Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-07, 10:12   #4351
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kotwilka, jeśli wydajne te cuda do włosów to chyba warto. Szczególnie, że maja troche większa niz standardowa pojemność. Jak nie kupisz to będzie Cie męczyło
ja nie próbowałam a juz mnie męczy

Mhm ostatni weekend możesz zdecydowanie uznać za udany

Tai - odzywka granatowa to bardzo fajna rzecz ja ubóstwiam szczególnie te mini wersje - tak mi sie spodobały te małe buteleczki, że kupiłam ich juz chyba z 6 i wciąż nie mam zamiaru kupić dłużej, pomimo że odzywka bardzo fajna wolę te małe
Stary 2011-11-07, 10:13   #4352
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
T'ai Fajnie, że wpadłaś
Mam podobną cerę, teraz trochę "wyprowadzoną na prostą"
Polecam po kolei:
- olejek myjący do dzioba - albo biochemia albo samoróbka U mnie się genialnie sprawdza (ale na glyceryl cocoate, ten na SLP nie chciał myć i się zmywać);

- hydrolat u mnie najlepiej się sprawdza oczarowy (a to nowość ) i aloesowy. Wypróbowałam jeszcze:cytrynowy, z zielonej herbaty, bławatkowy, lawendowy, lilpowy i z głogu... generalnie bez efektów... poza tym, ze niektóre fajnie pachniały. Stosuję jako tonik, po myciu olejkiem albo mgiełkę do odświeżania twarzy w ciągu dnia.

- oleje do twarzy - świetnie się sprawdza macerat brzozowy - nawilża, lekko natłuszcza, wchłania się do matu. Z pestek czarnej porzeczki i malin - ba fajne, ale mają jak dla mnie słodko-mdlący zapach i lekko barwią na zielono W połączeniu z kwasem hiaulronowym (na oko pół na pół z olejem - mieszam na dłoni) fajnie sprawdzi sie olej makadamia, chociaż on jest dość tłusty, więc stosuje go raz na jakiś czas (np. był świetny, jak sobie przesuszyłam i spiekłam latem twarz) - na zimę też może być dobry. Na "niespodzianki" solo punktowo olej tamanu i olejki eteryczne: pichtowy i z drzewka herbacianego.

na przyszłość zapamiętam bo wczoraj już kliknęłam zamówienie
do mycia i oczyszczania na razie nic nie wzięłam bo mam jeszcze z Alterry ale na przyszłość skorzystam
jak robisz sama olejek myjący?

po użyciu oleju np na noc już nie muszę stosować kremu prawda?

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Tai - odzywka granatowa to bardzo fajna rzecz ja ubóstwiam szczególnie te mini wersje - tak mi sie spodobały te małe buteleczki, że kupiłam ich juz chyba z 6 i wciąż nie mam zamiaru kupić dłużej, pomimo że odzywka bardzo fajna wolę te małe
i bardzo wydajna
T'ai jest offline  
Stary 2011-11-07, 10:13   #4353
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Witam w poniedziałek;załączam fotkę - pokłosie weekendu zniżek z InStyle
Z Organique mydła aleppo - jedno dla dziecka z atopią,drugie dla dziecka z trądzikiem (kochane dzieci,dbają o mamusiną pasję i gustowna mydelniczka oraz z Phenome: kieszonkowy kremik ochronny na zimę oraz balsam do ust - czaiłam się bardzo długo na niego... bardzo dziwna konsystencja (coś jak linomag z mini grudkami smak zaskakujący,ogólnie dziwne to to Mam nadzieję,że przynajmniej będzie dobrze pielęgnował....

Gdzie kupiłaś tą mydelniczkę ? Rozglądam się właśnie za drewnianą mydelniczką dla tych wszystkich mydełek
Klolcia jest offline  
Stary 2011-11-07, 10:18   #4354
grazkako
Zadomowienie

mhmo poczytałam na wątku przeciwzmarszczkowym , że stosujesz kwas migdałowy . Czy możesz opisac mi swoją historie kwasową (stężenia , czas przygotowania , czym smarujesz buzie po kwaszeniu i inne cenne wskazówki dla poczatkującej kwasiary)
Stary 2011-11-07, 10:33   #4355
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
mhmo a Ty masz krem z phenome prawda?zadowolona jesteś czy raczej średnio?bo ja szukam czegoś na dzień i sama nie wiem na co się zdecydować.
Mam ten z serii p/słonecznej z filtrem 30 i jestem zadowolona,tylko wiesz... ja mam dojrzałą skórę, raczej normalną a on jest mocno odżywczy.

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Gdzie kupiłaś tą mydelniczkę ? Rozglądam się właśnie za drewnianą mydelniczką dla tych wszystkich mydełek
W organique razem z mydłami (pojechałam specjalnie do Wola Parku

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
mhmo poczytałam na wątku przeciwzmarszczkowym , że stosujesz kwas migdałowy . Czy możesz opisac mi swoją historie kwasową (stężenia , czas przygotowania , czym smarujesz buzie po kwaszeniu i inne cenne wskazówki dla poczatkującej kwasiary)
Ale migdał to nie p/zmarszczkowo...
Teraz wychodzę, po południu napiszę Ci wsjo bo to długa historia

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-07, 10:36   #4356
vea7
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość

na przyszłość zapamiętam bo wczoraj już kliknęłam zamówienie
do mycia i oczyszczania na razie nic nie wzięłam bo mam jeszcze z Alterry ale na przyszłość skorzystam
jak robisz sama olejek myjący?

po użyciu oleju np na noc już nie muszę stosować kremu prawda?
Po oleju już nie ma potrzeby kremu - przynajmniej ja nie czuję
Olejek robię dokładnie na wzór biochemicznego z mazidłowego lekko zmodyfikowanego przepisu
Prościej: do buteleczki po olejku myjącym z BU, odmierzam sobie jedną probówkę (tą którą oni dołączają z emulgatorem) glyceryl cocoate, dziewięć probówek oleju bazowego (słonecznikowego albo lnianego, ale wolę słonecznikowy), wkrapiam sobie kilka kropli olejku eterycznego (robiłam z rozmarynowym, z drzewka różanego, a teraz mam mielisowy) i mocno mieszam przez około minutę. I tyle
Trzeba tylko pamiętać, że przed każdym użyciem należy olejek wstrząsnąć.

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-11-07, 10:40   #4357
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
[/COLOR]
Ale migdał to nie p/zmarszczkowo...
Teraz wychodzę, po południu napiszę Ci wsjo bo to długa historia
Nom , ale na tym wątku wyłowiłam , że wogóle stosujesz . Będe bardzo wdzięczna
Stary 2011-11-07, 10:41   #4358
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Po oleju już nie ma potrzeby kremu - przynajmniej ja nie czuję
Olejek robię dokładnie na wzór biochemicznego z mazidłowego lekko zmodyfikowanego przepisu
Prościej: do buteleczki po olejku myjącym z BU, odmierzam sobie jedną probówkę (tą którą oni dołączają z emulgatorem) glyceryl cocoate, dziewięć probówek oleju bazowego (słonecznikowego albo lnianego, ale wolę słonecznikowy), wkrapiam sobie kilka kropli olejku eterycznego (robiłam z rozmarynowym, z drzewka różanego, a teraz mam mielisowy) i mocno mieszam przez około minutę. I tyle
Trzeba tylko pamiętać, że przed każdym użyciem należy olejek wstrząsnąć.
dzięki

zastanawiałam się ostatnio czy powinnam już zacząć jakoś zapobiegać zmarszczkom
niby ich jeszcze nie widzę (może lekko w kącikach oczu coś) ale może już by należało
T'ai jest offline  
Stary 2011-11-07, 10:47   #4359
Sicilia
Zadomowienie

anula tusz do rzęs alva jest fajny, ale nie wydłuża rzęs spektakularnie. Efekt jest raczej naturalny, jeśli ktoś woli długie i grube kapiące rzęsy to ten tusz tego na pewno nie da.
mhm0808 śliczne zakupy! Jak używasz mom&baby cream?
vea7 Peeling deep forest dostałam od koleżanki z Anglii, która kupiła go w tamtejszym TK Maxx. Niestety nie wiem, czy w Polsce można go gdzieś nabyć. Co do szamponu Alterra to moim zdaniem najlepszy jest mandel&jojoba (to jedyny, który ma na opakowaniu certyfikat BDIH). Reszta faktycznie plącze, a granat ma niefajny zapach jak dla mnie.
gayenka krem na biust P&R jest cudowny, tylko trochę drogi, ale skład rewelacyjny Olejek arganowy mnie nie zapchał, a mam tłustą cerę, nie mogę narzekać.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2011-11-07, 10:51   #4360
vea7
Zakorzenienie

Sicilia, dziękuję, rozejrzę się w naszych Tk Maxx... może coś się pojawi
Skoro polecasz, to może dam jeszcze jedna szansę szamponom Alterra - spróbuję na migdałka zapolować

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-11-07, 10:59   #4361
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
anula tusz do rzęs alva jest fajny, ale nie wydłuża rzęs spektakularnie. Efekt jest raczej naturalny, jeśli ktoś woli długie i grube kapiące rzęsy to ten tusz tego na pewno nie da.
.
Przesadnego efektu po tuszu nie lubię, ale jednak chcę, żeby było go widać....
Jak nie spróbuję to sie nie dowiem
Stary 2011-11-07, 11:10   #4362
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dziękuję za opinię Na Hippowy szampon chyba się skuszę Widziałam w tesco wiele ich kosmetyków i jeśli używałaś mogłabyś napisać conieco o takim kremie w dużym okrągłym opakowaniu? Nie ma go niestety na stronie www..widziałam jeszcze jakiś żel do mycia ciała w tubie? też mnie zastanawiał..
Nie wiem czy chodzi o ten krem na odparzenia? Jest jeszcze jego mniejsza wersja też w okrągłym metalowym pudełeczku. Jest gęsty treściwy. Całkiem przyjemny. Ładnie chroni pupcię przed wilgocią. Różni się od naszego polskiego odpowiednika w tubce. Niestety na niekorzyść naszego Nie mogę pojąć dlaczego tak jest, że nie dość że oferta nie tylko firmy Hipp jest u nas tak okrojona, to jeszcze tak często się zdarza, że jakościowo gorsza. Przykre.

A żelem w tubie to mnie zaskoczyłaś, bo jeszcze nie miałam Poczytam na niemieckiej stronce co to za wynalazek. Może to tylko mniejsza wersja 400ml opakowania?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0fb0c063e5.jpg (5,3 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-11-07 o 11:17
margoltka jest offline  
Stary 2011-11-07, 11:15   #4363
ranka
Kici kici miau miau

na mnie migdalowy w ogole nie dzialal - zmienilam na salicylowy. podzialal
ranka jest offline  
Stary 2011-11-07, 11:27   #4364
Klolcia
Zadomowienie

mhm, a nie wiesz czy w Promenadzie by były takie mydelniczki ? Były jeszcze inne do wyboru ?

Może ktoś inny się orientuje gdzie mogłabym kupić taką drewnianą mydelniczkę? Będę wdzięczna za informacje
Klolcia jest offline  
Stary 2011-11-07, 11:41   #4365
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
mhm, a nie wiesz czy w Promenadzie by były takie mydelniczki ? Były jeszcze inne do wyboru ?

Może ktoś inny się orientuje gdzie mogłabym kupić taką drewnianą mydelniczkę? Będę wdzięczna za informacje

Drewniane mydelniczki są w Ikea, chyba nawet dwa rodzaje.

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-11-07 o 11:43
margoltka jest offline  
Stary 2011-11-07, 11:51   #4366
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
gayenka krem na biust P&R jest cudowny, tylko trochę drogi, ale skład rewelacyjny Olejek arganowy mnie nie zapchał, a mam tłustą cerę, nie mogę narzekać.
Dziękuję bardzo za odpowiedź Krem do biustu muszę kupić tzn. muszę powiedzieć mężowi, że muszę go kupić
Olejkowi się przyjżę
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie wiem czy chodzi o ten krem na odparzenia? Jest jeszcze jego mniejsza wersja też w okrągłym metalowym pudełeczku. Jest gęsty treściwy. Całkiem przyjemny. Ładnie chroni pupcię przed wilgocią. Różni się od naszego polskiego odpowiednika w tubce. Niestety na niekorzyść naszego Nie mogę pojąć dlaczego tak jest, że nie dość że oferta nie tylko firmy Hipp jest u nas tak okrojona, to jeszcze tak często się zdarza, że jakościowo gorsza. Przykre.

A żelem w tubie to mnie zaskoczyłaś, bo jeszcze nie miałam Poczytam na niemieckiej stronce co to za wynalazek. Może to tylko mniejsza wersja 400ml opakowania?
Tak, o taki krem chodzi, widziałam go u mnie w Tesco:tak: i żel w tubie też było tam dużo różności, których nigdzie nie widziałam, i nie ma ich na stronie polskiej Może Hippek poszerza ofertę?
Cytat:

Proszę:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50154599/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40157621/
powinny być jeszcze w JYSKU

Małgosiu, coś mi się cytat nie włączył Jak masz rekomendację naszej guru wątkowej to sprawdzę w rossmanie Kusiła mnie ta seria od dawna, ale nie wiedziałam czy to warte zachodu jest Miałaś coś jeszcze z tej serii?
A mydłami mnie zaskoczyłaś... i ceną za wszystko i tym, że do trądzikowej ma mniej %.. gdzieś wyczytałam, że najlepsze do trądzikowej jest właśnie ok 40% ! Kurczę no, jestem w kropce teraz..
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2011-11-07, 12:06   #4367
Klolcia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Drewniane mydelniczki są w Ikea, chyba nawet dwa rodzaje.
O, zapomniałam całkiem o Ikei. Całkiem fajnie wyglądają. Dzięki

Cytat:
Dzięki, margoltka cię wyprzedziła i już sobie znalazłam
Klolcia jest offline  
Stary 2011-11-07, 13:13   #4368
edzia1978
Rozeznanie

mam do was prosbe
potrzebuje kremu na noc przeciwzmarszczkowego.
miałam ostatnio dr.scheller był ok ale ciezko go kupi.
czy sam olej arganowy bedzie ok?

Edytowane przez edzia1978
Czas edycji: 2011-11-07 o 20:23
edzia1978 jest offline  
Stary 2011-11-07, 13:21   #4369
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Mam dwie fajne drewniane z Ikei,choć nie wiem,czy dostępne są jeszcze; tą kupiłam ostatnią sztukę luzem - była jeszcze w kąplecie z mydełkiem glicerynowym (przewiązana wstążeczką a w Promenadzie to ni wiem,nigdy tam nie byłam

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:

Małgosiu, coś mi się cytat nie włączył Jak masz rekomendację naszej guru wątkowej to sprawdzę w rossmanie Kusiła mnie ta seria od dawna, ale nie wiedziałam czy to warte zachodu jest Miałaś coś jeszcze z tej serii?
A mydłami mnie zaskoczyłaś... i ceną za wszystko i tym, że do trądzikowej ma mniej %.. gdzieś wyczytałam, że najlepsze do trądzikowej jest właśnie ok 40% ! Kurczę no, jestem w kropce teraz..
Nie miałam nic innego z tej serii,tylko to mleczko/olejek. Za to mam już trzecią flaszkę - kup,póki promocja jest (nieduża,ale zawsze coś
Co do stężenia - to mi się to zawsze myli - w organicu twierdzą,że niższe stężenie do tłustej a wyższe do suchej właśnie Ale czy to prawda??? Pożyjemy - zobaczymy... (nie ma to jak eksperymenty na własnych dzieciach,co?

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-07, 13:43   #4370
2016100512001
Konto usunięte

Cytat:
Co do szamponu Alterra to moim zdaniem najlepszy jest mandel&jojoba (to jedyny, który ma na opakowaniu certyfikat BDIH). Reszta faktycznie plącze, a granat ma niefajny zapach jak dla mnie.
Znowu kuszenie szmponem Zaskoczyłaś mnie bo nigdy nie zwróciłam uwagi że pozostałe nie mają na opakowaniu certyfikatu.

Cytat:
Tak, o taki krem chodzi, widziałam go u mnie w Tesco:tak: i żel w tubie też było tam dużo różności, których nigdzie nie widziałam, i nie ma ich na stronie polskiej Może Hippek poszerza ofertę?
Dla nowości Hipp'kowych jestem gotowa wycieczkę na drugi koniec Krakowa do Tesco. Oby tylko były

Dziewczyny jak robicie zamówienie na Biochemii urody to długo się czeka na zamówienie? Moja koleżanka czeka już ponad miesiąc i troszkę mnie to zniechęciło
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-11-07, 13:52   #4371
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość

Dziewczyny jak robicie zamówienie na Biochemii urody to długo się czeka na zamówienie? Moja koleżanka czeka już ponad miesiąc i troszkę mnie to zniechęciło
moja koleżanka ostatnio zamawiała to mówiła że wprost podają czas oczekiwania 3 tygodnie
T'ai jest offline  
Stary 2011-11-07, 13:56   #4372
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
moja koleżanka ostatnio zamawiała to mówiła że wprost podają czas oczekiwania 3 tygodnie
Tak podają,ale w realu i tak wychodzi zawsze dłużej

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-07, 14:04   #4373
kotwilka
Wtajemniczenie

Anula poczekam aż zużyję wszystkie szampony jakie mam i wtedy (za jakieś pół roku ) zamówię ten komplet. Może mi się odechce do tego czasu
Nie wiem jak Ty z iHerbem, ale jakbyś coś kiedyś zamawiała to sobie weź próbkę - jedną za free można wziąć, nawet do zamówienia za 1$

W Alterrowych szamponach wkurza mnie ich konsystencja - jakaś jestem niezgrabna, ale zawsze ta galaretka mi ucieka z rąk

kotwilka jest offline  
Stary 2011-11-07, 14:10   #4374
2016100512001
Konto usunięte

Cytat:
Tak podają,ale w realu i tak wychodzi zawsze dłużej
Czyli to normalne że czeka się tak długo Mam ochotę na olejek myjący
Stary 2011-11-07, 15:39   #4375
magnesita
Zadomowienie

gayenko jeśli nie masz możliwości kupna taniej to zawsze możesz na allegro tam są za 23,50 z przesyłką (przynajmniej te z 25% oleju laurowego)
Ja od wczoraj używam pudru jedwabnego hauschki i jestem zadowolona matuje mi buziaka na calutki dzionek

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2011-11-07, 18:15   #4376
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Anula poczekam aż zużyję wszystkie szampony jakie mam i wtedy (za jakieś pół roku ) zamówię ten komplet. Może mi się odechce do tego czasu
Nie wiem jak Ty z iHerbem, ale jakbyś coś kiedyś zamawiała to sobie weź próbkę - jedną za free można wziąć, nawet do zamówienia za 1$

W Alterrowych szamponach wkurza mnie ich konsystencja - jakaś jestem niezgrabna, ale zawsze ta galaretka mi ucieka z rąk
Kochana, na całe szczęście nigdy nie zamawiałam z iherbu, nie planuję (nie mam karty kredytowej) i boje sie dokończyć aktywacje konta na pp - więc na razie mam jakies granice Z tym przeczekaniem to niezła strategia
Stary 2011-11-07, 19:45   #4377
2016100512001
Konto usunięte

Miała któraś z Was te żele do ciała Born to Bio?
Żel myjący dla niemowląt i dzieci BIO
Żel pod prysznic BIO Zen i Zielona Herbata
Żel pod prysznic BIO Argan & Orient
Warto kupić? Jak z zapachem? Ten dziecięcy jakoś pachnie?
Stary 2011-11-07, 19:57   #4378
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Moja córka miała ten pierwszy.Jak pachnie niepamiętam,a skoro nie pamiętam to chyba bardzo neutralnieWydajny jest bardzo

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-11-07, 20:21   #4379
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Ja miałam z arganem, pachnie jak nazwa wskazuje (mi tak srednio zapach pasowal, ale działanie super). Bardzo fajnie nawilżał i odzywiał ciałko
Stary 2011-11-07, 23:15   #4380
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
mam do was prosbe
potrzebuje kremu na noc przeciwzmarszczkowego.
miałam ostatnio dr.scheller był ok ale ciezko go kupi.
czy sam olej arganowy bedzie ok?
Ja tak właśnie używam olejku arganowego solo - jako olejek przeciwzmarszczkowy na twarz i szyję na noc, bo na dzien zdecydowanie za tłusty.

Cytat:
Znowu kuszenie szmponem Zaskoczyłaś mnie bo nigdy nie zwróciłam uwagi że pozostałe nie mają na opakowaniu certyfikatu.
Pozostałe szampony Alterra nie mają złego składu, ale faktem jest, że certyfikat ma tylko jeden. Oczekiwanie na BU mnie też skutecznie zniechęciło i już dawno nic u nich nie kupiłam Jak tak dalej pójdzie, to stracą klientów!

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości