Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-13, 12:31   #4561
anakazar
Zakorzenienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
zupełnie odwrotnie

Wiecie, ja zauwazyłam, że oleje mi nie służą najpierw argan mi trochę spaskudził twarz, teraz ze 3 razy uzyłam olejku hauschki i tez jakoś paszcza coraz gorsza......Ja nie wiem co sie dzieję. Skóra na twarzy jakas taka rozpulchniona mi sie robi i bardzo niejednolity kolor ma.
Próbaska kupiłaś gdzieś?bo mnie kusi ten olejek,ale sama nie wiemW ogóle coś moja gęba fiksuje i nie jest tak ładna jak zawsze byłaNie wiem co jej szkodzi,o ile coś szkodzi

Ja też bardzo zazdroszczę tym z was,które mają swoją stałą pielegnację dobraną

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-11-13, 12:46   #4562
neroza
Zadomowienie

Postanowiłam pokazać Wam mój skromny zbiór kosmetyków naturalnych, gdyż dopiero od niedawna się nimi interesuję. Wiem, że nie jest tak imponujący jak Wasz, ale to zawsze coś.

Szampon BD z Rossmanna każdy zna nie ma co pisać. Bardzo go lubię
Odżywka z Alterry to samo. Kupiona pod wpływem opinii na Wizażu
L`Orient Olej arganowy bio- w zasadzie to kosmetyk mojej mamy, czasem podkradam odrobinę na noc, ale zauważyłam że nie za bardzo mogę stosować olej a może źle to robię bo po nocy mam zapuchnięte oczy, pomimo tego, że nie nakładam oleju pod oczy
Balsam Shea a w zasadzie masło- cudowny orientalny, bardzo intensywny zapach, przenosi mnie myślami do odległych zakątków świata, super nawilża i co najważniejsze szybko się wchłania- uwielbiam
Savon Noir a la Rose de Damas czarne mydło z różą, zapach rewelacyjny uwielbiam, świetnie oczyszcza skórę ja trzymam je na twarzy 5 min później zmywam, zmniejsza mi pory i usuwa wągry, mój KWC jak nic
Dezodorant aloesowy Aloe ever-shield hmmm, no cóż jest specyficzny... najpierw przez ok 7 dni człowiek bardziej się po nim poci, podobno usuwane są wtedy toksyny i zanieczyszczenia, ma ładny świeży zapach. To nie jest antyperspirant! Człowiek poci sie po jego zastosowaniu normalnie jedyna różnica jest taka, że pot nie ma nieprzyjemnego zapachu, ale jak ktoś ma problem z mokrymi plamami na ubraniach to nie polecam, bo nie zmniejsza pocenia. Jak dla mnie ok ale tylko i wyłącznie dlatego, że stosuję bloker ziaji i w zasadzie się nie pocę.
Szampon oliwkowy CHI ma przyjemny, orientalny zapach ale taki orzeźwiający pachnie trawą cytrynową, jak to w przypadku takich szamponów plącze moje włosy (mam cienkie, rozjaśniane)nadaje połysk, ogólnie ok.
Dodatkowo do mojej kolekcji dołączą tonik z kwasami BHA i serum z kwasami z BU tylko że nie wysłali mi w paczce zamówionego przeze mnie konserwantu i nadal czekam...

Jestem na etapie poszukiwania kremu do twarzy dla cery odwodnionej, oraz kremu z wysokim filtrem bardzo proszę o pomoc w wyborze.

przepraszam za wypociny, ale nie mogłam się powstrzymać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 340827_304039566291110_100000552087875_1149880_221888794_o.jpg (124,8 KB, 61 załadowań)
Stary 2011-11-13, 14:22   #4563
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
zupełnie odwrotnie

Wiecie, ja zauwazyłam, że oleje mi nie służą najpierw argan mi trochę spaskudził twarz, teraz ze 3 razy uzyłam olejku hauschki i tez jakoś paszcza coraz gorsza......Ja nie wiem co sie dzieję. Skóra na twarzy jakas taka rozpulchniona mi sie robi i bardzo niejednolity kolor ma.
Anula gdzieś na wizażu czytałam o podobnej reakcji skóry i wizazanka uważała , że to przekarmienie skóry i jeśli cos takiego zauważy na noc spryskuje twarz tylko hydrolatem . U siebie nic takiego nie zauważyłam więc zdania nie mam

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma olejek eteryczny grejpfrutowy? Co można z nim robić? Bo sobie kupiłam i nie wiem, do czego używać
Do olejku myjacego albo nawilzacza powietrza

Cytat:
Może na grupową lobotomię dostaniemy rabat
Co ? Z rabatem ?To ja też chcę !
Stary 2011-11-13, 15:21   #4564
Sicilia
Zadomowienie

neroza fajny zbiór Przyglądałam się kiedyś tym produktom CHI organics. Jak sprawuje się ten szampon? Ładnie pachnie?

anula Dr. Hauschka promuje oleje, ale taka pielęgnacja nie każdemu służy. Ja nie stosuję olejków na twarz non-stop, tylko od czasu do czasu. Jak mi coś wyskoczy, to od razu odstawiam i zużywam do ciała. Ostatnio tak miałam z kremem Logony na bazie olejku różanego. Niestety nie był dla mnie.

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-11-13 o 15:26
Sicilia jest offline  
Stary 2011-11-13, 15:26   #4565
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Próbaska kupiłaś gdzieś?bo mnie kusi ten olejek,ale sama nie wiemW ogóle coś moja gęba fiksuje i nie jest tak ładna jak zawsze byłaNie wiem co jej szkodzi,o ile coś szkodzi

Ja też bardzo zazdroszczę tym z was,które mają swoją stałą pielegnację dobraną
Mam próbkę olejku Gayenka mi kupiła razem ze wspólnym pudrem.
Kochana, nawet jak sobie 20 idealnych pielęgnacji dobierzesz to i tak beda Cię nowe kusić taka natura po prostu
Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Postanowiłam pokazać Wam mój skromny zbiór kosmetyków naturalnych, gdyż dopiero od niedawna się nimi interesuję. Wiem, że nie jest tak imponujący jak Wasz, ale to zawsze coś.

L`Orient Olej arganowy bio- w zasadzie to kosmetyk mojej mamy, czasem podkradam odrobinę na noc, ale zauważyłam że nie za bardzo mogę stosować olej a może źle to robię bo po nocy mam zapuchnięte oczy, pomimo tego, że nie nakładam oleju pod oczy
Balsam Shea a w zasadzie masło- cudowny orientalny, bardzo intensywny zapach, przenosi mnie myślami do odległych zakątków świata, super nawilża i co najważniejsze szybko się wchłania- uwielbiam
Savon Noir a la Rose de Damas czarne mydło z różą, zapach rewelacyjny uwielbiam, świetnie oczyszcza skórę ja trzymam je na twarzy 5 min później zmywam, zmniejsza mi pory i usuwa wągry, mój KWC jak nic
Dezodorant aloesowy Aloe ever-shield hmmm, no cóż jest specyficzny... najpierw przez ok 7 dni człowiek bardziej się po nim poci, podobno usuwane są wtedy toksyny i zanieczyszczenia, ma ładny świeży zapach. To nie jest antyperspirant! Człowiek poci sie po jego zastosowaniu normalnie jedyna różnica jest taka, że pot nie ma nieprzyjemnego zapachu, ale jak ktoś ma problem z mokrymi plamami na ubraniach to nie polecam, bo nie zmniejsza pocenia. Jak dla mnie ok ale tylko i wyłącznie dlatego, że stosuję bloker ziaji i w zasadzie się nie pocę.
Szampon oliwkowy CHI ma przyjemny, orientalny zapach ale taki orzeźwiający pachnie trawą cytrynową, jak to w przypadku takich szamponów plącze moje włosy (mam cienkie, rozjaśniane)nadaje połysk, ogólnie ok.
Dodatkowo do mojej kolekcji dołączą tonik z kwasami BHA i serum z kwasami z BU tylko że nie wysłali mi w paczce zamówionego przeze mnie konserwantu i nadal czekam...

Jestem na etapie poszukiwania kremu do twarzy dla cery odwodnionej, oraz kremu z wysokim filtrem bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Witamy, witamy
Nie powstrzymuj sie pisz, opisuj, dziel sie wrażeniami - od tego wątek!
Interesująca kolekcja
A mogłabyś wrzucic składy szamponu, dezodorantu i czarnego mydła?
Pierwszy raz widze te produkty, ciekawa ich jestem

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Anula gdzieś na wizażu czytałam o podobnej reakcji skóry i wizazanka uważała , że to przekarmienie skóry i jeśli cos takiego zauważy na noc spryskuje twarz tylko hydrolatem . U siebie nic takiego nie zauważyłam więc zdania nie mam

Do olejku myjacego albo nawilzacza powietrza

Co ? Z rabatem ?To ja też chcę !
No właśnie ja tez mam takie wrażenie, że już mi się po prostu te oleje przejadły do tej pory naprawde mi słuzyły a teraz jakoś tak nie bardzo.... Muszę się nauczyć bez nich żyć na jakiś czas - trudno będzie, bo od 2 lat stale jakiś mam pod ręką i używam, no ale jeśli ma to pomóc to spróbuję.
Zaczynamy negocjacje hurtowej ceny lobotomii
Stary 2011-11-13, 16:09   #4566
neroza
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
neroza fajny zbiór Przyglądałam się kiedyś tym produktom CHI organics. Jak sprawuje się ten szampon? Ładnie pachnie?
Szampon jest bardzo fajny, delikatny, chociaż troszkę plącze włosy no może dlatego, że ja mam cienkie i rozjaśniane i każdy szampon bez SLS je plącze. Mnie zapach bardzo się podoba niby napisali, że szampon jest oliwkowy, ale ja wyraźnie czuję tam trawę cytrynową i może cyprysa? no sama nie wiem jak opisać ten zapach bo jest bardzo specyficzny, za pierwszym myciem mi nie podpasowal ale później się od niego uzależniłam myślę, że najlepiej będzie jak pójdziesz do sklepu fryzjerskiego i pani Ci otworzy i niuchniesz sobie haha
Cytat:
Mam próbkę olejku Gayenka mi kupiła razem ze wspólnym pudrem.
Kochana, nawet jak sobie 20 idealnych pielęgnacji dobierzesz to i tak beda Cię nowe kusić taka natura po prostu

Witamy, witamy
Nie powstrzymuj sie pisz, opisuj, dziel sie wrażeniami - od tego wątek!
Interesująca kolekcja
A mogłabyś wrzucic składy szamponu, dezodorantu i czarnego mydła?
Pierwszy raz widze te produkty, ciekawa ich jestem
Jeżeli chodzi o szampon CHI to skubańce tak nalepili nalepkę z tłumaczeniem na skład że nie da się jej oderwać ale nalazłam w necie:

Olea Europea (Olive) Leaf Extract*, Sodium Carboxymethyl Lauryl Glucoside*, Cocamidopropyl Betaine* (Coconut), Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Sodium PEG-7 Olive Oil Carboxylate*, Lauryl Lactyl Acetate*, Lauryl Lactyl Acetate*, Olea Europea (Olive) Fruit

czarne mydło:

Potassium olivate, Aqua Rose de Damas, Benzelique Alcohol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronelloi, Aqua

a dezodorant no to nie jestem pewna co do jego naturalności:
Propylene Glycol, Aqua, Sodium Stearate, Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Fragrance, Triclosan

Jedno jest pewne nie dałam rady go zużyć stosując go codziennie a nawet po 2 razy dziennie przez pół roku i jeszcze mi go troche zostało
Stary 2011-11-13, 20:06   #4567
Klolcia
Zadomowienie

neroza, witamy

Nie wytrzymałam i zrobiłam zamówienie w iHerbie, ale na zdjęcia produktów będzie trzeba poczekać jakiś miesiąc

Znowu wygrałam coś w Biolanderze, tym razem mydło Alepi 25% Bio no i teraz muszę zrobić tam zakupy, żeby je dostać Cwaniaki

W kwestii szamponu to jestem w trakcie zamawiania Faith in Nature z jojobą na stronie shea.pl tylko muszę coś dorzucić, bo zamawiać jedną rzecz to nie wypada
Klolcia jest offline  
Stary 2011-11-13, 20:16   #4568
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy ktoś ma olejek eteryczny grejpfrutowy? Co można z nim robić? Bo sobie kupiłam i nie wiem, do czego używać
Przede wszystkim na cellulit! dodawać do kremów, okładów, oliwki troszeczkę i ciap na cellulit! Rewelacyjnie działa, podobno najlepiej ze wszystkich olejków, najlepiej jeszcze wspomóc się folią

Cytat:

Piękne zbiory! Mam ochotę na to mydełko już długo muszę się skusić po takiej recenzji
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2011-11-13, 21:51   #4569
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
najlepszy sposob na walke z zapachowymi kosmetykami - perfumy ja mam tylko ten jeden krem juz(przydaje sie napiety i lokcie), a jak mam ochote cos niuchac to psikam sie perfumami i ju
Oj, biorąc pod uwagę to jak łatwo wkręcić mi się w jakąś manię, to wolałabym jednak nie rozwijać perfumeryjnej pasji.
Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
widzialam w Organique w Madisonie. z cenami to nie wiem bo nie interesuje mnie to, ja stosuje kolorowjke tradycyjna
O dzięki.
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
ja też
a odkąd robię sobie jeszcze maseczki z glinki to nawet mąż powiedział że moja cera ma fajny jednolity koloryt

emulsja Alterry jest super szkoda tylko że żaden ich krem nie pasi do mojego rodzaju cery
ale póki co mam eco cosmetics i jestem zachwycona - cena w miarę a wydajny jak cholera i używam jednego na dzień i na noc

teraz zacznę próbować właśnie z olejami
A jakie glinki stosujesz?

Byłam w R. na mini zakupach - wyszłam z kolejną emulsją Alterry, kapsułkami z orchideą i miodowym mydełkiem.

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Stosujecie może dezodoranty Crystal Essence dostępne w Rossmannie? Obecnie kończę kulkę z melisą Alterry i chętnie spróbowałabym czegoś innego.

Poza tym nie wiem czy pisałyście o tym, ale pojawił się też nowy dezodorant (antyperspirant?) w formie kryształu - cena trochę wyższa niż pozostałe Crystal Essence bo jakoś 23zł.

fuksjaa jest offline  
Stary 2011-11-13, 21:54   #4570
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość

[/COLOR]Stosujecie może dezodoranty Crystal Essence dostępne w Rossmannie? Obecnie kończę kulkę z melisą Alterry i chętnie spróbowałabym czegoś innego.

Poza tym nie wiem czy pisałyście o tym, ale pojawił się też nowy dezodorant (antyperspirant?) w formie kryształu - cena trochę wyższa niż pozostałe Crystal Essence bo jakoś 23zł.
bardzo fajne są, ja miałam ten w kulce o zapachu granatu.
Ishani jest offline  
Stary 2011-11-13, 22:04   #4571
2016100512001
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
bardzo fajne są, ja miałam ten w kulce o zapachu granatu.
a ja jestem ciekawa czego używałaś zanim przerzuciłaś się na naturalne dezodoranty?
czy skóra musi się jakoś przestawić na taki naturalny dezodorant, jak jest z niepożądanym zapachem?
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-11-13, 22:07   #4572
natkaa
Zadomowienie

Ktoś tu ileś postów temu mówił o tym, że te dezodoranty Crystal Essence to wcale nie są takie naturalne. A ja już kupiłam jeden.
Stary 2011-11-13, 22:07   #4573
neroza
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Przede wszystkim na cellulit! dodawać do kremów, okładów, oliwki troszeczkę i ciap na cellulit! Rewelacyjnie działa, podobno najlepiej ze wszystkich olejków, najlepiej jeszcze wspomóc się folią

Piękne zbiory! Mam ochotę na to mydełko już długo muszę się skusić po takiej recenzji
Naprawdę warto, mnie pomogło już po kilku dniach, także myślę, że wartoo

Mam do Was pytanie, z racji tego, że na dworze jest coraz zimniej, wiatr wilgoć, mróz itp..., jakich kremów używacie do twarzy, bo lada moment nawilżający będzie do niczego a chciałabym coś bardziej treściwego

Edytowane przez neroza
Czas edycji: 2011-11-13 o 22:54
neroza jest offline  
Stary 2011-11-13, 23:07   #4574
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
a dezodorant no to nie jestem pewna co do jego naturalności:
Propylene Glycol, Aqua, Sodium Stearate, Aloe Barbadensis, Leaf Juice, Fragrance, Triclosan
Jedno jest pewne nie dałam rady go zużyć stosując go codziennie a nawet po 2 razy dziennie przez pół roku i jeszcze mi go troche zostało
Dezodorant niestety nie jest naturalny. Wyklucza to propylene glycol i triclosan. Zapach (fragrance) pewnie też chemiczny

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
O! Muszę zapamiętać o tym olejku grejpfrutowym!

Cytat:
Stosujecie może dezodoranty Crystal Essence dostępne w Rossmannie? Obecnie kończę kulkę z melisą Alterry i chętnie spróbowałabym czegoś innego.
Dla mnie Alterra była słaba. Bardzo lubie Crystal Essence pomarańczowy w kulce (z zieloną herbatą), miałam też czerwony (z granatem), ale tamten zapach bardziej mi odpowiada. Zastanawiam się też nad kryształem. Jeśli któraś stosowała, to niech się pochwali! Ja mogę też polecic pojawiające się w niektórych Rossmannach chusteczki dezodorujące - podobne do ww. dezodorantów w kulce, wygodne, bo można schować do torebki. Wygląda to tak, że w opakowaniu jest jedna mokra chusteczka - cena 1,99 zł.

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
a ja jestem ciekawa czego używałaś zanim przerzuciłaś się na naturalne dezodoranty?
czy skóra musi się jakoś przestawić na taki naturalny dezodorant, jak jest z niepożądanym zapachem?
Pytanie wprawdzie nie do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć Używałam dezodorantów chemicznych. Naturalne nie hamują wydzielania potu, ale te skuteczne (np. ww. crystal essence) maskują brzydki zapach. Organizm nie mu się się przestawiać. Różnica jest taka: pocisz się, ale nie śmierdzisz

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ktoś tu ileś postów temu mówił o tym, że te dezodoranty Crystal Essence to wcale nie są takie naturalne. A ja już kupiłam jeden.
Są naturalne.

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-11-13 o 23:10
Sicilia jest offline  
Stary 2011-11-13, 23:32   #4575
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Dezodorant niestety nie jest naturalny. Wyklucza to propylene glycol i triclosan. Zapach (fragrance) pewnie też chemiczny

O! Muszę zapamiętać o tym olejku grejpfrutowym!

Dla mnie Alterra była słaba. Bardzo lubie Crystal Essence pomarańczowy w kulce (z zieloną herbatą), miałam też czerwony (z granatem), ale tamten zapach bardziej mi odpowiada. Zastanawiam się też nad kryształem. Jeśli któraś stosowała, to niech się pochwali! Ja mogę też polecic pojawiające się w niektórych Rossmannach chusteczki dezodorujące - podobne do ww. dezodorantów w kulce, wygodne, bo można schować do torebki. Wygląda to tak, że w opakowaniu jest jedna mokra chusteczka - cena 1,99 zł.

Pytanie wprawdzie nie do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć Używałam dezodorantów chemicznych. Naturalne nie hamują wydzielania potu, ale te skuteczne (np. ww. crystal essence) maskują brzydki zapach. Organizm nie mu się się przestawiać. Różnica jest taka: pocisz się, ale nie śmierdzisz

Są naturalne.
Ja również używałam wszystkiego jak leci :P Tzn fa, rexona i te sprawy.
Nie mam dużych problemów z poceniem, więc jak dla mnie jest okej. Być może i zdarzały się sytuacje gdy czułam się po nim niekomfortowo(szczerze mówiąc nie pamiętam, ale nie chce kłamać, że zawsze było idealnie i super), ale takie bywały również po tych chemicznych dezodorantach ;p
Teraz używam kryształu, tego fioletowego od crysstal jeśli o nim mowa ^^ Jest zadowalający.

A dezodorant alterry faktycznie kicha, niespecjalnie mu wychodziło to maskowanie zapachu..

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2011-11-13 o 23:33
Ishani jest offline  
Stary 2011-11-13, 23:39   #4576
neroza
Zadomowienie

Cytat:

tak mi się wydawało
Cytat:
Ja również używałam wszystkiego jak leci :P Tzn fa, rexona i te sprawy.
Nie mam dużych problemów z poceniem, więc jak dla mnie jest okej. Być może i zdarzały się sytuacje gdy czułam się po nim niekomfortowo(szczerze mówiąc nie pamiętam, ale nie chce kłamać, że zawsze było idealnie i super), ale takie bywały również po tych chemicznych dezodorantach ;p
Teraz używam kryształu, tego fioletowego od crysstal jeśli o nim mowa ^^ Jest zadowalający.

A dezodorant alterry faktycznie kicha, niespecjalnie mu wychodziło to maskowanie zapachu..
Ja ostatnio wyczytałam, że podobno rewelacyjnym dezodorantem jest kryształ Ałunu (takie coś jak faceci używają jak się zatną przy goleniu do powstrzymania krwawienia), mnie np ałun bardzo pomógł na wrastające po depilatorze włoski pod pachami i bikini, po kilku razach zauważyłam, że zaczerwienienie zniknęło i włoski przestały wrastać, ale jak to się sprawdzi w formie dezodorantu nie wiem, ale ciekawa jestem

EDIT: Blondyna ze mnie dopiero teraz po doczytaniu widzę, że crystal o którym piszecie to ałun

Edytowane przez neroza
Czas edycji: 2011-11-14 o 00:02
neroza jest offline  
Stary 2011-11-14, 00:03   #4577
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
tak mi się wydawało

Ja ostatnio wyczytałam, że podobno rewelacyjnym dezodorantem jest kryształ Ałunu (takie coś jak faceci używają jak się zatną przy goleniu do powstrzymania krwawienia), mnie np ałun bardzo pomógł na wrastające po depilatorze włoski pod pachami i bikini, po kilku razach zauważyłam, że zaczerwienienie zniknęło i włoski przestały wrastać, ale jak to się sprawdzi w formie dezodorantu nie wiem, ale ciekawa jestem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ze stronki sklepu:

NATURALNY DEZODORANT - KRYSZTAŁ AŁUNU W SZTYFCIE
Kraj pochodzenia: Francja; waga 110 g
Niesamowicie skuteczny,naturalny dezodorant. Wystarczy zwilżyć ałun i potrzeć nim kilkakrotnie skórę pod pachami.Wytwarza się warstwa ochronna, gdzie nie pracują bakterie odpowiadające za brzydki zapach rozkładającego się potu. Dodatkową zaletą jest to, że ałun nie plami ubrań(szczególnie czarnych). Jest bardzo wydajny- kryształ o wadze 110 g wystarcza na ponad 3 lata codziennego stosowania.Forma ałunu w sztyfcie znakomicie sprawdza się w podróży i ułatwia przechowywanie w kosmetyczce.
Inne właściwości:
  • zapobiega wrastaniu włosów po depilacji,
  • łagodzi oparzenia słoneczne,
  • odkaża miejsca ukąszeń owadów,
  • skuteczny w leczeniu wrastających paznokci,
  • usuwa opryszczkę wargową.
Ałun jest 100% naturalnym minerałem górskim, całkowicie pozbawionym zapachu. Składa sie z soli mineralnych bezpiecznych dla zdrowia. Jest hypoalergiczny, wolny od związków chemicznych i alkoholu.
A to nie jest to samo? :P -> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...iu.html&next=1
Ja właśnie ten posiadam ^^ Fajny jest, ale na początku trudno się przestawić, zwłaszcza, że nic Ci nie zostaje na skórze, to dosyć denerwujące :P
Ishani jest offline  
Stary 2011-11-14, 08:21   #4578
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:
A jakie glinki stosujesz?
tylko białą w proszku, próbowałam jeszcze różowej ale nie podpasowała
dodaję troszkę wody i 2 kropelki oliwy z oliwek jak radziły dziewczyny i trzymam 15-20 min na twarzy

Cytat:

Mam do Was pytanie, z racji tego, że na dworze jest coraz zimniej, wiatr wilgoć, mróz itp..., jakich kremów używacie do twarzy, bo lada moment nawilżający będzie do niczego a chciałabym coś bardziej treściwego
pytałam niedawno panią z matique co wziąć na zimę ale odpisała mi że teraz te kremy nadają się na wszystkie pory roku
T'ai jest offline  
Stary 2011-11-14, 09:00   #4579
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
Jest dokładnie taka jak Sicilia napisała.
Crystale są bardzo fajne - ja mam wszystkie i używam na zmianę, te w kilkach i sprayu. W kulkach skuteczniejsze. Mam tez dezodorant w kulce hauschki - musiałam przyzwyczaić się do zapachu, bo wali damsceńską, ale jest świetny
Cytat:
tak mi się wydawało

EDIT: Blondyna ze mnie dopiero teraz po doczytaniu widzę, że crystal o którym piszecie to ałun
Dziękuję Ci za składy
O ałunach już wiele razy pisałyśmy ja od roku mam. Wiele firm ma je w swojej ofercie. Można też na biolanderze dorwać ałun w sprayu. Dla mnie brak zapachu jest przeszkodą psychologiczną , dlatego po uzyciu ałunu i tak się zawsze maznę kulką. Ale mój tz uzywa i jest bardzo zadowolony. I napewno nie śmierdzi

Dziewczyny, zlitujcie się i podpowiedzcie - chcę maske nawilżającą do paszczy, taką super nawilżającą!!!

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-11-14 o 09:03
anula_ga jest offline  
Stary 2011-11-14, 09:08   #4580
anakazar
Zakorzenienie

Dziewczynki pomóżcie.Byłam z dzieckiem u lekarza(myśleliśmy,że mała ma różyczke)i przy okazji badania okazało się,że moje dziecko ma lekkie AZS.Ja dużo wcześniej czułam,że ma takie uda i łydki szorstkie,ale lekarze mi wmawiali,że to alergia/że to przejściowe itp
Lekarz kazał mi dziecko kąpać 2-3 razy w tygodniu w emolium itp.A może wystarczy jak ja jej kupię jakieś mega tłuste naturalne mydło?możecie mi jakieś polecić takie tłuste mydełko

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Cytat:
Dziewczyny, zlitujcie się i podpowiedzcie - chcę maske nawilżającą do paszczy, taką super nawilżającą!!!
Ja też.Ja też.Ja teżMuszę kupić chyba też jakiś mocno nawilżający krem albo odżywczy,bo te co mam rady nie dająBuzia dzisiaj ściągnięta moja,a nie mam żadnej maski nawilżającej-same oczyszczające mam.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-11-14, 09:17   #4581
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczynki pomóżcie.Byłam z dzieckiem u lekarza(myśleliśmy,że mała ma różyczke)i przy okazji badania okazało się,że moje dziecko ma lekkie AZS.Ja dużo wcześniej czułam,że ma takie uda i łydki szorstkie,ale lekarze mi wmawiali,że to alergia/że to przejściowe itp
Lekarz kazał mi dziecko kąpać 2-3 razy w tygodniu w emolium itp.A może wystarczy jak ja jej kupię jakieś mega tłuste naturalne mydło?możecie mi jakieś polecić takie tłuste mydełko

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Ja też.Ja też.Ja teżMuszę kupić chyba też jakiś mocno nawilżający krem albo odżywczy,bo te co mam rady nie dająBuzia dzisiaj ściągnięta moja,a nie mam żadnej maski nawilżającej-same oczyszczające mam.
Oj niedobrze
Alep jest polecane przy problemach skórnych jakieś 5-10% na początek i dla Małej powinno byc ok. Są tez mydła tylko z oliwy. Ja tam się nie znam, bo z azs nie mam do czynienia, ale jeśli chodzi o to żeby Małą kąpac w czyms tłustym to może po prostu dolewaj oliwy z oliwek do kapieli? Stara metoda, ale działa lepiej niż te wszystkie g.... sztuczne. No i odpada namaszczanie po kąpieli
kastylijskie z oliwy
feniqia z oliwy

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-11-14 o 09:25
anula_ga jest offline  
Stary 2011-11-14, 09:49   #4582
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Oj niedobrze
Alep jest polecane przy problemach skórnych jakieś 5-10% na początek i dla Małej powinno byc ok. Są tez mydła tylko z oliwy. Ja tam się nie znam, bo z azs nie mam do czynienia, ale jeśli chodzi o to żeby Małą kąpac w czyms tłustym to może po prostu dolewaj oliwy z oliwek do kapieli? Stara metoda, ale działa lepiej niż te wszystkie g.... sztuczne. No i odpada namaszczanie po kąpieli
kastylijskie z oliwy
feniqia z oliwy
Właśnie o tym myślęTeż myślę,że normalna oliwa lepsza niż te inne badziewia sztuczne-dlatego też od razu do apteki nie poleciałam ku rozpaczy tż
DziękujeZnajdę chwilkę to przejrze to co podałaś

anakazar jest offline  
Stary 2011-11-14, 10:38   #4583
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Anakazar uważaj na apteczne preparaty dla azsowców - one w większości są na parafinie robione - i w większości początkowo pomagają a potem masakra - oboje moich dzieci to przechodziło
I jak już zaczęłam eliminować parafinę,to nie dość,że tych żeli i kremów jest mało,to jeszcze skóra się przyzwyczaja i zwykle w trakcie drugiej flaszki zaczyna źle reagować; musisz myć ją czymś delikatnym,niedrażniącym i dużo,dużo nawilżać i obserwować,co jej szkodzi (w tym wieku to głównie jedzonko i proszki do prania ubrań
Moja mała ma najgorzej na dłoniach ale odkąd do mycia rąk kupuję aleppo - nie ma problemu krótki romans z alkoholowym żelem alterry też był niebezpieczny,ale jż jest dobrze; ciałko i włosy myjemy żelem BD; obficie nawilżam ją na razie aptecznym Xemose a łapki dodatkowo - masłem shea

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-14, 10:50   #4584
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Anakazar uważaj na apteczne preparaty dla azsowców - one w większości są na parafinie robione - i w większości początkowo pomagają a potem masakra - oboje moich dzieci to przechodziło
I jak już zaczęłam eliminować parafinę,to nie dość,że tych żeli i kremów jest mało,to jeszcze skóra się przyzwyczaja i zwykle w trakcie drugiej flaszki zaczyna źle reagować; musisz myć ją czymś delikatnym,niedrażniącym i dużo,dużo nawilżać i obserwować,co jej szkodzi (w tym wieku to głównie jedzonko i proszki do prania ubrań
Moja mała ma najgorzej na dłoniach ale odkąd do mycia rąk kupuję aleppo - nie ma problemu krótki romans z alkoholowym żelem alterry też był niebezpieczny,ale jż jest dobrze; ciałko i włosy myjemy żelem BD; obficie nawilżam ją na razie aptecznym Xemose a łapki dodatkowo - masłem shea
Wiedziałam,że mi coś doradzisz z autopsji
Nina na początku miała tylko 2 plamy na udach,teraz ma całe nóżki i dzisiaj wyczułam,że i ramionka ma szorskie.Do tego ma wieczne czerwone pucki na policzkach,ale mój tż też takie ma i myśleliśmy,że ma tak po tatusiu.Lekarz nam powiedział,że te poliki ma od słodkiego(czekolady):conf used:coś tam czekoladowego zje,ale ilość raczej wątpliwa,więc nie wiem czy to może być od tego
A lekarz kazał mi kąpać małą też w parafinieDlatego przy nim nie wyskakiwałam z naturalnymi mydłami,bo by mnie pewnią wziął za jakąś stukniętą eco wariatkęGdzież to podważać takie pediatryczny autorytet

anakazar jest offline  
Stary 2011-11-14, 10:53   #4585
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:

Byłam w R. na mini zakupach - wyszłam z kolejną emulsją Alterry, kapsułkami z orchideą i miodowym mydełkiem.

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Daj znać jak kapsułki z orchideą A jak Twoje problemy z włosami?
Cytat:

Biedna kruszynka! A może owsiany bobas z LF? A do kąpieli Hippkowa oliwka? Myślę, że nasza Mhm może Ci pomóc wybrać coś odpowiedniego o widzę, że Gosia już przyszła z odsieczą!
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

Edytowane przez gayenka
Czas edycji: 2011-11-14 o 10:54
gayenka jest offline  
Stary 2011-11-14, 11:03   #4586
neroza
Zadomowienie

Cytat:
A to nie jest to samo? :P -> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...iu.html&next=1
Ja właśnie ten posiadam ^^ Fajny jest, ale na początku trudno się przestawić, zwłaszcza, że nic Ci nie zostaje na skórze, to dosyć denerwujące :P
Hahaha tak tylko firma inna, kusi mnie, żeby spróbować, chociaż lubię mieć pewność, że jestem sucha i pachnąca, ale widziałam na All, że są w przystępnej cenie.
Cytat:

pytałam niedawno panią z matique co wziąć na zimę ale odpisała mi że teraz te kremy nadają się na wszystkie pory roku
Kurcze ja niestety wychodzę z założenia, że jak coś jest do wszystkiego to znaczy , że do niczego, nigdy nie zapomnę jak koleżanka posmarowałą się kremem nawilżającym przy -4 i wietrze, momentalnie popękały jej naczynka i później strasznie długo się z tym użerała, a ja potrzebuję czegoś odżywczo ochronnego takiego odpowiednika kremów typu rich kupowanych w aptece (la roche, bioderma itd)
Cytat:
Jest dokładnie taka jak Sicilia napisała.
Crystale są bardzo fajne - ja mam wszystkie i używam na zmianę, te w kilkach i sprayu. W kulkach skuteczniejsze. Mam tez dezodorant w kulce hauschki - musiałam przyzwyczaić się do zapachu, bo wali damsceńską, ale jest świetny

Dziękuję Ci za składy
O ałunach już wiele razy pisałyśmy ja od roku mam. Wiele firm ma je w swojej ofercie. Można też na biolanderze dorwać ałun w sprayu. Dla mnie brak zapachu jest przeszkodą psychologiczną , dlatego po uzyciu ałunu i tak się zawsze maznę kulką. Ale mój tz uzywa i jest bardzo zadowolony. I napewno nie śmierdzi
Nie ma za co. Muszę spróbować ten w kulce w takim razie. A co do hauschki to strasznie mnie zaintrygowałąś bo ja uwielbiam zapach róży z Damasu
Cytat:
Oj niedobrze
kastylijskie z oliwy
feniqia z oliwy
Polecam mydło Aleppo, kupiłam do mycia twarzy i ciała bo mam ŁZS i robią mi się takie malutkie chropowate krostki, przypominające uczulenie. Przy regularnym stosowaniu mydło bardzo pomaga skóra jest po nim odżywiona i natłuszczona także jak się używa codziennie to nawet niektórzy z balsamu rezygnują. Ja stosowałam je również do twarzy i w pierwszych 10 dniach miałam mega wysyp, okazało się, że to dobra reakcja bo skóra się oczyszcza i wychodzą z niej zanieczyszczenia, później buzia była czysta i gładka.
Co prawda ja małym dzieckiem już nie jestem <szkoda>, ale myślę, że mydło powinno pomóc tylko w niższym stężeniu bo ja używałam 35%. zapach koszmarny!!! można się przyzwyczaić ale nie jest to łatwe. Mnie dermatolog mówiłą żebym używałą Cetaphil MD, i jakieś właśnie olejki do kąpieli/prysznic Oilatum, oileum no w zasadzie jakby się nie nazywały to skład ten sam, więc może lepsza oliwa z oliwek?
NIE POLECAM mydła marsylskiego, mnie w ogóle nie pomogło słabo nawilża, strasznie pęka, kruszy się i jakoś mi nie podpasowało
Stary 2011-11-14, 11:04   #4587
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
myśleliśmy,że ma tak po tatusiu
Jak najbardziej może mieć nadwrażliwość po tatusiu

Cytat:
A lekarz kazał mi kąpać małą też w parafinieDlatego przy nim nie wyskakiwałam z naturalnymi mydłami,bo by mnie pewnią wziął za jakąś stukniętą eco wariatkęGdzież to podważać takie pediatryczny autorytet
Wszyscy lekarze polecają Balneum,Oilatum I to chyba nie ze złej woli,bo parafina poprzez okluzję rzeczywiście poprawia stan chorej skóry - tylko trzeba bardzo ostrożnie,bo niestety też potrafi potem pogorszyć; moja mała (po dośw. z synem) od początku kąpana była w Oilatum,i było bardzo dobrze - do czasu,ma teraz potworne, natychmiastowe raekcje uczuleniowe bo minimalnym kontakcie
Ale,ale - ja od ok. 6 tygodni(!!!) borykałam się z "zajadami" - mam niestety poważne zaburzenia odporności i to takie skutki uboczne i nic nie pomagało,bo się nie mogło wygoić,nawet przepisane maści przez derma nie pomagały a było wręcz gorzej i gorzej - z zajadów zrobiły się takie nadżerki naokoło ust - i po dwóch nocach z Sudokremem (+ maść na receptę) w końcu przeszło... Także tej parafiny tak całkiem nie skreślam widać opatrunek okluzyjny był potrzebny,żeby zaczęło się goić

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-14, 11:10   #4588
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ale,ale - ja od ok. 6 tygodni(!!!) borykałam się z "zajadami" - mam niestety poważne zaburzenia odporności i to takie skutki uboczne i nic nie pomagało,bo się nie mogło wygoić,nawet przepisane maści przez derma nie pomagały a było wręcz gorzej i gorzej - z zajadów zrobiły się takie nadżerki naokoło ust - i po dwóch nocach z Sudokremem (+ maść na receptę) w końcu przeszło... Także tej parafiny tak całkiem nie skreślam widać opatrunek okluzyjny był potrzebny,żeby zaczęło się goić
a witaminy z grupy B łykasz?
T'ai jest offline  
Stary 2011-11-14, 11:12   #4589
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:

Kurcze ja niestety wychodzę z założenia, że jak coś jest do wszystkiego to znaczy , że do niczego, nigdy nie zapomnę jak koleżanka posmarowałą się kremem nawilżającym przy -4 i wietrze, momentalnie popękały jej naczynka i później strasznie długo się z tym użerała, a ja potrzebuję czegoś odżywczo ochronnego takiego odpowiednika kremów typu rich kupowanych w aptece (la roche, bioderma itd)
Ja cały czas używam tego kremu z filterm 30 z Phenome... jest mocno odżywczy i mam wrażenie,że dość dobrze chroni....

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-14, 11:12   #4590
neroza
Zadomowienie

Cytat:
a witaminy z grupy B łykasz?
właśnie też miałam o to zapytać, B complex działa cuda

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości