Puder transparentny - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-20, 17:36   #271
Leseratte
Zadomowienie

Dot.: Transparentny puder sypki

Polecam Essence Fix&Matte
Leseratte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 17:43   #272
Zuzziak
Rozeznanie

Jeśli zależy ci na długim matowieniu i przy okazji oszczędność portfela to polecam sypki puder od Essence Fix & Matte, lub prasowany od Manhattanu.
Zuzziak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 19:06   #273
rickybobby
Wtajemniczenie

Essence ma niestety aluminium w składzie,moja cera by tego nie zniosła
rickybobby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 21:05   #274
eyo
Zakorzenienie

ja też polecam kryolan - i moim zdaniem nie jest on drogi biorąc pod uwagę ogromną pojemność opakowania której zużycie graniczy z cudem

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 09:50   #275
Hedonistka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ja też polecam kryolan - i moim zdaniem nie jest on drogi biorąc pod uwagę ogromną pojemność opakowania której zużycie graniczy z cudem

Polecam, jest świetny. Ma mega pojemność, więc biorąc pod uwagę jakość i ilość- re-we-lac-ja!

Mój blog
Hedonistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 14:42   #276
kevschaa
Wtajemniczenie

A ja nie potrafię zrozumieć tego wątku. I nie chodzi o to że się czepiam tylko serio nie rozumiem.
Ile dziewczyn tu poleci jakiś puder? Kilkanaście? To jest tylko kilkanaście opinii (więc o jednym pudrze pewnie będą max po 2-3 opinie).
Na KWC są pudry bardzo wysoko oceniane które mają po kilkadziesiąt albo nawet kilkaset opinii. Czy to nie bardziej wiarygodne źródło poszukiwań?
kevschaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 15:38   #277
Sabriel_
Zadomowienie

Polecam pudry z Biochemii Urody. Sama mam anty-UV i jestem zadowolona. Mimo białego proszku są transparentne 100%. Po nałożeniu jego na twarz buzia jest gładziudka.
Sabriel_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 21:25   #278
rickybobby
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
A ja nie potrafię zrozumieć tego wątku. I nie chodzi o to że się czepiam tylko serio nie rozumiem.
Ile dziewczyn tu poleci jakiś puder? Kilkanaście? To jest tylko kilkanaście opinii (więc o jednym pudrze pewnie będą max po 2-3 opinie).
Na KWC są pudry bardzo wysoko oceniane które mają po kilkadziesiąt albo nawet kilkaset opinii. Czy to nie bardziej wiarygodne źródło poszukiwań?
Sens jest taki- żeby poszukać pudrów w KWC potrzebuje ich nazw,bo samych pudrów sypkich jest 200 i ciężko byłoby sprawdzić które z nich mają wersję transparentną.Dzięki za wkład w wątek.

Dziękuje za wszystkie propozycje
Stary 2012-11-21, 21:56   #279
kevschaa
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez rickybobby Pokaż wiadomość
Sens jest taki- żeby poszukać pudrów w KWC potrzebuje ich nazw,bo samych pudrów sypkich jest 200 i ciężko byłoby sprawdzić które z nich mają wersję transparentną.Dzięki za wkład w wątek.

Dziękuje za wszystkie propozycje

A nie możesz wejść w KWC w najlepsze z tej kategorii? Tam masz tylko te z wysoką oceną i dużą ilością opinii, więc nie musisz się przekopywać przez wszystkie.
Ja tak szukam wszystkiego co chce kupić i się sprawdza
kevschaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 09:10   #280
rickybobby
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
A nie możesz wejść w KWC w najlepsze z tej kategorii? Tam masz tylko te z wysoką oceną i dużą ilością opinii, więc nie musisz się przekopywać przez wszystkie.
Ja tak szukam wszystkiego co chce kupić i się sprawdza
Jeszcze raz-ja szukam pudru transparentnego,najlepsze w kategorii nie koniecznie maja również ten odcień,a mnóstwo tych które maja odpadnie przy tym kryterium szukania.Już jaśniej nie potrafię
Stary 2012-11-22, 12:23   #281
21karo
Przyczajenie

Jestem strasznie blada, mam trądzikową i tłustą cerę. Uzywam jasnego podkładu a na to pudru.
Puder ten to: puder transparenty do cery trądzikowej z firmy JADWIGA.
Sama znalazłam o nim sporo pozytywnych opinii więc postanowiłam go zamówic i jestem bardzo zadowolona, zwłaszcza że jest to puder MINERALNY ! Nie jest on biały, ma lekko kremowy kolor jednak po nałożeniu na twarz tego nie widac. Wygląda bardzo ładnie. Jedyny minus to niepraktyczne opakowanie ale można się przyzwyczaic. Polecam
21karo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 15:53   #282
_Weronika85
Przyczajenie

Ja również używałam pudry Kryolan, jestem z niego zadowolona Ostatnio kupiłam sobie puder sypki mineralny marki Lavera, oczywiście transparentny. Tutaj znalazłam w promocji: http://alergia.med.pl/puder-sypki-la...tny-p-601.html
Jestem z niego zadowolona, mam dosyć wrażliwą skórę i na razie sprawdza się przy mojej problematycznej cerze Mam tłustą skórę, więc również dobrze ją matuje, a przy okazji jest eko

Polecam
_Weronika85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 17:04   #283
nynka_1987
Zadomowienie

http://wizaz.pl/search/index.php?que...Root/KWC&tab=3

Od siebie mogę polecić transparentny puder sypki Max Factora

Edytowane przez nynka_1987
Czas edycji: 2012-11-24 o 17:08
nynka_1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:47   #284
paulinkka
Wtajemniczenie

a jak ma się aluminium do cery? Co z łego w tym z essence?
paulinkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:09   #285
rickybobby
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
a jak ma się aluminium do cery? Co z łego w tym z essence?
Aluminium bardzo skutecznie ogranicza produkcję sebum jak również potu(jest w wiekszości antyperspirantów)ale może doprowadzic do zapalenia gruczołów łojowych.
Ja akurat mam tendencje do zatykania się porów,dlatego podejrzewam że używanie tego pudru miałoby u mnie opłakane skutki.
Stary 2012-12-20, 17:12   #286
nikita700
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do nikita700
Puder sypki transparentny Max Factor Loose czy Vipera?

Zastanawiam się nad zakupem pudru sypkiego.Który zakupic?
Max Factor Loose Powder czy Vipera transparentny?
Chodzi mi o jakość i trwałośćKtóry lepszy?
nikita700 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 17:34   #287
nikita700
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2
GG do nikita700
Dot.: Puder sypki transparentny Max Factor Loose czy Vipera?

już wiem wszystko
testowałam dziś oba i Vipera króluje!!!polecam!!!
nikita700 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 10:01   #288
Just_lob
Raczkowanie

Czy ja dobrze rozumiem, że puder transparentny nie nadaje absolutnie żadnego koloru?

Witajcie i wybaczcie absurdalne pytanie!

Wiem, że puder transparentny teoretycznie jest przeźroczysty, ale czy na pewno?
Potrzebuję właśnie czegoś takiego tylko i wyłącznie do zmatowienia cery po kremie na dzień. Nie używam, żadnych podkładów, fluidów itp. Bardzo zależy mi na tym, żeby ten puder nie zostawił żadnego kolorku na mojej twarzy. Czy mogę być o to spokojna?
I też w drugą stronę - nie będzie się wydawało, że mam "mąkę" na twarzy? Tzn. , czy ten kosmetyk nie nada chorobliwie białego odcienia?

Faktycznie jedynie zmatowi pozostając niezauważalnym?

Just_lob jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 10:35   #289
mycha94
Rozeznanie

Dot.: Czy ja dobrze rozumiem, że puder transparentny nie nadaje absolutnie żadnego ko

Nie powinien bielić, ani nadawać koloru. Ma być przezroczysty na buzi. Poszukaj na KWC, poczytaj opinie
mycha94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 10:52   #290
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ja dobrze rozumiem, że puder transparentny nie nadaje absolutnie żadnego ko

no nie do końca...puder transparentny ma nie kryć ale może mieć sam w sobie jakis odcień bardziej beżowy czy żółtawy i wtedy też będzie się nazywał transparentny..jednak ładnie stopi się z twarzą...natomiast inne transparentne pudry,które w pojemniczku wydają się białe,nie powinny dawać żadnego odcienia na skórze...np pudry krzemionkowe.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 11:47   #291
Just_lob
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
no nie do końca...puder transparentny ma nie kryć ale może mieć sam w sobie jakis odcień bardziej beżowy czy żółtawy i wtedy też będzie się nazywał transparentny..jednak ładnie stopi się z twarzą...natomiast inne transparentne pudry,które w pojemniczku wydają się białe,nie powinny dawać żadnego odcienia na skórze...np pudry krzemionkowe.
Czyli najbezpieczniej jest wybierać te zupełnie białe, tak?

Just_lob jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 12:26   #292
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie. Teoretycznie puder transparentny nie powinien dawać koloru... ale tak nie zawsze jest. Poza tym po angielsku te pudry nazywają się translucent czyli przejrzyste, czyli takie, które mogą mieć kolor, tylko dalej są przejrzyste (jak np. barwione szkło). Imho błąd tłumaczenia.

Trzeba uważać, bo wiele pudrów, szczególnie takich tanich, ma etykietkę transparentnych, ale jakiś tam kolor zostawia. Też się zgodzę, że idealne są pudry naprawdę bezbarwne, jak krzemionka. Bo biały z dodatkiem jakiejś bielącej substancji np. tlenku cynku czy tytanu już może dawać biały kolorek, niewidoczny wprawdzie na jasnej karnacji ale na ciemniejszej już tak.
Stary 2013-10-26, 13:59   #293
coccinelle16
Raczkowanie

Dokładnie tak jak powiedziały moje poprzedniczki, puder transparentny teoretycznie nie daje koloru ale wiele jest takich, po których można stopić się ze ścianą. Trzeba uważać przy zakupie, żeby nie kupić mąki zamiast dobrego pudru.
coccinelle16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 17:24   #294
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

ale znowu krzemionka samodzielnie na codzien odpada,za bardzo wysusza,,,

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 17:29   #295
zochawks
Zakorzenienie

Kup sobie Ben nye w kolorze neutral set. Puder tani i fajnie sie stapia z cerą.
Stary 2013-10-26, 20:04   #296
Hedvigis
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez coccinelle16 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak jak powiedziały moje poprzedniczki, puder transparentny teoretycznie nie daje koloru ale wiele jest takich, po których można stopić się ze ścianą. Trzeba uważać przy zakupie, żeby nie kupić mąki zamiast dobrego pudru.
Nigdy nie spotkałam jeszcze pudru transparentnego, który powodowałby, że można stopić się ze ścianą, a masz jakiś konkretny na myśli?

Np. z Bu bambusowy jest bielutki, ale nie daje absolutnie żadnego koloru, ale tez nie bieli skóry z pewnością.

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 09:19   #297
ullcia92
Raczkowanie

Trzeba po prostu uważać z aplikacją, żeby nie nałożyć za dużej ilości
Ja osobiście mogę polecić Essence biały transparenty sypki lub prasowany . Jest taniutki (ok 15zł) a na prawdę bardzo fajny.
Z droższych i długotrwale matujących podobał mi się Kryolan Antishine
ullcia92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 12:51   #298
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
ale znowu krzemionka samodzielnie na codzien odpada,za bardzo wysusza,,,
Jak kogo... dla cery ze skłonnością do przetłuszczania się (i błyszczenia) jest dobra.

Poza tym są wersje z domieszkami, np. jedwabiem, można sobie zaprawić też jakimś olejkiem.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez coccinelle16 Pokaż wiadomość
Takiego to jeszcze nie widziałam.

Jak dla mnie największym problemem jest raczej obecność innych pigmentów, jeśli ktoś ma tłustą skórę albo skłonność do podbijania koloru kosmetyków to pudry zabarwione nawet na delikatnie brzoskwiniowy czy złotobeżowy kolor potrafią wyjść pomarańczowe czy różowe.

Faktem jest, że natychmiast po nałożeniu jakiegokolwiek pudru twarz może wyglądać dziwnie, ale należy odczekać aż przyczepi się do twarzy i wciągnie wilgoć. Wtedy transparentne pudry stają się niewidoczne a kolorowe - ciemniejsze. Ja zawsze tuż po nałożeniu pasującego kolorem pudru wyglądam jak posypana gipsem, po kilku minutach puder nabiera właściwego koloru i staje się niewidoczny. Nie ma się co zniechęcać.
Stary 2013-10-28, 20:48   #299
coccinelle16
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam jeszcze pudru transparentnego, który powodowałby, że można stopić się ze ścianą, a masz jakiś konkretny na myśli?

Np. z Bu bambusowy jest bielutki, ale nie daje absolutnie żadnego koloru, ale tez nie bieli skóry z pewnością.
Np. ten essence, który poleca ullcia92, albo Rimmel. Po użyciu jednego i drugiego wyglądam jakbym opruszyła się mąką. Nie ma zadnego efektu wchłonięcia. No cóż, jeszcze nie znalazłam swojego idealnego.
A ten bambus o którym piszesz to co za jeden?
coccinelle16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:37   #300
Karolina_a90
Raczkowanie

technicznie rzecz biorąc transparentny nie nadaje koloru, jednak po kilku godzinach większość z nich się odbarwia... Generalnie nie polecam.
Karolina_a90 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
bez podkładu, makijaż, matujący, puder, puder transparentny, strefa t, transparentny

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości