peeling z cukru ... pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-16, 16:24   #1
94dawiddd94
Raczkowanie

peeling z cukru ... pomocy

Czy peeling z cukru złuszcza dobrze naskórek i redukuje blizny i pryszcze?
Czy taki peeling cukrowy zniweluje zaczerwienienia? (których nabawiłem się przez przyjmowanie róźnych maści) ?
94dawiddd94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 16:39   #2
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat
Dot.: peeling z cukru ... pomocy

Jeśli masz wypryski na skórze nie stosuj peelingu mechanicznego czyli z drobinkami (cukier, kawa, sól) bo to tylko pogorszy sprawę. Sięgnij po peeling enzymatyczny, który rozpuści martwy naskórek bez konieczności tarcia. Polecam również przeciwtrądzikową maseczkę Dermaglinu, Wiem, że facet i maseczka... ale naprawdę warto
Stary 2011-06-16, 18:28   #3
94dawiddd94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Jeśli masz wypryski na skórze nie stosuj peelingu mechanicznego czyli z drobinkami (cukier, kawa, sól) bo to tylko pogorszy sprawę. Sięgnij po peeling enzymatyczny, który rozpuści martwy naskórek bez konieczności tarcia. Polecam również przeciwtrądzikową maseczkę Dermaglinu, Wiem, że facet i maseczka... ale naprawdę warto
A ten peeling enzymatyczny pomoże zniwelować czerwone miejsca na skórze?

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

A mogę stosować peeling z cukru jeżeli mam tylko takie drobne krostki? No i taki jeden trochę większy pryszcz. Taki peeling z cukru pomoże też na blizny po trądziku?
Stary 2011-06-16, 19:09   #4
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez 94dawiddd94 Pokaż wiadomość
A ten peeling enzymatyczny pomoże zniwelować czerwone miejsca na skórze?

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

A mogę stosować peeling z cukru jeżeli mam tylko takie drobne krostki? No i taki jeden trochę większy pryszcz. Taki peeling z cukru pomoże też na blizny po trądziku?
Peeling enzymatyczny złuszczy martwy naskórek, regularnie wykonywany sprawi, że czerwone miejsca, jeśli są to blizny potrądzikowe, staną się jaśniejsze. Pisałeś, że nabawiłeś się ich podczas stosowania maści, więc może to być reakcja alergiczna. Powinieneś wybrać się do dermatologa.
Peelingu z cukru nie stosuj nawet jeśli masz na twarzy tylko jedną krostkę. Drobinki cukru będą drażnić skórę i przyczynią się do powstawania nowych krostek. Jeśli uda Ci się pozbyc krostek i zostaną tylko same blizny, wówczas możesz stosowac peeling. Ale nie rozumiem dlaczego tak bardzo uparłeś się na ten cukrowy? W drogerii jest tyle świetnych, niedrogich, gotowych preparatów. Sam peeling niestety nie sprawi, że blizny zupełnie znikną. Pomoże natomiast krem wybielający. Polecam No Scar lub Evolet.
Stary 2011-06-16, 19:20   #5
94dawiddd94
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Peeling enzymatyczny złuszczy martwy naskórek, regularnie wykonywany sprawi, że czerwone miejsca, jeśli są to blizny potrądzikowe, staną się jaśniejsze. Pisałeś, że nabawiłeś się ich podczas stosowania maści, więc może to być reakcja alergiczna. Powinieneś wybrać się do dermatologa.
Peelingu z cukru nie stosuj nawet jeśli masz na twarzy tylko jedną krostkę. Drobinki cukru będą drażnić skórę i przyczynią się do powstawania nowych krostek. Jeśli uda Ci się pozbyc krostek i zostaną tylko same blizny, wówczas możesz stosowac peeling. Ale nie rozumiem dlaczego tak bardzo uparłeś się na ten cukrowy? W drogerii jest tyle świetnych, niedrogich, gotowych preparatów. Sam peeling niestety nie sprawi, że blizny zupełnie znikną. Pomoże natomiast krem wybielający. Polecam No Scar lub Evolet.
A jaki jest najlepszy (mam na myśli bardzo dobrze złuszczający naskórek) peeling enzymatyczny? Ja myślałem o ziaji nuno, ale nie wiem, czy się nadaje...
Stary 2011-06-16, 19:23   #6
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Nie stosowałam go więc się nie wypowiem. Przejrzyj KWC, na pewno coś wybierzesz. Osobiście polecam peeling enzymatyczny bardzo mocny z serii Ziaja Med, Do kupienia w salonach kosmetycznych i w internecie. Moim zdaniem najlepszy.
Stary 2011-06-17, 22:32   #7
sphinx123
Raczkowanie

GG do sphinx123

Peeling cukrowy do cery trądzikowej się nie nadaje. Próbowałem i się zawiodłem :P
sphinx123 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości