Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-08-24, 11:54   #1261
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Przypomniało mi się jeszcze z doznań wakacyjnych,że w Sephorze wyprzedają część pielęgnacji Korres. Kupiłam sobie mydełko peelingujące (niby antycellulitowe za 19 zł i jest bardzo fajne. Bardzo dobra jakość,wydajne,nie rozpaćkuje się ani ani.
A z organeo zamówiłam krem nawilżający (w ramach uzupełnienia pielęgnacji) Sante z lotosem i też bardzo polecam.
Stosowałam tylko na dekolt (tak,jak białą glinkę z lotosem Logony) bo po obu gęba mnie pali - ale na dekolcie sprawuje się świetnie.
Swoją drogą ciekawe czemu twarz mnie piecze po tych lotosowych kosmetykach podejrzewam,że to przez nieustanne używanie kwasów.

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-08-24, 11:59   #1262
hola ola
Zakorzenienie

Anula za postawe sklepu i tez tam od kilk lat kupuje soczewki

i uprzejmie donosze ze kupiłm pomidorkowy szampon yes, przesyłka za free list ekonomiczny i czekam z niecierpliwościa na paczkonosza ale jak znam poczte to dopiero po niedzieli, kupowałm u all dead cos tam czy jakos tak i kontakt rewelacyjny

i kurcze chyba mnie mydełko weglowe tuli zapycha odstawiłam juz 3 dni temu i nic nowego mi sie nie pojawiło na twarzy a jak myłam mydełkiem to ciągle coś, dodam ze wymydliłam pół małej kostki i na początku było miodzio, problem powstał ze 2 tyg temu i znowu szukam czegoś do mycia pyszczydełka, polećcie coś delikatnego co nie zapycha ect
hola ola jest offline  
Stary 2011-08-24, 12:35   #1263
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Witam najaktywniejsze forumowiczki . Świetny wątek . Opór stawiam od pierwszej części i długo byłam dzielna no ale niestety dziś wymiękłam -zamówiłam przed chwilą na allegro szampon pomidorowy Yes + gratis -szkoda , że zestaw tylko marchewkowy .
Dołączam do pytania o soczewki.

Ciekawe co to za gratis -moze wiecie ?
Witamy serdecznie
Ja jako gratis dostałam próbke masła do ciała mineral flowers i masła dead sea
Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Anula Ty zawsze potrafisz pomóc dziękuję

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Noszenie soczewek w trybie ciągłym zwiększa ryzyko infekcji, więc trzeba to dobrze przemyśleć, czy jest to tak konieczne, że warto ryzykować zapaleniem rogówki, które może doprowadzić do nieodwracalnego pogorszenia ostrości wzroku
dlatego napisałam, że wizyta u okulisty konieczna i że to on dobiera soczewki.
Dużo zalezy tez od stopnia wrażliwosci oczu i podatności na problemy - niektórzy wcale nie moga nosić soczewek, inni noszą, ale mają problemy z nawilżeniem oka i nie rozstają sie z kroplami, inni (tacy jak ja szczęśliwcy ) nie maja żadnych problemów. Całodobowe noszę od ponad pół roku (8-9 miesięcy) i na razie wszystko gra.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Anula za postawe sklepu i tez tam od kilk lat kupuje soczewki

i uprzejmie donosze ze kupiłm pomidorkowy szampon yes, przesyłka za free list ekonomiczny i czekam z niecierpliwościa na paczkonosza ale jak znam poczte to dopiero po niedzieli, kupowałm u all dead cos tam czy jakos tak i kontakt rewelacyjny

i kurcze chyba mnie mydełko weglowe tuli zapycha odstawiłam juz 3 dni temu i nic nowego mi sie nie pojawiło na twarzy a jak myłam mydełkiem to ciągle coś, dodam ze wymydliłam pół małej kostki i na początku było miodzio, problem powstał ze 2 tyg temu i znowu szukam czegoś do mycia pyszczydełka, polećcie coś delikatnego co nie zapycha ect
O widzisz - ja węglowe bardzo polubiłam. Mnie z kolei mydełko tuli z glinką multani krzywdę robi na twarzy.
Najbardziej do paszczy odpowiadają mi mydła les argiles z glinkami - różówa to poezja!!! Z czerwona glinką tez bardzo lubię w ogóle lubie rózne rzeczy z czerwona glinką fajnie tez sprawuje sie w moim przypadku mydło alepii z 16% laurie.
a może jakis żel do mycia twarzy sobie spraw? ja mam peeling marilou bio i jest bardzo w porzadku, to może i żel będzie fajny?
Stary 2011-08-24, 12:35   #1264
natkaa
Zadomowienie

Przez Was nie wytrzymałam i też kliknęłam szampon Yes To pomidorowy, choć sukcesywnie prowadzę akcję denko!

Czy któraś z Was testowała już balsam tej firmy? Czy to przyzwoity skład:
Water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota (Carrot) Juice, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dead Sea Water(Maris Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Squalane, Caprylic / Capric Triglyceride, Peg-40 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Sorbitan Tristearate, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Ginkgo Biloba Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Cucumis Sativa (Cucumber) Fruit Water, Hamamelis Virginiana Flower (Witch Hazel) Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Niacinamide, Spirulina Maxima Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Silt (Maris Limus), Imidazolidinyl Urea, Salicylic Acid, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.
Stary 2011-08-24, 12:58   #1265
kotwilka
Wtajemniczenie

Vea - jeśli szukasz czegoś, co by Ci nabłyszczyło włosy, to wcierki odpadają, przynajmniej na krótką metę, może po dłuższym używaniu włosy się wzmacniają i lśnią same z siebie. One wszystkie, Capitavit też, są na spirytusie i raczej wysuszają niż nabłyszczają.
Może się przyjrzyj temu olejkowi z Ecocertem z Matrixa Biolage?:
http://allegro.pl/matrix-biolage-del...781385099.html
Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Witam najaktywniejsze forumowiczki . Świetny wątek . Opór stawiam od pierwszej części i długo byłam dzielna no ale niestety dziś wymiękłam -zamówiłam przed chwilą na allegro szampon pomidorowy Yes + gratis -szkoda , że zestaw tylko marchewkowy .
Dołączam do pytania o soczewki.

Ciekawe co to za gratis -moze wiecie ?
Cześć Graża to też może być jakaś sól z Morza Martwego, kiedyś widziałam, że coś takiego opisywali w aukcjach jako gratis.
Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Przez Was nie wytrzymałam i też kliknęłam szampon Yes To pomidorowy, choć sukcesywnie prowadzę akcję denko!

Czy któraś z Was testowała już balsam tej firmy? Czy to przyzwoity skład:
Water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota (Carrot) Juice, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dead Sea Water(Maris Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Squalane, Caprylic / Capric Triglyceride, Peg-40 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Sorbitan Tristearate, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Ginkgo Biloba Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Cucumis Sativa (Cucumber) Fruit Water, Hamamelis Virginiana Flower (Witch Hazel) Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Niacinamide, Spirulina Maxima Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Silt (Maris Limus), Imidazolidinyl Urea, Salicylic Acid, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.
Wytłuściłam to, co się z tego składu nie nadaje, zeby go nazwać naturalnym.
Ale jeśli skopiowałaś ten skład z KWC, to bardzo możliwe że jest on już nieaktualny.

kotwilka jest offline  
Stary 2011-08-24, 12:59   #1266
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
O widzisz - ja węglowe bardzo polubiłam. Mnie z kolei mydełko tuli z glinką multani krzywdę robi na twarzy.
Najbardziej do paszczy odpowiadają mi mydła les argiles z glinkami - różówa to poezja!!! Z czerwona glinką tez bardzo lubię w ogóle lubie rózne rzeczy z czerwona glinką fajnie tez sprawuje sie w moim przypadku mydło alepii z 16% laurie.
a może jakis żel do mycia twarzy sobie spraw? ja mam peeling marilou bio i jest bardzo w porzadku, to może i żel będzie fajny?
mnie glinka multani tez zapchało oddałam sis i ona jest zachwycona
weglowe było super a teraz kiszka

ide pocztyac o tych polecanych przez Ciebie mydełkach
mam maske mariolu bio oczyszczającą/do cery zanieczyszczonej i jestem zadowolona, poczytam, o żelu
hola ola jest offline  
Stary 2011-08-24, 13:03   #1267
T'ai
Zakorzenienie

Cytat:

ja mam peeling marilou bio i jest bardzo w porzadku, to może i żel będzie fajny?
też mam ten peeling, fajny jest
chciałam jeszcze maseczkę ale już nie stykło kasy
T'ai jest offline  
Stary 2011-08-24, 13:08   #1268
kotwilka
Wtajemniczenie

Aaa, zapomniałam napisać Caameroon że kocham Twoje nowe zakupy
A coś mi się obiło o uszy, że ten ich hydrolat oczarowy jest zrobiony z innej części oczaru niż w innych sklepach, dlatego ma inny zapach.

kotwilka jest offline  
Stary 2011-08-24, 13:17   #1269
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:

dlatego napisałam, że wizyta u okulisty konieczna i że to on dobiera soczewki.
Dużo zalezy tez od stopnia wrażliwosci oczu i podatności na problemy - niektórzy wcale nie moga nosić soczewek, inni noszą, ale mają problemy z nawilżeniem oka i nie rozstają sie z kroplami, inni (tacy jak ja szczęśliwcy ) nie maja żadnych problemów. Całodobowe noszę od ponad pół roku (8-9 miesięcy) i na razie wszystko gra.

Zgadza się , wszystko zależy od podatności na pewne schorzenia.
Ale i tak wśród osób noszących soczewki non stop jest ok. 8 krotnie więcej infekcji niż u osób zdejmujących soczewki na noc. Liczby nie kłamią
Ja się zajmuję takimi rzeczami w pracy. Nie zdecydowałabym się taki tryb noszenia i odradzałabym moim najbliższym.

w temacie kosmetyków naturalnych...
Stosuję od 2 tyg olej wspaniały i rewelacyjnych efektów nie widzę, ale jest bardzo dobry. Łagodzi podrażnienia, skóra się uspokaja. Niestety na moje przebarwienia i blizny nie podziałał za bardzo.

Przez kilka dni stosowałam też próbkę BIO2YOU kremu pod oczy. Pięknie pachnie- cytrusowo, jest bardzo wydajny, gęsty i treściwy. Niestety po 3 dniach zaczął zapychać. Odstawiłam i wszystko przeszło. Zaczęłam znowu stosować i po 2 dniach znowu to samo. ( i bardzo dobrze bo są dosyć drogie przynajmniej nie będzie mnie kusiło)
Stary 2011-08-24, 13:52   #1270
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Aaa, zapomniałam napisać Caameroon że kocham Twoje nowe zakupy
A coś mi się obiło o uszy, że ten ich hydrolat oczarowy jest zrobiony z innej części oczaru niż w innych sklepach, dlatego ma inny zapach.
skoro śmierdzi to ciekawe z której części......
od razu mi sie pewna część nasunęła
Cytat:
Zgadza się , wszystko zależy od podatności na pewne schorzenia.
Ale i tak wśród osób noszących soczewki non stop jest ok. 8 krotnie więcej infekcji niż u osób zdejmujących soczewki na noc. Liczby nie kłamią
Ja się zajmuję takimi rzeczami w pracy. Nie zdecydowałabym się taki tryb noszenia i odradzałabym moim najbliższym.

w temacie kosmetyków naturalnych...
Stosuję od 2 tyg olej wspaniały i rewelacyjnych efektów nie widzę, ale jest bardzo dobry. Łagodzi podrażnienia, skóra się uspokaja. Niestety na moje przebarwienia i blizny nie podziałał za bardzo.

Przez kilka dni stosowałam też próbkę BIO2YOU kremu pod oczy. Pięknie pachnie- cytrusowo, jest bardzo wydajny, gęsty i treściwy. Niestety po 3 dniach zaczął zapychać. Odstawiłam i wszystko przeszło. Zaczęłam znowu stosować i po 2 dniach znowu to samo. ( i bardzo dobrze bo są dosyć drogie przynajmniej nie będzie mnie kusiło)
Tak, ja wiem, że lepiej zdejmować. Ale te całodobowe sa tak wygodne, że dopóki mi okulista nie każe ich odstawić to sie nie poddam Ostatnio optometrysta mi powiedział, że mam piękną rogówkę i zapytał, czy napewno chcę nosić soczewki, bo szkoda takiej pieknej rogówki zmarnować.... Powiedziałam mu, że soczewki nosze od ponad 5 lat bez przerwy a od dłuższego czasu non stop 24h i że przyszłam nie w celu dobrania soczewek, tylko sprawdzić czy wszystko z oczami ok. No ale wiem, że wiele osób ma problemy z oczkami (mam nadzieje, że nie zapeszyłam teraz i że za parę dni nie napisze o kłopotach z oczami ).

Ja byłam zachwycona lotionem dla niemowląt essential care - cuda robi, ale po tygodniu mnie zapchał.... A juz myślałam, że właśnie znalazłam idealny dla siebie krem do twarzy
Na blizny skuteczniejszy sam olej z róży - mojej Małej pomógł. Oczywiście zależy jak stare blizny.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Fiolka, mi tez po głowie chodziły kosmetyki bio2you - po Twoim opisie na całe szczęście juz nie chodzą dzięki
Ale przez Gayenkę o mało co nie kupiłam paru rzeczy ze strony florame zaangażowałam całą swoja silną wole i zdrowy rozsądek, żeby zamknąć koszyk bez opcji "zamów"!!!!
Myślę, że nawet jeśli przez najbliższe pół roku nic nie kupie to i tak wciąż będe miała wszystkiego za dużo..... Ale ten żel różany florame litrowy za 44,50 zł...... nie, nie, nie , nie!
Stary 2011-08-24, 14:01   #1271
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:

Fiolka, mi tez po głowie chodziły kosmetyki bio2you - po Twoim opisie na całe szczęście juz nie chodzą dzięki
Ale przez Gayenkę o mało co nie kupiłam paru rzeczy ze strony florame zaangażowałam całą swoja silną wole i zdrowy rozsądek, żeby zamknąć koszyk bez opcji "zamów"!!!!
Myślę, że nawet jeśli przez najbliższe pół roku nic nie kupie to i tak wciąż będe miała wszystkiego za dużo..... Ale ten żel różany florame litrowy za 44,50 zł...... nie, nie, nie , nie!
mnie też kuszą...A Ty jesteś bardzo dzielna
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2011-08-24, 14:04   #1272
vea7
Zakorzenienie

Ooo to nas więcej ślepawych kontaktowych jest
Ja soczewki nosze od... hmm... 10-12 lat? Ślepawa, a nawet ślepa bez nich jestem, bo wada -7,5.
Bausha próbowałam, ale mnie uczula, więc od lat wierna jestem Johnsonowi (i kolorowym Ciba Vision).
Próbowałam też soczewek nie ściąganych na noc, ale na dłuższą metę się u mnie nie sprawdziły - po pierwsze miałam uczucie "brudnej soczewki", a po drugie, przyplątało się zapalenie bakteryjne

Mam więc swoje miesięczne, ściągane na noc Johnsony, a kupuję w jednym z dwóch sklepów - Twoje Soczewki albo soczewki24 - i z obu jestem zadowolona, ale mała uwaga - odbieram osobiście, więc nie wiem jak z przesyłką.

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-08-24, 14:16   #1273
hola ola
Zakorzenienie

Anula dzięki Twoim podpowiedziom siedze na biolander i mam w koszyku mydełko z glinka różową i dumam co jeszcze wrzucic do koszyka bo jedno mydełko to smutno zamówić jakies sugestie
hola ola jest offline  
Stary 2011-08-24, 14:20   #1274
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
mnie też kuszą...A Ty jesteś bardzo dzielna

chyba pierwszy raz jestem az tak dzielna .... kuszą niemiłosiernie
a widziałaś ten zestaw z szamponem, mydełkiem i żelem do mycia?? Cena świetna, faktycznie żel za darmo daja.
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Ja soczewki nosze od... hmm... 10-12 lat? Ślepawa, a nawet ślepa bez nich jestem, bo wada -7,5.
Bausha próbowałam, ale mnie uczula, więc od lat wierna jestem Johnsonowi (i kolorowym Ciba Vision).
Próbowałam też soczewek nie ściąganych na noc, ale na dłuższą metę się u mnie nie sprawdziły - po pierwsze miałam uczucie "brudnej soczewki", a po drugie, przyplątało się zapalenie bakteryjne

Mam więc swoje miesięczne, ściągane na noc Johnsony, a kupuję w jednym z dwóch sklepów - Twoje Soczewki albo soczewki24 - i z obu jestem zadowolona, ale mała uwaga - odbieram osobiście, więc nie wiem jak z przesyłką.
Biedactwo, to faktycznie masz dużą wadę. No ja własnie tez sie obawiałam tych 24h, bo to jednak ryzyko. Dlatego latam do okulisty raz na kwartał, zeby posprawdzał, czy cos sie nie narozrabiało. Ale na razie nic sie nie dzieje, a wygoda ogromna!!! Często zapominam, że wogóle mam soczewki.....
Ja przed bauschem stosowałam przez kilka lat te firmowe soczewki vision express (zapomniałam jak sie nazywają, i-wear chyba) i tez mi pasowały. Nawet pierwsze 9 miesięcy nosiłam za małe soczewki i tez mi to jakoś bardzo nie przeszkadzało , chociaż jak po tych kilku miesiącach dostałam prawidłowy dla mnie rozmiar to poczułam różnicę . Po prostu okulista dobierający mi soczewki dobrał mi rozmiar 8,4, a przy kolejnym badaniu inny okulista stwierdził, że one mi uciskają oko i ze są z całą pewnością za małe!! Nie mógł wyjść z podziwu, że tyle miesięcy nosiłam za małe i że mi to nie przeszkadzało jakas dziwna chyba jestem z tymi oczami..... I oczywiście za każdym razemw trakcie wizyty muszę conajmniej 2 razy ściągać i zakładać soczewki, bo okuliści są zafascynowani moim sposobem ich zakładania i zdejmowania nie rozumiem czemu - też zakładacie i zdejmujecie soczewki jedna ręka bez uzycia lustra?

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Anula dzięki Twoim podpowiedziom siedze na biolander i mam w koszyku mydełko z glinka różową i dumam co jeszcze wrzucic do koszyka bo jedno mydełko to smutno zamówić jakies sugestie
Sugestie chętnie podrzuce tylko nakreśl kierunek, bo nie wiem z jakiej kategorii Ci cos polecić.
Stary 2011-08-24, 14:27   #1275
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:

Sugestie chętnie podrzuce tylko nakreśl kierunek, bo nie wiem z jakiej kategorii Ci cos polecić.
Anula wiesz teoretycznie nic mi nie potrzeba ale cos do mydełka wezmę, podrzuc swoje hity z biolandra
hola ola jest offline  
Stary 2011-08-24, 14:34   #1276
anula_ga
Zakorzenienie

Hola ola, jeśli chcesz jeszcze jakies mydła to polecam feniqia. Uwielbiam ich mydła! Kule sa odjazdowe, te małe w kostkach (bez farfocli ) tez lubie bardzo ( z farfoclami jeszcze nie miałam). Bardzo ładnie nawilżają i swietnie sie pienią. Moim ulubieńcem w higienie intymnej jest kula z ałunem (nie wiem czy obecnie dostępna). feniqia nie jest tania, moim zdaniem dużo wydajniejsza niż LF. Kule wystarczy 3-4 razy obrócic w łapkach i masz piany na twarz i ciało.
Do mycia ciała świetne sa mydła n&b - wersja bio dzikiej róży ma powalający, różano-kremowy zapach nie lubie zapachów różanych, ale to mydło tak mnie zafascynowało, że przez 2 dni nosiłam je po całym domu i ciągle wąchałam
Mydła kastylijskie też strasznie fajne, ale dla lubiacych dużo piany sie nie nadaja. Są delikatne i ładnie pielęgnują ciało i twarz.
Mam tez les anes z mlekiem, ale czeka w kolejce.
Stary 2011-08-24, 14:35   #1277
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:

chyba pierwszy raz jestem az tak dzielna .... kuszą niemiłosiernie
a widziałaś ten zestaw z szamponem, mydełkiem i żelem do mycia?? Cena świetna, faktycznie żel za darmo daja.

. I oczywiście za każdym razemw trakcie wizyty muszę conajmniej 2 razy ściągać i zakładać soczewki, bo okuliści są zafascynowani moim sposobem ich zakładania i zdejmowania nie rozumiem czemu - też zakładacie i zdejmujecie soczewki jedna ręka bez uzycia lustra?

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Widziałam, ale biorę z Ciebie przykład i jestem dzielna
Jedną ręką umiem , ale tylko zdjąć, czasami uda się założyć..ale bez lusterka to nie... kolega mojego męża opowiadał, że jego bratowa ma taka dużą wadę wzroku, że soczewki ubiera właściwie jeszcze w łóżku, bez lusterka to byłam w szoku
Ja noszę moje soczewki od lutego jakoś, więc jeszcze popracuję nad techniką

ps. Kupiłam ten krem tonujący z alterry, mydełko lawendowe a dziś dokupiłam odżywkę z morelką i maskę. Niestety rabat wchodził za każdym razem na jeden produkt

aaa! i przypomniało mi się, że ktoś/gdzieś/kiedyś bardzo zachwalał ten krem do mycia z nowej serii alterry
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2011-08-24, 14:36   #1278
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Anula wiesz teoretycznie nic mi nie potrzeba ale cos do mydełka wezmę, podrzuc swoje hity z biolandra
Hity z biolandera.....hmmmmm. Daj mi chwilę, przejrze strone sklepu
Stary 2011-08-24, 14:52   #1279
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
skoro śmierdzi to ciekawe z której części......
od razu mi sie pewna część nasunęła

Tak, ja wiem, że lepiej zdejmować. Ale te całodobowe sa tak wygodne, że dopóki mi okulista nie każe ich odstawić to sie nie poddam Ostatnio optometrysta mi powiedział, że mam piękną rogówkę i zapytał, czy napewno chcę nosić soczewki, bo szkoda takiej pieknej rogówki zmarnować.... Powiedziałam mu, że soczewki nosze od ponad 5 lat bez przerwy a od dłuższego czasu non stop 24h i że przyszłam nie w celu dobrania soczewek, tylko sprawdzić czy wszystko z oczami ok. No ale wiem, że wiele osób ma problemy z oczkami (mam nadzieje, że nie zapeszyłam teraz i że za parę dni nie napisze o kłopotach z oczami ).

Ja byłam zachwycona lotionem dla niemowląt essential care - cuda robi, ale po tygodniu mnie zapchał.... A juz myślałam, że właśnie znalazłam idealny dla siebie krem do twarzy
Na blizny skuteczniejszy sam olej z róży - mojej Małej pomógł. Oczywiście zależy jak stare blizny.

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Z BIO2YOU przetestowałam tylko krem pod oczy, ale mam jeszcze inne próbki więc jeszcze nie wiadomo czy coś mnie nie zauroczy.

Cytat:

A johnsony nie są miesieczne, tylko dwutygodniowe...
http://www.acuvue.pl/soczewki-dwutygodniowe/oasys
Stary 2011-08-24, 14:53   #1280
anula_ga
Zakorzenienie

Hola ola, no więc w skrócie:
z savonnerie uwielbiam mydełka dla dzieci sa super!! Zawsze kupuje w ilościach hurtowych jako dodatek do prezentów gwiazdkowych, mozesz dla córci wziąć szykuje sie tez na te ich nowe mydło marsylskie do mycia z arganem w płynie - cena przy takiej pojemności zachęcająca.
Nie wiem jakie masz włosy, ale szampon twardy douce nature to hit stulecia jak dla mnie są w wersji dla włosów suchych z arganem i w wersji dla tłustych.
Z szamponów bardzo lubie tez argile provence - z zielona glinka jest świetny, z czerwona tez dobrze sie spisywał, ale dla moich przetłuszczających sie włosów był ciut za ciężki. Szampon alepia z babymiel bardzo lubię, a odżywka alepii to też świetna sprawa. Tylko odzywka ma teraz zmieniony skład, więc nie wiem czy na lepsze, czy odwrotnie
Mój tż bardzo lubi emulsje po goleniu argile provence - to jest normalny krem i tak go tez uzywa.
Ja z kremów argile provence najbardziej polubiłam botox (ale uwaga na alkohol). Pod oczy AE, zreszta ten cudny na dzień nawilżający AE chyba masz.
Oleje, oczywiście alepia, wspaniały i różany kocham miłością wielką. Tż kocha nigelle.
Płyn micelarny argile provence naturado juz chyba nigdy nie zmienię
Niestety nie widzę cudnej maski do twarzy z błotem syberyjskim- szkoda, bo to majstersztyk!!!
Z suplementu citronat tez jestem bardzo zadowolona - sporo o nim ostatnio pisałam.
Stary 2011-08-24, 14:53   #1281
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Hola ola, jeśli chcesz jeszcze jakies mydła to polecam feniqia. Uwielbiam ich mydła! Kule sa odjazdowe, te małe w kostkach (bez farfocli ) tez lubie bardzo ( z farfoclami jeszcze nie miałam). Bardzo ładnie nawilżają i swietnie sie pienią. Moim ulubieńcem w higienie intymnej jest kula z ałunem (nie wiem czy obecnie dostępna). feniqia nie jest tania, moim zdaniem dużo wydajniejsza niż LF. Kule wystarczy 3-4 razy obrócic w łapkach i masz piany na twarz i ciało.
Do mycia ciała świetne sa mydła n&b - wersja bio dzikiej róży ma powalający, różano-kremowy zapach nie lubie zapachów różanych, ale to mydło tak mnie zafascynowało, że przez 2 dni nosiłam je po całym domu i ciągle wąchałam
Mydła kastylijskie też strasznie fajne, ale dla lubiacych dużo piany sie nie nadaja. Są delikatne i ładnie pielęgnują ciało i twarz.
Cytat:
Hity z biolandera.....hmmmmm. Daj mi chwilę, przejrze strone sklepu
Anula jestes niezastąpiona tylko co na to moja karta
hola ola jest offline  
Stary 2011-08-24, 15:00   #1282
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Jakie kulki!!
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2011-08-24, 15:06   #1283
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Jakie kulki!!
http://biolander.com/produkty/kategoria/mydla-feniqia/

Hola ola - z karta na temat zakupów nie rozmawiaj, ona nie zrozumie.....
Stary 2011-08-24, 15:20   #1284
gayenka
Zakorzenienie

Właśnie widziałam w poprzednim linku i to był wyraz podniecenia
Aniuuu, a miałaś może gardenię?
Czy zapachy są ładne? (Po co ja pytam...)
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2011-08-24, 15:21   #1285
hola ola
Zakorzenienie

Anula czy chodzi Ci o tą maske z błotka syberyjsieego?

http://biolander.com/produkty/pokaz/...ebieska-100gr/
hola ola jest offline  
Stary 2011-08-24, 15:36   #1286
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie widziałam w poprzednim linku i to był wyraz podniecenia
Aniuuu, a miałaś może gardenię?
Czy zapachy są ładne? (Po co ja pytam...)
A, to sorki zrozumiałam twój zachwyt jako pytanie.
Gardenii nie miałam. Kule miałam ałun (prawie bez zapachu), sandał (boski, orientalny), róza&ambra chyba (różano-orientalny). Ale jesłi lubisz gardenię to kula napewno będzi ładnie pachniała! Miałam kostke różana - zapach powalający i cudnie nawilżała!
Cytat:
Anula czy chodzi Ci o tą maske z błotka syberyjsieego?

http://biolander.com/produkty/pokaz/...ebieska-100gr/
No właśńie nie ta - mam maske z błotem z morza syberyjskiego a ta jest z glinka niebieską. Tej, o której poiszesz nie miałam, ale byc może jest podobna do mojej. W masce z błota syberyjskiego jest fajne to, że nie tylko oczyszcza i pielęgnuję, ale też robi za wspaniały peeling (ma dość mocno ziarnistą strukturę)!! Podczas zmywania twarzy delikatnie ją moczę i taka wilgotna maską robie masaż twarzy - efekt oszałamiający . W opiniach o niebieskiej tez widzę, że ktoś robi nią peeling w trakcie zmywania, więc może, może....
Stary 2011-08-24, 15:40   #1287
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
A, to sorki zrozumiałam twój zachwyt jako pytanie.
Gardenii nie miałam. Kule miałam ałun (prawie bez zapachu), sandał (boski, orientalny), róza&ambra chyba (różano-orientalny). Ale jesłi lubisz gardenię to kula napewno będzi ładnie pachniała! Miałam kostke różana - zapach powalający i cudnie nawilżała!

No właśńie nie ta - mam maske z błotem z morza syberyjskiego a ta jest z glinka niebieską. Tej, o której poiszesz nie miałam, ale byc może jest podobna do mojej. W masce z błota syberyjskiego jest fajne to, że nie tylko oczyszcza i pielęgnuję, ale też robi za wspaniały peeling (ma dość mocno ziarnistą strukturę)!! Podczas zmywania twarzy delikatnie ją moczę i taka wilgotna maską robie masaż twarzy - efekt oszałamiający . W opiniach o niebieskiej tez widzę, że ktoś robi nią peeling w trakcie zmywania, więc może, może....
dziekuje Anula, zapytam kiedy beda mieli tę maskę o której piszesz, zamówienie złoze wieczorem na spokojnie
hola ola jest offline  
Stary 2011-08-24, 15:43   #1288
vea7
Zakorzenienie

Cytat:

Biedactwo, to faktycznie masz dużą wadę. No ja własnie tez sie obawiałam tych 24h, bo to jednak ryzyko. Dlatego latam do okulisty raz na kwartał, zeby posprawdzał, czy cos sie nie narozrabiało. Ale na razie nic sie nie dzieje, a wygoda ogromna!!! Często zapominam, że wogóle mam soczewki.....
Ja przed bauschem stosowałam przez kilka lat te firmowe soczewki vision express (zapomniałam jak sie nazywają, i-wear chyba) i tez mi pasowały. Nawet pierwsze 9 miesięcy nosiłam za małe soczewki i tez mi to jakoś bardzo nie przeszkadzało , chociaż jak po tych kilku miesiącach dostałam prawidłowy dla mnie rozmiar to poczułam różnicę . Po prostu okulista dobierający mi soczewki dobrał mi rozmiar 8,4, a przy kolejnym badaniu inny okulista stwierdził, że one mi uciskają oko i ze są z całą pewnością za małe!! Nie mógł wyjść z podziwu, że tyle miesięcy nosiłam za małe i że mi to nie przeszkadzało jakas dziwna chyba jestem z tymi oczami..... I oczywiście za każdym razemw trakcie wizyty muszę conajmniej 2 razy ściągać i zakładać soczewki, bo okuliści są zafascynowani moim sposobem ich zakładania i zdejmowania nie rozumiem czemu - też zakładacie i zdejmujecie soczewki jedna ręka bez uzycia lustra?
Wiesz co, przyzwyczaiłam się
Zresztą zakładam zaraz po obudzeniu, a zdejmuję praktycznie w łóżku, więc mało czasu jestem ślepa
A szkła potrafię jedną ręką bez lusterka na bujającej łajbie założyć Widać takie zdolne jesteśmy

Cytat:
A johnsony nie są miesieczne, tylko dwutygodniowe...
http://www.acuvue.pl/soczewki-dwutygodniowe/oasys
Oj, fiolka... czepiasz się :P

Okulistka mi powiedział, że Johnsony spokojnie można miesiąc nosić, jeśli nie powoduje to dyskomfortu - w przypadku Oasis rzeczywiście muszę zmienić po dwóch tygodniach, bo się silnie zabiałczają - natomiast Advanced albo ukochane 2 spokojnie mogę nosić przez miesiąc, bez szkody dla oka i ostrości widzenia.
Żeby było ciekawiej pisałam kiedyś z zapytaniem o możliwość dłuższego noszenia soczewek do producenta i dostałam bardzo podobną odpowiedź. Jeżeli nie odczuwam dyskomfortu, mogę nosić szkła dłużej, jednak optymalny czas (a dokładniej czas, w którym oni gwarantują pełny komfort użytkowania) to dwa tygodnie. Nie zalecają jednak noszenia szkieł dłużej niż miesiąc, ze względu na osadzające się na soczewce pyłki, kurz, bakterie, etc.

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-08-24, 15:52   #1289
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz co, przyzwyczaiłam się
Zresztą zakładam zaraz po obudzeniu, a zdejmuję praktycznie w łóżku, więc mało czasu jestem ślepa
A szkła potrafię jedną ręką bez lusterka na bujającej łajbie założyć Widać takie zdolne jesteśmy

Oj, fiolka... czepiasz się :P

Okulistka mi powiedział, że Johnsony spokojnie można miesiąc nosić, jeśli nie powoduje to dyskomfortu - w przypadku Oasis rzeczywiście muszę zmienić po dwóch tygodniach, bo się silnie zabiałczają - natomiast Advanced albo ukochane 2 spokojnie mogę nosić przez miesiąc, bez szkody dla oka i ostrości widzenia.
Żeby było ciekawiej pisałam kiedyś z zapytaniem o możliwość dłuższego noszenia soczewek do producenta i dostałam bardzo podobną odpowiedź. Jeżeli nie odczuwam dyskomfortu, mogę nosić szkła dłużej, jednak optymalny czas (a dokładniej czas, w którym oni gwarantują pełny komfort użytkowania) to dwa tygodnie. Nie zalecają jednak noszenia szkieł dłużej niż miesiąc, ze względu na osadzające się na soczewce pyłki, kurz, bakterie, etc.
Masz racje - po prostu jesteśmy zdolne tylko to wieczne zdziwienie okulisty mnie bawi.
Oj tam, ja kiedyś zapomniałam ustawić przypomnienie i nosiłam 2,5 miesiąca soczewki miesięczne. Od tamtej pory sie bardziej pilnuję

U mnie się błyska i grzmi, pewnie zaraz zacznie padać.....
Stary 2011-08-24, 16:02   #1290
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Masz racje - po prostu jesteśmy zdolne tylko to wieczne zdziwienie okulisty mnie bawi.
Oj tam, ja kiedyś zapomniałam ustawić przypomnienie i nosiłam 2,5 miesiąca soczewki miesięczne. Od tamtej pory sie bardziej pilnuję

U mnie się błyska i grzmi, pewnie zaraz zacznie padać.....
Też nosiłam soczewki przez 2 lata, wyrobiło się przez ten czas trochę Ale wolę stare, dobre okulary

Ha, u mnie już burza jest od 13, pada od 2 godzin... Raz w domu błysnęło nawet, jakby bezpieczniki wszystkie poszły, jasno się zrobiło choć światła nie były zapalone.
Pogoda istnie letnia, nie ma co

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości