Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-11-15, 20:07   #4711
aga89s
Rozeznanie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

W temacie świec - wiecie, że na LF będą lada moment świece sojowe?
Ja przebieram nóżkami, bo już je zamówiłam , czekam tylko jak się pojawią żeby konkretne wybrać, bo będa z różnymi dodatkami.
wiemy, może już będą jak będę robić zamówienie

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2011-11-15, 20:40   #4712
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
Małgosi a mogłabyś mi jeszcze raz wkleić link do kremu z filtrem którego używasz bo nie mogę znaleźć?
TEN

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-15, 21:05   #4713
2016100512001
Konto usunięte

Moje newsy

1. Oliwki Hipp
2. Tonik z ginko i oczaru
3. Krem MF
4. Żel do ciała Hauschka
5. Olejek antycelulitowy Alterra - od tygodnia się nim smaruje wieczorem i jak idę na saune i skóra jest jędrniejsza, nawet bąble po goleniu na nogach mi poznikały
6. Szampon żeby na basen nie tachać 500ml Yesa
7. Olejek ze słodkich migdałów przelany do butelki po Hauschce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6859.jpg (87,0 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6858.jpg (95,7 KB, 43 załadowań)
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-11-15, 21:20   #4714
neroza
Zadomowienie

Oglądałam dziś te olejki z Alterry i już miałam kupować ten anty cellulitowy, ale stwierdziłam, że poczytam opinie na jego temat. Rzeczywiście działa czy pic na wodę?
Skończył mi się żel pod prysznic i pomyślałam o Alterrze ale jak zobaczyłam skład to odstawiłam na półkę SLS, alhohol...
Stary 2011-11-15, 21:48   #4715
2016100512001
Konto usunięte

Olejek jest świetny a w dodatku ten zapach...
Żel alterry ma SLS? nie wydaje mi się... a alkohol jest konserwantem.

A zapomniałam napisać o najważniejszym, że widziałam w moim Rossmannie trzy nowe kosmetyki z certyfikatem BDIH. Krem, maseczka i.... (mh skleroza) Niby przeznaczone dla skóry 40+ ..... a my tu wszystkie 18 lat mamy

Edytowane przez 2016100512001
Czas edycji: 2011-11-15 o 22:56
2016100512001 jest offline  
Stary 2011-11-15, 22:26   #4716
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Oto mój mały urodzinowy prezent. Cóż innego hauschkowa fanka mogłaby dostać

Mała lektura o naturalnych sposobach na urodę, mocy roślinek i koncepcji dr.Hauschka. Jak coś ciekawego wyczytam, dam znać O ile znajdę czas na czytanie.
Maseczka oczyszczająca - bardzo ją lubię, wraz z rewitalizującą poprawiają wygląd mojej buzi.
Tusz - miliony razy zarzekałam się, że ze względu na jego trwałość już go nie kupię. Teraz znów zawitał w mojej kosmetyczce i się cieszę. Robi cudo z moimi rzęsami, a na jego trwałość może znajdę jakiś sposób.
I oczywiście mój must-have puder
jak ja chce hauschke... ale musze wykonczyc wszystko, co mam... gdzie zaopatrujesz sie we wszystkie hauschkowe dobra w niemczech? apteka/jakis sklep online? probowalam ostatnio co nieco sie rozejrzec i widze, ze niektore apteki maja czasem jakies znizki, ale hauschka raczej ma cene twarda... wiec mysle juz, zeby sie z tym pogodzic i kupic po normalnej cenie. w koncu godzine po zaplaceniu i tak zapomne, ile to kosztowalo
nawiazujac do twojego podsumowania dla ankazar powiem, ze nabralam ochoty na te obie maseczki i krem do rak i w sumie moglabym sobie je juz kupic, bo nie mam... a mleczko oczyszczajace mi sie podobalo wlasnie do zmycia makijazu, po tym nakladalam krem myjacy i mialam wrazenie, ze lepiej mogl podzialac, jak wiekszosc glutow byla zdjeta wacikiem przy pomocy mleczka... w sumie mleczko tez bym mogla sobie juz kupic...
a wlasnie stwierdzilam, ze mam jeszcze parowke hauschki... tylko od miesiecy nie mialam czasu jej stosowac, cholercia... musze wywachac, czy to jeszcze jest ok i chyba sie obparuje...
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
cloche odnalazlaś się wybieram się na małe zakupki powiedz co polecasz z Alverde ? Używałaś może ich tuszu ?
hmmm, tuszu nie uzywalam. ani szminek itp. ale fajne pudry i roze widzialam, mam teraz taki wypiekany (ktory byl gratis do chusteczek rozanych do demakijazu) i jest przeboski!!! i tak samo gratisowo dostalam jeden cien wypiekany, swietnie sie trzyma i jest tak ladnie napigmentowany - moge robic nim albo poswiate albo mocny efekt kolorowy - zaleznie od tego, czy naloze na baze czy bezposrednio na powieke. podobal mi sie tez sypki mineralny puder/podklad czy jak to tam nazwali. i korektory rozne... ochhh chyba znow sie do dm wybiore
z nie-kolorowki: tonik rozany ten do suchej skory, chusteczki tez mi przypadly do gustu, ale moga szczypac (mi to nie przeszkadza, szczypie tylko na podraznionej skorze, ale mam wrazenie wtedy, ze mnie dezynfekuje... i buraka nie mam, wiec nie ma co panikowac ). maja tez jakies fajne serum goji-beere czy cos takiego, ja mam z tej serii smarowidlo do ciala i uwielbiam je. a serum zbiera pelno pozytywnych opinii w internecie niemieckim. z serii dla skory zanieczyszczonej (z heilerde) mam maske-peeling i lubie sie nim wieczorem doczyscic - jest bardzo przyjemny i polecam . no i oczywiscie polecam ichnie szampony, lakier do wlosow, zel... nie mam zastrzezen!!!
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Jeju to aż skóra może być zrąbana do krwi?Muszę poczytać o AZS,bo tak naprawdę nie wiem nic.
Olej migdałowy mówisz?a gdzie kupię fajny olej migdałowy?

Wczoraj małą wykąpałam w krochmalu i jakby ciut lepiej,ale tylko ciut.
ja kupuje w kauflandzie niemieckim, mam tam raj olejowy normalnie normalnie na polkach z olejami spozywczymi stoi, obok wielu innych cudow ekologicznych nadajacych sie do ciala/wlosow - na przyklad z kielkow pszenicy, lniany, krokoszowy, ...
poczytaj na spokojnie, a w miedzyczasie ratuj mala olejem. ja krochmalonej poscieli nie moglam zniesc, swedziala mnie skora - widocznie cos ze mna nie tak, po wiele dziewczyn sie skrobia matuje, a moja skora swedzi i dostaje wysypki
Cytat:

Mam brązer HauschkiJuż się nim wypaćkałam i jest boski.Brązik nie mający na mojej twarzy nic wspólnego z pomarańczem.Dla mojej cery wcale nie za jasny.I tak ładnie jakby ujednolica koloryt,bo na całą twarz go dałam.
to ja chce cos czuje, ze nie dam rady zuzyc zapasow, nim sie na hauschke rzuce...
Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Cloche jesteś medium własnie wczoraj dodałam olejku z migdałów ze zelu BD i nareszcie nie czułam ściągnięcia na łydkach
no, moj zimowy patent polecam wszystkim w ramach rytualnej profilaktyki suchosci zimowej

Neroza, GRATULUJE!!!!! naciesz sie tym uczuciem ulgi i szczescia ja to uczucie kocham!

cloche jest offline  
Stary 2011-11-16, 04:37   #4717
kijanka89
Raczkowanie

dziewczynki chwaliłyście tu wszystkie tonik octowy więc go sobie zrobiłam. woda mineralna i ocet jabłkowy 1:1. i jak sie posmarowałam to pysk taki miałam czerwony że masakra. i wszystkie przebarwienia mi sie podkreśliły. i nie wiem czy stosowac dalej czy nie.. i jeszcze jedno. trzymac go w lodówce?
kijanka89 jest offline  
Stary 2011-11-16, 07:21   #4718
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość

A zapomniałam napisać o najważniejszym, że widziałam w moim Rossmannie trzy nowe kosmetyki z certyfikatem BDIH. Krem, maseczka i.... (mh skleroza) Niby przeznaczone dla skóry 40+ ..... a my tu wszystkie 18 lat mamy

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-11-16, 07:34   #4719
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
hmmm, tuszu nie uzywalam. ani szminek itp. ale fajne pudry i roze widzialam, mam teraz taki wypiekany (ktory byl gratis do chusteczek rozanych do demakijazu) i jest przeboski!!! i tak samo gratisowo dostalam jeden cien wypiekany, swietnie sie trzyma i jest tak ladnie napigmentowany - moge robic nim albo poswiate albo mocny efekt kolorowy - zaleznie od tego, czy naloze na baze czy bezposrednio na powieke. podobal mi sie tez sypki mineralny puder/podklad czy jak to tam nazwali. i korektory rozne... ochhh chyba znow sie do dm wybiore
z nie-kolorowki: tonik rozany ten do suchej skory, chusteczki tez mi przypadly do gustu, ale moga szczypac (mi to nie przeszkadza, szczypie tylko na podraznionej skorze, ale mam wrazenie wtedy, ze mnie dezynfekuje... i buraka nie mam, wiec nie ma co panikowac ). maja tez jakies fajne serum goji-beere czy cos takiego, ja mam z tej serii smarowidlo do ciala i uwielbiam je. a serum zbiera pelno pozytywnych opinii w internecie niemieckim. z serii dla skory zanieczyszczonej (z heilerde) mam maske-peeling i lubie sie nim wieczorem doczyscic - jest bardzo przyjemny i polecam . no i oczywiscie polecam ichnie szampony, lakier do wlosow, zel... nie mam zastrzezen!!!
cloche ślicznie Ci dziękuję narobilaś mi ochoty na kolorówke . Na codzień używam minerałów ale są troche niewygodne na wyjazdy. To serum też oglądałam ale coś w składzie miało nie ten tego dla mnie , zerkną raz jeszcze skoro jest chwalone

kakulinka śliczne zakupy .

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2011-11-16 o 10:04
grazkako jest offline  
Stary 2011-11-16, 08:31   #4720
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Ja się czaję na ten kompakt,ale no nie wiem czy warto.

O!A cenowo jak one?wiesz może?
Nie wiem jakie beda ceny świec ale i tak kupie
Cytat:
Moje newsy

1. Oliwki Hipp
3. Krem MF
4. Żel do ciała Hauschka
5. Olejek antycelulitowy Alterra - od tygodnia się nim smaruje wieczorem i jak idę na saune i skóra jest jędrniejsza, nawet bąble po goleniu na nogach mi poznikały
piekne!
Te oliwki wyglądają przepieknie jak ja lubie takie malutkie buteleczki
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
dziewczynki chwaliłyście tu wszystkie tonik octowy więc go sobie zrobiłam. woda mineralna i ocet jabłkowy 1:1. i jak sie posmarowałam to pysk taki miałam czerwony że masakra. i wszystkie przebarwienia mi sie podkreśliły. i nie wiem czy stosowac dalej czy nie.. i jeszcze jedno. trzymac go w lodówce?
Według mnie mocno przesadziłaś z proporcjami......1:1 to strasznie mocny tonik, chyba nie do uzywania. Zrób sobie 1:5, 1:6 i zobacz jak sie będzie skóra zachowywać. Stopniowo może zwiększac stężenie octu, ale ja najwyżej 1:3 używam, czasem 1:2 - ale to już wersja hard. Ja nie trzymam w lodówce - robię w takiej małej buteleczce 30 ml i 2-3 tygodnie stoi w łazience bez problemu.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

ale one do grudnia tylko ważne szkoda, bo też bym sobie wzięła.
Stary 2011-11-16, 10:36   #4721
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
jak ja chce hauschke... ale musze wykonczyc wszystko, co mam... gdzie zaopatrujesz sie we wszystkie hauschkowe dobra w niemczech? apteka/jakis sklep online? probowalam ostatnio co nieco sie rozejrzec i widze, ze niektore apteki maja czasem jakies znizki, ale hauschka raczej ma cene twarda... wiec mysle juz, zeby sie z tym pogodzic i kupic po normalnej cenie. w koncu godzine po zaplaceniu i tak zapomne, ile to kosztowalo
nawiazujac do twojego podsumowania dla ankazar powiem, ze nabralam ochoty na te obie maseczki i krem do rak i w sumie moglabym sobie je juz kupic, bo nie mam... a mleczko oczyszczajace mi sie podobalo wlasnie do zmycia makijazu, po tym nakladalam krem myjacy i mialam wrazenie, ze lepiej mogl podzialac, jak wiekszosc glutow byla zdjeta wacikiem przy pomocy mleczka... w sumie mleczko tez bym mogla sobie juz kupic...
a wlasnie stwierdzilam, ze mam jeszcze parowke hauschki... tylko od miesiecy nie mialam czasu jej stosowac, cholercia... musze wywachac, czy to jeszcze jest ok i chyba sie obparuje...

A zamierzasz używać tylko Hauschki czy kosmetyki innych firm również?Bo niby jak się używa Hauschki to tylko Hauschki...a ja mam tyle nieotwartych jeszcze kosmetyków,że u mnie sama Hauschka jest niemożliwa.
Zamówiłam ten krem z pigwy i chcę jeszcze maske rewitalizującą i kremową nawilżającą i ten puder tonujący.Reszta mnie kusi w mniejszym stopniu...ale kusi
Cytat:

http://allegro.pl/hipp-babysanft-oliwka-pielegnacyjna-50ml-2x25ml-i1937203099.html

Szkoda,że tylko ważna do grudnia

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2011-11-16, 10:40   #4722
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Moje newsy

1. Oliwki Hipp
3. Krem MF
4. Żel do ciała Hauschka
hola ola jest offline  
Stary 2011-11-16, 13:56   #4723
magnesita
Zadomowienie

Jestem po krótkiej nieobecności Kupiłam ostatnio crystal z zieloną herbatą i muszę przyznać że zapach ma przepiękny strasznie przyjemnie mi sie go używa i jak na moje pocenie to spisuje się świetnie
Dotarły do mnie mydełka z różową i czerwoną glinką Na razie użyłam z różową i moje pierwsze wrażenia to pachną dosyć intensywnie w porównaniu do aleppo trochę się też kruszą przy krojeniu ale piana którą uzyskuję przy myciu jest taka gęsta i taka aksamitna cudowne uczucie mam wrażenie jakbym myła idealną w dotyku twarz super sprawa!!
Użyłam też dzisiaj rano pierwszy raz olejku z czarnuszki a z efektami poczekam jeszcze

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2011-11-16, 14:06   #4724
neroza
Zadomowienie

Cytat:
Olejek jest świetny a w dodatku ten zapach...
Żel alterry ma SLS? nie wydaje mi się... a alkohol jest konserwantem.
wiesz co masz rację, byłam przed chwilą w Ross i jeszcze raz popatrzyłam na te żele, musiałam źle spojrzeć no albo sama nie wiem co
kupiłam ten z trawą cytrynową i morelą, co prawda widziałam że największym wzięciem cieszył się cytrynowo waniliowy (został 1 na półce) ale dla mnie trochę za mdły.
dla pewności wrzucam skład:
Aqua, Alcohol, Glycerin, Coco-Glucoside, Xanthan Gum, Parfum**, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Citrate,Caprylyl/Capryl Glucoside, Citric Acid, Sodium Cocoyl Glutamate, Linalool**, Glyceryl Oleate, Limonene**, Citral*, Geraniol*, Prumus Armeniaca Kernel Oil*, Citronellol**

*Iingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils

Odebrałam też od jednej z Wizażanek zamowienie z BU serum z kwasem migdałowym i tonik z kwasami. Przeszukałam 4 sklepy z alkoholami w poszukiwaniu 100ml buteleczki spirytusu- mission impossible, nie wiem ludzie zamiast wódki to piją? w końcu dostałam w markecie spożywczym na dziale z alko
Stary 2011-11-16, 14:27   #4725
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
kupiłam ten z trawą cytrynową i morelą, co prawda widziałam że największym wzięciem cieszył się cytrynowo waniliowy (został 1 na półce) ale dla mnie trochę za mdły.
dla pewności wrzucam skład:
Aqua, Alcohol, Glycerin, Coco-Glucoside, Xanthan Gum, Parfum**, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Citrate,Caprylyl/Capryl Glucoside, Citric Acid, Sodium Cocoyl Glutamate, Linalool**, Glyceryl Oleate, Limonene**, Citral*, Geraniol*, Prumus Armeniaca Kernel Oil*, Citronellol**

*Iingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils
też go mam i bardzo lubię

moja siostra daje się przekonać na pielęgnację naturalną
kupiła jakiś krem, rozglądała się też za Alterrą a na gwiazdkę zażyczyła sobie ode mnie jakiś olej i hydrolat na spróbowanie
do tego dołożę jakieś masło albo mydełko i będzie prezent z głowy

dla mamy dziś niosę olej awokado - może i jej się coś spodoba
T'ai jest offline  
Stary 2011-11-16, 14:31   #4726
margoltka
Wtajemniczenie

oj tak...tez naszukałam się spirytusu, kiedy potrzebowałam do przemywania pępuszka

Dziś zrobiłam sobie mały spacerek, przechodziłam obok Superpharm'u (tak całkiem przypadkiem -wersja dla mojego męża ) i mimo mojego zakazu kupowania jakichkolwiek kosmetyków musiałam kupić przynajmniej maleńkiego Lip Smacker'a. Powiem tylko mniam Oj Wy kusicielki!

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-11-16 o 14:33
margoltka jest offline  
Stary 2011-11-16, 14:39   #4727
neroza
Zadomowienie

haha "wersja dla męża"- podoba mi się pochwal się jaki smak?

Ja też mam postanowienie, żeby zacząć używać wyłącznie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji i powoli sobie dokupuję różne cudeńka, ale teraz przede wszystkim projekt denko! Muszę podokańczać rozpoczęte kosmetyki bo ma tego całą górę, ale jak tu się powstrzymać przed kupowaniem jak Wizażanki kuszą, sklepy kuszą i wszystko takie ładne i pachnące.
Jedynie co mnie nie kusi to naturalna kolorówka próbowałam kiedyś podkłady mineralne- ja się do tego nie nadaję sypie się to koloru dobrać nie można, słabo kryje, waży się, róże wyglądają jak cegła. Aj nie lubię. z proszków to jedynie puder sypki z Jadwigi i tyle z natury
Stary 2011-11-16, 14:51   #4728
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
haha "wersja dla męża"- podoba mi się pochwal się jaki smak?

Ja też mam postanowienie, żeby zacząć używać wyłącznie naturalnych kosmetyków do pielęgnacji i powoli sobie dokupuję różne cudeńka, ale teraz przede wszystkim projekt denko! Muszę podokańczać rozpoczęte kosmetyki bo ma tego całą górę, ale jak tu się powstrzymać przed kupowaniem jak Wizażanki kuszą, sklepy kuszą i wszystko takie ładne i pachnące.
Jedynie co mnie nie kusi to naturalna kolorówka próbowałam kiedyś podkłady mineralne- ja się do tego nie nadaję sypie się to koloru dobrać nie można, słabo kryje, waży się, róże wyglądają jak cegła. Aj nie lubię. z proszków to jedynie puder sypki z Jadwigi i tyle z natury
Wersja dla męża musi być - dla jego zdrowych nerwów Smak mam waniliowy. Uwielbiam wszystko co waniliowe

Co do minerałków, też początki miałam trudne. Podobno skóra musi się przyzwyczaić. Teraz nie mogę przestawić się na płynne podkłady. No nie potrafię sobie z nimi poradzić. Ponadto wczoraj odkryłam nową firmę - Alima Pure, mają certyfikat BDIH. Jak tylko dobre krasnale zasilą moje konto, kupię kilka próbek.

margoltka jest offline  
Stary 2011-11-16, 15:39   #4729
magnesita
Zadomowienie

Jeżeli ktoś miałby ochotę przetestować tonik z BU z kwasem PHA to chętnie oddam (połowa buteleczki)-w tej chwili używam innego kwasu a termin do 21 marca 2012 roku i szkoda bo go wyrzucę jeżeli nie zużyję.

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2011-11-16, 16:53   #4730
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
cloche ślicznie Ci dziękuję narobilaś mi ochoty na kolorówke . Na codzień używam minerałów ale są troche niewygodne na wyjazdy. To serum też oglądałam ale coś w składzie miało nie ten tego dla mnie , zerkną raz jeszcze skoro jest chwalone
a wlasnie kolezance podebralam krem do rak anti-age alverde, tez z tej serii goji-beere - pachnie milutko jak cala seria i szybko sie wchlania. tak na smarowanie zimowe po myciu rak w pracy moze byc jak najbardziej ok chyba sobie kupie... (bo hauschkowego to sobie w domku zostawie i bede raczej na noc czy cos... tak na codzien to cos tanszego chyba lepiej )
Cytat:
A zamierzasz używać tylko Hauschki czy kosmetyki innych firm również?Bo niby jak się używa Hauschki to tylko Hauschki...a ja mam tyle nieotwartych jeszcze kosmetyków,że u mnie sama Hauschka jest niemożliwa.
Zamówiłam ten krem z pigwy i chcę jeszcze maske rewitalizującą i kremową nawilżającą i ten puder tonujący.Reszta mnie kusi w mniejszym stopniu...ale kusi
oj chcialabym taki hauschkowy minimalizm. ale tez mam jeszcze sporo zapasow i musze jakos to wszystko pokonczyc...

---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------

Cytat:
Co do minerałków, też początki miałam trudne. Podobno skóra musi się przyzwyczaić. Teraz nie mogę przestawić się na płynne podkłady. No nie potrafię sobie z nimi poradzić. Ponadto wczoraj odkryłam nową firmę - Alima Pure, mają certyfikat BDIH. Jak tylko dobre krasnale zasilą moje konto, kupię kilka próbek.
alima? ja to mam... wydajne cholerstwo... maja ladne kolory, ale wiecej tez nie moge powiedziec. nie mam kompletnie porownania z innymi prawdziwymi mineralami jakos nie dawalam rady sie tym pomalowac (to nie wina kosmetyku tylko po prostu moja ulomnosc ), wiec jakis czas stalo... i teraz ostatnio zaczelam mieszac je na dloni z kremem tonujacym - uzyskuje lepsze krycie i rozjasniam troche zbyt ciemny krem, efekt jest fajny i nic sie nie rozwarstwia. nie potrzebuje podkladu, jakos tak "zdrowo" wygladam
cloche jest offline  
Stary 2011-11-16, 18:15   #4731
neuilly.
Rozeznanie

Dziewczyny, a ja z prośbą o radę

Chcę kupić coś różanego i nie wiem, która firma lepsza Logona czy Lavera?
Czytałam, że Lavera to emulsja O/W czego nie lubię bo wydaje mi się, że nie nawilża tylko natłuszcza no i sama nie wiem czy Logona też ma postać O/W ?

Jeszcze znalazłam krem różany na noc do cery suchej z Alverde, stosował ktoś ?

Edytowane przez neuilly.
Czas edycji: 2011-11-16 o 18:16
neuilly. jest offline  
Stary 2011-11-16, 20:17   #4732
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Dziewczyny bo Wy chodzicie po różnych sklepach naturalnych a ja szukam ładnych kominków do aromaterapii i granulek zapachowych do nich. Macie jakiś sprawdzony sklep?
Stary 2011-11-16, 20:41   #4733
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja z prośbą o radę

Chcę kupić coś różanego i nie wiem, która firma lepsza Logona czy Lavera?
Czytałam, że Lavera to emulsja O/W czego nie lubię bo wydaje mi się, że nie nawilża tylko natłuszcza no i sama nie wiem czy Logona też ma postać O/W ?

Jeszcze znalazłam krem różany na noc do cery suchej z Alverde, stosował ktoś ?
mialam kiedys probke lavery rozanej... jakos mnie laverowe kremy nie powalily, w sumie przypominaly mi alterre. logony nie pamietam, ale mnie tez nie przekonaly, bo nigdy nie kupilam calej tubki. chyba bym zaryzykowana z alverde, bo korzystniej, a kremiki mieli troche fajniejsze od alterry
cloche jest offline  
Stary 2011-11-17, 08:33   #4734
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
mialam kiedys probke lavery rozanej... jakos mnie laverowe kremy nie powalily, w sumie przypominaly mi alterre. logony nie pamietam, ale mnie tez nie przekonaly, bo nigdy nie kupilam calej tubki. chyba bym zaryzykowana z alverde, bo korzystniej, a kremiki mieli troche fajniejsze od alterry
Alverde rzeczywiście ma całkiem fajne produkty w przyjaznych cenach. Coraz bardziej mnie do siebie przekonują. Też początkowo sądziłam, że to kolejna Alterra, która średnio mnie przekonała. Jednak miło się rozczarowałam Na święta przygotuje mamie i teściowej (o zgrozo*) małe paczki z naturalnymi kosmetykami i właśnie zamierzałam kupić kilka rzeczy z Alverde. Nawiasem mówiąc Alverde można też na Allegro zamówić.

*moja teściowa uważa naturalne kosmetyki i moją domową rewolucję za bzdury. Dla niej kosmetyk z certyfikatem to oszustwo, podobnie jak jajka 0, czy 1. Może ją jednak przekonam.

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-11-17 o 08:36
margoltka jest offline  
Stary 2011-11-17, 09:16   #4735
vea7
Zakorzenienie

Szatanko
Bardzo ładne kominki (i nie tylko), ale nie na granulki (a w sumie dlaczego granuli, a nie olejek?) ma Pachnąca Szafa , bardzo ładne i proste ma też Nanu Nana (niestety na stronie brak asortymentu

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-11-17, 14:28   #4736
kijanka89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Według mnie mocno przesadziłaś z proporcjami......1:1 to strasznie mocny tonik, chyba nie do uzywania. Zrób sobie 1:5, 1:6 i zobacz jak sie będzie skóra zachowywać. Stopniowo może zwiększac stężenie octu, ale ja najwyżej 1:3 używam, czasem 1:2 - ale to już wersja hard. Ja nie trzymam w lodówce - robię w takiej małej buteleczce 30 ml i 2-3 tygodnie stoi w łazience bez problemu.

ale one do grudnia tylko ważne szkoda, bo też bym sobie wzięła.
o kurde to rzeczywiście przegiełam
dzięks
ide na poczte po przesyłke z helfów

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
moja teściowa uważa naturalne kosmetyki i moją domową rewolucję za bzdury. Dla niej kosmetyk z certyfikatem to oszustwo, podobnie jak jajka 0, czy 1. Może ją jednak przekonam.
niestety wiele osób z mojego otoczenia też tak uważa
nie mam nawet z kim pogadać o naturalnych kosmetykach. jedynie na wizażu
kijanka89 jest offline  
Stary 2011-11-17, 14:54   #4737
neroza
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość

niestety wiele osób z mojego otoczenia też tak uważa
nie mam nawet z kim pogadać o naturalnych kosmetykach. jedynie na wizażu
O Kochana u mnie jest to samo i to nie tylko jeżeli chodzi o naturalne kosmetyki.
Jak powiedziałam koleżankom o olejowaniu włosów to popatrzyły na mnie jak na jakiegoś półgłówka no bo jak olej kłaść na włosy i skóre głowy a fuj, be i blech i teraz zawsze gapią się na mnie czy nie mam tłustych włosów
jak zaczęłam je uświadamiać że rozmiar stanika 75B to zły rozmiar i powinno się nosić dobrze dbrane biustonosze z miseczką D, E,F,G itd i obwodem 60, 65 a nie 75 to też patrzyły na mnie jak na kosmite no bo jak powie że nosi 75B to brzmi dumnie a 60 już nie za bardzo.. i jest wiele innych tematów ale szkoda gadać
Stary 2011-11-17, 15:00   #4738
aga89s
Rozeznanie

Cytat:
O Kochana u mnie jest to samo i to nie tylko jeżeli chodzi o naturalne kosmetyki.
Jak powiedziałam koleżankom o olejowaniu włosów to popatrzyły na mnie jak na jakiegoś półgłówka no bo jak olej kłaść na włosy i skóre głowy a fuj, be i blech i teraz zawsze gapią się na mnie czy nie mam tłustych włosów
jak zaczęłam je uświadamiać że rozmiar stanika 75B to zły rozmiar i powinno się nosić dobrze dbrane biustonosze z miseczką D, E,F,G itd i obwodem 60, 65 a nie 75 to też patrzyły na mnie jak na kosmite no bo jak powie że nosi 75B to brzmi dumnie a 60 już nie za bardzo.. i jest wiele innych tematów ale szkoda gadać
czuję się tak samo, ludzie są tak zamknięci w swoich przekonaniach, że nie przyjmują do wiadomości cennych rad

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline  
Stary 2011-11-17, 15:02   #4739
ultrafiolet88
Zakorzenienie

do mojego malego zbioru kosmetykow naturalnych dodalam mydelko alepp i marsylskie

zobaczymy jak sie beda sprawowac
chce tez zamowic olejki ajurwedyjskie do wlosow

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
czuję się tak samo, ludzie są tak zamknięci w swoich przekonaniach, że nie przyjmują do wiadomości cennych rad
lepiej dla nas

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline  
Stary 2011-11-17, 15:11   #4740
neroza
Zadomowienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
do mojego malego zbioru kosmetykow naturalnych dodalam mydelko alepp i marsylskie

zobaczymy jak sie beda sprawowac
chce tez zamowic olejki ajurwedyjskie do wlosow

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

lepiej dla nas
Może i racja Ultraviolet nie wiem czy będziesz zadowolona z Marsylskiego ja męczę już któryś miesiąc na siłę i nie mogę po prostu nic nie daje, ani efektów ani przyjemności ze stosowania, a ALEPPO super na prawdę na bank jeszcze nie raz sobie kupie.

A ja chyba kupię mojemu TŻ ten krem hahaha! KLIK! a co muszę zrobić pimp my TŻ, niech facet też coś od życia ma

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości