ton koloru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-28, 23:31   #1
aralka1234
Raczkowanie

ton koloru

dziewczyny wytłumaczcie mi proszę co to jest ten 'ton'? jeśli np. ktoś mówi że chce o ton jaśniejsze lub ciemniejsze włosy? to znaczy o ile? może głupie pytanie ale nie wiem ^^
aralka1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 02:49   #2
Reddishh
Rozeznanie

Dot.: ton koloru

O ton to znaczy o trochę. Czyli jeżeli ktoś ma ciemno-brązowe włosy np (czekolada) to przyciemniając o ton uzyska kolor gorzkiej czekolady.
Mam nadzieję, że wytłumaczyłam
Reddishh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 11:13   #3
fryz5
Zakorzenienie

masz takie poziomy jasności: 2-czerń, 3-ciemny brąz, 4-brąz, 5-jasny brąz, 6-ciemny blond, 7-średni blond, 8-jasny blond, 9-bardzo jasny blond, 10-bardzo bardzo jasny blond, 11 oraz 12 to są już najjaśniejsze ( w farbie jak masz 11 i 12 to są takie mega rozjaśniające na platynę)
no więc, różnica między każdym z tych poziomów to jeden ton, jeśli mam przypuśćmy poziom 5, rozjasnie je o jeden ton to mam 6.

co innego jak ktoś pisze że ma np żółte lub złote, czerwone, popielate, miedziane tony, to są refleksy, odcień włosów, to co innego niż poziom, ale na to i na to mówią ton.

masz np włosy w kolorze jasnego brązu (poziom 5) a kolor farby 6.60 - 6=ciemny blond, po kropce masz odcień, 6=czerwień , 0=głęboki/naturalny.

po zafarbowaniu powiesz że masz o ton jaśniejszy kolor ( z 5 przeszłaś na 6) oraz że masz czerwony odcień (albo że masz czerwone tony, ale lepiej w tym przypadku używac chyba słowa odcień, refleks, a na poziomy mówić , o ton)

troche namieszałem, ale chyba pomogłem ;D
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 21:58   #4
castin
Przyczajenie

GG do castin
Ile to jest 2 tony?

Drogie Wizażanki! Pierwszy raz zakładam wątek na tym forum. Chciałabym Was zapytać ile to jest 2-3 tony, jeśli chodzi o kolor włosów. Gdzieś wyczytałam, że najlepiej jest przekolorować włosy najwyżej o te 2 lub ostatecznie 3 tony, jeśli chce się wyglądać naturalnie. Ja jednak jestem zielona w tych sprawach. Planuję przefarbować włosy na kasztanowo, ale nie wiem, czy to będzie naturalny efekt. Proszę Was o doradę: może jakieś zdjęcia, które ukazywałyby taką różnicę? Z góry dziękuję
castin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 22:12   #5
prostadziewczyna
Raczkowanie

Dot.: Ile to jest 2 tony?

wydaje mi się , że tony to te oznakowanie : bardzo jasne blondy to są farby które mają początek 10, jasne blondy 9 , blondy 8 itd do tego jest dodane oznakowania np 9.1 , 9.2 itd. które oznacza odcień koloru np. blond beżowy. Jeśli jesteś szatynką to masz włosy pomiędzy 6-7
prostadziewczyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 12:36   #6
aralka1234
Raczkowanie

a ja na stronie syossa znalazłam jakąs nowość. nie wiem czy jest to juz w sklepach ale jak będzie to chcialabym sie skusic na MIX KAWY I JASNEGO BRĄZU. http://www.syoss.pl/index.php?id=289
wygląda ładnie, tylko czy wyjdzie chłodny odcień..? bo 4 to jasny brąz ale to dalej 58? jaki to odcień/refleks?
aralka1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 14:05   #7
ewe11
Raczkowanie

http://www.syoss.pl/index.php?id=283

natomiast ten odcien nadaje sie do czarnych wlosow i je rozjasnia ;o
* seboradin
*drożdże
* wax
*olejek rycynowy
ewe11 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kolor, ton, tony, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości