Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-08, 14:31   #1
MagJa
Zakorzenienie

Włochy - jakie kosmetyki przywieźć ???

W końcu udało mi się założyć ten wątek!!! Prób było chyba ze 20, ale liczy się efekt Zatem przejdźmy do rzeczy...

Pod koniec lipca moi rodziciele wyjeżdżają na tydzień do Włoch i powoli zaczynam się zastanawiać, co mogliby mi przywieźć? Co się opłaca tam kupić? Myślę nad cieniami sypkimi Pupy albo innymi ich dobrodziejstwami, myślę nad kosmetykami do włosów Alfaparf... i w sumie nic innego nie wymyśliłam jeszcze, ale myślę, że Wy (Femme ) pomożecie mi ułożyć listę, którą wręczę mamie przed wyjazdem Zatem proszę o wszelkie propozycje, najlepiej z orientacyjnymi cenami, co bym staruszków z torbami nie puściła

Femme, mam do Ciebie wielką prośbę, mogłabyś sprawdzić ile mniej więcej kosztują u Was kosmetyki Alfaparf z serii Semi di Lino? Chodzi mi najbardziej o krem wygładzająco-prostujący
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8123
i o maseczke http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7340 Będę baaardzo wdzięczna za informacje
MagJa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 18:27   #2
MagJa
Zakorzenienie

Dot.: Włochy - jakie kosmetyki przywieźć ???

Pomóżcie
Stary 2005-06-08, 21:11   #3
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

MagJa! No PUPCIE to mozesz sobie z powodzeniem kupic w Italy, do tego perfumy tu sa tansze.

No, ale wszystko tez zalezy do jakich perfumerii wybiora sie rodzice. Gdzie konkretnie przyjada, jaka czesc Wloch?
Ja lubie te moja siec perfumerii BEAUTY STAR, fajne okazjie, promocje organizuje.
Musze przyznac, ze nie znam tej marki ktora wymienilas ALFAPARF, ale poszukam w perfumerii, moze jest, tylko ja jej nie znam?
W poniedzialek bede mogla dopiero isc do perfumerii, bo od jutra maraton.
No nic, odezwe sie niedlugo.

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 21:28   #4
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Mozesz tez kupic kosmetyki do makijazu PUPY zniedostepnej w Polsce serii PINK GENERATION - szczegolnie blyszczyki fajne, blyszczydla do ciala. Mozesz kupic PUPOWA serie Pollys Beauty Farm - smaczne kosmetyki do ciala, balsamy, zele do kapieli...

Jeszcze podopisuje, jak mi sie przypomni, dzis mi umysl z lekka nawala, z przemeczenia. Ide lepiej lulu...

Stary 2005-06-08, 23:25   #5
1141655
Zakorzenienie

a jakie orientacyjnie sa ceny?>? ja wyjezdzam do wloch na 3 tyg
1141655 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 08:15   #6
MagJa
Zakorzenienie

Właśnie Femme, podaj jakieś orientacyjne ceny.

A co do konkretnego regionu, to muszę zapytać rodziców, bo sama nie pamiętam. Na pewno wybierają się też na wycieczkę do Rzymu, ale wcale tak blisko Rzymu mieszkać nie będą.
Co do Alfaparf to u nas jest to prefesjonalna marka fryzjerska, nie wiem jak u Was
A co do Pupy, to może znasz, jakieś stronki, gdzie będą te kosmetyki, o których piszesz? Może jakiś włoski sklepik internetowy??
Stary 2005-06-09, 08:37   #7
primrose
Raczkowanie

Ja polecam jeszcze Cineccite, Marco di Cesari ...Pupe of course!
primrose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 13:11   #8
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez primrose
Ja polecam jeszcze Cineccite, Marco di Cesari ...Pupe of course!
primrose - a co to jest "Cineccita" czyzby te cienie sypkie? Ale one tu kosztuja 10 euro jeden, ok. 40 zl. Cztery razy drozej niz w Polsce. Czy moze cos innego masz na mysli?

Stary 2005-06-09, 13:15   #9
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MagJa
Właśnie Femme, podaj jakieś orientacyjne ceny.

A co do konkretnego regionu, to muszę zapytać rodziców, bo sama nie pamiętam. Na pewno wybierają się też na wycieczkę do Rzymu, ale wcale tak blisko Rzymu mieszkać nie będą.
Co do Alfaparf to u nas jest to prefesjonalna marka fryzjerska, nie wiem jak u Was
A co do Pupy, to może znasz, jakieś stronki, gdzie będą te kosmetyki, o których piszesz? Może jakiś włoski sklepik internetowy??
Wszystkie ceny PUPY sa podane na jej stronie internetowej www.pupa.it Czasem mozna spotkac promocje, ale ogolnie ceny sa takie jak na tej stronie. Hmmm, tej marki powiem szczerze nie widzialam nigdzie, ale jeszcze sie porozgladam, jak mowilam. A moze sie skusisz na cos z kolorowki DEBORAH - to typowo wloska marka, tez jej w Polsce nie ma, bardzo fajna. www.deborah.it - ceny przystepne, a produkty dobre jakosciowo.

Stary 2005-06-10, 09:37   #10
primrose
Raczkowanie

O tak dokladnie, te cienie !! Ale i tez kojarze chyba , takie sliczne puderki Cen nie znam az tak dobrze, ale jak mowisz ze u nas tansze to Ci wierze
primrose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 10:18   #11
MagJa
Zakorzenienie

Femme, wyciągam wątek, bo dowiedziałam się, gdzie będą rodzice. W Rawennie (jakkolwiek to się pisze ) Czy w takim razie możesz doradzić, jakich drogerii, perfumerii najlepiej szukać, żeby nie przepłacić i kupić, co trzeba. A chyba sobie zażyczę jakiś cień Pupy i ten Alfaparf, jeśli się uda zdobyć
Stary 2005-07-07, 11:12   #12
MagJa
Zakorzenienie

Femme -hop, hop... Jesteś tu?
Stary 2005-07-07, 11:15   #13
svenja
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MagJa
Femme, wyciągam wątek, bo dowiedziałam się, gdzie będą rodzice. W Rawennie (jakkolwiek to się pisze ) Czy w takim razie możesz doradzić, jakich drogerii, perfumerii najlepiej szukać, żeby nie przepłacić i kupić, co trzeba. A chyba sobie zażyczę jakiś cień Pupy i ten Alfaparf, jeśli się uda zdobyć
Rawenna piekna jest... ja moge Ci polecic cos fantastycznego na wlosy - odzywke kokosowa firmy Mil Mil, jest to w zasadzie maska, ogromne pudla, 500 ml i 1 l za smieszne pieniadze, chyba 2 euro czy jakos tak. Maska jest cudowna, swietnie nawilza i regeneruje wlosy. Nie dostaniesz jej nigdzie indziej. Siostra dorwala ja w drogerii Blu bodajze. Takze koniecznie sobie ja spraw, jest swietna i dziko wydajna!
Stary 2005-07-07, 11:18   #14
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez svenja
Rawenna piekna jest... ja moge Ci polecic cos fantastycznego na wlosy - odzywke kokosowa firmy Mil Mil, jest to w zasadzie maska, ogromne pudla, 500 ml i 1 l za smieszne pieniadze, chyba 2 euro czy jakos tak. Maska jest cudowna, swietnie nawilza i regeneruje wlosy. Nie dostaniesz jej nigdzie indziej. Siostra dorwala ja w drogerii Blu bodajze. Takze koniecznie sobie ja spraw, jest swietna i dziko wydajna!
Nie dość, że kokosowa, to jeszcze świetna i tania!! No, no, dopisuję do listy A jakąś dokładniejszą nazwę znasz? Albo foto?
Stary 2005-07-07, 11:32   #15
svenja
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MagJa
Nie dość, że kokosowa, to jeszcze świetna i tania!! No, no, dopisuję do listy A jakąś dokładniejszą nazwę znasz? Albo foto?
Mil Mil Crema rigenerante al cocco per capelli. Wiem, ze Grazynka ja polecala, z tego co pamietam, sama uzywala jej w salonie. Rzecz rewelacyjna. Pachnie cudownie. Nie mam fotki, jest to taki wielki plastikowy bialy sloik z zielonymi napisami ("crema rigenerante") i zolta nakretka. Rzecz kultowa, moim zdaniem jedna z najlepszych odzywek do wlosow!
Stary 2005-07-07, 11:38   #16
MagJa
Zakorzenienie

svenju - dzięki za info W takim razie mam nadzieję, że nietrudno będzie ją znaleźć Powiedz, czy to któraś ze zdjęcia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg product-275867.jpg (56,5 KB, 151 załadowań)
Stary 2005-07-07, 11:46   #17
svenja
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MagJa
svenju - dzięki za info W takim razie mam nadzieję, że nietrudno będzie ją znaleźć Powiedz, czy to któraś ze zdjęcia?
Oooo wlasnie, ta w srodku, z zoltym dekielkiem Skad masz te fotke? Nigdzie sie nie moge w necie dokopac jakiegokolwiek info na temat tej maseczki
Stary 2005-07-07, 11:48   #18
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez svenja
Oooo wlasnie, ta w srodku, z zoltym dekielkiem Skad masz te fotke? Nigdzie sie nie moge w necie dokopac jakiegokolwiek info na temat tej maseczki
A stąd http://www.ciao.it/Mil_Mil_76_Crema_...alsamo__275867 tylko tyle, że to po włoskiemu
Stary 2005-07-07, 11:54   #19
svenja
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MagJa
A stąd http://www.ciao.it/Mil_Mil_76_Crema_...alsamo__275867 tylko tyle, że to po włoskiemu
Sama widzisz, jakie zbiera oceny. Czlowiek nie rozumie tekstu, ale pelne gwiazdki mowia same za siebie
Stary 2005-07-08, 12:54   #20
cappucino
Rozeznanie

GG do cappucino

Droga MagJu! Może Cię to za bardzo nie zainteresuje,ale polecam zakup butów PUMA SpeedCat(chyba, że już je masz). Takie buty w Mediolanie kosztują 100euro, w Polsce ceny są podobne ok.369zł, ale we włoskich centrach handlowych jest sieć butików INTERSPORT i tam te same buty kosztują 50euro!!! Naprawdę się opłaca, ja sama skorzystałam z tej okazji i kupiłam beżowo-brązowe (kawa z mlekiem)
A jeśli chodzi o kosmetyki, to np. męski FAHRENHEIT Diora w niezłej perfumerii jest 150zł tańszy niz w Polsce, podobnie jest z damskimi perfumami.
Pozdrawiam!!!
cappucino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-08, 12:59   #21
MagJa
Zakorzenienie

cappucino - dzięki za propozycje, ale raczej nie skorzystam. Buty to ja muszę zobaczyć na żywo, przymierzyć... A poza tym wolę jednak jakieś kosmetyczne prezenty niż buciane Butów to mam aż za dużo
Co do perfum, to też się zastanawiam. ale najpierw muszę wymyslić, jak zapach ewentualnie bym chciała.
Stary 2005-07-08, 13:27   #22
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

MagJa - jestem... W koncu.

Czyli tak - Ravenna - nawet niedaleko mnie!
Ja robie zakupy w mojej ulubionej perfumerii BEUTY STAR, ale nie wiem, czy w Ravennie bedzie?
W kazdym badz razie - cos tam na pewno bedzie. To miejscowosc turystyczna, a w takich - niestety - drogawo jest.
Przypomnialo mi sie, ze warto tez kupic produkty AQUALINA. Zele do kapieli apetyczne, balsamy, blyszczyki...

Stary 2005-07-08, 13:29   #23
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Acha, mozna tez wyprobowac produkty do wlosow firmy BIOPOINT - ja lubie bardzo... Szczegolnie jeslis blondynka - polecam serie do wlosow blond.

Stary 2005-07-08, 13:33   #24
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Lo Jezusie - zapomnialabym - COLLISTAR! Kosmetyki kolorowe w szczegolnosci. W wiekszej szczegolnosci cienie do oczu! W jeszcze wiekszej szczegolowosci - te w kamieniu, z drobinkami - BARDZO trwale i BARDZO migoczace...
www.collistar.it

Stary 2005-07-14, 00:05   #25
MagJa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Acha, mozna tez wyprobowac produkty do wlosow firmy BIOPOINT - ja lubie bardzo... Szczegolnie jeslis blondynka - polecam serie do wlosow blond.
A jakie ceny ma mniej więcej ta firma? Bo wypatrzyłam tam specyfiki dla kręciołków, a one mnie jeszcze bardziej interesują niż te dla blondi I powiedz jeszcze, rzuciło Ci się w oczy coś z Alfaparf do włosów? Bo nie wiem czy będzie szansa kupić czy nie...
Stary 2005-07-14, 07:17   #26
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MagJa
A jakie ceny ma mniej więcej ta firma? Bo wypatrzyłam tam specyfiki dla kręciołków, a one mnie jeszcze bardziej interesują niż te dla blondi I powiedz jeszcze, rzuciło Ci się w oczy coś z Alfaparf do włosów? Bo nie wiem czy będzie szansa kupić czy nie...
Ech, ja do cen za Boga nie mam pamieci, ani do cen, ani do cyfr... Ale kosmetyki BIOPOINTU nie sa strasznie drogie, taka srednia krajowa. Cos mi sie obija o krawedzie mozgownicy, ze odzywki okolo 10 euro.
Alfapart nie znalazlam.
Acha, z najnowszych mych odkryc kosmetykowych polecam marke COLLISTAR, jest moja ocena cieni najnowszych na KWC. Miodzio i te drobinki nieopadajace...

Stary 2005-07-14, 08:27   #27
sasanka22
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez svenja
Svenja,kurcze,tak czytami czytam..cos mnie tknelo...mieszkam w malym miescie NIC TU NI MA jak czlowiek chce kupic ,na wieksze zakupy jezdzę do Rzeszowa,a raz jak bylam malym sklepiku kosmetycznym babeczka pokazala mi ta odzywke jako profesjonalna,Mil Mil,dokladnie ta sama jak na fotce ,zachwalala strasznie wiec wzielam na wyprobowanie tylko ze ja za nia dalam 40zl a tu widze cene 2 euro ale marza
W kazdym razie daje cynk-mzna ja dostac w Polszy i jest naprawde swietna,ten zapach..eh..kurcze,dobrze ze tu wlazlam,przypomnialo mi sie ze sie juz konczy i trzeba kupic kolejna
sasanka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 16:19   #28
svenja
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez sasanka22
Svenja,kurcze,tak czytami czytam..cos mnie tknelo...mieszkam w malym miescie NIC TU NI MA jak czlowiek chce kupic ,na wieksze zakupy jezdzę do Rzeszowa,a raz jak bylam malym sklepiku kosmetycznym babeczka pokazala mi ta odzywke jako profesjonalna,Mil Mil,dokladnie ta sama jak na fotce ,zachwalala strasznie wiec wzielam na wyprobowanie tylko ze ja za nia dalam 40zl a tu widze cene 2 euro ale marza
W kazdym razie daje cynk-mzna ja dostac w Polszy i jest naprawde swietna,ten zapach..eh..kurcze,dobrze ze tu wlazlam,przypomnialo mi sie ze sie juz konczy i trzeba kupic kolejna
Jak moja sista przyjedzie do Slowenii za tydzien to robimy wycieczke do Wenecji (to za rogiem ), wezme jedna dla Ciebie, jak dopadne w ktorejs drogerii (sama zrobie zapasy) No i siostra skorygowala moja wiedze, kupila ja za 1.50 euro (500ml, a sa i litrowe).
Cena w Polsce horrendalna, bo nie ma ich w normalnej sprzedazy jako takiej, stad takie ceny. Zreszta to jak kolorowka Pupy, albo Clinique w Stanach...
Stary 2005-07-16, 16:48   #29
sasanka22
Raczkowanie

Svenja,jak dasz rady to wez dla mnie ze 4-5 sztuk jesli to nie klopot kurcze,za takie smieszne piniądze to az zal nie kupic zapasiku
1,5 euro mowisz? nawet za 2 euro sie oplaca tylko cholerka czy to duzo wazyc bedzie? ta czy siak poprosze 5 sztuk i prosze mnie potem ladnie podliczyc
bedziemy w kontakcie,zmykam,zaproszo nko na grila wlasnie dostalam
Stary 2006-03-14, 10:22   #30
marta..
Raczkowanie

czy te maski MIL MIL mozna dostac w jakiejs sieci drogerii? w "beuty point" albo w "orchidei"???moze wiecie?
marta.. jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości