Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-27, 09:09   #31
Katarzyncia23
Raczkowanie

Dot.: Qod gold keratynowe prostowanie (nie encanto)

ja itak muszę myć włosy codziennie bo zawsze na drugi dzień miałam straszny przyliz. Ja bardzo dbam o włosy...nie ma chyba takich odżywek/masek których bym nie próbowała. Mój TŻ robi mi już straszne awantury gdy widzi, że mam nowy kosmetyk do włosów, bo u Mnie w domu są one wszędzie. Miałam piękne czarne włosy, ale co z tego jak musiałam je non stop farbować, musiałam zrobić dekoloryzacje bo się potwornie czułam w tej czerni.
Oczywiście teraz jej żałuję, bo nie dość, że miałam włosy za łopatki a teraz mam włosy do ramion to są w okropnej kondycji po jednym małym rozjaśnianiu, oxydantem 4%... To jest dla mnie nie do pojęcia skoro dziewczyny które mają włosy zniszczone katują je rozjaśniaczami 12% i to w domu i nic im się nie dzieje.
Szczerze powiem, że byłam już w depresji bo obecny kolor (ciemny blond, podpadający pod brąz z czerwonym refleksem) doprowadza mnie do płaczu, a włosy były tak plączące się i puszące że szok.
Qod Gold trochę podreperował mi psychikę, bo już wyglądam o niebo lepiej, ale itak to nie jest jeszcze szczyt marzeń. Doszłam do wniosku, że za jakiś czas potraktuję moje kłaki farbką w kolorze ciemny blond popielaty (jak naturalne) i odstawie wszystkie farby i inne specyfiki w cholerę, niech rosną naturalne i już, bo mam dosyć zabiegów fryzjerskich.
Katarzyncia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 20:10   #32
Paulinka675
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

jak się boisz to odpuść na razie zabieg i zainwestuj w coś co przyspieszy porost, nie wiem np nisim fast, dziewczyny sobie chwalą, ja też używam ale dopiero 9 dni więc efektów jeszcze nie widać

widzisz to zalezy od wlosa, mi po rozjaśniaczu rowniez włosy urywały się po kilka cm, teraz jestem rok po rozjaśnianiu i końce nadal się urywają, ale mniej, włosy muszą odrosnąć i nic im nie pomoże, żadne cud maski, ja mam kręcone czyli z natury słabe, do tego jeszcze prostuję a mam koleżankę co ma proste i od lat farbowała na blond rozjaśniaczem i ma suche włosy ale nic jej się nie łamie

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2011-07-29 o 20:12
Paulinka675 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 20:13   #33
barbieii92
Raczkowanie

GG do barbieii92

hej znalazłam filmik całkiem przypadkowo , i zaciekawiło mnie to
Sama myślę czy sobie nie zregenerować włosów mam po dekoloryzacji, farbie kąpieli rozjaśniającej jedynie końce są przesuszone i troszkę zniszczone ale to nie pierwszy raz i maski dawały rade
Miesiąc temu znajoma kupiła z Renee blanche kartin mist czyli aktywną keratynę robiłam na jej włosach włoski były super 5 kroków tylko, że są buteleczki 500ml i 250itp i nie jest to jednorazowy zabieg tylko taki, który się powtarza włosy na 2 dzień są tłuste i nie da rady trzeba myć! dlatego chciałabym spróbować 270zł kosztowały kosmetyki promocja z 380 dlatego 130 zł przy tym to nic
Myślę jeszcze nad Artego! Magic repair także płynna keratyna nie zależy mi na prostych włosach tylko na zregenerowanych nawet optycznie a i tak o kosmetykach z artego mówią, że dogłębnie wchodzą pod wpływem ciepła pod łuskę włosa

Filmiki : http://www.youtube.com/watch?v=W7zP6GFxd3A

http://www.youtube.com/watch?v=wcxOG...eature=related
barbieii92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 08:06   #34
pscoua
Raczkowanie

QOD jest super miałam zabieg robiony dwukrotnie. za pierwszym razem regeneracje GOLDEm - efekty utrzymaly mi sie ponad 4 miesiace, a pozniej prostowanie MAXem i efekty dalej mam, włosy są miękkie, naturalnie proste i błyszcza tylko,ze ja nie trzymalam preparatu na glowie 48h - tylko 15-30min. i zostal on splukany , podobno oryginalny QOD jest od razu splukiwany - stare formuly formaldehydowe splukuje sie po 2-3 dniach , najnowsze praktycznie od razu. co wiecej nie ma w sprzedazy formul formaldehydowych w QODzie.
Katarzyncia uzywasz ich kosmetykow pielegnacyjnych?
pscoua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 08:43   #35
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Aldehyd mrówkowy, nie kwas I to dla nikogo żadna nowość- w wątku o prostowaniu keratynowym jest sporo dyskusji na temat formaldehydu. W QOD też on jest.
Cytat:
Napisane przez pscoua Pokaż wiadomość
QOD jest super miałam zabieg robiony dwukrotnie. za pierwszym razem regeneracje GOLDEm - efekty utrzymaly mi sie ponad 4 miesiace, a pozniej prostowanie MAXem i efekty dalej mam, włosy są miękkie, naturalnie proste i błyszcza tylko,ze ja nie trzymalam preparatu na glowie 48h - tylko 15-30min. i zostal on splukany , podobno oryginalny QOD jest od razu splukiwany - stare formuly formaldehydowe splukuje sie po 2-3 dniach , najnowsze praktycznie od razu. co wiecej nie ma w sprzedazy formul formaldehydowych w QODzie.
Katarzyncia uzywasz ich kosmetykow pielegnacyjnych?
nikt do końca nie zna tego produktu tak na prawdę.....

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 10:26   #36
pscoua
Raczkowanie

rozmawiałam z fryzjerką na ten temat. pracuje na QODzie od ponad pol roku i mowi,ze nigdy nie miala sytuacji, zeby zabieg nie wyszedl. moje 2 kolezanki tez zrobily sobie zabieg z rewelacyjnymi efektami. podobno formuły spłukiwane po 48h to podróby i,ze zabieg jest w 100% bezpieczny, bo moga go wykonywac nawet kobiety w ciązy i sa na to dokumenty - nie sadze,zeby fryzjerka klamala, bo przeciez b latwo to sprawdzic. cos za duza krucjate na QODa wyglaszasz, zastanawiam sie raczej jaki jest tego powod
pscoua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:43   #37
Katarzyncia23
Raczkowanie

nie używam produktów do pielęgnacji Qod-a i muszę powiedzieć, że po kilku myciach włosy nie są już idealnie proste gdy jest dużo wilgoci na zewnątrz, aczkolwiek itak wyglądają lepiej niż wyglądałyby bez Qod-a.
Nie używam produktów Qod-a bo jakiś czas temu kupiłam serię Joico K-pak do regeneracji i chciałabym ją zużyć. Rozpatruję następnym razem jednak Encanto, bo mnie korci.

Aha, końcówki mam jednak trochę suche, ale są podniszczone. Ale kupiłam sobie właśnie urządzenie które nazywa się split ender i jak do mnie dojdzie to potraktuję nim włosy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez Katarzyncia23
Czas edycji: 2011-08-01 o 12:48
Stary 2011-08-01, 13:07   #38
pszczola2000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez pscoua Pokaż wiadomość
rozmawiałam z fryzjerką na ten temat. pracuje na QODzie od ponad pol roku i mowi,ze nigdy nie miala sytuacji, zeby zabieg nie wyszedl. moje 2 kolezanki tez zrobily sobie zabieg z rewelacyjnymi efektami. podobno formuły spłukiwane po 48h to podróby i,ze zabieg jest w 100% bezpieczny, bo moga go wykonywac nawet kobiety w ciązy i sa na to dokumenty - nie sadze,zeby fryzjerka klamala, bo przeciez b latwo to sprawdzic. cos za duza krucjate na QODa wyglaszasz, zastanawiam sie raczej jaki jest tego powod
powód żaden. Po prostu nie robiłam żadnego zabiegu u fryzjera, wszystkie produkty kupowane na ebay lub all, Po prostu porównuje własne efekty i opisuje to swoim zdaniem. No i porównuje co dziewczyny piszą. Jedna pisze że ma formaldehyd inna że nie ma. A fryzjer to to samo co akwizytor, powie co chcesz usłyszeć, wszystko by tylko wziąć hajs. Proste

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2011-08-01, 16:48   #39
paraqua
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Katarzyncia23 Pokaż wiadomość
nie używam produktów do pielęgnacji Qod-a i muszę powiedzieć, że po kilku myciach włosy nie są już idealnie proste gdy jest dużo wilgoci na zewnątrz, aczkolwiek itak wyglądają lepiej niż wyglądałyby bez Qod-a.
Nie używam produktów Qod-a bo jakiś czas temu kupiłam serię Joico K-pak do regeneracji i chciałabym ją zużyć. Rozpatruję następnym razem jednak Encanto, bo mnie korci.

Aha, końcówki mam jednak trochę suche, ale są podniszczone. Ale kupiłam sobie właśnie urządzenie które nazywa się split ender i jak do mnie dojdzie to potraktuję nim włosy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
ja jestem wkurzona:// po kilku myciach wlosy sa prawie takie same jak byly przed zabiegiem, mimo iz uzywam odzywki i szamponu qod
gdybym miala % ocenic stan moich wlosow przed zabiegiem i po to powiedzialabym, ze zabieg optycznie (bo w inne cuda nie uwieze) porawil mi wyglad wlosow o 20-30%. spodziewalam sie wiecej.
kusi mnie encanto ale jak czytam o tym forma...cos tam to kakpe nie ciekawie sie robi.
Stary 2011-08-01, 19:01   #40
pszczola2000
Rozeznanie

jak zabieg zrobisz raz na 5miesiecy to nie powinno Ci się nic stać naprawdę. Poza tym złapać ładną pogodę i w miare możliwości robić encanto na dworze bardzo ułatwia, prawie nic nie czuć, guma do żucia jeśli drapie w gardło lub maseczka, jeśli bedziesz robić sobie sama "wyolejuj" sobie ręce i w rękawiczki, bo pozniej beda suche przez ok 2dni. Wiatrak i powietrze z suszarki pomaga

Jak by co służę radą, zrobiłam tych zabiegów już kilka, sobie i koleżankom

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2011-08-01, 20:45   #41
Katarzyncia23
Raczkowanie

ja właśnei poszukuję encanto
Stary 2011-08-01, 21:21   #42
pszczola2000
Rozeznanie

za miesiąc zmienisz nazwę wątku ;p

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2011-08-01, 23:04   #43
Katarzyncia23
Raczkowanie

nazwy wątku nei zmienię, ale możliwe że się przeniosę do wątku o Encanto. W każdym bądź razie póki co jestem zadowolona z Qod-a ale chciałabym spróbować Encanto żeby mieć porównanie i wiedzieć co jest tak naprawdę lepsze
Stary 2011-09-15, 17:02   #44
Agulatt
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to Agulatt

Wczoraj zrobilam u fryzjera prostowanie metoda 'brazylijska' QOD. Wlosy wprawdzie sa proste, ale niemilosiernie oklapniete i ulizane. Co gorsza nie da sie ich ulozyc na szczotce, ani podniesc, nic... Coz, chcialam miec proste to mam. Zobaczymy co bedzie po pierwszym myciu. W sumie to fryzjerka widzac dlugie wlosy powinna wpasc na to zeby nie nakladac od nasady...
Agulatt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 18:10   #45
pszczola2000
Rozeznanie

widać nie wpadła ;p ;]

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2011-09-17, 21:46   #46
whisky79
Raczkowanie

Ja rowniez mialam u fryzjerki prostowane wlosy metoda brazylijska.Jestem zachwycona choc zabieg mialam wykonany juz 5 tyg temu.Cale szczescie powiedzialam fryzjerce na jakim efekcie mi zalezy i nie mialam "oklapnietych"wlosow.D o tego kobieta zajmuje sie juz dlugo ta metoda i wie,co robi-nie splukuje preparatu z wlosow-zrobilam to dopiero ja w domu po 24 h.Wazne jest zeby w tym czasie nie zwiazywac/spinac/zakladac za ucho itd wlosow.No i zeby stosowac TYLKO szampon i odzywke bez soli(sodium chloride).
P.S.Ten zabieg to rowniez alternatywa dla brunetek ktore chca rozjasnic wlosy-zdejmuje kolor o ok 2 tony.
Dodaje zdjecia przed i po zabiegu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image1087.jpg (68,9 KB, 174 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image1305.jpg (42,8 KB, 165 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image1271.jpg (74,2 KB, 184 załadowań)
whisky79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 13:57   #47
Agulatt
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to Agulatt

Whiskey a gdzie robilas? Ja mialam zmyte po godzinie i watpie zeby za 5 tyg jeszcze jakis efekt die utrzymal, bo po pierwszym myciu wlosy wracaja do normy, a mylam szamponem Qod oczywiscie.
Agulatt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-18, 16:27   #48
whisky79
Raczkowanie

Agulatt ja robilam zabieg w Londynie gdyz tu mieszkam...
whisky79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 09:48   #49
norsborg
Przyczajenie

Question Dot.: Qod gold keratynowe prostowanie (nie encanto)

Witam ! od pewnego czasu czytam troche o tych zabiegach na wlosy i chciala bym sobie taki zrobic.Mama wmiare ladne wlosy ale sa suche wiec chciala bym je troche odzywic.Niektore z was pisaly ze robily sobie te zabiegi same w domu czy ktoras mogla by mi napisac jak to sie robi i gdzie moge kupic kosmetyki?chodzi mi o Qod gold organiq. dzieki z gory

Edytowane przez norsborg
Czas edycji: 2011-10-21 o 19:35
norsborg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:17   #50
asiek_njn
Przyczajenie

Witam
Ja jestem właśnie świeżo po QOD. Było to moje drugie prostowanie. W sierpniu 2011 robiłam QOD gold (ten bananowy) i z efektu byłam zadowolona aczkolwiek efekt prostowania był średni... musiałam jednak po myciu prostownicą przelecieć włosy, zeby były idealnie gładkie... Nie wiem czy to była wina niedokładnego wyprostowania podczas nakładania keratyny czy może QOD gold jest słabsze.
Natomiast teraz zakupiłam na aukcji też QOD gold , ale przez pomyłke trafiło do mnie QOD max organiq ( czerwony kolor produktu).. i chyba dobrze się stało.. Włoski są o niebo lepsze niż poprzednio.. wyprostowały się pięknie, są mięciutkie. A co najważniejsze.. Od grudnia rozjaśniam włosy z czarnych.. 3 razy rozjaśniałam się sama w domu i na koniec wybrałam się do fryzjerki, która owszem, wyrównała mi kolor( miałam końce ciemne, a od głowy żółtki) ale też doszczętnie je spaliła.. Włosy były popalone, porozdwajane do połowy, jak je przeczesałam to zostawały mi małe "rzęski", które się odłamały.. KATASTROFA..
No a keratyna super sobie poradziła.. Nie mam ani jednego rozdwojonego włoska i ani jednego połamanego.. W końcu są sypkie , gładkie i mogę ich dotykać i dotykać
Zamieszczam fotki (ciężko pokazać jakie mam naprawdę włosy bo zawsze mam wyprostowane
1. Moje włosy przybliżone do naturalnych.. falują się, siankowate..oczywiście grzywka wyprostowana
2. Moje włosy przed QOD, takie suche i zniszczone, że nie chcą się wyprostować.. sterczą na wszystkie strony
3. Włosy wyprostowane prostownicą , kilka dni przed nałożeniem QOD
4. Włoski po QOD, zupełnie inny odcień.. Rozjaśniały i nabrały blasku zdrowych włosków.
5. Po pierwszym myciu . 48h po nałożeniu QOD
6. Z bliska , po QOD
Pozdrawiam Was i naprawdę polecam QOD.. Jaka to wygoda nie szarpać się z włosami po każdym myciu i suszeniu.. A i rosną szybciej bo są zdrowe i nie łamią się
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obrazek1 - Kopia.jpg (13,5 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdj¦Öcie1531.jpg (34,5 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdj¦Öcie1566.jpg (33,1 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdj¦Öcie1613.jpg (37,3 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjecie1632 - Kopia.jpg (26,5 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjecie1629.jpg (35,6 KB, 103 załadowań)
asiek_njn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 12:00   #51
camasja
Przyczajenie

W lutym zakupiłam na allegro zestaw Encanto. Przy zabiegu mało się nie otrułam zapachem, który był nie do zniesienia. Jednak efekt - oszałamiający - moje suche sianowate włosy straciły połowe objętości!! Wyglądały pięknie. Zdrowe,błyszczące.Bez modelowania wyglądały jak po prostownicy. Po kilku miesiącach rozjaśniałam włosy i niestety efekt się skończył dlatego zdecydowałam się na Qod gold keratynowe prostowanie. To był mój bład. Cena po promocji 200 zł plus kolejne 200 trzeba wydać na kosmetyki do stosowania w domu. Efektu brak. Włosy : siano,bez połysku i w dodatku śmierdzące odchodami po kazdym myciu. Nie polecam
camasja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 13:45   #52
pszczola2000
Rozeznanie

heheh to samo miałam zero efektu, tylko włosy tłuste przez 3dni po zabiegu zaraz ;p

tą opinie możesz też wyrazić na wątku encanto bo tam dziewczyny mają wątpliwości co wybrać

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2012-06-26, 21:03   #53
pszczola2000
Rozeznanie

kup zestaw na allegro (np encanto) popros kolezanke i za niewiele kaski będziesz miała udany zabieg, efekt super, i troche w kieszeni zostanie
a czytałaś dwa wątki keratynowe prostowanie (głównie o encanto tam mowa)

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2012-07-12, 09:07   #54
white.apple
Raczkowanie

Pszczola, skąd jestes? Tak piszesz, że robiłaś sobie i koleżankom, że najchętniej wręczyłabym Ci prostownicę w dłoń i jakoś Cię przekupiła żebyś i mi zrobiła kłaki
white.apple jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 09:39   #55
pszczola2000
Rozeznanie

hehehe z wawy jestem, fakt robiłam kilku osobą w zeszłym roku, ale nie bardzo chce mieć z tym styczność juz (męczący zabieg) włosy mam w zadowalającej mnie kondycji więc juz encanto narazie nie robię. A qod jest łatwo zrobić dasz rade!

Go włoski Go!

(70cm)

Stary 2012-08-26, 11:55   #56
nienkja
Przyczajenie

GG do nienkja

Przeczytałam wszystkie posty na tym forum i jestem w szoku. Miałam robiony zabieg Encanto- keratynowe prostowanie w United Kingdom 4.5 miesiąca temu i dopiero od niedawna dowiedziałam się, co tak bardzo szczypało i dusiło podczas wykonywania zabiegu w salonie fryzjerskim. Otóż formaldehyd, który jest stosowany podczas balsamowania zwłok, rakotwórczy składnik w Encanto. We Francji zakazano wykonywania zabiegów produktami z zawartością trującego formaldehydu. Włosy mam cienkie, ale dość gęste. Proste i lśniące są do tej pory-lecz wypadać zaczęły mi od niedawna w ogromnych ilościach, porównywając (jak po porodzie). Nigdy w życiu nie powtórzę zabiegu z formaldehydem. Mam nadzieje, że w UK i PL zostanie również zakazane. Mam ochotę wypróbować jedynie QOD Max Organiq, lecz poza online stronami Brazylijskimi nie mogę tego nigdzie dostać w ilości 1l (taka jest najbardziej opłacalna), może któraś z was wie gdzie mogę kupić ten produkt online w UK bądź PL ?
nienkja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 19:22   #57
czekoladka3
Zakorzenienie

zdecydowałam się na prostowanie qod silver. Zestaw już do mnie przyszedł, czytam instrukcję i tam jest napisane, że po odczekaniu 30-50 min z keratyną na włosach, nalezy ją dokladnie spłukać a dopiero po spłukaniu i wysuszeniu prostować włosy czy po spłukaniu preparat ma szanse zadziałać? przy encanto i cocochoco prostuje się włosy razem z preparatem dlatego dziwi mnie że tutaj jest inaczej.

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości