.
a z czego rudość przebija? Miałaś przed hennowaniem ciepły odcień włosów? U mnie wyszedł czarny, zimny ładny czarny a wczoraj w sztucznym świetle widziałam biało błyskające włosy światło się odbijało tak silnie, że próbowałam łapać ten kosmyk
po chemii nigdy czegoś takiego n ie miałam.
Aż mam ciarki przed nakładaniem tego błota, ale wpadł mi do głowy szatański pomysł - może takie homonto jak u psiaków się zakłada, gdy chore? taki klosz jakby założyć na szyję hmmmmm
Cytat:
Napisane przez angeells Pokaż wiadomość
Shade_23 to się ciesze że mimo tego że nie najlepiej się ją nakłada to chociaż kolorek wyszedł ładny ja już miesiąc po hennowaniu a żadne rudości mi nie przebijają :P jedynie mój naturalny kolor co uważam za dużą zaletę tego cudactwa
u nie też nie ma grama rudośći, w sumie nie ma z czego przebijać ten kolor, swoje mam blond farba czarna.

jeszcze doczytam z tym olejowaniem włosów po hennie, bo o kokosie pamiętam, a oliwa z oliwek też chyba z tych wnikających, więc jakim olejem się dopieścić?

Miskaa78 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
farbowanie na brąz, henna, pomocy, problem

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości