Grzywka i kolczyk - proszę o pomoc! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-08, 10:53   #91
Nina0007
Raczkowanie

Dot.: Mała metamorfoza cichej dziewczyny

Hmmm, ja też uważam, że masz bardzo subtelne rysy twarzy i optuję za jaśniejszymi kolorami dla Ciebie. Myślę, że jak się już te włoski podreperuje, to możesz spokojnie rozjaśniać, ale to będzie trwałoooo
Nina0007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:14   #92
Reddishh
Rozeznanie

1988Marlena Tak, mówiłam już, że nie zrobie sobie czerwonych włosów, bo niezbyt dobrze się w nich czuję i że chce wrócić do naturalnych.
Kretka poleciła mi właśnie taki brąz, i ja też taki wybrałam, polecam cofnąć się pare postów wyżej, aby zobaczyć jaki

Nina0007 Dziękuję, jednak widze że w ogóle nie przeczytałaś choćby paru postów wyżej, żeby dowiedzieć się, że włosy już dawno rozjaśniłam, i czekam tylko na wizytę u fryzjera
Reddishh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 20:04   #93
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego, ale zdjęcia nie chciały się załączyć. Dodaję.
Hmm...co my tu mamy? Na pierwszym zdjęciu Zima jak się patrzy, nawet cera wyszła lodowata. Czyli pierwsze zdjęcie kłamie.

Na kolejnych wyraźnie widać jak ciepły odcień Twojej bladości nie pasuje do zimnej czerni włosów. To właśnie chciałam zobaczyć. Twoja skóra jest w ciepłych tonacjach, teraz nie mam już wątpliwości.

Widać też, że potrzebujesz zdecydowanych kolorów. Przez słowo zdecydowane mam na myśli, że włosy muszą być dość ciemne. Ciemny kolor w ciepłym odcieniu (takim jak już ustaliłyśmy) będzie idealny. Pośrednie kolory zamulą Twoją urodę.

A Twoje oczy są magiczno-tajemnicze, super. To nie są polskie oczy. Wyglądają na celtyckie. Bardzo oryginalne, z mocną głębią. Można powiedzieć, że masz zagraniczne oczy

Ciemno-oliwkowe ciuchy powinny ładnie podkreślić ich kolor.
W paletach masz oliwkę i fajną zieleń.
GretaKredka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 21:34   #94
Reddishh
Rozeznanie

Dziękuję Ci kredko za te komplementy Kurcze, nie spodziewałam się, że miałabym mieć celtyckie oczy Możesz mi zdradzić, jak to jest? po czym to się widzi? zaintrygowało mnie to..

Co do ciemniejszych włosów właśnie tak, właśnie w ciemniejszych czuje się najlepiej.
Co do tego pierwszego zdjęcia masz racje, ponieważ one wyszły właśnie w takiej chłodnawej tonacji.
Dla tego też dałam parę różnych całkiem od siebie zdjęć, z palet które mi podałaś będę korzystać i zapamiętam to co mówiłaś
Stary 2011-07-09, 01:02   #95
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
Możesz mi zdradzić, jak to jest? po czym to się widzi? zaintrygowało mnie to..
Ogólnie masz niepolską urodę. Większość Polek to Lata. Wiosny i Jesienie (a zwłaszcza Jesienie) to nie nasz typ antropologiczny. Rude, bądź rudawe włosy i zielone oczy to jedna z cech typu celtycko-nordycznego.

Polecam fajną lekturkę:
http://www.zgapa.pl/zgapedia/Antropologia_fizyczna-2949

http://en.wikipedia.org/wiki/Eye_color

Stary 2011-07-09, 06:17   #96
Reddishh
Rozeznanie

Mhm, dziękuję Ci za te strony

Przesyłam jeszcze jedno zdjęcie poglądowe, robione całkiem innym aparatem, nie jest przekłamane, byłam wtedy trochę opalona i oczywiście włosy nie są w moim naturalnym kolorze, zdjęcie to jest baaardzo starę, od tego czasu zmieniłam się kolosalnie..

To już raczej ostatnie zdjęcie jakie dodam, następne będą już w nowych włosach (mam nadzieję...)

Dodaję.
Stary 2011-07-09, 06:20   #97
Reddishh
Rozeznanie

Kurcze blade coś jest nie tak z tymi załącznikami ostatnio
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ddfgfd.jpg (153,3 KB, 174 załadowań)
Stary 2011-07-09, 12:05   #98
1988Marlena
Zadomowienie

Czytałam cały wątek zanim napisałam ostatniego posta i widziałam kolor który wybrałaś jednak według mnie jest on zdecydowanie zbyt pomarańczowy, mówiąc o czerwonym brązie miałam na myśli coś w tej kolorystyce czerwony brąz - to tylko przykład, możesz wybrać jaśniejszy czy ciemniejszy odcień, ale według mnie byłby on naturalny i pięknie podkreślał Twoją cerę i oczy

1988Marlena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 12:30   #99
Reddishh
Rozeznanie

A możesz pokazać taki kolor na czyichś włosach? bo ja jestem dupą z kolorów, nawet w googlach wpiszę ale Ty możesz mieć całkiem inny kolor czy odcień na myśli, więc proszę Cie o dodanie zdjęcia. Choć mam nadzieję że szybko to zrobisz..bo za około 2-2,5 godziny ide już do fryzjera

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Ah przepraszam, nie widziałam że dodałaś załącznik.

Nie właśnie takie kolory niezbyt mi się podobają, ponieważ ja czuje się znacznie lepiej w czyściejszych brązach, po prostu bardziej naturalnych, a na moich zniszczonych włosach wyglądałoby to po prostu sztucznie, a tego chce uniknąć + powrócić do naturalnych włosów, które są właśnie mniej więcej takiego koloru jaki wybrałam, ale mniej w ten czerwono-rudy odcień Zostanę jednak przy tym który wybrałam, ale dziękuję
Stary 2011-07-09, 12:31   #100
GretaKredka
Rozeznanie

Cytat:
Przesyłam jeszcze jedno zdjęcie poglądowe, robione całkiem innym aparatem, nie jest przekłamane, byłam wtedy trochę opalona i oczywiście włosy nie są w moim naturalnym kolorze, zdjęcie to jest baaardzo starę, od tego czasu zmieniłam się kolosalnie..
No i proszę. Mamy piękną panią Soft Autumn

Fajnie, że dałaś to zdjęcie. Nareszcie cała prawda wyszła na jaw. Teraz nie mam już żadnych wątpliwości.
Stary 2011-07-09, 12:48   #101
Reddishh
Rozeznanie

Hehe..dodałam je, bo choć nie wyglądam na nim korzystnie to dostałam je wczoraj i stwierdziłam że je dodam, aby rozwiać już wszystkie wątpliwości
Stary 2011-07-09, 12:51   #102
GretaKredka
Rozeznanie

Masz nawet jesienne rysy twarzy. Bo, nie wiem czy jesteś tego świadoma, ale poszczególne podtypy urody, często mają charakterystyczne rysy twarzy. I tu kłania się antropologia. Ależ to wszystko jest fascynujące...

W takim razie czekam na fotki po fryzjerze.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Hehe..dodałam je, bo choć nie wyglądam na nim korzystnie to dostałam je wczoraj i stwierdziłam że je dodam, aby rozwiać już wszystkie wątpliwości
Co za bzdura! Wyglądasz bardzo korzystnie. Właśnie super naturalnie.
A do natury masz zamiar wrócić. Czyż nie?
Stary 2011-07-09, 13:02   #103
Reddishh
Rozeznanie

Tak, właśnie jako że mam taki mniej więcej kolor naturalny, to i odrostów nie będzie mi widać
Mniej się ostatnio maluje, jakoś się lepiej czuje..

Tak więc, wszystko na dobrej drodze

Co do kolorów, i rysów twarzy, kurcze..tyle tego jest

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Oczywiście nie taki na tym zdjęciu co dodałam tylko na kolor na który chce się pofarbować, są dosyć zbliżone

ps. Oczywiście zdam relacje od fryzjera..trzymajcie kciuki, bo mam nadzieję że się uda..
Stary 2011-07-09, 13:28   #104
GretaKredka
Rozeznanie

Wrzucam Ci fotki Gisele Bundchen. Ona jest Soft Autumn. Jesteście do siebie podobne, może nie identyczne, ale jest wiele wspólnych cech w rysach twarzy. Tyle, że ona przeważnie jest blondynką. Udało mi się znaleźć fotki na których nią nie jest. Tylko nie sugeruj się tym, że ona pochodzi z Brazylii. To nazwisko, i twarz...to nie jest Latynoska. Jak pewnie wiesz Ameryka Południowa przytulała do serca zbrodniarzy z Drugiej Wojny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1146-gisele.jpg (70,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1303908006.jpg (23,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Gisele Bundchen Hairstyles 2.jpg (13,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gisele_bundchen2.jpg (27,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg news_Brazilian-Super-Model-Gisele-B.jpg (13,6 KB, 11 załadowań)
Stary 2011-07-09, 14:46   #105
1988Marlena
Zadomowienie

To dobrze że wiesz czego chcesz Znasz siebie, wiesz jaki masz naturalny kolor więc wiesz w którą stronę pójść A z pomocą której udziela GretaKredka na pewno dobierzesz odpowiedni odcień.
Ja się nie znam na tym wszystkim fachowo, patrzę (amatorskim okiem) na których zdjęciach ładnie komponowały się włosy, skóra i oczy i wyrażam opinię, z którą oczywiście nie musisz się zgadzać, bo sama musisz się dobrze czuć w danym kolorze, a nie wybierać to co Ci ktoś podpowiada

Czekamy na efekty wizyty u fryzjera

Stary 2011-07-09, 17:55   #106
Reddishh
Rozeznanie

Ja nie wiem jak Ty czytasz już dawno wybrałam przecież kolor włosów..

Co do fryzjera byłam dzisiaj, niestety nie dało rady umówić się wcześniej niż na wtorek, więc jestem umówiona na 10:00 we wtorek
Oczywiście pewnie jak przyjdę dodaj jakieś zdjęcia pod wieczór
Stary 2011-07-09, 21:40   #107
1988Marlena
Zadomowienie

Cytat:
Ja nie wiem jak Ty czytasz już dawno wybrałam przecież kolor włosów..

Co do fryzjera byłam dzisiaj, niestety nie dało rady umówić się wcześniej niż na wtorek, więc jestem umówiona na 10:00 we wtorek
Oczywiście pewnie jak przyjdę dodaj jakieś zdjęcia pod wieczór
Czytam dosyć dobrze I widziałam kolor który wybrałaś, i doczytałam się również że go wybrałaś i że przy nim zostajesz Ale skoro jeszcze nie pofarbowałaś włosów to napisałam - "dobierzesz" w czasie przyszłym , bo kolor dobierzesz dopiero u fryzjera tak żeby odpowiadał temu który wybrałaś Może nie wypowiedziałam się dosyć jasno od razu ale tak już mam

Stary 2011-07-10, 01:20   #108
GretaKredka
Rozeznanie

Aha, małe sprostowanie do zbrodniarzy. Nie chciałam powiedzieć, że jesteś ich potomkinią. Po wojnie uciekali nie tylko Niemcy. Uciekali też Anglicy, Holendrzy, Belgowie itd. Kwitło przekupstwo i korupcja, nie tylko Niemcy mieli nieczyste sumienia. Różnie plotła się historia...

A Ty nie wyglądasz niemiecko. Najbliżej Ci chyba do typu celtycko-nordycznego.
Stary 2011-07-10, 04:00   #109
Reddishh
Rozeznanie

Wybaczcie że nie odpisywałam, jednak dziś miałam dosyć ciężki dzień

Kredko ja to rozumiem, oczywiście, przecież tak na prawdę nie wiemy, kto jakie ma korzenie do końca..
Szczerze to czasem jak patrze na te niemieckie twarze, to wydaje mi się, że nie mamy nic ze sobą wspólnego..choć moge się mylić. Ah, co tam, takie rozmowy zostawmy na kiedy indziej

Szczerze wracając do włosów i fryzjera, itd. to mam wrażenie, że moje oczy od dzieciństwa jakoś zszarzały..albo uwydatnił mi się kolor..sama nie wiem, w ogóle jest to możliwe, aby człowiekowi zmieniał się kolor oczu w ciągu życia? (oczywiście w wieku starczym oczy mętnieją, to wiem..ale chodzi mi bardziej o kolor, czy np zielony może stać się bardziej szary etc)?
Stary 2011-07-10, 11:52   #110
GretaKredka
Rozeznanie

Kolor oczu może zmieniać się z wiekiem. Przeważnie zamienia się we wczesnych latach życia. U dorosłych też może się zmienić, choć zmiany są już mniej spektakularne, niż dziecięce. Mało tego, cały podtyp kolorystyczny może się lekko zmienić. Dlatego analizę powinno się robić kilka razy w życiu, a przynajmniej ze dwa. Z wiekiem przeważnie szarzejemy, dlatego Lata starzeją się łagodniej niż ciepłe typy urody. Ciepłe typy urody mogą ochładzają się z wiekiem. No i Zimy też starzeją się widocznie. Pani Zima koło sześćdziesiątki może lepiej wyglądać w kolorach z palety Lata niż zimowych. Chyba natura wynagradza Latom ich mdłą urodę

Ja do trzeciego roku życia miałam mocno niebieskie oczy, potem przybarwiły się melaniną i zmieniły kolor na zielony z żółtymi słoneczkami.
Natomiast z zielonych w niebieskie nie zmienią się nigdy.
Stary 2011-07-10, 18:49   #111
Reddishh
Rozeznanie

Hm, nie wiedziałam że w ciągu życia może zmienić się typ urody..
Co do koloru oczu - to dobrze że zieleń nie zmieni się w niebieski, w sumie jak by mógł, skoro zielony jest zmieszaniem niebieskiego z żółtym ale się ciesze i tak..bo nie przepadam za niebieskimi oczami..

A co do włosów..dziś zobaczyłam, że znowu zaczeły się łamać..bardzo. Grzywka ciut mi się skróciła...troche mnie to zgnębiło, bo przez jakiś czas było dobrze, a żeby zapuścić znów będę miała problem..najgorzej załamała mnie grzywka. Będe musiała je podciąć..choć są bardzo nie równe, a boje się, że fryzjerka podetnie mi o dużo za dużo, bo oni tutaj nie rozumieją "max 3-4cm" tylko "10cm i obciąć całe siano" zrobiłabym ro sama..ale fryzjer zawsze zrobi to dokładniej..chyba jednak zrobię to sama...używam odżywek, ale na takie końcówki to nic nie da.
Stary 2011-07-10, 22:20   #112
patusia1230
Raczkowanie

GG do patusia1230

jak dla mnie to sorki ale w rudym jak swinka zupelnie Ci nie do twarzy a poza tym uwydatnia piegi, ktorych wiekszosc kobiet chce sie pozbyc (w zaleznosci od ilosci piegow) Jak dla mnie braz ktory przedstawilas jest idealny, i nie widzac tego zdjecia myslalam wlasnie aby zaproponowac Ci taki brazik

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

a sorki za spam tez nie widzialam ze zmienilas myslalam ze nowy temat bo na 1 stronie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463890
patusia1230 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 22:43   #113
Reddishh
Rozeznanie

Nie jestem świnką, więc mnie nie obrażaj bo można użyć innego słowa na to, że tobie się nie podoba to raz.
Dwa że nie wiem dla czego ale dla ciebie piegi trzeba ukrywać, kiedy ja uważam, że to szczęście mieć piegi, i trzeba je uwydatniać, więc przy tym zostanę.
Po trzecie zdjęcie które patrzyłaś, pewnie ostatnio dodane jest sprzed paru lat.

I do samej ciebie, z tego co widze jesteś trochę przy kości, więc miłoby było, gdybym to ja nazwała cię że wyglądasz jak świnka? - pewnie nie, i choć ja nie użyłabym tego słowa, to używaj bardziej wyrafinowanych słów, nawet w taki sposób jaki mówisz, a nie proś, aby ktoś się nie obrażał czy oburzał. Bo nie było to miłe.

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

ps. a skąd wiesz (wracając do piegów) że ja jestem właśnie z tych, którym to nie pasuje? dla tego zamiast wrzucać kogoś kogo się nie da do jednego worka lepiej gdybyś pisała bardziej dystansowo.
Stary 2011-07-10, 23:07   #114
GretaKredka
Rozeznanie

Piegi są cudne. Uwielbiam piegi, zwłaszcza u Jesieni...
Są jak śliczna broszka na sukience

A jak odmładzają...
Stary 2011-07-10, 23:10   #115
Reddishh
Rozeznanie

To prawda ja uwielbiam piegi, nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele
Ja też mam ich dużo na twarzy, ale jak wyjdę na słońce, a jak się nie pokazuje na słońcu, to trochę jaśnieją..

Kredko, rzuć okiem na te 2 kolory włosów, na drugim dałam to oczywiste abyś nie musiała szukać a mogła od razu porównać. Który byłby odpowiedniejszy?

załączam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Emma Stone-SGG-073300.jpg (34,0 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor włosów - fryzjer.jpg (28,3 KB, 4 załadowań)
Stary 2011-07-10, 23:23   #116
GretaKredka
Rozeznanie

Zdecydowanie pierwszy.

Zrobiłam Ci go w poprawionej wersji. Teraz kolor jest lepszy i modelka ma cerę podobną do Twojej. Rzuć okiem i porównaj z oryginałem.

Jest mniej żółci i mniejsze nasycenie koloru. Czyli bardziej naturalnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nowy_kolor.jpg (33,9 KB, 28 załadowań)
Stary 2011-07-10, 23:30   #117
Reddishh
Rozeznanie

Hm hm, faktycznie, lepsza ta Twoja wersja
Szczerze to myślałam, że powiesz że drugie lepsze, ale to nawet lepiej że pierwsze, nie potrafiłam się właśnie zdecydować, ktore mam z tych 2 zrobić w końcu
To nawet lepiej że pierwszy, ciut bardziej mnie się podoba, i będzie łatwiejszy do uzyskania pewnie, ponieważ moje włosy są bardziej rude niż do tego 2 zdjęcia.

Kredko, czy widzisz to, że ona ma na górze bardziej rude i jasne niż na dole, które są bardziej jakby w brąz? ma je tak faktycznie, czy to po prostu wina światła/fleszy i co ja mam z tym fantem zrobić?

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

W sumie chyba ma tak na prawdę, ponieważ po prawej stronie ma te jaśniejsze pasemka z góry kolo tych ciemnych..i teraz pytanie, czy ja mam sobie zrobić tak samo, czy wybrać któryś z tych 2 kolorów?
Wygląda na to, że włosy pod spodem ma właśnie ciemniejsze..
Stary 2011-07-10, 23:50   #118
GretaKredka
Rozeznanie

Udawaj, że nie widzisz jej końcówek. Skup się na kolorze, który jest widoczny od góry. Zrób jednolity w takim odcieniu.
Stary 2011-07-11, 00:06   #119
Reddishh
Rozeznanie

Myślisz, że nie będzie za jasny jak dla mnie?

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Trochę się boje, ponieważ mam nawet teraz taki może ciut odcień i boje się, że nie pokryje mi tak farba..szczerze podoba mi się nawet taki efekt.
A dlaczego uważasz, że lepiej gdybym zrobiła, tak jak powiedziałaś?
Stary 2011-07-11, 00:21   #120
GretaKredka
Rozeznanie

U mnie na monitorze jest w sam raz. Jeśli chcesz ciemniej, idź w ten sam odcień, tylko ciut ciemniej.

O jednolitych myślę, że względu na efekt naturalności oraz na stan Twoich włosów. Chodzi o to, żeby jak najmniej je molestować.
Wyraźnie przyciemnione końcówki nie będą wyglądały naturalnie.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości