przesuszona cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-05, 18:00   #1
herezja
Raczkowanie

przesuszona cera

cześc, mam taki rpoblem, opalalam trochę twarz jak było cieplutko, i używałam żelu z seri anty soraya, który przesuszył mi cere, przeczytałam, niedawno na KWC, ze wlasnie owy żel wysusza sórę, mam cerę mieszaną, czasem jakies wypryski, teraz z kolei moja cera jest strasznie sucha, na policzkach pojawily mi sie az takie suche placki , , uzywam kremu tez z seri anty soraya, tego nawilzającego, ale jets za słąby, co mam zrobić ? jaki żel powinnam kupic i myż twarz, zeby dobrze byla oczyszczona ale jednocześnie nie wysuszał twarzy ?? oraz zeby nie byl az tak bardzo dorgi, i co zrobic zeby teraz doprowadzic cerę do ładu, ale zeby nie zapchały mi się pory i nie pojawiły sie wypryski, bo akurat teraz ich nie mam, pozdr.

Edytowane przez herezja
Czas edycji: 2005-06-05 o 18:06
herezja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 18:15   #2
LoLuNiA
Przyczajenie

Smile Dot.: przesuszona cera

Czytałam ostatnio w jakiejś książeczce o kosmatykach i tam znalazłam informację, że najlepsze kremy najwilżające to kremy Nivea. I to te najzwyklejsze. Jeśli nie chcesz zwykłego, możesz użyć nowego Nivea nawilżającego na dzień. Jest naprawdę rewelacyjny. Ja mam bardzo suchą cerę i używam właśnie tych kremów. Tylko jest jeden mankament - po posmarowaniu buzi świeci się ona przez jakiś czas. Znalazłam na to sposób - na dzień nakładam "lżejsze" kremy nawilżające a na noc właśnie Nivea. Efekty są naprawdę zadowalające
LoLuNiA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 18:36   #3
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: przesuszona cera

ja nie polacam Nivei bo ona zapycha mi pory i zapewne nie tylko mi

warto wydaje mise zainwestowac w jakiś porządny krem nawilżający ja polacam: Skrzypovitę ok. 15zł
Eris intensywnie nawilżający Duo C tez ok. 14zł
naprawde całkiem dobrze nawilżają a przy tym nie są cieżkie i nie zapychają porów
najbardziej polacam Skrzypovitę bo to mój faworyt na KWC jest dużo o niej i jest tez kilka wątków, poszukaj na forum

ja używam żelu z Erisu do tłustej i mieszanej i jestem zadowolona, nie wysusza az tak bardzo

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-05, 18:57   #4
nan
Wtajemniczenie

W kwestii żeli do mycia twarzy polecam lekturę tego wątku
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=53975
Może najpierw przerzuć się na coś deliaktniejszego do mycia twarzy.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 16:30   #5
herezja
Raczkowanie

więc, kupiłam przed chwilą łągodzący żel myjący z seri Pharmaceris, dr Ireny Eris, mam nadziejej, z epomoze na moją przesuszoną podrażnioną buzię, zwlaszcza, że przeczytalam wiele pozytywnych opini na KWC, trochę sie tylko boję, ze ten żel nie nadaje sie do cery mieszanej, jak sądzicie ???
Stary 2005-06-07, 00:41   #6
herezja
Raczkowanie

czy ten żel bedzie dobry do mojej mieszanej cery, na ktorej pojawiaja sie czasem wypryski ? prosze was o rade, bo zaczęły się mnożyc, to zapewne po słońcu , na początku było lądnie a teraz wysuszona skóra i na dodatek wypryski, po drugim zastosowaniu tego zelu zauwazam juz ze miejsca suche nie luszczą sie tak i jednak dobrze zmywa makijaz, ale czy nie zaszkodzi ? chodiz mi o to czy nie bedzie powodowal zbyt wielkiego nawilżenia i krostki nie pojawia sie ??? prosze pomóżcie, pozdr.
Stary 2005-06-07, 00:43   #7
herezja
Raczkowanie

na dodatek przeczytalam na stronce dr różanskiego, ze ten żel zawiera toksyczne substancje m. in. propyle glycol, ktory moze zapychac pory, ale jednsczesnie ten lekarz ktory nie poleca propyle glycol , ktory ma w składzie acnofan, poleca acnofan do leczenia wyprysków, ja juz nic nie rozumiem, moz emi ktos doradzi co do tego żelu pharmaceris i szkodliwych substancji, moze jest tu ktos ktosie zna na tym prosze !!! pozdr !
Stary 2005-06-07, 09:59   #8
Justy
Zakorzenienie

to kwestia ilości i drogi podania. jakbyś się posmarowała 100% propylene glycol, to nie wyszłoby Ci to na dobre. jednak ilości stosowane w kosmetyce, w dodatku na skórę, a nie do picia, nie są tokyczne.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 10:04   #9
nan
Wtajemniczenie

Pan Różański ma moim zdaniem czasem przesadzone pogłądy (ktoś już tu kiedyś pisał na Wizażu o "syndromie Luskiewnika"). Justy już Ci wyjaśniła kwestię propylene glycol. Żel Pharmaceris jest jednym z łagodniejszych żeli na rynku. Jeżeli obawiasz się, że niedokładnie się nim zmyjesz, to polecam najpierw do demakijażu użyć mleczka, zmyć nim "tapetę" a dopiero potem użyć żelu. Wtedy na pewno dobrze oczyścisz skórę. Pozdrawiam
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 11:21   #10
herezja
Raczkowanie

a czyten żel jest dobry do cery mieszanej, naktórej czasem pojawiają sie krostki ? dzis jak rano wstalam zauwazylam, ze cera się uspokoila nie jest taka podrazniona, ale nie wiem , czy ten zelik bedzie dobry, czy nie bedzie powodował wysypu pryszczy ;(, bo tego nie chcę !!!!!!! poradźcie pozdr. ! zaczynaja mnie atakowac krostki, to pewnie po opalaniu , boje si etylko, czy ten żel niespowoduje, ze bedzie ich wiecej
Stary 2005-06-07, 11:49   #11
Justy
Zakorzenienie

ja stosuję ten żel od dawna i mojej mieszanej cerze nic złego nie robi.
zresztą sama widzisz, że ci służy- cera się uspokoiła.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 12:33   #12
madie
Zakorzenienie

herezjo, zrób sobie kilkudniową kurację maseczką z siemienia lnianego. Codziennie wieczorem przez kilka dni. Mi dziewczyny poleciły ją gdy strasznie mnie zmasakrował peeling enzymatyczny (z mojej winy ) Miałam suche placki jakby poparzenia. Szybko mineło Teraz robię sobie tą maseczkę raz w tygodniu, świetnie oczyszcza i zamyka pory, no i wygładza i odżywia.
madie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 13:07   #13
herezja
Raczkowanie

dzięki za dobre rady, spróbuje tą maseczkę z sieminia lnianego, naprawde dzięki wam jakos sobie radze z niebyt ujarzmioną cerą, pozdrawiam !!!!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości