Puder transparentny - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-03, 19:23   #301
Hedvigis
Zakorzenienie

Dot.: Czy ja dobrze rozumiem, że puder transparentny nie nadaje absolutnie żadnego ko

Cytat:
Napisane przez coccinelle16 Pokaż wiadomość
Np. ten essence, który poleca ullcia92, albo Rimmel. Po użyciu jednego i drugiego wyglądam jakbym opruszyła się mąką. Nie ma zadnego efektu wchłonięcia. No cóż, jeszcze nie znalazłam swojego idealnego.
A ten bambus o którym piszesz to co za jeden?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-bamboo.html A to ani Essence ani Rimmela nie mialam, ale ja ogólnie jestem tak blada, że nie zrobiłyby mi pewnie różnicy

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 16:48   #302
anna_wawa
Rozeznanie

GG do anna_wawa
Dot.: Czy ja dobrze rozumiem, że puder transparentny nie nadaje absolutnie żadnego ko

Z mojego doświadczenia wynika, że puder transparentny nie jest kryjący (czyli nie tuszuje żadnych niedoskonałości skóry) ale najczęściej zmienia barwę skóry tak jak inne pudry. Puder moim zdaniem jest kosmetykiem, na którym nie należy oszczędzać. Albo kupujemy porządny (niestety nietani) albo rezygnujemy z pudru. Tani puder niestety szpeci nawet najładniejszą buzię.
anna_wawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 12:23   #303
kosmetyk_ona
Raczkowanie

Ja polecam puder sypki transparentny Max Factor.
kosmetyk_ona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 14:45   #304
reila_
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Nie raz dopiero jak ktoś ci zrobi zdjęcie to wyjdzie ci biały kolor na twarzy... Jednak lepsze są białe pudry transparentne np. bambusowy, bo one nie dają koloru tylko matują.

Ja używam np. transparentnego z Miss Sporty i on daje jasny kolor, ale stapia się z kolorem podkładu. Nie wiem jak na gołej skórze.
reila_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 09:52   #305
Karolina_a90
Raczkowanie

a ja z transparentnych przerzuciłam się na koloryzujący puder mineralny z sephory. Bardzo go sobie chwalę i z pewnością do transparentnych pudrów już nie wrócę. Ten, który mam obecnie nie jest drogi, a spełnia wystkie zadania jakich od pudru sie oczekuje
Karolina_a90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 18:47   #306
miumiu_
Przyczajenie

Lepszy drogi czy tani puder transparentny?

Zastanawiam się nad pudrem z wyższej półki np. vichy (ok. 67zł) albo jakimś innym 'lepszym'. Do tej pory stosowałam z essence all about matt (ok 13zł). Fajny jest ale przypomina w dotyku mąkę taką jak się prześcieradła krochmaliło (zapomniałam nazwy ) no i jednak nie jest taki całkiem transparentny na twarzy jak powinien. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ja NIE stosuję tego pudru na fluid tylko na korektor, którym pokrywam czerwony nos czy policzki, a więc spora część produktu ląduje na 'gołej' twarzy która jest pokryta tylko kremem. Może ktoś stosował te z wyższej półki i potrafi mi powiedzieć czy jest między nimi wyraźna różnica i czy jeśli będę go stosowała na gołe partie twarzy to czy znowu będzie taki dziwny efekt nierównomiernego pokrycie, jakiś prześwitów, białe plamy, suche skórki etc . Dodam, że mam 16 lat i niezbyt dużo kasy dlatego tak się nad tym zastanawiam
miumiu_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 19:24   #307
deszczowypies
Zakorzenienie

Dot.: Lepszy drogi czy tani puder transparentny?

Cytat:
Napisane przez miumiu_ Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad pudrem z wyższej półki np. vichy (ok. 67zł) albo jakimś innym 'lepszym'. Do tej pory stosowałam z essence all about matt (ok 13zł). Fajny jest ale przypomina w dotyku mąkę taką jak się prześcieradła krochmaliło (zapomniałam nazwy ) no i jednak nie jest taki całkiem transparentny na twarzy jak powinien. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ja NIE stosuję tego pudru na fluid tylko na korektor, którym pokrywam czerwony nos czy policzki, a więc spora część produktu ląduje na 'gołej' twarzy która jest pokryta tylko kremem. Może ktoś stosował te z wyższej półki i potrafi mi powiedzieć czy jest między nimi wyraźna różnica i czy jeśli będę go stosowała na gołe partie twarzy to czy znowu będzie taki dziwny efekt nierównomiernego pokrycie, jakiś prześwitów, białe plamy, suche skórki etc . Dodam, że mam 16 lat i niezbyt dużo kasy dlatego tak się nad tym zastanawiam
Też mam essence i jest trochę mączny, ale używam go tylko do poprawek w ciągu dnia. Rano robię makijaż zwykłym pudrem dla dzieci z Rossmanna (Babydream) - wysyp sobie do jakiegoś pudełeczka i rozprowadzaj pędzlem Kabuki, dla mnie najlepszy puder transparentny.
Ewentualnie zamów z Biochemii Urody puder bambusowy, efekt podobny jak Babydream.

deszczowypies jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 00:06   #308
onedesir3
Przyczajenie

z pudrów transparentnych nie stosowałam żadnych z wyższej półki, ale zdecydowanie mogę polecić puder Pierre Rene który stosuję już od jakiegoś czasu i na mojej skórze zachowuje się rewelacyjnie chociaż faktycznie może nadaje skórze lekko jaśniejszy odcień to jednak świetnie utrwala makijaż )
onedesir3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 11:47   #309
Silence_
Zakorzenienie

Podałaś dużą rozbieżność cenową, a przecież znajdziesz kilka fajnych pudrów w cenie np. do 30zł Nie wiem jaką masz cerę, ale polecam puder z Jadwigi (ok.30) albo z Vipery (chyba ten z dużym różowym puszkiem, jakieś 25zł).
Co do Twojego pytania, przejrzyj kwc , chyba tak będzie najłatwiej.

Silence_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 11:56   #310
askawtn
Aśka TVN

GG do askawtn

Ja polecam najtańszy puder Editt z bazaru, 5 zł opinie na KWC mówią same za siebie.
Stary 2014-01-28, 12:49   #311
mojbyljuzzajety
Raczkowanie

zawsze miałam problem ze znalezieniem odpowiedniego, trwałego i niezbyt drogiego pudru transparentnego. używałam chyba z 40 różnych z zerowym efektem az sie wkurzyłam i zrobiłam sobie puder sama... kupiłam tani puder Editt w kamieniu, rozgniotłam go na pył i zmieszałam z odrobiną skrobi kukurydzianej (tak z pół łyżeczki, łyżeczka bo troche wysusza). wymieszałam to w pudełeczku, nakładam pędzlem i jest rewelacja. w ogole sam puder Editt w kamieniu jest rewelacyjny. kosztował z 5 zł jak dobrze pamiętam a te wszytskie pudry z miss sport, my secret, sensique a nawet z max factor (akt desperacji) nie sięgają mu do pięt. już nie powiem o tym ze puder Editt pachnie świeżo, lekko mineralnie. polecam. nawet jezeli nie puder w postaci sypkiej to puder eddit w kamieniu to najlepsza opcja jaka skotkałam w świecie kosmetycznym do tej pory.
mojbyljuzzajety jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:02   #312
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Ja mam sypki Essense Stay Matt i nie jest zły.
Kupiłam go,pomimo że bardzo chciałam puder z Kryolanu Anti Shineale nie miałam na tyle kasy w tamtej chwili.
Mam koleżankę w pracy która ma Kryolana i mogłam sobie przetestować.
Co do matowania to obdywa matują moją skórę naprawdę długo,jednak Kryolan lepiej sie stapiał ze skórą, była newet gładza,milsza w dotyku.

Essense jest ok, Kryolan też mi pasuje, ale mam zamiar skusić się jednak kiedyś na Kryolana, gdzieś tam obiło mi sie o oczy ,że Essence ma kiepski skłąd (osobiście nigdy go nie analizowałam) ,wiec jeżeli zwraca się uwage na takie rzeczy to warto sie temu przyjrzeć.

Drugim pudrem jaki mam jest Catrice All Matt Plus Contro Powder. Do poprawek w ciagu dnia ok,ale ja nie mam bardzo tłustej cery. Nie bieli, wygląda naturalniej niż Essence.
Ishikawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:05   #313
ulinkaaa
Zakorzenienie

A dla mnie z tych tańszych najlepszy jest pyłek z Oriflame (25zł), a z droższych dermablend vichy.
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 20:07   #314
aaasiaczek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
A dla mnie z tych tańszych najlepszy jest pyłek z Oriflame (25zł), a z droższych dermablend vichy.
A mogłabyś podac nazwę tego pudru z Oriflame?
aaasiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 08:43   #315
akisia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaasiaczek Pokaż wiadomość
A mogłabyś podac nazwę tego pudru z Oriflame?
Pewnie chodzi o ten sypki z linii Studio Artist, w katalogu jest tylko jeden taki
akisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 12:44   #316
sokzkaralucha
Raczkowanie

Tani i drogi nie ma tu nic do gadania- jest wiele produktów drogich, których cena zupełnie nie odpowiada jakości, a także taniutkich i wartych polecenia. Ostatnio naczytałam się bardzo pozytywnych recenzji dla sypkiego pudru ryżowego z Pierre Rene, zapewne sie na niego skuszę- cena: ok 15-18 zł.

Ja bym sobie nie mogła pozwolić na taki wydatek na jeden kosmetyk- dlatego szukam tańszych zamienników. Ostatecznie możesz kręcić coś sama, albo testować transparentne pudry z lodówki. Niektóre z dziewczyn korzystają z zasypek dla dzieci jako pudrów i też sobie chwalą. Wiele zależy od tego ile jesteś w stanie wydać, twojej kreatywności i odrobiny dobrej chęci.

sokzkaralucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:02   #317
Wampierz
Zakorzenienie

Z biochemii Urody można sobie kupić puder bambusowy, bardzo dobry i wydajny. Ten z jedwabiem ładnie rozprasza światło, a ten z filtrem UV jest bardziej matujący.

Zasypka dla niemowląt może pasować części osób, ale to jest przecież talk. A niestety talk potrafi niektórym zupełnie skopać cerę, więc wzięłabym to pod uwagę.
Stary 2014-01-31, 11:38   #318
Lirriel
Zadomowienie

Jeśli Essence Ci nie pasi to może to wina talku w składzie, który jest i w dermablend. Lepiej obadaj skład używanego aktualnie pudru i kup taki, który nie ma w składzie tych samych rzeczy. Dziewczyny dobrze radzą co do bambusowego/ryżowego, sama teraz mam ryżowy z paese i też jestem zadowolona. Mi na twarzy właśnie pudry z talkiem robią taki efekt jakbym użyła mąki - bo talk zapycha mi skórę, ta się buntuje, mocniej się przetłuszcza i bardzo szybko cały makijaż zaczyna wyglądać brzydko.
Lirriel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 00:55   #319
DwadziesciakilkaLat
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Miałam puder z Essence i znam jego mniejsze i większe zalety i wady. Mi krzywdy nie robił, wady znosiłam dzielnie, biorąc pod uwagę, że był najtańszym pudrem w moim życiu.
Cena: ok. 12 zł

Miałam też puder z Loreala, ale ich najjaśnejszy odcień i tak był dla mnie za ciemny. Poza tym, że był wydajniejszy od Essence, mniej "kredowy" na pędzlu, to sam efekt na twarzy niczym się nie różnił z wyjątkiem tego, że Essence mnie rozjaśniał, a Loreal przyciemniał.
Cena: ok. 50 zł

Miałam też Match Perfection z Rimmela. Ich puder transparentny chyba był najbardziej transparentny, bo ani nie rozjaśniał, ani nie przyciemniał buzi. Co do reszty: na pewno wysuszał mniej niż Essence. I był mneij wydajny.
Cena: ok. 30 zł (dawno nie kupowałam, więc nie pamiętam)

Obecnie od jakiś dwóch lat używam transprarentnego pudru z Manhattanu. Najlepszy, jaki miałam, bo przepięknie wyrównuje koloryt buzi. Nie ciemnieje, ciut rozjaśnia, ale nie bieli jak Essence. jest też od niego wydajniejszy, gładszy. Same ochy i achy.
Cena: ok. 30 zł

Nie wyobrażam sobie kupić pudru za sto złotych lub więcej. Tyle dam za krem pod oczy, krem przeciwzmarszczkowy.
Za 50-100 zł mogę kupić tusz do rzęs, bo to oczy to moja duma i wizytówka, najważniejszy element w makijażu. Również korektor jest dla mnie tyle wart, bo kryje wszystkie niedoskonałości i dzięki niemu nie muszę używać podkładu.

Cała reszta kosztuje u mnie zawsze mniej niż 50 zł. Naprawdę, gdybym była dobrze zarabiającą osobą, wydawałabym pieniądze na prawo i lewo. Tak samo Ty: w wieku 16 lat masz ciekawsze wydatki niż puder, który nic w Twoim życiu nie zmieni, serio. Celuj w średnią półkę.
DwadziesciakilkaLat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:00   #320
red_tights
Raczkowanie

Ja lubię Rimmel, Stay Matt, Transparent.
Daje fajne zmatowienie a zarazem naturalny efekt a kosztuje ok.20 zł
red_tights jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 20:13   #321
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Question W poszukiwaniu prawdziwego pudru transparentnego

Odkąd zaczęłam używać podkładów mam problem, bo ciemnieją mi z pudrem Rimmel Stay Matte... Kupiłąm zatem puder Feather Finish kolor Translucent 06 http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...er-finish.html

Puder ten jednak mimo wszystko potrafi ciemnieć na mojej twarzy, choć jest niby transparentny Miałam też styczność z pudrem Max Factor Creame Puff kolor 05 Translucent i było zupełnie to samo.

Wiem, że jest KWC, ale nie ma tam podziału na pudry transparentne, a niektóre pudry mają zarówno jakiś transparenty odcień jak i odcienie zwykłe z palety. Zatem chciałabym wiedzieć jaki puder będzie rzeczywiście transparentny (i dobrze żeby też matował)
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 20:16   #322
xPoziomkax
Zakorzenienie

Dot.: W poszukiwaniu prawdziwego pudru transparentnego

Może zwykły bambusowy z Biochemii Urody?
xPoziomkax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 20:27   #323
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Jakikolwiek bambusowy byłby ok? Bo zamawianie jednego pudru ze sklepu internetowego to chyba się nie opłaca.
Stary 2015-01-14, 20:34   #324
xPoziomkax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Jakikolwiek bambusowy byłby ok? Bo zamawianie jednego pudru ze sklepu internetowego to chyba się nie opłaca.
Myślę, że tak Looknij np na ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,56...jedwabiem.html
Stary 2015-01-14, 21:09   #325
Kori_Yoitama
Rozeznanie

Dzięki rozejrzę się za tym pudrem lub innym bambusowym w okolicznych drogeriach.

Tak poza tym czy jest jakaś znacząca różnica między sypkim a w kamieniu pudrem? Do tej pory używałam tylko tych w kamieniu i nie wiem czy dla tłustej cery to ma jakieś większe znaczenie czy też nie.
Stary 2015-01-14, 21:11   #326
xPoziomkax
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki rozejrzę się za tym pudrem lub innym bambusowym w okolicznych drogeriach.

Tak poza tym czy jest jakaś znacząca różnica między sypkim a w kamieniu pudrem? Do tej pory używałam tylko tych w kamieniu i nie wiem czy dla tłustej cery to ma jakieś większe znaczenie czy też nie.
Hmm nie wiem, ja nie widze różnicy szczerze mówiąc
Stary 2015-01-15, 09:29   #327
OlaM
Moderator

Cytat:
Odkąd zaczęłam używać podkładów mam problem, bo ciemnieją mi z pudrem Rimmel Stay Matte... Kupiłąm zatem puder Feather Finish kolor Translucent 06 http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,29...er-finish.html

Puder ten jednak mimo wszystko potrafi ciemnieć na mojej twarzy, choć jest niby transparentny Miałam też styczność z pudrem Max Factor Creame Puff kolor 05 Translucent i było zupełnie to samo.

Wiem, że jest KWC, ale nie ma tam podziału na pudry transparentne, a niektóre pudry mają zarówno jakiś transparenty odcień jak i odcienie zwykłe z palety. Zatem chciałabym wiedzieć jaki puder będzie rzeczywiście transparentny (i dobrze żeby też matował)
Może w tym wątku coś znajdziesz
OlaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 07:44   #328
Trishelle
Przyczajenie

Puder transparentny

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna pudru. Po zapoznaniu się z tematem postawiłam na puder transparentny, który docelowo ma ładnie wykończyć i utrwalić makijaż. Niestety odkąd wyszukiwarka KWC po odświeżeniu strony przestała działać jak dawniej, ciężko mi zebrać opinię i zasugerować się jakąś konkretną marką. Nadmienię, że mam cerę dosyć suchą, a jako podkładu używam standardowego AMC z Inglota, który nawilża skórę oraz korektora pod oczy z tej samej firmy. Jestem zadowolona z tych produktów wobec czego zastanawiam się czy iść za ciosem i skusić się na Inglota, czy coś innego. Słyszałam dobre opinie o Paese i Clinique, choć co do tego drugiego, to zależy mi jednak na przystępnej cenie, gdyż nie mam zamiaru używać pudru permanentnie, a jedynie jako przyzwoitego wykończenia makijażu.
Stary 2015-04-01, 13:45   #329
Luna83
Zadomowienie

Dot.: Puder transparentny

Jeśli chodzi o tańsze pudry to faktycznie pudry Paese są niedrogie i przyzwoite, miałam kiedyś ten i jak za tą cenę był bardzo dobry:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37...on.html&next=1

Z tańszych polecam też http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...nt.html&next=1

Ale to już sypki puder, jest do kupienia w naturze, jak za tą cenę rewelacja.
Jeśli chodzi o wyższą półkę to w kamieniu polecam pudry firmy Korres, a sypkie Sensai Kanebo

Mój blog modowy - zapraszam

http://ana-collection.blogspot.com

Mój instagram: https://instagram.com/anacollection83/

Luna83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 14:27   #330
Trishelle
Przyczajenie

Dot.: Puder transparentny

Dzięki za odpowiedź. Wygrzebałam jeszcze ten puder:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,42...se-powder.html

Zdaje się, że nie mają białej w pełni transparentnej barwy. Wobec tego, czy jasny odcień nie będzie nadawał twarzy niepożądanego koloru, w szczególności nałożony na podkład i jak na puder transparentny przystało, tylko ją zmatowi?

Tagi
bez podkładu, makijaż, matujący, puder, puder transparentny, strefa t, transparentny

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości