Zniszczyłam sobie cerę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-13, 00:01   #1
mariaantoninaII
Raczkowanie

Zniszczyłam sobie cerę...

Witam...
w wieku 15 lat miałam problemy z tradzikiem. Nie wiedziałam jak pielegnowac moja cere. Oczywiście stosowałam mnostwo kosmetykow wysuszajacych, Benzacne, mydło siarkowe, toniki z alkoholem... nieraz nawet 2 naraz (!!!) wiem szok , ale widzicie...głupota nie boli. A ja byłam zdesperowana. To i tak gówno dało za przeproszeniem, a trradzik sam przeszedł w pewnym momencie. No i jakies 2 lata temu moja cera wysuszyła sie na wior. I od ponad 2 lat walczę z tym wysuszeneim .Stosowałam wszystkie kremy w roznych przedziałach cenowych. Staram się nawilżać ją od wewnątrz. Nic. Chociaż teraz jest lepiej bo juz nie piecze, nie swedzi ale nadal sucha.
Często ryczę..zniszczyłam sobie cerę przez własna głupote. Boje się, że niedługo będę pomarszczona jak stara babcia. Codziennie rano wyszukuję nowcy zmarszczek. Ciągle jakies maseczki nawilżające. Pakuję w siebie tą wodę mineralną jak idiotka. Nie opalam się. Mam obsesję. Moi rodzice mowia ze mi juz naprawdę odbiło......
nie wiem juz co robic...moze byl taki wątek,przepraszam, ale nie znalazłam
Juz naprawdę nie wiem jak nawilżac tą cerę. Nic nie pomaga...kremy, maseczki...
:conf used:
Co myslicie? co robic?????
mariaantoninaII jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 01:56   #2
Felaa
Raczkowanie

Dot.: Zniszczyłam sobie cerę...

Najlepiej skórę nawilżają od wewnątrz oleje: lniany i z wiesiołka, samo picie dużej ilości wody nie wystarczy. Tylko nie łykaj tych olei w kapsułkach tylko kup sobie całą butelkę i pij początkowo 2 łyżki dziennie , a potem 4 łyżki dziennie oleju lnianego, a jeśli piłabyś wiesiołkowy to wystarczy 1 łyżeczka dziennie.
Włącz również do diety produkty bogate w witaminę A czyli wątróbka, morele świeże lub suszone, marchew, szpinak, pomidory, mango, jajka, masło, tran. Oczywiście nie wszystko na raz żeby nie przedawkować tej witaminy, ale tak po 2 produkty dziennie.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2011-06-13 o 02:04
Felaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 02:22   #3
laisla
Moderator

Jakaś dobra, sprawdzona kosmetyczka i seria zabiegów nawilżających w gabinecie? Przejrzyj też recenzje najlepszych nawilżaczy na KWC, może coś Ci jednak podpasuje?
mikroREKLAMA
Pomorski Koci Dom Tymczasowy obecnie ma pod opieką dodatkowo zwierzęta poranione podczas likwidacji Oruńskiej Lisiarni
Nie przechodź obojętnie... www.pkdt.pl

Ta reklama pokazywana jest pod 21 548 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
laisla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 06:41   #4
Damnations
Rozeznanie

.

Edytowane przez Damnations
Czas edycji: 2011-08-28 o 22:34
Damnations jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 12:02   #5
201607280909
Konto usunięte

ja jakiś czas temu wysuszyłam sobie okropnie skórę poprzez bardzo często chodzenie na basen z chlorowaną wodą.

w moim przypadku bardzo dużo pomogła mi seria Biodermy Hydrabio. zajrzyj na KWC i poczytaj opinie o tych produktach.

ja codziennie rano i wieczorem myłam twarz tą pianką: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=31711&next=1
następnie przemywałam płynem micelarnym: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33...te.html&next=1
i smarowałam tym kremem: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...am.html&next=1
oprócz tego bardzo dobre opinie ma to serum: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...nt.html&next=1
ale ja już go nie kupiłam, bo poprzednie środki wystarczały mi w zupełności.
oprócz tego 2-3 razy w tygodniu stosowałam maseczkę under20: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...ca.html&next=1

mi to wszystko pomogło, ale domyślam się, że pewnie Twoja skóra jest jeszcze bardziej wysuszona, więc dobrze by było, abyś zapewniła jej również nawilżenie od środka np. poprzez lykanie Capivit Hydrocontrol.
201607280909 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 13:48   #6
MysiaJadwisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
Najlepiej skórę nawilżają od wewnątrz oleje: lniany i z wiesiołka, samo picie dużej ilości wody nie wystarczy. Tylko nie łykaj tych olei w kapsułkach tylko kup sobie całą butelkę

no i warto, by był to olej tłoczony na zimno i nierafinowany (taki "z lodówki", z krótką datą przydatności do spożycia - te są najwartościowsze)

jeśli chodzi o wazelinę, to ona "nic nie robi", już lepszym pomysłem jest maść z wit A Hasco-Lek, która poza wazelinową bazą zawiera ww. witaminę...

ja bym zainwestowała w spożywanie wspomnianych przez Felę olejów, do tego mogę zaproponować żebyś wypróbowała m.in. masowanie twarzy wieczorem, po umyciu, oliwką Babydream (nie wycieraj buzi ręcznikiem, tylko na wilgotną skórę nałóż trochę olejku i wmasuj w twarz, a potem osusz ręcznikiem papierowym), serum z wit. C ( Cevikap+ wit.E) i lekturę wątków na Wizażu
MysiaJadwisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 14:39   #7
sphinx123
Raczkowanie

GG do sphinx123

Tak, dziewczyna rozwaliła sobie cerę kosmetykami, a Wy jej radzicie kolejne. Brawo =)
Według mnie uwierz w moc własnego organizmu, czas jest najlepszym lekarstwem. Ogranicz używanie syntetycznych kosmetyków, stosuj naturalne sposoby pielęgnacji cery. Będzie dobrze ^^
sphinx123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 14:48   #8
201607280909
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sphinx123 Pokaż wiadomość
Tak, dziewczyna rozwaliła sobie cerę kosmetykami, a Wy jej radzicie kolejne. Brawo =)
Według mnie uwierz w moc własnego organizmu, czas jest najlepszym lekarstwem. Ogranicz używanie syntetycznych kosmetyków, stosuj naturalne sposoby pielęgnacji cery. Będzie dobrze ^^
oczywiście, że radzimy jej kolejne skoro są skuteczne i powinny pomóc rozwiązać problem. nie zawierają składników, które mogłyby wysuszyć skórę, a ich celem jest nawilżenie i nie są to zwykłe kosmetyki drogeryjne, lecz apteczne.

a wiara w moc własnego organizmu nie zawsze przynosi dobre rezultaty - gdy moja skóra fatalnie się przesuszyła przez chlor, myślałam, że wystarczy przestać chodzić na basen i wszystko wróci samo do normy. nie ma tak łatwo - chodziłam prawie dwa miesiące ze skórą suchą jak wiór i dopiero, krytykowane przez Ciebie, kosmetyki pomogły.
Stary 2011-06-13, 15:06   #9
sphinx123
Raczkowanie

GG do sphinx123

Każdy radzi na podstawie własnych doświadczeń, prawda?
Ja miałem akurat takie, kosmetyki zawsze bardziej mi szkodziły niż pomagały. U Ciebie było odwrotnie, spoko. Forum jest po to, żeby osoba, która ma problem mogła skorzystać z różnych rad, czasami nawet sprzecznych :P
sphinx123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 15:16   #10
nielegalna_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
ja jakiś czas temu wysuszyłam sobie okropnie skórę poprzez bardzo często chodzenie na basen z chlorowaną wodą.

w moim przypadku bardzo dużo pomogła mi seria Biodermy Hydrabio. zajrzyj na KWC i poczytaj opinie o tych produktach.

ja codziennie rano i wieczorem myłam twarz tą pianką: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=31711&next=1
następnie przemywałam płynem micelarnym: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33...te.html&next=1
i smarowałam tym kremem: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,15...am.html&next=1
oprócz tego bardzo dobre opinie ma to serum: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...nt.html&next=1
ale ja już go nie kupiłam, bo poprzednie środki wystarczały mi w zupełności.
oprócz tego 2-3 razy w tygodniu stosowałam maseczkę under20: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...ca.html&next=1

mi to wszystko pomogło, ale domyślam się, że pewnie Twoja skóra jest jeszcze bardziej wysuszona, więc dobrze by było, abyś zapewniła jej również nawilżenie od środka np. poprzez lykanie Capivit Hydrocontrol.

Mi też pomogła seria biodermy, poleciła mi ją moja dermatolog także warto spróbować.
nielegalna_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 15:22   #11
laisla
Moderator

Cytat:
Skąd wiedziałam po pierwszych słowach, że pisze je facet
mikroREKLAMA
Pomorski Koci Dom Tymczasowy obecnie ma pod opieką dodatkowo zwierzęta poranione podczas likwidacji Oruńskiej Lisiarni
Nie przechodź obojętnie... www.pkdt.pl

Ta reklama pokazywana jest pod 21 548 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
laisla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 15:43   #12
Kasia514
Przyczajenie

Osobiście polecam maść z witaminą A, ale tylko na noc bo długo się wchłania i strasznie się cera świeci... a jak nie pomogą porady może zasięgnij opinii dermatologa.
Kasia514 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 16:15   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie

Nie martw się Ja kiedyś też stosowałam różne kosmetyki antybakteryjne, matujące, pilingi z ziarenkami (co jest zakazane przy trądziku-teraz to wiem) do skóry mieszanej, tłustej, trądzikowej i skóra wyglądała coraz gorzej, a krostki były;( Zrobiłam sobie mały detoks kosmetyczny jesli chodzi o kosmetyki w/w i skóra była w o wiele lepszym stanie! Teraz używam najłagodniejszych kosmetyków (seria AA skóra wrażliwa, be beauty żel micelarny z biedronki) i skóa jest w coraz lepszej kondycji. Oczywiście jest ona cały czas trądzikowa, ale pryszczy jest znaczne mnej, skóra nie ma bolących ran, zmarszek od wysuszenia
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 16:26   #14
201607280909
Konto usunięte

Cytat:
Każdy radzi na podstawie własnych doświadczeń, prawda?
Ja miałem akurat takie, kosmetyki zawsze bardziej mi szkodziły niż pomagały. U Ciebie było odwrotnie, spoko. Forum jest po to, żeby osoba, która ma problem mogła skorzystać z różnych rad, czasami nawet sprzecznych :P
ale Ty nie tylko poradziłeś, ale skrytykowałeś nasze wcześniejsze porady, które też były oparte o własne doświadczenia

autorko, odnośnie Biodermy Hydrabio to jeśli zdecydowałabyś się na zakup kosmetyków z tej serii radzę przejść się do Superpharm, bo często mają tam fajne promocje, a te kosmetyki nie są zbyt tanie. gdy ja kupowałam je sobie do każdego zakupionego kosmetyku Biodermy dawali gratis płyn micelarny - kupiłam piankę i krem i dostałam 2 micele gratis
Stary 2011-06-13, 16:55   #15
201604250941
Konto usunięte

Uspokoj sie, duzo ludzi musi cos takiego zrobic, zeby pozbyc sie tradziku. Ja biore witamine A na wysuszenie tez, skora ze mnie zlazi.
Przede wszystkim kosmetyki musza byc dobrane dobrze. Kremy dla takiej cery powinny byc raczej tluste. Nie powinnas chyba jednak przesadzac z iloscia, jak przyzwyczaisz skore ze wszystko dostaje to przestanie sama sie nawilzac. Poza tym poczytaj gdzies o ktorej godzinie sie naklada jaki krem, to tez ma znaczenie.

Mozliwe ze w gabinecie albo kosmetycznym albo u chirurgii estetycznej moga zrobic Ci zastrzyki z czegos nawilzajacego.

Wode jesli pijesz to powinna byc smakowa, ponoc jak jest bez smaku to organizm nawet nie wie, ze cos wypilas. Odstaw herbate i kawe, one wysuszaja, sol tez zabiera wode z organizmu.

Sama mialam podobna sytuacje po benzacne, mialam skore cala w glebokich zmarszczkach a lat 14, nie chcialam z domu wyjsc xD Ale przeszlo po jakims czasie, juz jest normalnie.
201604250941 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 17:31   #16
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wode jesli pijesz to powinna byc smakowa, ponoc jak jest bez smaku to organizm nawet nie wie, ze cos wypilas.

tak, lepiej nie pić samej wody bo śmierć z odwodnienia grozi, za to po cytrynowej/truskawkowej organizm już zacznie skórę nawilżać
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 18:19   #17
201604250941
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość

tak, lepiej nie pić samej wody bo śmierć z odwodnienia grozi, za to po cytrynowej/truskawkowej organizm już zacznie skórę nawilżać
Tak cos Cejrowski chyba mowil ze na wyprawach to tylko smakowa sie pije o zwykla w ogole nie pomaga, moze to nie jest autorytet ale nie ma co sie smiac, sens jakis w tym jest.
A od wody tez mozna umrzec wbrew pozorom, jesli ma za malo mineralow to wyplucze elektrolity. Ponoc 5l destylowanej jest smiertelne. Dlatego jak juz chce sie nawilzyc poprzec picie to niech pije soki.
Stary 2011-06-13, 18:33   #18
iamsolucky
Wtajemniczenie

Cytat:
Tak cos Cejrowski chyba mowil ze na wyprawach to tylko smakowa sie pije o zwykla w ogole nie pomaga, moze to nie jest autorytet ale nie ma co sie smiac, sens jakis w tym jest.
A od wody tez mozna umrzec wbrew pozorom, jesli ma za malo mineralow to wyplucze elektrolity. Ponoc 5l destylowanej jest smiertelne. Dlatego jak juz chce sie nawilzyc poprzec picie to niech pije soki.
tak, wypicie zbyt dużo destylowanej(martwej) wody może być(jest) śmiertelne, tak samo zabójcze jest wypicie wody morskiej, ale jeśli chodzi o mineralną smakową, te sa gorsze od tych zwykłych bo tak naprawdę to sama chemia jest, te "smaki" jeśli chodzi o nawilżenie skóry od wewnątrz ale nie tylko bo w ogóle świetne na cały organizm świetne są właśnie różne oleje, zawierają kwasy omega, które nie zawsze możemy dostarczyć w zalecanej ilości w rybach tak więc olej z wiesiołka, ogórecznika, sezamowy itp... to samo dobro jest na cały organizm nie tylko na skórę, udowodnione jest że ludzie w krajach śródziemnomorskich i azjatyckich gdzie spożywa się tych kwasów omega sporo, rzadziej chorują na serce...

soki najlepiej robić samemu w domu jeśli już chcemy zdrowo, w kupnych jest masa cukru

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2011-06-13 o 18:35
iamsolucky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:47   #19
Damnations
Rozeznanie

.

Edytowane przez Damnations
Czas edycji: 2011-08-28 o 22:34
Damnations jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 19:18   #20
ama
Wtajemniczenie

Też mam bardzo suchą skórą (plus AZS) i smaruję się od jakiegoś czasu kremami z mocznikiem. Na twarz i resztę ciała używam kremu ISANA (taki rossmanowski, za 5zł) z 5% mocznika. Mi on znacznie bardziej pomaga niż wszystkie wazeliny, etc. Są też inne kremy, ważne żeby z mocznikiem. Dość tani jest Oxedermil, ale on ma dużą dawkę, bo 30% mocznika i jest bardziej do rogowaciejącej i łuszczącej się skóry. Bardzo dobre są też kosmetyki z serii emolium (używam ich na zmiany atopowe) i krem cethapil. Ogólnie polecam Ci kupowanie kremów aptecznych, a nie żadnych drogeryjnych. Szukaj rzeczy z olejami nie mineralnymi (czyli nie z parafiną), a naturalnymi tłuszczami.
Stary 2011-06-14, 22:11   #21
201604250941
Konto usunięte

Uzywalam kiedys takiego kremu Xerial, maja rozne natezenia, 30 i 50 ale nie pamietam czego, uzywalam tego na mocno zrogowaciale lokcie, dwa razy i byly gladziutkie jak tylek niemowlecia. Ale dermatolog ostrzegala ze jak sie tego za duzo uzyje to moze bardzo podraznic skore czy cos takiego, rzeczywiscie raz sie zrobila czerwona i troche bolala. To bardzo mocny krem, lepiej sie spytac zanim sie go uzyje, ale dostepny jest bez recepty o ile pamietam.
Stary 2011-06-14, 23:37   #22
nataliac
Przyczajenie

Ja polecam krem La Roche Posay Nutritic z biolipidami 5%. Miałam podobny problem po kuracji retinoidami. Teraz skóra jest gładziutka, a ja zapobiegawczo przerzuciłam się Nutritic z biolipidami 2,5%. Za krem zapłaciłam ok.52zł.
nataliac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 23:48   #23
mawis
Zadomowienie

ja polecam masło tucuma - cudownie koi i łagodzi podrażnienia
w kremach niestety nie znalazłam (no, w jednym, ale mega drogim0 więc używam czyste
więcej http://www.biochemiaurody.com/sklep/butter-tucuma.html

mawis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 23:50   #24
ama
Wtajemniczenie

Cytat:
Uzywalam kiedys takiego kremu Xerial, maja rozne natezenia, 30 i 50 ale nie pamietam czego, uzywalam tego na mocno zrogowaciale lokcie, dwa razy i byly gladziutkie jak tylek niemowlecia. Ale dermatolog ostrzegala ze jak sie tego za duzo uzyje to moze bardzo podraznic skore czy cos takiego, rzeczywiscie raz sie zrobila czerwona i troche bolala. To bardzo mocny krem, lepiej sie spytac zanim sie go uzyje, ale dostepny jest bez recepty o ile pamietam.
Mocznik w tak dużym stężeniu może podrażniać wrażliwą skórę twarzy, bo działa złuszczająco. W małym, typu 3,5, 10% raczej nie będzie takiego problemu.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości