Grzywka i kolczyk - proszę o pomoc! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-01, 01:53   #61
Reddishh
Rozeznanie

Dot.: Mała metamorfoza cichej dziewczyny

Hm malinę chyba sobie odpuszczę
Co do śliwki ostatnio o takiej myślałam więc miło wiedzieć że będzie mi taki kolor pasował

Mam jeszcze jedno pytanie, może trochę dziwne, ale wraz z farbowaniem moich włosów moje brwi miały więc też różne kolory, więc jaki kolor powinny mieć, aby były odpowiednie dla mojej buzi ale też do włosów?

(dodaję załącznik o który kolor mi najbardziej chodzi, proszę, patrz bardziej na zdjęcie tej kobiety po prawej bo ona ma trochę ciemniejsze te włosy i takie będe miała
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg porównanie.jpg (66,4 KB, 51 załadowań)
Reddishh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 01:56   #62
Reddishh
Rozeznanie

Takie pytanie jest dla tego, że u fryzjera raczej nie powiem "i brwi też" a będę musiała je dofarbować..tylko nie wiem czy mam trafiać w nich bardziej w rudość czy brąz..chciałabym aby był to efekt jakbym miała te włosy i brwi naturalne..
Stary 2011-07-01, 02:32   #63
GretaKredka
Rozeznanie

Ja bym poszła w brązowe brwi. W rudych będziesz wyglądała nienaturalnie, dziwnie. Ona ma brązowe.
GretaKredka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 02:45   #64
Reddishh
Rozeznanie

OK teraz tylko czekać aż po jutrze pójdę umówić się z fryzjerem
Stary 2011-07-01, 17:24   #65
shilla
Raczkowanie

To taki kolor sobie wybralaś jak ta celebrytka po prawej ( nie mam pojęcia kto to ) ???

Hmmm ciekawa jestem efektu , ale ja tam stawiam na bardziej brązowy dla Ciebie

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

a tak na marginesie - u fryzjera farbujesz ? Potwierdzil ,że wyjdzie Ci taki odcień ?? Jak już będziesz po poproszę o namiary na farbę
shilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 19:01   #66
Reddishh
Rozeznanie

Nie nie nie, namiarów na farbę Ci nie dam
Będę farbowała u fryzjera ale jeszcze się z nim nie umawiałam.

Co do tego kto to jest to nie wiem, znalazłam w internecie.
Stary 2011-07-02, 08:56   #67
Reddishh
Rozeznanie

Kredko, czy masz w zanadrzu jakieś palety kolorystyczne, ale jeżeli chodzi o ubrania? Bardzo chciałabym zobaczyć jakie to są kolory, pomożesz mi?

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Chciałabym prosić Cię jeszcze o informację jakich pudrów powinnam używać? tych transparentnych czy raczej z pigmentem? korektory, fluidy? (raczej nie przepadam za cięższymi kosmetykami niż puder z pigmentem, ale od jakiegoś czasu mam czerwone krosty czy ślady po pryszczach i używam korektora..)
A co z makijażem? jakie kolory na oczy?

Mam jeszcze problem, mam skórę na twarzy trochę ciemniejszą niż szyję, pewnie przez to, że noszę puder cały rok i tylko troszkę rozsmarowywuję na szyi, przez co może często słońce nie rozjaśnia mi skóry twarzy? Szczerze to nie mam pojęcia od czego to może być..ale mam z tym problem i nie mam pojęcia jak to zamaskować czy w ogóle rozjaśnić na stałe, ponieważ jak nakładam jaśniejszy np korektor to i tak cera różni się od szyi, i choć nie nakładam tapety to wyglądam, jakbym ją miała.. Wiesz może, co poradzić?
Stary 2011-07-02, 18:00   #68
dagmara_s
Raczkowanie

GG do dagmara_s

ja tez mam twarz ciemniejsza niz szyje moze filtr na twarz 50+? mi sie twarz szybciej opala, dosc czesto robie peeling i mam ciensza skore, wiec mysle ze to ta przyczyna u mnie.
Wydaje mi sie ze najlepiej stosowac jasniejszy podklad/puder (co nie zawsze dziala bo ciemniejszy kolor przeswituje, ale nieco bardziej kryjacym da rade) by zrownac kolor z szyją, albo przyciemniac szyje ciut ciemniejszym, sa 2 wyjscia, albo w te strone albo w te :P

zaczynam pić drożdże, a co !
dagmara_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 22:29   #69
Reddishh
Rozeznanie

No ja robie właśnie czasem i tak i tak..w sumie to dziś zakupiłam filter. Ja też peelenguje się codziennie, ale mnie to nic nie daje..
Stary 2011-07-02, 22:32   #70
dagmara_s
Raczkowanie

GG do dagmara_s

wlasnie na odwrot pisalam, mi po peelingu cera nie robi sie jasniejsza a po prostu szybciej lapie slonce wiec moze lepiej rzadziej robic?

zaczynam pić drożdże, a co !
dagmara_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 22:47   #71
Reddishh
Rozeznanie

Rzadziej nie mogę, bo robi mi się potem wysyp takich grudek
Stary 2011-07-03, 01:18   #72
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Kredko, czy masz w zanadrzu jakieś palety kolorystyczne, ale jeżeli chodzi o ubrania? Bardzo chciałabym zobaczyć jakie to są kolory, pomożesz mi?

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Chciałabym prosić Cię jeszcze o informację jakich pudrów powinnam używać? tych transparentnych czy raczej z pigmentem? korektory, fluidy? (raczej nie przepadam za cięższymi kosmetykami niż puder z pigmentem, ale od jakiegoś czasu mam czerwone krosty czy ślady po pryszczach i używam korektora..)
A co z makijażem? jakie kolory na oczy?

Mam jeszcze problem, mam skórę na twarzy trochę ciemniejszą niż szyję, pewnie przez to, że noszę puder cały rok i tylko troszkę rozsmarowywuję na szyi, przez co może często słońce nie rozjaśnia mi skóry twarzy? Szczerze to nie mam pojęcia od czego to może być..ale mam z tym problem i nie mam pojęcia jak to zamaskować czy w ogóle rozjaśnić na stałe, ponieważ jak nakładam jaśniejszy np korektor to i tak cera różni się od szyi, i choć nie nakładam tapety to wyglądam, jakbym ją miała.. Wiesz może, co poradzić?
Palety wrzucałam Ci wyżej, oddzielne i dopasowane do Ciebie (paski pod zdjęciami). Jak będę miała chwilę zrobię Ci jeszcze jakąś osobistą. Teraz wrzucam jeszcze jedną ogólną dla Soft Autumn.

Panią na kolejnych zdjęciach chyba rozpoznasz...ona jest Soft Autumn. Na wyspach chyba wszyscy są Autumn
A ona preferuje blondy...

Tu proszę link do świetnego korektora:
http://allegro.pl/magiczne-kolko-z-k...679718093.html

Pudrowych pigmentów nie ma co pakować. Po pierwsze, jak pisała Dagmara, filtry. Tobie polecałabym ten:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,11308,haute-protection-creme-zones-sensibles-high-protection-cream-for-sensible-areas-spf-50.html&next=1

Dziewczyny używają go głównie pod oczy. Ja rozcieram lekko na całą twarz (mam tłustą cerę) i jest dobrze. U Ciebie będzie lepiej, ponieważ jesteś bledsza niż ja. Na to skrobia modyfikowana. Tzn. tylko na czoło i nos i brodę, policzków nie pudruj. Po pierwsze przy zapudrowanych policzkach tapeta jest bardziej widoczna, po drugie wygląda to niezdrowo. Lekko rozjaśniony środek twarzy nadaje świeżości cerze.

Jeśli kupisz ten filtr i nie nada Ci się na całą twarz, używaj go jako kremu rozświetlającego pod oczy, na dzień. Najlepszy filtr dla siebie musisz znaleźć metodą prób i błędów.

Jeżeli nie masz ochoty na filtry (one czasem lubią kiepsko wyglądać), kup sobie jakąś rozjaśniającą, rozświetlającą bazę pod makijaż. Na to korektor, potem delikatny jasny podkład, i skrobia kukurydziana na nos czoło i brodę.
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=20

Dobrze by było rozjaśniać cerę. Zabiegami kosmetycznymi - kwasy, retinoidy. Albo na własną rękę, albo u kosmetyczki. Potem obowiązkowo filtry.
Nie wiem czy mogę tu polecić inne forum, ale zaryzykuję i polecam:
http://www.laboratoriumurody.pl/forum/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg softautumn.jpg (13,5 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Beautyinsider_Oct14_Kate_JamesBrown_02.jpg (31,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (11,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kate-Moss-Hair.jpg (21,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kate-moss-hairstyle-2.jpg (29,5 KB, 24 załadowań)
Stary 2011-07-03, 06:11   #73
Reddishh
Rozeznanie

Dobrze, bardzo Ci dziękuję kredko, czekam więc też na te osobiste

Kurcze to ci niespodzianka. Rozjaśniałam dziś włosy, z może 1cm odrostem i kolor wyszedł bardzo równomiernie, i o ironio wyszedł właśnie taki ładny brązowawo-rudy leciusieńko bardziej czerwonawym, kredko miałaś racje co do tego, że powinnam wybierać kolory które mają w sobie choć trochę czerwonego pigmętu, na prawde świetnie wyglądam w takim kolorku.
Postaram się zamieścić może pod wieczór jakieś zdjęcie.

Zastanawiam się teraz, czy co zrobić, ponieważ kolor nie jest taki bardzo jasny, jest raczej średni, ale boje się, że jeżeli fryzjer położy mi farbę w takim kolorze jaki chciałam, to wyjdzie on bardzo ciemny..
nie chciałabym rozjaśniać znów włosów, ponieważ są już zniszczone, ale chyba będę musiała..choć trochę, również aby wyrównać końcówki, bo są trochę ciemniejsze..oh kurczę

A co wy polecacie? jak to zrobić? można tak, abym u fryzjera uzyskała mniej więcej taką jasność koloru jaką mam teraz, ale ciut inny kolor?
Stary 2011-07-04, 13:41   #74
Noc(nik)
Zadomowienie

A ja się wyłamie i uważam, że pasowałby ci ciemny blond w stylu Lauren Conrad albo Agaty Paskudzkiej, raczej chłodny Zdecydowanie masz do tego stworzoną i karnacje i delikatną oprawe oczu.

Noc(nik) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 17:51   #75
Reddishh
Rozeznanie

Myślałam nad blondem, nawet dosyć poważnie przez jakiś czas, ale to nie dla mnie. Nie czułabym się w tym dobrze, poza tym w ciemniejszych kolorach prezentuje się lepiej, bo że tak powiem "widać mi oczy". Przy blondzie one znikają i nic nie ma jakby dominującego..a przy ciemniejszych od razu ładnie podkreśla mi oczy.
A jeszcze poza tym gdybym zrobiła teraz sobie blond, to z włosów około do piersi miałabym do uszu przy szczęściu, są bardzo zniszczone i przy tym nie mogłabym sobie na to nawet pozwolić
Stary 2011-07-07, 01:29   #76
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
Dobrze, bardzo Ci dziękuję kredko, czekam więc też na te osobiste
Osobiste palety pierwsza dziesiątka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paleta.jpg (27,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (1).jpg (27,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (2).jpg (27,4 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (3).jpg (27,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (4).jpg (27,2 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (5).jpg (26,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (6).jpg (26,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (7).jpg (27,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (8).jpg (26,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (9).jpg (27,2 KB, 2 załadowań)
Stary 2011-07-07, 01:34   #77
GretaKredka
Rozeznanie

Osobiste palety druga dziesiątka.

Po paletach wyraźnie widać, że jesteś Soft Autumn.

Kolory stonowane, zgaszone, nie zbyt jasne i nie całkiem ciemne, nie bardzo ciepłe, ale też nie zimne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paleta (10).jpg (26,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (11).jpg (26,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (12).jpg (26,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (13).jpg (26,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (14).jpg (27,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (15).jpg (27,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (16).jpg (27,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (17).jpg (26,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (18).jpg (26,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paleta (19).jpg (26,1 KB, 4 załadowań)
Stary 2011-07-07, 02:55   #78
Reddishh
Rozeznanie

Kurcze baardzo, baaardzo Ci dziękuję kredko Jesteś nieoceniona!
Ja na razie mam małe opuznienia co do fryzjera, ponieważ teraz byłam nad oceanem przez cały weekend i nie miałam jak iść
Teraz w sobote się przejde, może nawet w ten weekend już zafarbuję..

Trochę opaliłam ręce, jeżeli coś by to jeszcze pomogło, to mogłabym zrobić zdjęcie tej opalenizny?

I jeszcze jedno pytanie, rozjaśniałam włosy w sobotę, i dziś zauważyłam, że włosy mi ściemniały Pierwszy raz mam tak długo tylko rozjaśnione włosy bez nakładanej farby i takie coś zauważyłam..Dlaczego tak się stało? Czy jeżeli włosy zafarbuję (muszę rozjaśnić jeszcze raz) to też mi ściemnieje nawet farba po rozjaśnianiu? Jak tego uniknąć?
Nie spodzewałam się czegoś takiego..
Stary 2011-07-07, 06:15   #79
Reddishh
Rozeznanie

Kurcze rozjaśniłam 2 raz te włosy, i wyszedł mi rudy..
Szczerze to zaczełam się zastanawiać nad tym kolorem, ale tak jak kredko mówiłaś, bardziej w czerwienie (przyciemniłam zdjęcie, aby pokazać o jaki kolor włosów chodzi mi dokładnie) czy taki kolor byłby dla mnie odpowiedni?
Wiem że jestem łagodną jesienią..dla tego chciałabym dopasować taki rudawy do siebie..
Stary 2011-07-07, 06:16   #80
Reddishh
Rozeznanie

Zapomniałam załącznika..prosze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 759_5.jpg (32,1 KB, 55 załadowań)
Stary 2011-07-07, 14:33   #81
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
Wiem że jestem łagodną jesienią..dla tego chciałabym dopasować taki rudawy do siebie..
Ponieważ jesteś łagodną jesienią, Twój kolor włosów też musi być łagodny.

Generalnie Stłumionej Jesieni zaleca się odcienie złotego, nie zbyt jasne i nie bardzo ciemne.
Tobie złoto (stare złoto) we włosach coś nie chce pasować. Być może w rzeczywistości jest inaczej, ja mam tylko zdjęcie i to nie zbyt dobre.
Zdjęcie które mam mówi mi, że bardziej pasuje Ci czerwony pigment. Przy czym nie może to być silny rudy. Kolor musi być stłumiony i tylko delikatnie nasączony czerwonym pigmentem. Nie może też być zbyt jasny. Myślę o kolorze z rodziny tzw. kasztanowych.
Tyle mówi mi Twoje zdjęcie, które mam. Niestety to tylko zdjęcie...

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Aha, kolor z załącznika jest zbyt intensywny.
Stary 2011-07-07, 18:34   #82
Noc(nik)
Zadomowienie

E tam, ładnie ci w blondzie. Wyglądasz w nim najbardziej naturalnie i "świeżo" według mnie. Pasowałoby ci ombre.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg meta.jpg (43,4 KB, 81 załadowań)

Noc(nik) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:00   #83
GretaKredka
Rozeznanie

Wrzucam Ci jeszcze poglądowo pięć różnych kolorów.
Każdy z nich teoretycznie pasuje dla Soft Autumn.

"Przepisowy", idealny, nr jeden dla tego typu urody jest kolor ze środkowego zdjęcia.
Wyglądasz w nim całkiem ładnie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (29,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor (2).jpg (28,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor (3).jpg (28,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor (4).jpg (27,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor (5).jpg (28,4 KB, 10 załadowań)
Stary 2011-07-07, 22:09   #84
Reddishh
Rozeznanie

Nie nie podobam się sobie w blondzie, nie wiem, jakoś na mnie tak "tanio" to wygląda..niby fajnie ale jednak coś mi nie pasuje.
Myślę że w bardziej brązach jest mi lepiej..tak jakoś głębiej to pasuje do mojej urody..
Ale dziękuję wam za przeróbki, w sumie to nawet trochę mi pomogły
Stary 2011-07-08, 01:09   #85
GretaKredka
Rozeznanie

Je też uważam, że blond nie jest dla Ciebie. Trzecie zdjęcie to nie blond.
Ale kiedy przerzuci się na czwarte zdjęcie od razu widać, że jest lepiej. Na czwartym jest soczysty, rudawy kasztan.

Skoro sama też to potwierdzasz, znaczy że zdjęcie mówi prawdę na temat Twojej kolorystyki.

Wielką zagadką jest dla mnie Kate Moss. Jak ona to robi, że przy tym typie urody pasuje jej chłodny blond...Zauważyłam, że zawsze ma mocno zrobione oczy. Przerabia się na blond wampa i bardzo jej z tym do twarzy. Bo jej fotki "no make up" to czysta tragedia.
Choć i tak jest fantastyczna. Niby nie za piękna, zbyt chuda, z krzywymi nogami, a zawsze wygląda rewelacyjnie. Nawet te niedomyte skołtunione włosy z odrostami jej nie szpecą. Fenomen.
Tzn. tak "na ulicy" bo stylizacje i obróbki komputerowe do reklam to inna bajka.
Stary 2011-07-08, 01:22   #86
Reddishh
Rozeznanie

W sumie racja, myślę że to wszystko tkwi w jej wyrazie twarzy, takiej głębi.
Znam też taką dziewczynę, która (nawet ja to potrafię zobaczyć) jest zimą a farbuje włosy na marchewkowy, na prawdę ognisty rudy i wygląda w nim rewelacyjnie..moim zdaniem to właśnie zależy od tej "głębi" czyli jak to się inaczej mówi że ktoś ma "coś" w sobie..co nie bywale kate moss posiada.
We mnie podobno też coś takiego jest..ale nie mi to sądzić..

Co do koloru włosów zafarbuję właśnie na kolor tej celebrytki, ten rudo-kasztanowy, będę się w nim najlepiej czuła a przy tym tez tak wyglądała..mam nadzieję

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:18 ----------

Nie wiem, ale z tego co zauważyłam to wszystkie takie kolory jaśniejsze niż średni, taki ciemnawy brąz są dla mnie za jasne, ponieważ znikają mi oczy..
przy wszystkich ciemniejszych tworzy się właśnie taka cała "głębia" twarz nabiera wyrazu..

ps. Czy nie uważacie, że powinnam wyjąć jakiś kolczyk? a może zmienić?
ostatnio zastanawiałam się właśnie nad kolczykiem po którejś stronie wargi..ale niezabardzo wiem, czy by mi pasował, zamiast tego po środku, kiedyś miałam, było całkiem fajnie, ale teraz nie potrafię sobie tego wyobrazić..
Stary 2011-07-08, 01:51   #87
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
We mnie podobno też coś takiego jest..ale nie mi to sądzić..
Dawaj więcej zdjęć!

Na tych, które ujawniłaś coś mało Cię widać, a Twoich oczu to już wcale. Niby oczy są, ale same bez Ciebie
Zdaje się, że masz oliwkowe, tak?
Urodę masz niebanalną, to fakt niezaprzeczalny. Niestety zbytnio się zakamuflowałaś...:rolleye s:

Co do kolczyków, nie lubię, więc nie doradzam. Całe życie walczę z wyskokami na paszczy i taki kolczyk kojarzy mi się źle...
Stary 2011-07-08, 02:11   #88
Reddishh
Rozeznanie

Heh, co do kolczyków w porządku

Hm, tak, mówiłaś po oględzinach że są właśnie oliwkowe..W ciemniejszych pomieszczeniach (po prostu tam, gdzie nie pada mi słońce w twarz) ma się wrażenie, że są wręcz czarne..w sumie bardzo lubię taki efekt..

Co do wyglądu prawda, trochę nie w tą stronę poszłam (od 6 lat) ale w tym momencie wracam do naturalności właśnie teraz w sobotę idę się umówić w końcu z tym fryzjerem..

A co do zdjęć..dodaję kilka, na pierwszym widać właśnie ten "efekt" czarnych oczu dodaję też zdjęcie poglądowe w czerwonych włosach
Stary 2011-07-08, 02:13   #89
Reddishh
Rozeznanie

Nie wiem dlaczego, ale zdjęcia nie chciały się załączyć. Dodaję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0317.jpg (158,0 KB, 123 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0364.jpg (60,9 KB, 101 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0032.jpg (91,8 KB, 119 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0008 (2).jpg (32,6 KB, 100 załadowań)
Stary 2011-07-08, 10:04   #90
1988Marlena
Zadomowienie

Cytat:
Nie wiem dlaczego, ale zdjęcia nie chciały się załączyć. Dodaję.
W czerwonych włosach jest Ci zdecydowanie lepiej niż w czarnych!! Pięknie pasują do Twojej skóry... Jeśli nie chcesz takich czysto czerwonych to może jakiś jasny/średni brąz z czerwonym pigmentem?

1988Marlena jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości