Z platynowego blondu na intensywną czerwień syossa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-03, 22:29   #1
julianne33
Rozeznanie

Z platynowego blondu na intensywną czerwień syossa?

Witam Dziewczęta
Waham się nad przejściem z platynowego blondu na kolorek rubinowy, jednak obawiam się mocnego i szybkiego wypłukiwania kolorku z włosów.
Dokładnie rok temu postanowiłam "stać się" blondynką , ale jak to z kobietkami bywa, czas na zmiany
Na początku włosy dekoloryzowałam i farbowałam u fryzjera, jednak - chcąc zmniejszyć koszty do minimum i czytając pozytywne recenzje o L'oreal preferance Hollywood postanowiłam zaryzykować i położyłam farbę na moje odrosty w kolorze mysiego blondu. Ogromne rozczarowanie, w części włosów już rozjaśnionej niewielka zmiana, całkiem fajnie, natomiast odrosty stały się... rude?! Postanowiłam jakoś temu zaradzić i pobiegłam kupić dekoloryzator L'oreal, jednak pani przede mną wzięła ostatnią sztukę W związku z tym stwierdziłam, że nie będę czekać miesiąca na dostawę i chwyciłam rozjaśniacz Joanny. Co jak co, ale ten to rozjaśnił włosy na maxa Położyłam ponownie Hollywood na włosy i było ok. Po kilku miesiącach chciałam uzyskać odcień skandynawskiego blondu i przerzuciłam się na Joannę + L'oreal P. Sztokholm. Troszkę czasu minęło i po przekalkulowaniu stwierdziłam, że takie farbowanie zupełnie mi się nie opłaca - wychodzi drożej niż wizyta u fryzjera. Będąc w sklepie zaryzykowałam i wzięłam Skandynawski blond Palette Natural Colors z kolagenem morskim. Nareszcie kolor o który mi chodziło! Do dzisiaj farbuję nim włosy, wszystko jest ok.
Przepraszam za wypracowanie, ale dopiero teraz mogę zadać konkretne pytanie - czy kolor Intensywna Czerwień wyjdzie tak jak na opakowaniu? Minimalnie jaśniej? Czy będzie się mocno wypłukiwał już zawsze? Może któraś miała z nim jakieś doświadczenia?
Bardzo proszę o pomoc Wizażanki będące głębiej w "temacie", ale każda porada się przyda
Poniżej zamieszczam zdjęcia: na 1 zdj. mój naturalny kolor włosków, na 2 - włosy po Hollywood, niestety nie mam zdj. po Sztokholmie, na 3-kolor włosów po Palette, czyli mój obecny i na ostatnim mój wymarzony Kiedyś już taki miałam i czułam się w nim najlepiej ze wszystkich. Do zielonych oczu i jasnej karnacji wygląda obłędnie

Edytowane przez julianne33
Czas edycji: 2011-09-06 o 19:38
julianne33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 23:32   #2
fryz5
Zakorzenienie

Dot.: Z platynowego blondu na intensywną czerwień syossa?

najpierw trzeba zrobić pigmentacje bo będzie się wypłukiwał i to mocno
radzę pigmentacje wykonać poziomem 8/7.
potem czerwona farba jesli już mowa o czerwieniach, zaopatrz się w szamponetkę joanna malinowa czerwień bo będzie sie spierać niestety, potrzebnych będzie kilka farbowań aż kolor się przyjmie powodzenia.
tak btw jest wątek o farbach czerownych
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 11:46   #3
julianne33
Rozeznanie

Bardzo dziękuję za informacje
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy możliwy jest powrót do naturalnego koloru włosów?
Stary 2011-07-04, 12:09   #4
fryz5
Zakorzenienie

tak, po pigmentacji ale nie baw się farbami sklepowymi bo wyjdzie albo zielony albo rudawy
Stary 2011-07-04, 12:22   #5
julianne33
Rozeznanie

Nie nie, sklepowymi bawić się nie będę, a zielone już miałam (rude zresztą też). Czy jest w Poznaniu jakiś dobry salon który fachowo wykonuje taką pigmentację? Bo szukam w internecie i jakoś...nie bardzo chce się dać znaleźć
Stary 2011-07-04, 12:54   #6
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez julianne33 Pokaż wiadomość
Witam Dziewczęta
Waham się nad przejściem z platynowego blondu na kolorek rubinowy, jednak obawiam się mocnego i szybkiego wypłukiwania kolorku z włosów.
Dokładnie rok temu postanowiłam "stać się" blondynkom, ale jak to z kobietkami bywa, czas na zmiany
Na początku włosy dekoloryzowałam i farbowałam u fryzjera, jednak - chcąc zmniejszyć koszty do minimum i czytając pozytywne recenzje o L'oreal preferance Hollywood postanowiłam zaryzykować i położyłam farbę na moje odrosty w kolorze mysiego blondu. Ogromne rozczarowanie, w części włosów już rozjaśnionej niewielka zmiana, całkiem fajnie, natomiast odrosty stały się... rude?! Postanowiłam jakoś temu zaradzić i pobiegłam kupić dekoloryzator L'oreal, jednak pani przede mną wzięła ostatnią sztukę W związku z tym stwierdziłam, że nie będę czekać miesiąca na dostawę i chwyciłam rozjaśniacz Joanny. Co jak co, ale ten to rozjaśnił włosy na maxa Położyłam ponownie Hollywood na włosy i było ok. Po kilku miesiącach chciałam uzyskać odcień skandynawskiego blondu i przerzuciłam się na Joannę + L'oreal P. Sztokholm. Troszkę czasu minęło i po przekalkulowaniu stwierdziłam, że takie farbowanie zupełnie mi się nie opłaca - wychodzi drożej niż wizyta u fryzjera. Będąc w sklepie zaryzykowałam i wzięłam Skandynawski blond Palette Natural Colors z kolagenem morskim. Nareszcie kolor o który mi chodziło! Do dzisiaj farbuję nim włosy, wszystko jest ok.
Przepraszam za wypracowanie, ale dopiero teraz mogę zadać konkretne pytanie - czy kolor Intensywna Czerwień wyjdzie tak jak na opakowaniu? Minimalnie jaśniej? Czy będzie się mocno wypłukiwał już zawsze? Może któraś miała z nim jakieś doświadczenia?
Bardzo proszę o pomoc Wizażanki będące głębiej w "temacie", ale każda porada się przyda
Poniżej zamieszczam zdjęcia: na 1 zdj. mój naturalny kolor włosków, na 2 - włosy po Hollywood, niestety nie mam zdj. po Sztokholmie, na 3-kolor włosów po Palette, czyli mój obecny i na ostatnim mój wymarzony Kiedyś już taki miałam i czułam się w nim najlepiej ze wszystkich. Do zielonych oczu i jasnej karnacji wygląda obłędnie

blondynką

przepraszam musiałam

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:10   #7
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez julianne33 Pokaż wiadomość
Nie nie, sklepowymi bawić się nie będę, a zielone już miałam (rude zresztą też). Czy jest w Poznaniu jakiś dobry salon który fachowo wykonuje taką pigmentację? Bo szukam w internecie i jakoś...nie bardzo chce się dać znaleźć
pigmentacje wykonasz sama, kupujesz farbe naturalny poziom bez refleksu, np 8.0 albo 7.0 (8-jasny blond, 7-średni blond) to lepiej juz 8 chyba zeby nie wyszło za ciemno. więc wyciskasz z tubki samą farbe, nie mieszasz z utleniaczem tylko nakładasz na suche włosy sam krem koloryzujący z tubki i trzymasz 20 min, suszysz suszarką (bez zmywania) i nakładasz farbe (juz mieszasz całą farbe) w wybranym odcieniu, 8.1 zeby był popielaty.
Stary 2011-07-04, 13:30   #8
julianne33
Rozeznanie

Taką farbę zakupię w hurtowni fryzjerskiej?
8.1 zeby był popielaty? Czyli albo 8.0 albo 7.0 albo 8.1?
Przepraszam, ale jestem kompletnie zielona w temacie

karmazynka99 - zmienione

Czas edycji: 2012-05-21 o 10:28
Stary 2011-07-04, 18:07   #9
fryz5
Zakorzenienie

tak w hurtowni powinnaś taką dostać
hm wiesz na czym polegają numeracje tak? jesli 8.1 to masz 8-jasny blond, 1-popielaty.
najpierw kładziesz farbkę (bez mieszania z utleniaczem) z tubki na włosy ale farbe z poziomu 8 lub 7, bez żadnej domieszki jakiegoś odcienia. czyli zamiast 8.1 weźmiesz samo 8 lub 8.0 (0-naturalny) zależnie jakie numeracje będą tej farby którą kupisz, a farbkę popielatą np 8.1 połozysz już po wykonaniu pigmentacji. generalnie nie znam się tam bardzo dobrze na pigmentacjach, sam robiłem może ze 2-3
tutaj masz blog użytkowniczki naszego forum Blond Bunny, Ona lepiej się zna na pigmentacji, opisywała to na swoim blogu:
http://swiat-swiadomej-blondynki.blo...-28,index.html
Stary 2011-07-04, 20:06   #10
julianne33
Rozeznanie

Ok, dzięki za pomoc, sama lepiej bym tego nie wymyśliła
Serdecznie pozdrawiam i w razie czego - dopytam
Stary 2011-07-09, 20:22   #11
julianne33
Rozeznanie

Byłam w hurtowni i jak na złość skończyła się farba, którą potrzebuję, więc poprosiłam, żeby Pani zamówiła dla mnie 2x Majirel 7.0 Głęboki blond... I tak się zastanawiam, czy zrobiłam dobrze?

Czas edycji: 2011-07-09 o 20:27
Stary 2011-07-09, 23:19   #12
fryz5
Zakorzenienie

ja bym brał 8.0
Stary 2011-07-09, 23:59   #13
julianne33
Rozeznanie

A nie będzie zbyt jasny, żeby później położyć czerwień? Bo troszkę się o to martwię...
Zawsze mogę do poniedziałku zmienić zamówienie
Stary 2011-07-10, 00:22   #14
fryz5
Zakorzenienie

aaha to ok myślałem ze naturalny chcesz robić
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości