Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-04, 13:54   #4291
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
a w jakich proporcjach dodać np do oleju kwas hialuronowy? czy hydrolat też tym można rozcieńczać czy lepiej je stosować bez rozcieńczania?
Proporcje dobierasz sama w zależności od potrzeb skóry. Musisz niestety sama to sobie wypracować. Ja dodaje kropelkę żelu do kilku kropelek oleju (trudno to odmierzyć bo robisz to tuż przed użyciem, na dłoni).
Hydrolatu się nie rozcieńcza. Jeśli to zrobisz to straci swoje właściwości. Po za tym hydrolat to olejki eteryczne w niskim stężeniu + woda
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:03   #4292
kotwilka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
przez moje problemy z netem dawno nie wklejałam zakupów więc dziś wygrzebałam wszystko co ostatnio zakupiłam (wiem mało tego ale jak nie jestem na bieżąco kuszona to jakoś się trzymam)

zdjęcie 1 zakupy na Biolanderze
zdjęcie 2 gdzieś z doskoku wyczytałam u Was, że jest promocja na AA więc kupiłam kremik kokosowy na który czaiłam się już dawno, w gratisie był żel pod prysznic, który szału nie robi (nie wiem czy powinnam go wstawiać bo nie ma 95% składników pochodzenia naturalnego)
zdjęcie 3 mój nowy lipsmacker - uwielbiam, dobrze nawilża, smaczny mam zamiar wypróbować wszystkie smaki
ale cudne zakupy, szczególnie pierwsza fotka to spełnienie moich marzeń
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Przyznaję, że początki są ciężkie, ale szybko się przyzwyczaiłam. Teraz muszę stosować na noc krem przepisany przez dermatolga i nie mogę się przestawić. Jakoś mi tak "duszno" z tym kremem na buzi

Mam jeszcze pytanie odnośnie Sesy. Wiem, że to nie forum włosowe, ale czytałam, że używacie. Jak to jest z tym zapachem? Rzeczywiście jak z rynsztoka?

A poniżej moje najnowsze nabytki Już teraz mogę wszytkim mamą polecić kremik Hipp na zimę, niestety w Polsce niedostępny.
Jak z rynsztoka to nie, raczej jak ze sklepu indyjkskiego i kościoła (kadzidło) pomnożyć razy sto ja nie dałam rady
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja też z wątku się o lipsmackerach dowiedziałam.A taki ich wybór w SP,że oczopląsu dostać można
Kochana, ale LipSmackersy tylko z serii 100% natural są w porządku (jest ich 5 smaków)!!
Cytat:
dawno nie zaglądałam ale staram się podczytywać

zakupów nowych oprócz glinki białej na razie brak ale przymierzam się by kupić coś ze strony zrób sobie krem lub biochemii urody

polecicie jakiś olej lub hydrolat dla cery mieszanej, na rozszerzone pory
czytałam że hydrolat mogę stosować zamiast toniku, a jak jest w przypadku olejów?
jestem totalnie zielona póki co i nie wiem jak to stosować.......

tak samo masła - używałyście samych?
przy mieszanej cerze najbardziej polecam olej jojoba. Można solo stosować na twarz lub mieszać sobie na dłoni z hydrolatem lub żelem hialuronowym. Jeszcze róża piżmowa, konopny i olej z malin miałam i polecam.
Odnośnie hydrolatów nie mam dużego doświadczenia, na pewno oczarowy, lawendowy.
Natomiast maseł (shea, kakakowe itd.) przy tłustej/miesznej/zapychającej się cerze na twarz bym nie kładła! natomiast jako balsam do ciała jak najbardziej

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Ciekawy artykuł do poczytania o ekokosmetykach:
http://tygodnik.onet.pl/36,0,70042,1,artykul.html

Ba, chyba naszą Założycielkę Wątku cytują

kotwilka jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:15   #4293
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
a w jakich proporcjach dodać np do oleju kwas hialuronowy? czy hydrolat też tym można rozcieńczać czy lepiej je stosować bez rozcieńczania?
Tai to mocno indywidualna sprawa . Na poczatek by sprawdzić czego potrzebuje skóra możesz dać np. pół na pół oleju i HA i obserwowac co sie dzieje . Np. dajesz w zagłębienie dloni dwie krople oleju dwie krople żelu HA mieszasz i nakładasz na zwilżoną hydrolatem buzie. Jesli masz suchą skórę zacznij od samego oleju-bez HA.

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-11-04 o 14:17
grazkako jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:32   #4294
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

Tez mi się wydaję, że Sicilię zacytowano - ale nie wiem, czy konktekst, w jakim to zrobiono, by jej odpowiadał.... Ja nie mam zbyt wielu pozytywnych odczuc po tej lekturze.

Tai - hydrolaty sa super!!! Koniecznie spróbuj oczar, róża stulistna, lawenda, nagietek, biała herbata, gerania, neroli, migdał - nie wiem, czy wszystkie dobrane do mojej cery, ale wszystkie bardzo lubię. Teraz czaję się na dziką malwę i drzewo oliwne.
Stary 2011-11-04, 14:41   #4295
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No ma rację - naprawdę sie chyba popsułaś
no ja nie wiem o co kaman ale cos asertywna jestem we wszystkim ostatnio

Kotwilko puderos dotarł cały i zdrowy, kasa poleciała

gratuluje pięknych zakupów

jutro zaczynam podyplomówke i bardzo mi sie nie chce jechać
hola ola jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:54   #4296
magnesita
Zadomowienie

Cytat:

Magnesita wracaj tu
:przytul :jestem jestem Kochana i cały czas czytam tylko myślami jestem daleko....
Żeby nie było off topa to powiem że widzę efekty maceratu kasztanowego. Ja po niewielu kosmetykach widzę jakiekolwiek efekty (a jeśli już to negatywne) ale macerat wyraźnie wygładza mi i rozjaśnia twarz Już od miesiąca przymierzam się do zamówienia z zsk ale mam tyle olejów w koszyku że prędzej mi się przeterminują niż je zużyję:rolleyes :

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:54   #4297
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Studia podyplomowe to jeden z najpiękniejszych okresów w moim życiu! Studia były fajne, ale ...... podyplomówka była boska i kocham Toruń!

Magnesita, niezużyte na twarz oleje zawsze możesz zjeść
A jak Twój dziubas? Jak mniej oczyszczasz to lepiej?

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-11-04 o 14:57
anula_ga jest offline  
Stary 2011-11-04, 14:56   #4298
magnesita
Zadomowienie

Cytat:

Kotwilko puderos dotarł cały i zdrowy, kasa poleciała

gratuluje pięknych zakupów

Kotwilko mój także dotarł

holuś przyznaj się - na jakie studia się wybrałaś?

magnesita jest offline  
Stary 2011-11-04, 15:06   #4299
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Studia podyplomowe to jeden z najpiękniejszych okresów w moim życiu! Studia były fajne, ale ...... podyplomówka była boska i kocham Toruń!

Anulka wiesz ja juz troche postudiowałam mgr i 2 podyplomówki ale to było dobre kilka lat temu, mała mi wybrała zesztyt do szkoły z Hello Kitty

zeby nie było off, dostałm od przyjaciółki szmatkę do mycia kanebo i mimo ze pieluszka była super to powiem ze ta kanebowa szmatka faktycznie lepiej peelinguje i jestem w rozpaczy bo wciąż nie ma mydła z glinką różową na biolander a ja mam tyci tyci kawałek bo moje psiapsiuły mi skradły ale jak sie pojawi to kupie hurtem 10 szt

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Kotwilko mój także dotarł

holuś przyznaj się - na jakie studia się wybrałaś?
audyt wewnętrzny
hola ola jest offline  
Stary 2011-11-04, 15:17   #4300
magnesita
Zadomowienie

Cytat:

Wiesz anulko widzę że chyba właśnie jest lepiej glinka na lico to max 1 raz w tyg używam sporo nawilżaczy, a rano pod krem sanoflore kładę filtr i oby tak dalej to już nie będę straszyć ludzisków

magnesita jest offline  
Stary 2011-11-04, 15:22   #4301
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz anulko widzę że chyba właśnie jest lepiej glinka na lico to max 1 raz w tyg używam sporo nawilżaczy, a rano pod krem sanoflore kładę filtr i oby tak dalej to już nie będę straszyć ludzisków
super ze juz widzisz poprawe
a jak będziesz myła glinka różową to będzie

w\kończy mi sie krem sanoflore na niedoskonałości...
hola ola jest offline  
Stary 2011-11-04, 15:25   #4302
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
to cieszę się bardzo
Stary 2011-11-04, 15:26   #4303
magnesita
Zadomowienie

Cytat:
super ze juz widzisz poprawe
a jak będziesz myła glinka różową to będzie

w\kończy mi sie krem sanoflore na niedoskonałości...
holuś jeszcze słowo na temat mydełka z glinką różową a przyjadę i wyrwę Ci tę resztkę co masz!!A jak nie masz to zrobię napad na te wszystkie laski co Tobie wydarły mydełko
No niechże biolander się zlituje nad nami

magnesita jest offline  
Stary 2011-11-04, 15:48   #4304
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Jak przetestujesz to daj znać jak u Ciebie się sprawuje. Ciekawa jestem czy tylko mnie tak zachwyciła czy jest taka rewelacyjna.

Poszłam dziś dziś do apteki po tusz - chciałam oberzynową Hauschke ale nie było to wzięłam pogrubiającą Lavere. Zobaczymy jak się sprawdzi. Zapytałam panią a datę ważności bo nie ma rysunku z otwartym słoiczkiem i pani powiedziała że do maja 2013. Troszkę przy tym marudziłam że szkoda, że Hauschka ma tylko 6 miesięcy, na co pani z apteki powiedziała że jak mi nie szkodzi to pomimo daty ważności mogę ją używać aż się nie skończy, że ona taki tusz używa w 1,5 roku ... i niby z jednej strony powinno tej pani zależeć, żebym co pół roku przychodziła po nową mascarę i żeby apteka zarabiała, ale skoro pani farmaceutka znająca się na tym, mówi że nie ma się co tą datą przejmować, to może warto jej posłuchać? Co o tym myślicie?
ja tez wiele pozytywow na temat gesichtsmilch hauschki slyszalam. sama ich kosmetyki lubie, ale drogie cholery...
daj znac, jak sie spisuje tusz lavery ktorys z naturalnych chyba niedlugo wyprobuje, chociaz raczej sklaniam sie ku hauschkowemu.
co do terminu przydatnosci - jesli konsystencja i zapach kosmetyku sie nie zmienily, nic sie nie "rozwarstwia", to nie ma problemu. mozna smialo stosowac
Cytat:
Ojej dziewczyny, nie było mnie kilka dni i już nie jestem w stanie przeczytać wszystkich zaległości

Rzuciło mi się w oczy, że wiele z Was zaczyna przygodę z dr.Hauschką. Polecam! Tylko radzę zapoznać się ze stosowaniem tych kosmetyków, bo w innym przypadku nie działają. Ciężko jest przykładowo przyzwyczaić się do "bezkremowych" nocy - wedle ich filozofii w nocy skóra odpoczywa i musi być wolna od kremów, olejków itd. To samo dotyczy kremu do mycia, nie wolno pocierać, choć jego ziarnista konsystencja bardzo do tego zachęca Szkoda, że musiałam na jakiś czas odstawić, ale do nich wrócę, jak tylko uporam się z obecnymi problemami skórnymi. Drugą firmą, którą bardzo lubię jest Alverde, cieszę się, że w Polsce jest coraz bardziej popularna. Szczególnie do włosów mam całkiem pokaźną kolekcję tej firmy.

Co do tuszu dr.Hauschki nie wiem, czy używałabym po terminie ważności. Jednak ja jestem wrażliwcem i po prostu reaguję na byle co Sam tusz dr.Hauschki byłby idealny gdyby nie jego trwałość, a raczej jej brak. Ciekawa jestem jak Lavera będzie się spisywała, Kakulinka czekam na Twoją opinię
koniecznie opisz, co z hauschki probowalas. rozumiem, ze stosowalas sie do zasady, ze na noc tylko zmycie kremem i psikniecie tonikiem spezial? jak wygladala pielegnacja na dzien/jakis makijaz?
i koniecznie pisz o alverde. ich kolorowke mam w miare opanowana, a z kosmetykow do twarzy chcialabym wiele wyprobowac. co nieco juz mialam, ale teraz tyle tych serii maja, ze oczoplasu dostaje... podobno to serum witaminowe jest fajowe.
no i czekam na twoje hity do wlosow alverde
cloche jest offline  
Stary 2011-11-04, 16:26   #4305
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Kochana, ale LipSmackersy tylko z serii 100% natural są w porządku (jest ich 5 smaków)!!

O!Nie wiedziałam,że niewszystkie smackery są fajne.
Cytat:
:przytul :jestem jestem Kochana i cały czas czytam tylko myślami jestem daleko....
Żeby nie było off topa to powiem że widzę efekty maceratu kasztanowego. Ja po niewielu kosmetykach widzę jakiekolwiek efekty (a jeśli już to negatywne) ale macerat wyraźnie wygładza mi i rozjaśnia twarz Już od miesiąca przymierzam się do zamówienia z zsk ale mam tyle olejów w koszyku że prędzej mi się przeterminują niż je zużyję:rolleyes :
Cieszę się,że macerat Ci pasuje
Mam nadzieje,że wsio dobrze?Bo jak znowu się głupstawi przejmujesz to wiesz

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cloche jak będziesz wiedziała coś więcej na temat pudru tonującego Hauschki to daj znać

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-11-04, 17:32   #4306
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja tez wiele pozytywow na temat gesichtsmilch hauschki slyszalam. sama ich kosmetyki lubie, ale drogie cholery...
daj znac, jak sie spisuje tusz lavery ktorys z naturalnych chyba niedlugo wyprobuje, chociaz raczej sklaniam sie ku hauschkowemu.
co do terminu przydatnosci - jesli konsystencja i zapach kosmetyku sie nie zmienily, nic sie nie "rozwarstwia", to nie ma problemu. mozna smialo stosowac

koniecznie opisz, co z hauschki probowalas. rozumiem, ze stosowalas sie do zasady, ze na noc tylko zmycie kremem i psikniecie tonikiem spezial? jak wygladala pielegnacja na dzien/jakis makijaz?
i koniecznie pisz o alverde. ich kolorowke mam w miare opanowana, a z kosmetykow do twarzy chcialabym wiele wyprobowac. co nieco juz mialam, ale teraz tyle tych serii maja, ze oczoplasu dostaje... podobno to serum witaminowe jest fajowe.
no i czekam na twoje hity do wlosow alverde
Z dr.Hauschki stosowałam cały program do skóry mieszanej z niedoskonałościami. Wszystko zaczyna się od miesięcznej kuracji (w moim przypadku nr 2) Ona oczyszcza buzię i ją jakby przestawia na kosmetyki z tej firmy. Rano twarz myłam kremem, później spryskiwałam kuracją i na koniec olejek i krem pod oczy. Wieczorem tylko krem i kuracja. Po miesiącu kurację zastąpił tonik. Dwa razy w tygodniu parówka, po której nakładam maseczkę oczyszczającą, a po niej maseczkę rewitalizującą.
Próbowałam też mleczko do twarzy, fluid tonujący i emulsję, ponieważ do mieszanej buzi stosuje się w zasadzie emulsję pomieszaną z olejkiem. Mleczko mnie podrażniało i średnio radziło sobie z makijażem. Fluid tonujący był dla mnie zbyt ciemny. Emulsja też mi jakoś nie przypadła do gustu. Miałam próbkę kremu melisowego i myślę, że kiedy wrócę do dr.Hauschki zamiast olejku kupię ten właśnie krem.
Z kolorówki mam tusz, puder brązujący, puder do twarzy, eyeliner, paletę cieni i to chyba wszystko. Tusz byłby idealny gdyby nie jego trwałość, a raczej jej brak. Pudry są świetne. Eyeliner i cienie bez rewelacji, więc oddałam.
Kosmetyki do ciała są przyjemne, szczególnie olejki

Najważniejsze, jeśli chodzi o dr.Hauschkę, to przestrzeganie zaleceń. Jest to uciążliwe, ale konieczne

Wybaczcie, że tak w skrócie wszystko opisuję, ale mój synek biega po domu i właśnie zabiera się za porządki w szufladach O Alverde też napiszę

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-11-04 o 17:33
margoltka jest offline  
Stary 2011-11-04, 18:16   #4307
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Z kolorówki mam tusz, puder brązujący, puder do twarzy, eyeliner, paletę cieni i to chyba wszystko. Tusz byłby idealny gdyby nie jego trwałość, a raczej jej brak. Pudry są świetne. Eyeliner i cienie bez rewelacji, więc oddałam.
Kosmetyki do ciała są przyjemne, szczególnie olejki

Możesz napisać o nim parę słów?chcę go zamówić,ale mam możliwość kupna tylko w ciemno i cykam czy dla średniej cery nie będzie za jasny,bo z ocen na kwc takie wnioski wyciągnęłam.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-11-04, 18:27   #4308
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Możesz napisać o nim parę słów?chcę go zamówić,ale mam możliwość kupna tylko w ciemno i cykam czy dla średniej cery nie będzie za jasny,bo z ocen na kwc takie wnioski wyciągnęłam.
Hm powiem tak. Mam jasną karnację i muszę uważać, żeby z nim nie przesadzić. Moja mama ma ciemniejszą i u niej trzeba znowu więcej produktu nałożyć, żeby był widoczny.
margoltka jest offline  
Stary 2011-11-04, 18:49   #4309
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Hm powiem tak. Mam jasną karnację i muszę uważać, żeby z nim nie przesadzić. Moja mama ma ciemniejszą i u niej trzeba znowu więcej produktu nałożyć, żeby był widoczny.
Mogę nałożyć i więcej-oby widać było

anakazar jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:26   #4310
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Słuchajcież,doszła do mnie długo oczekiwana przesyłka ze sklepu Talia
Kupiłam min.szampon khadi i na nim nie ma składu INCi Już nie pamiętam co mnie skłoniło do zakupu... (trochę czasu minęło od kliknięcia

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-04, 19:56   #4311
T'ai
Zakorzenienie

jak zawsze jesteście niezastąpione

od razu przepraszam ale mam kolejne pytania
czy kwas hialuronowy czymś innym można zastąpić do rozcieńczania?
w gotowych produktach na zsk miesza się np oleje czy maceraty z emulgatorem SLP....

faktycznie tak dobrze sprawdzają się te oleje do zmywania makijażu?
T'ai jest offline  
Stary 2011-11-04, 20:06   #4312
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
jak zawsze jesteście niezastąpione

od razu przepraszam ale mam kolejne pytania
czy kwas hialuronowy czymś innym można zastąpić do rozcieńczania?
w gotowych produktach na zsk miesza się np oleje czy maceraty z emulgatorem SLP....

faktycznie tak dobrze sprawdzają się te oleje do zmywania makijażu?
Powszechnie do ekspresowych serów stosowany jest żel HA , który poprawia mi. wchłanianie . Ale możesz też dodawać oleje do porcji ulubionego kremu czy emulsji . Emulgatory w tym SLP służą to tworzenia jednolitej emulsji z olejów i wody(hydrolatu) . Z reguły dodawane są przy wykonywaniu większej porcji kosmetyku .
Ja bardzo lubie oleje myjące.
Stary 2011-11-04, 21:12   #4313
gayenka
Zakorzenienie

A ja mam pytanie Znacie jakieś naturalne kosmetyki pachnące cytruną/pomarańczą z wanilią? Wiem, że Alterra ma żel i mleczko, żel miałam, w opakowaniu pachniał bosko, ale pod prysznicem jak jakieś siuśki. Za to balsam kupię, mam tylko nadzieję na inny zapach Jeśli ktoś coś wie, dajcie znać!

W tesco widziałam wczoraj nowy szampon Hipp, taki z konikiem ułatwiający rozczesywanie włosów! znacie?
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2011-11-04, 21:55   #4314
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie Znacie jakieś naturalne kosmetyki pachnące cytruną/pomarańczą z wanilią? Wiem, że Alterra ma żel i mleczko, żel miałam, w opakowaniu pachniał bosko, ale pod prysznicem jak jakieś siuśki. Za to balsam kupię, mam tylko nadzieję na inny zapach Jeśli ktoś coś wie, dajcie znać!

W tesco widziałam wczoraj nowy szampon Hipp, taki z konikiem ułatwiający rozczesywanie włosów! znacie?
Oooo A rzucałaś okiem na skład?
Btw wspominałyście o sesie, jak dla mnie pachnie cudnie <3 Ale zapach jest intensywny, obudziłam się dziś rano z sesą , i mnie bolała głowa, do czasu aż zmyłam. Jantar ma za to śmieszny zapach, jak tania woda kolońska 8D
Ishani jest offline  
Stary 2011-11-04, 22:34   #4315
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

Cytat:
Tez mi się wydaję, że Sicilię zacytowano - ale nie wiem, czy konktekst, w jakim to zrobiono, by jej odpowiadał.... Ja nie mam zbyt wielu pozytywnych odczuc po tej lekturze.
"Forum lepsze niż eksperci " chyba tu ich boli, oprócz odpływu kasiorki
nie_ma_mnie jest offline  
Stary 2011-11-04, 22:51   #4316
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
nie liczy sie ilość, tylko jakość.
koniecznie daj znać co myslisz o nigelli jak poużywasz sobie

to by było za łatwe nie sztuka oprzeć się kuszeniu rzeczami zbędnymi.
Chociaż niektórzy i z tym mają problem
trochę już poużywałam, świetnie goi moje gule, chyba nawet lepiej niż tamanu, dziękuję Anula, bo dzięki Tobie zakupiłam

Cytat:
Przyznaję, że początki są ciężkie, ale szybko się przyzwyczaiłam. Teraz muszę stosować na noc krem przepisany przez dermatolga i nie mogę się przestawić. Jakoś mi tak "duszno" z tym kremem na buzi

Mam jeszcze pytanie odnośnie Sesy. Wiem, że to nie forum włosowe, ale czytałam, że używacie. Jak to jest z tym zapachem? Rzeczywiście jak z rynsztoka?

A poniżej moje najnowsze nabytki Już teraz mogę wszytkim mamą polecić kremik Hipp na zimę, niestety w Polsce niedostępny.
oj zazdroszczę averde

Cytat:
Ja ostatnio kupiłam "cukier waniliowy"i daje fajny,delikatny błysk na ustach.Podoba mi się.Szkoda,że jednego na zapas nie kupiłam-następnym razem
ja miałam już melonowy, teraz mam pink guave (cokolwiek to jest)

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ładne zakupy,Aga
A ten smackers jest naturalny??? Pierwsze widzę,ale widzę że w SP kupiłaś...
100% naturalny, ale trzeba się pilnować bo nie wszyskie są, te w białych kartonikach tylko z napisem 100% natural
Cytat:
Ja też z wątku się o lipsmackerach dowiedziałam.A taki ich wybór w SP,że oczopląsu dostać można
naturalnych nie ma wyboru aż takiego jak tych nienaturalnych...
Cytat:
ale cudne zakupy, szczególnie pierwsza fotka to spełnienie moich marzeń
a używałaś nigelli albo wspaniałego? jak nie, to mogę Ci na początek odlać trochę bo w życiu tego nie zużyję, nigelli używam już jakieś 2 tygodnie a jeszcze nie widać że używany...
Cytat:
Anulka wiesz ja juz troche postudiowałam mgr i 2 podyplomówki ale to było dobre kilka lat temu, mała mi wybrała zesztyt do szkoły z Hello Kitty

zeby nie było off, dostałm od przyjaciółki szmatkę do mycia kanebo i mimo ze pieluszka była super to powiem ze ta kanebowa szmatka faktycznie lepiej peelinguje i jestem w rozpaczy bo wciąż nie ma mydła z glinką różową na biolander a ja mam tyci tyci kawałek bo moje psiapsiuły mi skradły ale jak sie pojawi to kupie hurtem 10 szt

audyt wewnętrzny
cóż to ta szmatka kanebo, lepsza niż muślinowa?

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2011-11-04, 23:10   #4317
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Racja
zrobili z nas eko-głupków, którzy jak stado baranów podążają za trendami nie wiedząc nawet czym sie różni parafina od shea (yyyyyyyyyy........ a co to to karite psze pani?) a przeciez parafina to samo dobro i zamieniają ja na karite tylko dla naszego durnego widzimisię.... To niech oni, Ci eksperci, zuzyją sobie wszystkie kosmetyki z parafiną (przeciez taka świetna), my wolimy kosmetyki z shea
Zreszta wiele stwierdzeń w tym artykule mi sie nie podoba i wiele jest mocno dyskusyjnych.... Nawet dla mnie - nieeksperta.

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Aga bardzo sie cieszę, że nigella Ci sluzy
A ja mam własnie na paszczy (nie napisze na ryju, bo dostane ochrzan ) olej arganowy od Klolci (). Mam nadzieję, że rano będe piękna a tak powaznie (bo w końcu cudów nie ma ) to ciekawa jestem jak czysty argan na mnie zadziała. Akurat arganowego jeszcze nie miałam, tylko jako skladnik we wspaniałym.
Stary 2011-11-05, 08:07   #4318
2016100512001
Konto usunięte

Cytat:
Wspaniała kolekcja. Szkoda że nie ma tych kosmetyków w pl. Liczę że chociaż Hipp przywędruje na nasz rynek.

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

Po jednorazowym użyciu muszę stwierdzić że tusz Hauschki jest 1000 razy lepszy od Lavery. Nie widać jej wcale na rzęsach, nie pogrubia, nie wydłuża. Zostawiłam sobie szczoteczkę z Hauschki i może z nią da lepszy efekt.
Co do ceny emulsji Hauschki to ja teraz zawsze kupuje 100 ml i przelewam do opakowania 30ml wychodzi za te 30ml znacznie taniej niż inne kremy naturalne w takiej objętości. Mnie to boli tylko fakt że jak odkryłam tą firmę to wszystko było tańsze o około 10 -15 zł a teraz za każdym razem coraz drożej...

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Znowu kuszenie szamponem

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Może spada sprzedaż kosmetyków drogeryjnych i dlatego wypisują takie głupoty? Przecież są eksperci którzy wypowiadali się na temat szkodliwości niektórych składników stosowanych w kosmetyce. Ja ten artykuł odbieram tak, że to oczekiwania klientów powinny kształtować rynek a nasz rynek kosmetyków nie chce być naturalny, więc broni się głupimi stwierdzeniami że parafina jest równie dobra jak naturalny olej, a nawet lepsza bo tańsza.
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-11-05, 09:03   #4319
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Dzień dobry Państwu
Wklejam hurtem zakupy z ostatnich tygodni:
1) olej i ałun(ałun dla syna,jako alternatywa dezodorantu adidas sport) ze wspólnych zakupów z Agą (Aga,czy widzisz ile już zużyłam??? A to nie jest jedyny olej w moim życiu
2) Alterra i Tołpa nabyte w Rossie w oczekiwaniu na przesyłkę ze sklepu Talia :/ (uwaga! Ta seria Tołpy jest teraz w promocji!!! Ja zużywam już trzecie opakowanie tego mleczka,chyba nabędę też inne z tej serii,bo jest bardzo fajne - polecam)
3) zakupy z Alvy dla mojego dziecia i kropelki Relax dla mnie,coby udało się w miarę bezboleśnie przeprowadzić kurację przeciwtrądzikową (kupiłam też herbatkę,ale herbatce nie będę litościwie strzelać fotek
4) długo oczekiwane zakupy -biała glinka z mlekiem kozim Lavea (coś na rynku nie widzę białej glinki Logony - tą kupiłam na próbę w zastępstwie) i cały zestaw Khadi kupiny pod wpływem przesiadywania na tym wątku:/ szampon (mam wielkie co do niego wątpliwości: nie ma składu INCi,jest strasznie gęsty i bardzo perłowy - a te cechy,jak pamiętam nie świadczą dobrze...) Olejek stymulujący do włosów;jeszcze nie testowałam i olejek antycellulit - po pierwszym użyciu wrażenia pozytywne; oraz rozkulbaczone i raz użyte mydełko detoxmydełko wygląda i pachnie jak pastylki na gardło z mojego głębokiego dzieciństwa (konferencyjne się nazywały i w okresie stanu wojennego stanowiły ekstremalne zastępstwo dla słodyczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PB050056.jpg (74,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB050057.jpg (81,4 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB050058.jpg (79,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB050059.jpg (95,9 KB, 48 załadowań)

Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-11-05 o 09:16
mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-05, 09:42   #4320
francuzzka
BAN stały

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Państwu
Wklejam hurtem zakupy z ostatnich tygodni:
1) olej i ałun(ałun dla syna,jako alternatywa dezodorantu adidas sport) ze wspólnych zakupów z Agą (Aga,czy widzisz ile już zużyłam??? A to nie jest jedyny olej w moim życiu
2) Alterra i Tołpa nabyte w Rossie w oczekiwaniu na przesyłkę ze sklepu Talia :/ (uwaga! Ta seria Tołpy jest teraz w promocji!!! Ja zużywam już trzecie opakowanie tego mleczka,chyba nabędę też inne z tej serii,bo jest bardzo fajne - polecam)
3) zakupy z Alvy dla mojego dziecia i kropelki Relax dla mnie,coby udało się w miarę bezboleśnie przeprowadzić kurację przeciwtrądzikową (kupiłam też herbatkę,ale herbatce nie będę litościwie strzelać fotek
4) długo oczekiwane zakupy -biała glinka z mlekiem kozim Lavea (coś na rynku nie widzę białej glinki Logony - tą kupiłam na próbę w zastępstwie) i cały zestaw Khadi kupiny pod wpływem przesiadywania na tym wątku:/ szampon (mam wielkie co do niego wątpliwości: nie ma składu INCi,jest strasznie gęsty i bardzo perłowy - a te cechy,jak pamiętam nie świadczą dobrze...) Olejek stymulujący do włosów;jeszcze nie testowałam i olejek antycellulit - po pierwszym użyciu wrażenia pozytywne; oraz rozkulbaczone i raz użyte mydełko detoxmydełko wygląda i pachnie jak pastylki na gardło z mojego głębokiego dzieciństwa (konferencyjne się nazywały i w okresie stanu wojennego stanowiły ekstremalne zastępstwo dla słodyczy
Piękne zakupy
Napisz jak sprawuje się dezodorant ałun bo się na niego czaję.
Co do glinki Lavea to muszę sie zmartwić bo to nie są naturalne kosmetyki nie wiem jak glinka bo moze jest to biała glinka obrendowana tylko Lavea.
Co do białej glinki Logona znajdziesz ja na allegro albo tutuaj www.kosmetyki-natury.eu tylko ze ona występuję pod nazwa ziemia wulkaniczna ja mialam tą z paczuli.
francuzzka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości