Wrażliwa mieszana naczynkowa skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-06-29, 15:08   #1
chlopaczyna1992
Przyczajenie

Wrażliwa mieszana naczynkowa skóra

Witam dziewczyny

Pewnie któraś z was bedzie chciała mnie zjeść bo nie wiem czy w odpowiednim dziale umieszczam temat i to troche offtop (bo to forum kobiet) ale pisze do was, bo przeglądając to forum podejrzewam że wy znacie sie na rzeczy. Po kilku satysfakcjoujacych mnie odpowiedziach najwyżej temat pojdzie do kosza.
A wiec tak:

Chodziłem do dermatologa ale uwazam że to jest bez sensu ponieważ nie mam jakiegos trądziku nadmiernego tylko dosc delikatne wysypy.
Ale poza tym mam czerwone plamki (popekane naczynka?) skóra nie jest tłusta, ale nos i czoło sie przetluszczają wiec po opisach przypuszczam, że to skóra mieszana.
Chodzenie do dermatologa uważam za bezsens.... Po pierwsze nie przygląda sie mojej twarzy tylko zerknie na sekunde i daje jakies schematyczne recepty wiec piepr**** to.... Bo moim zdaniem robi wszystko na odpieprz zeby sciagac jak najdluzej za mnie kase.

A wiec opisalem swoją skóre teraz chciałbym żebyście mi wytłumaczyły jak ją pielegnować i o nią zadbać. Bo myśle ze to powod niedoskonalosci. Nie dbam o nią, myje mydłem jakim jest pod ręką, twarz wycieram tym co jest pod ręką, po kompieli używam krem zeby nawilżyć skóre i to by było tyle. Dużo przebywam na świeżym powietrzu, jestem narażony na nadmiar słonca i wiatru a zimą mrozu.... Moja skóra jest wrażliwa wiec napewno to przez zaniedbanie, ale czas na zmiany tylko musicie mi pomódz.

Drogie Panie najlepiej wypiszcie mi jakie kosmetyki kupic, kiedy i co z nimi robić oraz jaki to mniej więcej koszt Tylko prosze w miare rozsądnie z kosztami...

Wiem że pewnie każda ma inne zdanie i pewnie zaraz wpadne w paranoje, ale wytłumaczcie mi co i jak. z góry dzieki

Prosze o wyrozumialosc
chlopaczyna1992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 14:40   #2
Wojowniczka_
Rozeznanie

Dot.: Wrażliwa mieszana naczynkowa skóra

IMHO zmień dermatologa - uwierz że są tacy których nie będą interesować głównie Twoje pieniądze

poza tym jeśli masz popękane naczynka nie zlikwiduje ich żaden kosmetyk , poprawi stan ale nie usunie tylko zabieg laserem IPL Cię od nich uwolni

do mycia buzi polecam Żel micelarny BeBeauty koszt 5 zł wycieraj buzie delikatnie, bez pocierania jednorazowymi ręcznikami

potem jakiś lekki krem nawilżający tu już zależy ile chcesz na to przeznaczyć ja kupuję marek LRP lub Avene plus filtr przeciwsłoneczny

na noc możesz sobie z Biochemi Urody kupić jakieś delikatne serum z kwasem żeby zminimalizować wysypy np http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-azelo.html lub http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-07-02 o 14:43
Wojowniczka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości