Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą

Notka

Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-06, 11:31   #1
Dota
Raczkowanie

Drugie dziecko, grubo po 30..?

Cześć.
Mam 34 lata i siedem miesięcy. Oczywiście nie wyglądam na tyle, nie czuję się na tyle i tego typu podobne brednie.
Mam córkę. Prawie 3 latka. Sama jestem jedynaczką, więc mąż zasiał mi w głowie, czy by tu przypadkiem nie mieć drugiego dziecka.
No i mam problem. Dziewczęta. bardzo mozliwe, że była o tym już dyskusja, więc sorry.
Jakbym nie kalkulowała, liczyła to sie nie odmłodzę (biologicznie)

I to mój dylemat.
Za stara byłam już na pierwsze (tak mi się wydawało), ale teraz?

Pomijam fakt czystej wygody, córka już jest bardzo samodzielna, ja się wysypiam itp.

Proszę, opiszcie swoje drugie macieżyństwo. Jak drugie dziecko Was zmieniło.
Co z tym wiekiem? Urodzę zdrowe dziecko? Ilę będe miała lat i czy dożyję 18-tki mojego kolejnego dziecka. Wiem, że tak nie można myśleć, ale myślę.
Aspekt finansowy przeanalizowałam.
Boję się że nie dam sobie rady. Na męża moge liczyć, ale co tu ukrywać, same wiecie jak jest. Jak pomoże, to masz dwa razy więcej do zrobienia...
Dota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 11:44   #2
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14
Dot.: Drugie dziecko, grubo po 30..?

dziewczyno, drugie dziecko po 30 to bardzo dobry wybór.

nie martw sie ,nie panikuj tylko bierzcie sie do roboty
chore dziecko moze urodzic i 20 latka ,liczy sie kontrola lekrza i spokój

moja mama urodzila brata w wieku 34 lat ,zdrowy a teraz 20 letni byk ,mama w kwiecie wieku -dwójka dorosłych dzieci odchowana ,samodzielna a ona nadal młoda
paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 12:51   #3
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

Mojej przyjaciółce na takim "weekendzie dla narzeczonych" z naukami małżeńskimi mądry ginekolog powiedział: że oczywiście trąbi się, o tym, "że najlepiej przed trzydziestką", ale najważniejszą regułą jest żeby urodzić "docelową" liczbę dzieci przed 35 rokiem życia.
Więc do roboty, bo dużo czasu nie zostało .
A tak na poważnie, to na pewno Twój organizm sobie świetnie poradzi, w końcu 3 lata temu przechodziłaś ciążę, więc biologicznie świetnie sobie poradzisz, a jeśli sama jestes do tego przekonana, to nie ma na co czekać, bo potem na pewno będzie trudniej.

EEch sama radzę Tobie, a na pierwsze nie mogę się zdecydować . Noo ale jak widac z postu nastawienie juz mam "prorodzinne" .
Pozdrawiam
mar_go jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 13:02   #4
Hela_Bertz
Rozeznanie

co ty kobieto w ogóle bredzisz, czy dozyjesz do osiemnastki? Moja matka urodziła mnie jak miała 37 lat i z tego co mi opowiadala, druga ciaza w pzreciwieństwie do koszmarnej pierwszej była super Mnie i brata dzieli 11 lat Ale najważniejsze jest , czy w ogóle chcesz drugie dziecko, bo jesli nie bardzo- tzn maz chce , a ty nie - to chyba nie warto...
Hela_Bertz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 13:48   #5
Dota
Raczkowanie

Dziewczynki. Dzięki. Serio. Bardzo dziękuję
Stary 2005-06-06, 21:14   #6
jona
Raczkowanie

Pamiętaj, że z drugim dzieckiem jest na ogół łatwiej. Mniej nerwowa ciąża, lżejszy poród (jasne, że bywa inaczej, ale to wyjątki), a przede wszystkim spokojniejsze wychowywanie - doświadczenie robi swoje. I to co było dla mnie odkryciem - pierwsze dziecko przewraca życie do góry nogami, drugie zmienia niewiele. Także finansowo. Tylko nie zwlekaj, w późniejszym wieku trudniej zajść w ciążę. Pozdrawiam
jona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-06, 23:50   #7
dph
Rozeznanie

Moja ciotka urodziła właśnie 2 tygodnie temu w wieku 35 lat zdrowego, ślicznego - jescze go nie widziałam - chłopca. Pierwszego syna urodziła 11 lat temu i dopiero odzwyczaiła się od pieluch. Ale z tego co wiem to jest bardzo szczęśliwa i zadowolona. Poza tym znam wiele przypadków kobiet po 40-tce które urodziły dzieci i nie narzekają a wręcz przeciwnie - bardzo je to odmłodziło. Najważniejsze tylko czy Ty chcesz drugiego dziecka i czy jesteś tego pewna. Pozdrawiam
dph jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 11:56   #8
zoe5
Raczkowanie

ja urodziłam drugie dziecko w wieku 37 lat, pierwsze 10 lat wcześniej. Myślę, że wiek nie jest przeszkodą. Późniejsze macierzyństwo jest na pewno bardziej świadome.
zoe5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-07, 13:48   #9
mo0oniczka
Rozeznanie

ja nei mama dzicka jednka mama mojego chlopaka niecale dwa lata lemuurodzila slicznego zdrowego chlopczyka w wieku 41 lat !!!
i maluch jest naprwede swietny w lipcu konczy 2 latka , wszedzie go pelno i ejst oczkiem w glowie Ona dzieki macierzynstwu zmienila sie na lepsze))
mo0oniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 15:04   #10
Dota
Raczkowanie

No i jestem w ciązy. Jak na moje oko 7 dzień Także jak widać po 1 moim mailu niezbyt długo się zastanawialiśmy
Stary 2005-09-15, 15:30   #11
kasia191273
Zakorzenienie

7 dzien ciazy i juz wiesz, ze w niej jestes? To chyba niemozliwe;-))))Tak czy siak zycze spelnienia macierzynskich marzen, a wiek wcale nie musi w tym przeszkadzac! Mieszkam w Holandii, gdzie przecietna mama rodzi swoje pierwsze dziecko dobrze po 35. roku zycia i wszystko jest na ogol superrrrrr!Powodzenia!
kasia191273 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 15:31   #12
Nel70
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Dota
No i jestem w ciązy. Jak na moje oko 7 dzień Także jak widać po 1 moim mailu niezbyt długo się zastanawialiśmy
Moje gratulacje!!!!!!!!!!!! Ja obecnie jestem w 6 miesiącu ciąży, a w styczniu kończę 36 lat. Na poczatku ciąży miałam takie same obawy jak Ty, ale teraz jest wszystko okey. I zostanę mamą po 14 latach,gdyż tyle ma moja córcia. Ona jest z tego zadowolona. Więc sama widzisz.
Nel70 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 15:34   #13
Dota
Raczkowanie

Dziewczyny jestem na bank. Z mężem stwierdziliśmy, że dajemy szansę, ale tylko przez 1 miesiac. Wrzesień.
A że my to jak jakies króliki
Robiłam testy. W sumie 4. Pierwsze dwa zero, trzeci jakiś ledwo ledwo (w niedzielę), to powtózyłam we wtorek.
Śmieję sie że to 7 dni, moze być 2 tygodnie, ale testy ciążowe jak głupia robiłam.
Ech. Mówię Wam. Cieszę się i martwię, jak ja sobie poradzę.
Stary 2005-09-15, 15:54   #14
natii4
Zakorzenienie

Smaczny profil natii4
Smaczne przepisy1

Ja się odezwę jako "drugie dziecko grubo po 30" Moja mama urodziła mnie mając 33 lata.Czuje się bardzo dobrze,a moją 18 oczywiście przeżyła i jakoś nie wybiera się an temten świat Powiem od siebie tylko tyle,że macie o tyle lepiej niż ja,że pomiędzy dziećmi nie ma dużej różnicy wieku.Pomiędzy mną i moim bratem jest 9 lat różnicy i jakoś widzę,że to nie jest nic fajnego

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 19:10   #15
manolita
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja się zabiorę głos w tym wątku jako trzecie "dziecko gruubo po trzydziestce".
Moja Mama urodziła mnie mając 36 lat. Pomijam juz fakt , że bylam dla moich rodziców totalna niespodzianka, ale ciaza przebiegala prawidlowo, bez komplikacji. Ja urodziłam się z prawidłowa waga, w terminie. Jestem zdrowa kobieta, ktora teraz wychowuje swjego potomka

mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 19:15   #16
Boz
Zadomowienie

A ja jestem przed decyzją "na drugie" chyba jestem za wygodna. Im syn starszy tym trudniej myśleć o powrocie do pieluch. A lata lecą. Teraz mi dobrze, ale czy nie będę żałować??????? Dota gratuluje szybkiej decyzji i życzę powodzenia pisz jak się sytuacja rozwija, trochę (albo i bardzo) ci zazdroszczę. Czasami myślę z rozrzewnieniem o nie świadomym "wpadaniu"

Boz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 01:22   #17
mo0oniczka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Boz
A ja jestem przed decyzją "na drugie" chyba jestem za wygodna. Im syn starszy tym trudniej myśleć o powrocie do pieluch. A lata lecą. Teraz mi dobrze, ale czy nie będę żałować??????? Dota gratuluje szybkiej decyzji i życzę powodzenia pisz jak się sytuacja rozwija, trochę (albo i bardzo) ci zazdroszczę. Czasami myślę z rozrzewnieniem o nie świadomym "wpadaniu"
moim zdaniem powinnas sie zdecydowac zawsze to synek w przyszlosci bedzie mial do kogo pojsc dlatego ja z takim podejsciem chce miec 3 dzieci czy bede maila zobaczymy an razie mam 21 lat i nei myle o dzieciach ale jeszce troszke Boje sie ciazy tego bolu a chce aby moje dzieci mialy brata czy siosteaby nie byli jedynakami. To normalne ze jak sie odchowa dziecko to nie bardzo chce sie wracac do pieluszek, nocnego wstawania ale jakie to szczescie patrzec jka ten brzdac rosnie, stawia pierwsze kroki i mowi pierwsze slowa wiec kobitki robcie dzidziuse aby nasza pupulacja wzrosla ))))))))))
mo0oniczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 09:08   #18
manolita
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

[QUOTE=mo0oniczka]moim zdaniem powinnas sie zdecydowac zawsze to synek w przyszlosci bedzie mial do kogo pojsc QUOTE]
Własnie z tego powdu zdecydwałam mieć drugie dziecko, o kt=óre już niedługo będziemy się starać, tylko najpierw muszę dczekać kilka m-cy, musze dczekać , az moje hormny się uspokja po rezygnacji z tabletek antykoncepcyjnych

mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 11:27   #19
justyskaa
BAN stały

moja tesciowa urodziła dziecko po 40! Teraz ma już 12lat, ale kiedyś podobno wątpiła w to, czy to dobry pomysł rodzić w takim wieku (dziecko nie było planowane).
justyskaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 12:34   #20
irene29
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Boz
tak,tak ,ja mam dokładnie takie same odczucia...
irene29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 17:43   #21
Marisa
Raczkowanie

Macierzyństwo po trzydziestce jest czymś cudownym .Mam 37 lat i rok temu urodziłam drugiego synka pierwszy ma 15 lat .Czuje się z tym super . Będe pamietała ten czas do końca życia.
Marisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 18:34   #22
Pyra1990
Zakorzenienie

Mnie mama urodziła majac 40 lat. W sumie ja mam 15 lat i moja mame i mamy moich kolezanek zazwyczaj rozni 10-15 lat. Nie martwie sie tym... wazne ze mnie kocha Wiem, że moja mama tez miala obawy czy nie urodze się z zespolem downa czy inna choroba. Na szczescie jestem zdrowa.

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 19:50   #23
Yennefer13
Raczkowanie

Post Dot.: Drugie dziecko, grubo po 30..?

Mnie moja mama jako swoje trzecie dziecko urodziła mając 40 lat.Nie było to zaplanowane, ale nie narzekała, ja jestem zdrowa i wszystko jest okNie znam się, ale jeśli będziesz dobrze nastawiona to na pewno jeszcze dobrze sobie poradzisz
Yennefer13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 19:14   #24
Nel70
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Marisa
Macierzyństwo po trzydziestce jest czymś cudownym .Mam 37 lat i rok temu urodziłam drugiego synka pierwszy ma 15 lat .Czuje się z tym super . Będe pamietała ten czas do końca życia.
Fajnie,że zabrałaś głos na forum. Ja podobnie jak Ty w styczniu skończę 36 lat i wtedy zostanę po raz drugi mamą, a mam jeszcze w domu córkę 14 letnią.Czyli taka różnica między dziećmi jak u Ciebie.
Nel70 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 19:57   #25
asikkk
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: Drugie dziecko, grubo po 30..?

Witam! Mojemu tatusiowi zachcialo sie coreczki jak miał 35 lat, mamusia tez chciala, ale miala pewne obawy, bo tata juz wtedy byl chory na serce, bala sie czy da rade sama wychowac...ale dala sie namowic i oto jestem. Miedzy mna a bratem jest 13 lat roznicy..kontakt nie taki jak z rowiesnikami, ale nie jest zle ). Tatus dozyl 18stki, ale 19 juz nie. W kazdym razie mama nieraz mi powtarza, ze bardzo sie cieszy, ze mnie urodzila..ze to byla bardzo dobra decyzja..Gdyby urodzila mnie wczesnije teraz bylaby sama...bo dzieci dawno bylyby na swoim, a tak ma mnie Mowi mi ze ja odmladzam bo o NIa dbam...bwri wyrywam, doradzam jak sie ubrac no i koleznki mamy czesto Jej mowi, ze widac ze ma mloda corke pozdrawiam Was goraco i zycze powodzenia
asikkk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 20:58   #26
Alishia
Raczkowanie

W dzisiejszych czasach po 30 spokojnie mozna mieć nawet i pierwsze dziecko. I to jest bardzo dobre, bo i sytuacja finansowa zwykle znacznie lepsza i potem nie ma sie poczucia że przez dziecko samemu sie nie zdążyło użyć życia. Mądrych i przemyślanych decyzji nie ma co sie wstydzić. A dziecko wbrew pozorom bardzo odmładza i to nawet w sensie fizycznym bo konieczność odchowania dziecka mobilizuje organizm.

A co do decyzji o drugim dziecku to w pełni popieram. Trzeba też myśleć o przyszłości samego dziecka, żeby miało w życiu jakieś oparcie kiedy juz zabraknie rodziców. żeby nie zostało samo jak palec.
Zresztą jedynaki na których skupia sie cała uwaga rodziców są zwykle bardziej egoistyczne i gorzej przygotowane do życia w społeczeństwie.
Alishia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 10:55   #27
Marisa
Raczkowanie

Dzięki życze powodzenia napewno będzie Ci się podobało macierzyństwo po 14 latach.
Marisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 12:49   #28
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

35 lat to przeciez młodzi ludzie ,moj brat urodzil sie gdy rodzice mieli 34 lata ,ja mialam wtedy 7.
teraz jestesmy odchowani a rodzice nadal w kwiecie wieku ,czynni zawodowo,chodza na imprezy.

chociaz zawsze powtarzaja :"małe dzieci -mały kłopot,duze ..."i zgadzam sie z nimi

dla mnie dziecko po 30 ,przed 40 jest ok jesli to 2 ,3 dziecko ,na pierwsze to za pozno bo zazwyczaj takie zostaje jedynakiem.

Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2005-11-04 o 15:41
paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 14:38   #29
Hejka
Przyczajenie

hm......... też mam mały problem, mój syn ma już 9 lat ... chciałabym i boję się jednocześnie zdecydować na drugie dziecko.........bo zawsze jest jakieś ale..... to praca, to brak miejsca........ to znowu finanse, i jakieś tam ograniczenie w podróżowaniu - a te zdzrają mi się co roku.......... ech.może życie zdecyduje za nas?................
Hejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 15:08   #30
wredne_slonko
Rozeznanie

Bardzo fajnie, że się zdecydowaliście! Moja mama urodziła mnie w wieku 36 lat i na szczęście dożyła mojej 18-stki Chociaż nie planowali tego teraz oboje się bardzo ciesza. Ja sama szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie ich bezemnie. Brat już dawno się wyprowadził, ma 33 lata i gdyby nie ja pewnie już by się 'zestarzeli'. Jedynym 'poszkodowanym' jest moja babcia, która bardzo często powtarza, że chciałaby doczekać się moich dzieci

Asia Surowiecka

Maciek Marczak
wredne_slonko jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości