Depilator a niegolone nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-22, 15:08   #1
Patka12121212
Raczkowanie

Question

Depilator a niegolone nogi

Witam,
Jeszcze nie golę nóg (nie licząc 1 razu do operacji, ale tylko 1 udo), a chciałabym to zrobić "z głową", nie maszynką do golenia, żeby wyhodować czarne, grube włosy.
I wpadłam na pomysł, że jeśli ogolę nogi depilatorem wyrywającym włosy, wtedy nie dość, że będę mieć przez kilka tygodni gładkie nogi, to odrastające włosy będą słabsze i jaśniejsze.
Dobrze myślę? Czy depilator osłabia włosy?
Jeśli tak, jaki byłby najlepszy depilator dla mnie?
Proszę o odpowiedź

http://www.butik.net.pl/?affiliate=patka12121212 <<- sklep butik, wejdź
Patka12121212 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:31   #2
kasica6662
Zadomowienie

Dot.: Depilator a niegolone nogi

Nóg nie goli się depilatorem, tylko depiluje :P Na początek spróbuj może z plastrami? Tańszy koszt i taki sam efekt. Bo wyrywanie włosów jednak boli. Niby odrastają słabsze i mniej widoczne, ale ja u siebie jakoś nie widzę różnicy:P
A jeśli tak bardzo chcesz depilator to nie kupuj pierwszego lepszego najtańszego, tylko z jakimiś nakładkami chłodzącymi czy masującymi.
I wiesz, że do depilacji przez kilka dni należy robić peeling lub masować wydepilowane miejsce szorstka gąbką? Chyba, że chcesz użerać się ze wzrastającymi włoskami, a to już przyjemne nie jest

Moje dzieła
Preferencje

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:47   #3
Patka12121212
Raczkowanie

Ale jeśli wydepiluję nogi depilatorem/plastrem(chodzi o wosk/plaster z woskiem?) to na 100% nie będę miała dłuższych/ciemniejszych włosków?
A ten peeling przed czy po depilacji?

Stary 2011-06-22, 15:49   #4
dyciaa
Raczkowanie

Ale jeżeli chodzi o wosk to lepiej u kosmetyczki bo te drogeryjne są nieciekawej jakości. Ja ogólnie do depilacji polecam pastę cukrową ;-)
To forum na którym "omawiamy" tą właśnie metodę ;-)

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=57463

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Patka12121212 Pokaż wiadomość
Ale jeśli wydepiluję nogi depilatorem/plastrem(chodzi o wosk/plaster z woskiem?) to na 100% nie będę miała dłuższych/ciemniejszych włosków?
A ten peeling przed czy po depilacji?
dłuższych i ciemniejszych włosów mieć nie będziesz. Ja od 3 lat golę nogi maszynką i nie zauważyłam szczególnej zmiany a golę co 2 dni.
Peeling przed depilacją
dyciaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 16:01   #5
Patka12121212
Raczkowanie

A czym się różni wosk od pasty cukrowej?
Oj, to chyba masz fajne te włosy że ci po maszynce nie ciemnieja;P Bo mówimy o jednorazówce czy czymś podobnym?

Stary 2011-06-22, 16:44   #6
kasica6662
Zadomowienie

Ja przed depilacją nie robie peelingu, a używam depilatora właśnie. Robię za to następnego dnia lub 2 dzień po depilacji i tak przez kilka dni.
Oo pasta cukrowa też dobry pomysł. drogeryjne jedynie po to, żebyś zobaczyła czy wytrzymasz ból Bo fakt faktem dokładnie wszystkich włosków się nie usunie.

Moje dzieła
Preferencje

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=858471 Książkowy wątek
kasica6662 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 19:18   #7
isoolda
Przyczajenie

GG do isoolda

Po goleniu maszynką włosy nie odrastają grubsze i ciemniejsze. Podczas golenia ścinamy włos i pozbawiamy go naturalnego szpiczastego zakończenia, przez co wydaje się grubszy. Tak samo jest z włosami na głowie, gdy je ścinamy, to wydaje nam się, że są bardziej gęste.
Stary 2011-06-22, 19:58   #8
Patka12121212
Raczkowanie

Ja tam nie wiem, może i prawda z tą maszynką, ale skoro wydają sie grubsze, to nikt sie nie zastanawia czy moje wlosy maja ostre zakonczenie czy nie tylko po prostu widza wlosy, grube wlosy

A depilator nie scina tej końcówki, tylko wyrywa włos i później on sobie normalnie rośnie, tak?
Czyli wizualnie, jeśli bym teraz wydepilowała nogi depilatorem/woskiem/pasta cukrową (czyli rzeczami które wyrywają, a nie ścinają włosy), po odrośnięciu włosy będą wyglądać tak jak teraz albo lepiej, tak?

Stary 2011-06-22, 22:06   #9
ever-dream
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez isoolda Pokaż wiadomość
Po goleniu maszynką włosy nie odrastają grubsze i ciemniejsze. Podczas golenia ścinamy włos i pozbawiamy go naturalnego szpiczastego zakończenia, przez co wydaje się grubszy. Tak samo jest z włosami na głowie, gdy je ścinamy, to wydaje nam się, że są bardziej gęste.
No jak to? A jak wytłumaczysz powiększająca się linię bikini? Poza tym ja zauważyłam różnicę, chociażby na udach, kiedyś włoski tam były słabe, cieniutkie i jasne, a teraz grubsze i ciemniejsze...
Stary 2011-06-23, 00:39   #10
isoolda
Przyczajenie

GG do isoolda

"Czy to prawda, że po goleniu włosy odrastają grubsze i trzeba się golić coraz częściej?

Jest to bardzo popularny pogląd, ale na szczęście nieprawdziwy. Golenie nie powoduje, że odrastające włosy są grubsze, ciemniejsze, albo odrastają szybciej. Proces odrastania włosów zależy od tego, co dzieje się w organizmie kobiety, czyli od genów i hormonów. Skąd więc bierze się ten uporczywy mit? Otóż kiedy włosy odrastają, ich tępe końcówki sprawiają, że włosy wydają się grubsze. Inna możliwa przyczyna - włosy pod pachami odrastają o około 50% szybciej niż te na nogach, czyli rosną szybciej, bez względu na to, czy je golimy czy nie. Większość włosów rośnie około 6 mm na miesiąc, co świadczy o tym, że organizm jest zdrowy i wykonuje swoje naturalne funkcje. Naukowcy Venus przeprowadzili wiele badań i utrzymują, że golenie nie ma żadnego wpływu na wzrost włosów, ich fakturę czy kolor. Golenie może co najwyżej zmienić delikatność włoska, gdyż w czasie usuwania włosków zmienia się kształt końcówki odrastających włosów. Jednak gdy odrośnie on całkowicie, wówczas automatycznie powraca do swojej pierwotnej formy."

http://www.uroda.com/artykuly/wszyst...a-vanoosthuzye
Stary 2011-06-23, 11:05   #11
dyciaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez isoolda Pokaż wiadomość
"Czy to prawda, że po goleniu włosy odrastają grubsze i trzeba się golić coraz częściej?

Jest to bardzo popularny pogląd, ale na szczęście nieprawdziwy. Golenie nie powoduje, że odrastające włosy są grubsze, ciemniejsze, albo odrastają szybciej. Proces odrastania włosów zależy od tego, co dzieje się w organizmie kobiety, czyli od genów i hormonów. Skąd więc bierze się ten uporczywy mit? Otóż kiedy włosy odrastają, ich tępe końcówki sprawiają, że włosy wydają się grubsze. Inna możliwa przyczyna - włosy pod pachami odrastają o około 50% szybciej niż te na nogach, czyli rosną szybciej, bez względu na to, czy je golimy czy nie. Większość włosów rośnie około 6 mm na miesiąc, co świadczy o tym, że organizm jest zdrowy i wykonuje swoje naturalne funkcje. Naukowcy Venus przeprowadzili wiele badań i utrzymują, że golenie nie ma żadnego wpływu na wzrost włosów, ich fakturę czy kolor. Golenie może co najwyżej zmienić delikatność włoska, gdyż w czasie usuwania włosków zmienia się kształt końcówki odrastających włosów. Jednak gdy odrośnie on całkowicie, wówczas automatycznie powraca do swojej pierwotnej formy."

http://www.uroda.com/artykuly/wszyst...a-vanoosthuzye
dokładnie tak
dyciaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 11:44   #12
BabciaGienia
Raczkowanie

Po takich artykułach mam ochotę jedną nogę golić depilatorem, a drugą maszynką i Wam wstawić zdjęcia, choć byłoby to drastyczne :P

Ja MAM dużo grubsze i bardziej twarde włosy po zgoleniu maszynką, dlatego tego nie robię. Sama skończyłam szkołę kosmetyczną i wiem nieco na ten temat. Przetestowałam już wszystkie metody i najlepszy jest depilator, kremy lub wosk, a maszynka to najgorsze zło - w moim przypadku. Pamiętajcie, ze każda osoba może reagować inaczej na te zabiegi.

To jest podobny pogląd jak z wycinaniem skórek. U mnie skórki nie narastają mocniejsze, a znam przypadki, gdzie po wycinaniu rosną dwa razy gorsze...

Więc niech każda z Was sprawdzi na własnej skórze, co służy, a co nie
Stary 2011-06-23, 17:07   #13
reila21
Rozeznanie

I przez was mam ochotę kupić nowy depilator, bo mój się zepsuł, tzn. nasadka masująca mi non stop spada.

Co do golenia, ja kiedyś goliłam uda, teraz mam na nich długie włosy, ale jasne na szczęście, natomiast na łydkach mam ciemne włosy, ale gole je maszynką.

P.S. Jaki depilator polecacie z nasadką chłodzącą?
reila21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 17:15   #14
dyciaa
Raczkowanie

możesz wyszukać w KWC, też są tam depilatory
Stary 2011-06-23, 18:06   #15
Maledivy
Przyczajenie

A jam mam pytanie który depilator poleciłybyście mi. Jest to mój pierwszy depilator, ale chce żeby posłużył mi na dłużej. wszystkie są z dyskami ceramicznymi gdyż wyczytałam że na geste i ciemne włosy dyski są lepsze od pęset. Proszę o radę i opinie.
http://www.nokaut.pl/depilatory/depi...ctDetailedInfo
http://www.nokaut.pl/depilatory/depi...p-6517-00.html
http://www.nokaut.pl/depilatory/depi...p-6508-01.html
http://www.nokaut.pl/depilatory/depi...p-6512-00.html
Maledivy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 21:56   #16
isoolda
Przyczajenie

GG do isoolda

BabciaGienia, skoro skończyłaś szkołę kosmetyczną, to powinnaś o tym doskonale wiedzieć, że po zgoleniu włoski tylko WYDAJĄ SIĘ mocniejsze. Oczywiście jest różnica po użyciu depilatora/wosku, ponieważ włos wyrywany jest razem z cebulką i odrasta cienki i osłabiony. Właśnie dlatego wydaje Ci się, że po maszynce włosy są grubsze.
Stary 2011-06-24, 19:59   #17
wpatrujacy sie elf
Raczkowanie

Co do peelingu po depilacji- przy depilowaniu draznisz 'komorki' na skorze. Jak potem nakladasz peeling, to skora moze byc podrazniona przez kilka dni z tego co mi wiadomo. Dlatego tez peeling przed depilacja.

''Bez popelniania bledow czlowiek nie bylby czlowieczy''
wpatrujacy sie elf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 11:08   #18
iminfinity
Przyczajenie

Peeling zdecydowanie po depilacji tylko trzeba go wykonać około 2 dni później po to by złuszczyć naskórek by odrastające włoski mogły się przez niego łatwiej przebić. Ma to zapobiegać wrastaniu.
Stary 2011-06-26, 22:22   #19
Patka12121212
Raczkowanie

A używała któraś z was plastrów z woskiem joanny?
Jaki efekt? Interesuje mnie przede wszystkim efekt dla włosów, które przed depilacją były cienkie, w miarę jasne i długie

Stary 2011-06-27, 09:06   #20
iminfinity
Przyczajenie

Patka, plastrów z woskiem z Joanny ani żadnych innych nie polecam ponieważ sa bezuzyteczne, nie rozgrzejesz ich w dłoniach do tego stopnia co by uzyskać taki sam efekt jak przy depilacji woskiem z podgrzewacza. Zreszta są niewydajne bo jednym opakowaniem co najwyżej wydepilujesz dokladnie jedna noge od kostki do kolana. Lepiej zainwestować w podgrzewacz na wkłady z rolkami.
Stary 2011-06-27, 10:00   #21
reila21
Rozeznanie

Dokładnie ani plastry ani kremy do depilacji z drogerii nie są wydajne, a do tego często nieskuteczne. Dlatego muszę przekopać KWC w poszukiwaniu depilatora =]
reila21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 09:42   #22
iminfinity
Przyczajenie

Moja subiektywna opinia w tym temacie wyglądna w następujący sposób: maszynki jednorazowe- efekt jednodniowy, do tego szok dla skóry;/
środki drogeryjne( plastry z woskiem, kremy itp.)- zupełnie niewydajne
depilator- najbardziej bolesna metoda moim zdaniem a do tego w moim przypadku ogromny problem z wrastaniem + zapalenie okołomieszkowe włosków
profesjonalny wosk z podgrzewacza- jak dla mnie rewelacja, 2-3 tygodnie spokój z zarostem na nogach, również pachy nim depiluje więc także 3 tygodnie spokoj mam. Najpierw trzeba około 40 złotych zainwestowac w podgrzewacz plus w paski flizelinowe a poźniej jednorazowo na całe nogi pachy i bikini jeden aplikator w rolce starcza więc dość wydajnie moim zdaniem. W zależności od tego co kto depiluje i jak często

Tagi
depilator, golenie nóg

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości