Pytanie do wizażystek Proszę o rady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-04, 18:41   #1
blumchen25
Raczkowanie

Pytanie do wizażystek Proszę o rady

Zamierzam w najbliższym czasie zacząć przygodę z makijażem i mam kilka pytań do wizażystek...Czy lepiej kompletować kosmetyki luzem w kuferku czy zaopatrzyć się w duże palety, co się lepiej opłaci? co wygląda bardziej profesjonalnie? Jakie firmy polecacie? Słyszałam, że Kryolan jest dobry ale mi osobiście nie podoba się ich kolorówka, bardziej wolę MAC lecz są dość drogie i dostępne jedynie chyba na Allegro? I jeszcze pytanie do osób, które prowadzą swoją działalność jako wizażystka.. Jak się promujecie, czy jest ciężko znaleźć klientki? Czy to się w ogóle opłaci czy jednak lepiej pracować dla jakiejś firmy - ale z kolei gdzie szukać zleceń? wokół pełno wizażystek, jak się więc wybić? Będę wdzięczna za rady
blumchen25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 23:50   #2
Arrianna
Zakorzenienie

Dot.: Pytanie do wizażystek Proszę o rady

Nie jestem wizażystką ale odradzam zakup Maca na allegro. Bardzo rzadko tam widzę oryginały :P ich sklepy są w warszawie, wrocławiu i krakowie jeśli się nie mylę :P
Arrianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 08:47   #3
Kofaniutka
Przyczajenie

Dot.: Pytanie do wizażystek Proszę o rady

Witaj
Po I jeśli chcesz zacząć przygodę z makijażem, znajdź sobie dobrą szkołę wizażu gdzie nauczą Cie podstaw. Kosmetyki do kuferka możesz zbierać różne, ale rzeczywiście palety cieni wyglądają zdecydowanie bardziej profesjonalnie. To samo tyczy się pędzli. W takie rzeczy trzeba zainwestować, ale bez stresu, nie od razu. Osobiście uważam, że na początek paletka cieni z Inglota sprawdzi Ci się to maziania i nauki Nie kupuj paletek na allegro w kuszących cenach np. firmy lancrome - za to pędzle jak najbardziej- za tą cenę pędzle są naprawdę niezłej jakości. Co do cieni kryolan rzeczywiście ma fajne cienie, mogę Ci też polecić cienie firmy Make up Atelier Paris - paletka 5 cieni ok 100 zł, ale jakość naprawdę dobra i kolorówka też fajna.
Promowanie: hmm zależy z jakiej pochodzisz miejscowości, duża czy mała, jeśli mała wystarczy, że po dobrej cenie zrobisz kilku koleżankom z jakiejś okazji makijaże i one polecą Cię dalej. Jeśli mieszkasz w większej miejscowości problem jest większy. Możesz zarejestrować się na portalach typu megamodels i porobić trochę makijaży za zdjęcia, żeby stworzyć sobię portfolio (pamiętaj że do pracy TFP i fotograf i modelka nie mogą być kompletnymi laikami- każdy coś wnosi), poza tym reklamuj się wśród znajomych. Każdy sposób jest dobry, żeby się wybić
Kofaniutka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości