Jak dbać o taką cerę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-11, 15:18   #1
corkatswxd
Raczkowanie

Jak dbać o taką cerę?

Tak wygląda moja twarz w ciągu dnia. Potworne cienie pod oczami, różne odcienie skóry, nierówna linia ust. Dajcie mi jakieś kosmetyki, którymi mogłabym poprawić swój wygląd. Chodzi mi szczególnie o matowanie, delikatny efekt podkładu (ale podkładu typowego nie chcę). Pomocy.
A i oczywiście jak widać, nie mam nie wiadomo ilę pieniędzy, więc w miarę rozsądne kosmetyki proszę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 091.jpg (81,5 KB, 219 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 092.jpg (82,4 KB, 199 załadowań)
corkatswxd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 15:44   #2
sylvi_86
Zakorzenienie

Dot.: Jak dbać o taką cerę?

moze to nie kwestia kosmetykow ale odzywiania? ile godzin spisz? czy pijesz duzo wody?
sylvi_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 15:46   #3
corkatswxd
Raczkowanie

Śpię 8,9 godzin, nie dłużej.
Hmm. Piję dużo soków, wód, herbaty ale takiej czystej wody to nigdy.
Stary 2011-07-11, 16:00   #4
sylvi_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Śpię 8,9 godzin, nie dłużej.
Hmm. Piję dużo soków, wód, herbaty ale takiej czystej wody to nigdy.
soki zawieraja duzo cukrow wiec to moze powodowac wypryskii, herbata podobnie jak kawa wbrew pozorom odwadnia, najlepiej pic zielona herbate i wode mineralna

a jakich kosmetykow uzywasz?
Stary 2011-07-11, 16:03   #5
corkatswxd
Raczkowanie

Hmm. Jeśli chodzi o twarz, to mam korektor z Garniera, krem 'matujący' z Nivea (control shine).
A jeśli chodzi o pielęgnację, to używam peelingów natura, żel z niebieskimi granulkami z Nivei (nie pamiętam nazwy...) i w zasadzie tyle. Próbowałam kiedyś podkładów, różnych kremów z Ziaji, toniki, żele, ale to nic nie dawało, bo efekt trwał góra piętnaście minut, a potem moja cera wygląda tak jak wyżej..
Stary 2011-07-11, 17:28   #6
bentkuff
Zadomowienie

ja bym ci proponowała podkład mineralny- a dokładniej kupić próbki. Cena to okolo 2-4zł za jedną "tytkę" mniej więcej, są też na all, np. EDM, Lumiere podkład mineralny sypki ma postać zmielonego pudru, ale daje subtelny efekt, można stopniować krycie ( a ty w sumie nie masz żadnych blizn, nic strasznego na twarzy co wymaga super krycia), do tego minerąły nie mają daty wazności. Psują osobom z tłustą skóra, ale także i z tą suchą- są różne formuły. Jest też polsk afirma Pixie zajmująca się minerałami- ale ta ma próbki tylko cover de luxe i jest za mocno kryjąca Ja stosuje ( i naprawdę zachwalam) firmę a dokładniej podkłady mineralne z Adorned with grace minerals wydajność extra, super stapia sie ze skórą i nie daje efektu maski no i wg mnie na lato taki podkład jest najlepszy bo matowi, ale nie wysusza, leczy i dba o skórę także korektory mineralne ( może byćnp. z EDM -everyday minerals- próbka korektora z allegro- tez koło 3zł- wg mnie świetnie kryją, nigdy zwykłe drogeryjne korektory nie zakryły moich wielkich cienie, a tu taki edm to zrobił). Trzeb atylko pamiętać o dobrym nawilżeniu twarzy i okolic oczu, żeby takie podkłądy leżały dobrze. Do tego pędzel do podkładu- polecam - też dostępne na allegro- sunshade minerlas- pędzle long hand kabuki bądz taki flat top za ok 19zł - idealnie rozprowadzi podkład, można znaleźć je w sklepie wizazyści co do pielęgnacji- to trudno mi się wypowiadać- ale poszukaj w internecie o frakcji sojowej jest bardzo zachwalana- ja jeszcze nie wypróbowałam, bo dopiero teraz składam zamówienie wiele osób zachwala sobie serię babydream z rossmana- kremy, oliwki itp...poszukaj w KWC
bentkuff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 17:48   #7
sylvi_86
Zakorzenienie

z delikatnych żeli to Babydream z rossmana, chociaz tego z nivea uzywalam i byl ok, tonik by sie przydal bo przywraca skorze prawidlowe ph po umyciu i zamyka pory, a jako peeling to polecam juz slawny St.Ives morelowy, te Naturia nadaja sie do ciała bardziej jak do twarzy, co do kremu hmm zalezy, masz cere mieszana? przydal by ci sie krem nawilzajacy a nie matujacy, matujace zazwyczaj wysuszaja skore i przez to ona sie bardziej świeci
Stary 2011-07-11, 18:14   #8
corkatswxd
Raczkowanie

Dzięki za odpowiedzi, coś już wiem.
bentkuff - kuszą mnie te podkłady mineralne, ale nie można zamówić gdzieś próbek? Niestety, najbliższa drogeria 60 km na północ.
sylvi_86 - jakiś godny do polecenia tonik?
i krem nawilżający, jakiś możesz zaproponować ?
Stary 2011-07-11, 18:32   #9
sylvi_86
Zakorzenienie

ja jako tonik uzywam wody termalnej, ale kiedys miałam Nivea różówy i był ok. jesli masz przebarwienia na twarzy najlepszy dla ciebie bedzie krem z kwasami ktory zluszczy stary naskorek i zastapi go świezym, jednak przy takim kremie trzeba uzywac filtrow, najlepiej 50tki

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

krem nawilzajacy? zalezy jakim budzetem dysponujesz, moja mama uzywa nivea soft i sobie chwali
Stary 2011-07-11, 19:33   #10
Fisiasia
Rozeznanie

http://www.biochemiaurody.com/sklep/...oosilkoat.html polecam
Fisiasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:33   #11
Hosz
Raczkowanie

sylvi_86, że taki mały offtop zrobię. Polecałaś peeling st ives, również go polecam... ale jego nie ma w sklepach o_O od miesiąca szukam. Czy u Ciebie jest dostępny?
Stary 2011-07-14, 13:40   #12
sylvi_86
Zakorzenienie

w Rossmannie go kupuje, jest caly czas
Stary 2011-07-15, 17:59   #13
wikti
Raczkowanie

Masz ładną cerę - niewielki trądzik, którym nie warto się przejmować. Chyba błyszczenie skóry szczególnie Cię denerwuje?
Musisz polubić wodę niegazowaną i pić ją w dużych ilościach.. kawę i kolorowe napoje odstaw na pewien czas i zobacz czy coś się polepszy.
przemywaj twarz tonikiem: woda przegotowana (schłodzona) + cytryna - mi kiedyś to kosmetyczka poleciła i tanim kosztem poprawiłam stan twarzy - po co wydawać pieniądze na tonik.. może w okolicy jest jakaś znajoma konsultantka avon/oriflame - kremy w rozsądnych cenach.. może akurat "podpasują" Twojej buźce.
Wyreguluj brwi u jakiejś kosmetyczki, która umie to zrobić a zobaczysz jaka zmiana

btw. następnym razem wrzuć zdjęcie z zamazanymi oczkami.. tutaj wchodzą różni ludzie i mogą wykorzystać Twoje foto do jakiś głupich żartów
wikti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 21:28   #14
corkatswxd
Raczkowanie

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Wzięłam się na siebie i kupiłam różne antytrądzikowe maseczki, tonik, krem rozjaśniający i tego typu duperele i różnica jest straszna.
A korzystając jeszcze z okazji, że zdjęcia są, chciałam zapytać czy sądzicie, że powinnam zabarwić brwi henną na brązowo? Chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu, a te szare brwi są tragiczne według mnie...
Stary 2011-07-17, 00:52   #15
sylvi_86
Zakorzenienie

zawsze mozesz podkreslac brwi kredka

henna to tez dobry pomysl, kosmetyczka nie powinna ci ich zbyt mocno przyciemnic, a nawet jesli to mozna to łatwo naprawic
Stary 2011-07-18, 10:46   #16
Hosz
Raczkowanie

O mamo. Ale jesteś śliczna.
Sorry nie mogłam się powstrzymać
Stary 2011-07-21, 17:02   #17
corkatswxd
Raczkowanie

Wiesz, to nie jest moja najlepsza fryzura, najlepszy makijaż i najlepsze zdjęcie
Może zamiast wyciągać stare tematy i śmiecić głupotami wkleisz swoje to porównamy?
Stary 2011-07-21, 17:08   #18
sylvi_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez corkatswxd Pokaż wiadomość
Wiesz, to nie jest moja najlepsza fryzura, najlepszy makijaż i najlepsze zdjęcie
Może zamiast wyciągać stare tematy i śmiecić głupotami wkleisz swoje to porównamy?
nie jestem pewna czy to bylo napisane z przekąsem
Stary 2011-07-21, 19:09   #19
Hosz
Raczkowanie

No raczej nie było |:
Stary 2011-07-21, 21:35   #20
corkatswxd
Raczkowanie

Na każdym forum, po pierwszych paru postach najpierw musi być jakieś nieporozumienie z moim udziałem :P. Może zareagowałam nieco zbyt emocjonalnie, ale dla mnie bardziej zabrzmiało to jako ironia
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości