Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-09-26, 06:30   #2401
kijanka89
Raczkowanie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
dobrze kryje? I czy jest dostepny stacjonarnie?
akurat ten mój jest taki naturalny i nie kryje tak mocno, ja nie mam takich niedoskonałości. ale jest taki sam tylko że mocno kryjący http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...ny.html&next=1
wątpie że jest dostępny stacjonarnie. ja kupowałam na allegro. ale można zamówić sobie próbki i sprawdzić co nam pasuje. a jaki masz odcień skóry bo ja mam jakąś próbke tego właśnie mocno kryjącego i tak leży bo jest baardzo jasna a ja jestem dość opalona

---------- Dopisano o 06:25 ---------- Poprzedni post napisano o 06:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
To jest dobry pomysł, wypróbuję Słyszałam tylko o tym, żeby okna i lustra myć wodą z octem. Mogłabym rozszerzyć pole działania octu (czystego, jak mniemam?) na łazienkę

Bardzo swędzi mnie skóra głowy i jest masakrycznie sucha (idzie zima ),choć włosy już mam trochę przetłuszczone Nienawidzę tego. Tak przez pół roku mam, ech Oleje by pomogły coś na to, smarowanie nimi skalpu? Póki co używam emulsji na suchą skórę głowy Emolium, ale składem to ona nie grzeszy.
ja też używam octu. ale to trzeba rozcieńczyć z wodą :P. ja sobie mieszam w atomizerze i psikam np na okna. a jeżeli chodzi o kamień np przy kranie od zlewu to najlepiej wziąć wate albo płatki kosmetyczne, nasączyć octem i przycisnąć w koło kranu na noc i rano moment zejdzie. bo jak jest duży kamień to samo psiknięcie octem niewiele da. ocet po prostu spłynie

---------- Dopisano o 06:28 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------

chciałam sie jeszcze pochwalić, że kupiłam taki peeling z sola morską, w słoiku w rossmanie bo kotwilka tak na blogu zachwalała, że taki świetny. ale w ogóle używam własnoręcznego peelingu kawowego i jestem bardzo zadowolona więc zrobiłam ten mój peeling i pomieszałam go z tym nowym. wyszło istne cudo!!!! zapach konsystencja działanie wszystko xD ahhh kazałam też mamie użyć żeby oceniła. zobaczymy co powie

---------- Dopisano o 06:30 ---------- Poprzedni post napisano o 06:28 ----------

aha samoopalacz lavery... no prostu nie mam słów
kijanka89 jest offline  
Stary 2011-09-26, 07:46   #2402
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Oj to współczuję to może czegoś z innej firmy by poszukać-czegoś co działa szybciej i skuteczniej?
Nie no,bez pracy nie ma kołaczy
Trochę trzeba wysiłku,nie ma co oczekiwać,że się wszystko samo zrobi

Po prostu ten płyn do czyszczenia wc porównuję z kiedyś używanym domestosem - toż to był mega wyżerca

Kurcze,muszę kupić sobie krem
Jednak po olejach (nawet nakładanych na zwilżoną hydrolatem twarz,nawet po dodaniu HA) budzą się z lekko ściągniętą, niedowilżoną twarzą

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-09-26, 08:09   #2403
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
To jest dobry pomysł, wypróbuję Słyszałam tylko o tym, żeby okna i lustra myć wodą z octem. Mogłabym rozszerzyć pole działania octu (czystego, jak mniemam?) na łazienkę

Bardzo swędzi mnie skóra głowy i jest masakrycznie sucha (idzie zima ),choć włosy już mam trochę przetłuszczone Nienawidzę tego. Tak przez pół roku mam, ech Oleje by pomogły coś na to, smarowanie nimi skalpu? Póki co używam emulsji na suchą skórę głowy Emolium, ale składem to ona nie grzeszy.
Ja stosuje czysty ocet bez rozcieńczania. Na białą ceramikę na całą noc. A na armaturę ostrożnie, na krótko. I tak jak napisała kijanka89 jak jest "mocny" kamień najlepiej nasączyć jakiś wacik octem i przyłożyć.

Kretka, myślę, że możesz spróbować oleje na włosy i skalp. Zacznij od tych takich ogólnodostępnych: oliwa z oliwek, lniany, kokosowy, z pestek winogron. Powinny zniwelować swędzenie i suchość skóry i przy okazji unormują przetłuszczanie.
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-09-26, 08:47   #2404
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dziewczynki,która to szukała mydełka z glinką marokańską? Ja znalazłam taki krem do mycia
Ja mam ten krem od jakiegoś czasu - trochę ma dla mnie za wodnista konsystencję. Nie spływa z twarzy, ale bardziej zwarta, zbita byłaby dla mnie lepsza (nie używam żeli do mycia twarzy, więc może dlatego ta konsystencja jest dla mnie ciut obca). Żeby zobaczyć efekt oczyszczania trzeba krem pare minut potrzymac na twarzy - samo umycie niewiele daje. Ja mam na razie mieszane uczucia... Nie jest zły - nie. Ale chyba miałam wobec niego wygórowane oczekiwania
Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Dziękuję kotwilko za wskazówki anula w takim razie czy Ty nie potrzebujesz mieć tam odczynu kwaśnego??
Widocznie nie potrzebuje.... Stosuje mydła do higieny intymnej od dobrych 2 lat i nigdy nie miałam nawet najmniejszych kłopotów, podrażnień, infekcji - nic.

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
dziękuje, Anula napisz słówko bo ja była kompletna ignorantka jak pisalyście o olejch czy yesem ten olejek zmyje bez problemu?
Ja zawsze myję włosy 2 razy i po olejach nie mam zwykle potrzeby mycia więcej. Czasami myje 3 razy, ale to raczej przez fobię i wyimaginowany strach przed tłustymi włosami niz z powodu złego zmycia oleju.
[COLOR="Silver"]
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
kurcze skoro tak to moze pomieszać hydrolat z jakimś tonikiem... w ogóle dziewczyny, które myją twarz mydłami, czego używacie żeby zakwasić twarz?
Ja przewaznie niczego. Nawet hydrolatem rzadko kiedy gebe przecieram po myciu mydłem.
Ostatnio uzywam toniku octowego - ale to raczej u mnie krótkotrwałe zjawisko.
Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość

Mój się dopomina o to, bym go wymaskowała i to najlepiej w wielu etapach: mycie płatkami pilingującymi z żelem, piling, jakiś gumowaty złuszczacz, na koniec porzadna maska nawilżająca. I obowiazkowo krem do cery tlustej. Chłopak się wymądrza . Jak go poznałam miał 3 rzeczy w kosmetyczce na krzyż, teraz moje własne kosmetyki znikają w tajemniczych okolicznościach.

Wtajemniczenie partnera może dać zgubne skutki
Mój ostatnio wpadł w pamike, bo mu sie olej z nigelli skończył i musiałam pędem zamawiać

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja z Frosha polecam Winogronowy środek do kabin prysznicowych. Używam do szorowania wanny, umywalek i brodzika i płytek (tam gdzie mam możliwość spłukania) i jest rewelacyjny. Też mam problem z tym, że normalne środki czystości wyżerają mi gardło a później zaczynam chorować. Po tym płynie wszystko jest ok.
: ehem:
Cytat:
Mam probliem: do tej pory kupowałam w BU i i mam od nich konserwant Rokonsal ND teraz powoli przechodzę na mazidla - czy mogę Rokonsalem zastąpić polecany tam Optiphen Plus? Proszę o opinie
Ja konserwant z zsk stosowałam do wszystkich paciek - robionych z produktów bu, mazideł, zsk, naturalisa, naturalnego piekna, ecospa......
Nie widze powodu, dla którego nie mogłabys uzywac konserwantu z bu do wszystkiego - tylko proporcje dobieraj odpowiednie dla danego konserwantu.

Klolcia, Kijanka - śliczne te wasze zakupy

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Guacamole - szampon yesa można na allegro kupić.
Stary 2011-09-26, 08:49   #2405
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja konserwant z zsk stosowałam do wszystkich paciek - robionych z produktów bu, mazideł, zsk, naturalisa, naturalnego piekna, ecospa......
Nie widze powodu, dla którego nie mogłabys uzywac konserwantu z bu do wszystkiego - tylko proporcje dobieraj odpowiednie dla danego konserwantu.
A no właśnie: jakie proporcje?

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-09-26, 08:52   #2406
anula_ga
Zakorzenienie

Aaaaaa .
Tutaj można dwufazowy koncentrat AMB troche taniej teraz dostać.

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
A no właśnie: jakie proporcje?
A tego nie wiem - musisz sobie poszukac info. Ja miałam FEOG z zsk, który sie stosowało odpowiednio do wagi konserwowanego produktu - w opisie feog było podane jaka ilość produktu konserwuje 1 kropla.

EDIT: na bu piszą, że sugerowane stężenie to 0,2 - 1,2 %. Przelicz sobie jakie stężenie proponuja w swoich mieszankach i takie tez stosuj we własnych.

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-09-26 o 09:00
anula_ga jest offline  
Stary 2011-09-26, 08:59   #2407
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
A tego nie wiem - musisz sobie poszukac info. Ja miałam FEOG z zsk, który sie stosowało odpowiednio do wagi konserwowanego produktu - w opisie feog było podane jaka ilość produktu konserwuje 1 kropla.
No właśnie miałam nadzieję,że ktoś już przez to przeszedł... Ja jestem za cienka,żeby takie rzeczy analizować:
Sugerowane stężenie: 0,5% - 1,5%, w tym: produkty zawierające wysoką koncentrację protein 0,5% - 1%; emulsje typu O/W i W/O 0,5% - 0,7%; emulsje, żele myjące i szampony oparte na niejonowych środkach powierzchniowo czynnych 0,5% - 1%.

Anula,lepiej powiedz mi czemu mi oleje na noc nie wystarczają do nawilżenia twarzy???? Się budzę taka ściągnięta

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-09-26, 09:06   #2408
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie miałam nadzieję,że ktoś już przez to przeszedł... Ja jestem za cienka,żeby takie rzeczy analizować:
Sugerowane stężenie: 0,5% - 1,5%, w tym: produkty zawierające wysoką koncentrację protein 0,5% - 1%; emulsje typu O/W i W/O 0,5% - 0,7%; emulsje, żele myjące i szampony oparte na niejonowych środkach powierzchniowo czynnych 0,5% - 1%.

Anula,lepiej powiedz mi czemu mi oleje na noc nie wystarczają do nawilżenia twarzy???? Się budzę taka ściągnięta
Nie wiem czemu znalażlysmy inne stężeniekonserwantu.....
Ja podałam rokonsal nd z bu.

No wiesz, oleje coś tam nawilżają, ale same moge nie dac rady. Nie próbowałaś mieszac z HA? Ewentualnie źle dobrałaś olej do swojej skóry. Jaki masz?
Stary 2011-09-26, 09:13   #2409
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Nie wiem czemu znalażlysmy inne stężeniekonserwantu.....
Ja podałam rokonsal nd z bu.

No wiesz, oleje coś tam nawilżają, ale same moge nie dac rady. Nie próbowałaś mieszac z HA? Ewentualnie źle dobrałaś olej do swojej skóry. Jaki masz?
Nakładam olej na zwilżoną twarz (hydrolatem) i jeszcze dodatkowo mieszam z HA Mam jojoba (hydratante!,protectrice) i olej z róży z mazideł
Do tej pory wystarczało; starość nie radość

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-09-26, 09:34   #2410
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Nakładam olej na zwilżoną twarz (hydrolatem) i jeszcze dodatkowo mieszam z HA Mam jojoba (hydratante!,protectrice) i olej z róży z mazideł
To faktycznie powinno wystarczyć....
A może to jakieś przejściowe kłopoty związane z jesienna pogodą albo wysuszeniem po lecie? Ja po słonecznych miesiącach tez miewam problemy z wysuszona skórą albo jak przesadzę z glinkami

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Wczoraj, po baaardzo długiej przerwie, użyłam na noc sesę - dlaczego o niej zapomniałam całe szczęście, że zaczęły sie ostatnio dyskusje nad nią na naszym forum i znowu po nią sięgnęłam. I wiecie co..... po takiej przerwie zapach sesy.... jest dla mnie prześliczny juz nawet nie pamiętam co mi w nim te 1,5 roku temu na początku przeszkadzało.....

A teraz spowiedź szczera - poległam na gruncie naturalnych pudrów matujących. Nie ma dla mnie żadnego...... Kupiłam benefit i jest fantastyczny!!!! I tak sobie wmawiam, że przecież najpierw kładę na twarz podkład naturado, więc ten puder to praktycznie nie dotyka mi twarzy......

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Caameroon, Guacamole podała sklep, w którym jest mydło z glinka rhassoul
Normalnie ja chyba tez je sobie kupię
Stary 2011-09-26, 09:59   #2411
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Że się wtracę może przez jakiś czas nie dodawaj HA , żel potrafi nieźle wysuszyć .
Stary 2011-09-26, 10:11   #2412
kijanka89
Raczkowanie

Cytat:
Klolcia, Kijanka - śliczne te wasze zakupy
dzia póki co jestem bardzo zadowolona z naturalnych kosmetyków. natura górą!

Anula jestem pod wielkim wrażeniem jak szybko twoje córcia robi postępy!!
kijanka89 jest offline  
Stary 2011-09-26, 10:41   #2413
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Że się wtracę może przez jakiś czas nie dodawaj HA , żel potrafi nieźle wysuszyć .

O rany,to ja już nic nie rozumiem - pszesz dodaję żelu (szczerze go nie cierpię zresztą) żeby mnie olej nie wysuszał
Wtrącaj się i mnie oświeć dobra Kobieto

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-09-26, 10:58   #2414
grazkako
Zadomowienie

Cytat:

O rany,to ja już nic nie rozumiem - pszesz dodaję żelu (szczerze go nie cierpię zresztą) żeby mnie olej nie wysuszał
Otrzymałam kiedyś od biegłej biochemiczki informację , którą pozwole sobie przytoczyć : "Żel hialuronowy jest humektantem . Humektany to nie są stricte nawilżające specyfiki. Posiadają dużą zdolność higroskopijną czyli zdolność wiązania wody ale zastosowane nieumiejętnie na nieodpowiednie podłoże mogą wysuszyć. Zwłaszcza skóre suchą ". Z obserwacji na wizażu zauważyłam , że żel HA nie służy właśnie właścicielkom suchej skóry i po jakimś czasie z niego rezygnują . Ja również przesunęłam do ostatniego rzędu w lodówce . jak coś kręce to dodaję dosłownie pare kropelek .
Stary 2011-09-26, 11:04   #2415
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:

Grazka, Ty wiesz, że ja zupełnie nie wpadłam na to, że powodem może byc przedawkowanie HA Czasami najtrudniej wpaść na rzeczy najbardziej oczywiste. Masz absolutną rację - jesteś wielka
Małgosia, zmniejsz ilość HA (ja założyłam, że dodajesz go niewiele). Albo odstaw jak radzi Grazka - ja od dawna nie dodaję HA do olejów i mam sie z tym dobrze (nie lubiłam tego mieszania oleju z kwasem...taka dziwna konsystencja jest wtedy i mnie drazni). HA wykorzystałam dodając do hydrolatów

EDIT: z tym ha to jest dziwna sprawa - albo zwiększa nawilżenie, albo wysusza naprawde co skóra, to inaczej.... chyba nie ma żadnego uniwersalnego kosmetyku służącego każdemu.
Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
dzia póki co jestem bardzo zadowolona z naturalnych kosmetyków. natura górą!

Anula jestem pod wielkim wrażeniem jak szybko twoje córcia robi postępy!!
Zadowolenie z naturalnych kosmetyków pustoszy kieszenie i konto A jak Ci sie podoba olej nigella?
Powiem Ci, że ja też jestem pod wrażeniem swojej Młodej - idzie jak burza!

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-09-26 o 11:22
anula_ga jest offline  
Stary 2011-09-26, 11:17   #2416
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Grazka, Ty wiesz, że ja zupełnie nie wpadłam na to, że powodem może byc przedawkowanie HA Czasami najtrudniej wpaść na rzeczy najbardziej oczywiste. Masz absolutną rację - jesteś wielka :cmok
Też bym na to nie wpadła gdyby mnie nie oświeciły miłe wizażanki .
Stary 2011-09-26, 11:26   #2417
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Dzięki Dziewczyny;ja tego żelu dodaję dosłownie kroplę,ale widać,że może i tak za dużo:/
Będę kombinować,choć za bardzo to mi się nie chce Już zaczęłam się rozglądać za kremami,niestety wpadł mi w oko tylko drrrrogi krem Phenome ale ma w składzie oba oleje (jojoba i róża) bym se dodawała po kropelce ...

Tak w ogóle to w akcie desperacji zastanawiam się nad kupnem kremów Filorga każdy po ok250 - ale Dziewczyny na innych wątkach bardzo chwalą.... Wrzuciłam składy w składowy,mam nadzieję że mnie jakaś dobra dusza odwiedzie od tego pomysłu (naturalne to one nie są na pewno

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-09-26, 11:52   #2418
anula_ga
Zakorzenienie

Sobotnia wycieczka do promenady zakończyła się, oprócz totalnej wyżerki w pizza hut , wizytą na stoisku organique. Pani nie miała odzywki anti-age, ale zamówi i zadzwoni do mnie jak juz będzie. Dostałam tez odlewkę szamponu ziołowego do włosów tłustych do wypróbowania jak bedzie fajny to od razu z odżywką kupię.
Stary 2011-09-26, 12:26   #2419
Pusia84
Rozeznanie

Dzięki dziewczyny za porady dot. wzmocnienia odporności. Większoći niestety próbowałam z marnym skutkiem chyba spróbuje tego pyłku pszczelego. A używałyście może baniek bezoogniowych - mnie rodzice w dzieciństwei tym leczyli. Zastanawiam się czy nie pomogłyby mojej siostrzenicy co tydz. jest chora :-(

Polecacie odżywkę regenerującą z JMO? ta pomarańczowa jest jakby za słaba dla mnie włosy dosłownie ją spijają ekspresowo!
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline  
Stary 2011-09-26, 12:32   #2420
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Dla mnie HA to totalny wysuszacz dlatego z niego zrezygnowałąm

Anula jak Córcia?czytam że idzie jak burza czyli uparta i prze do przodu..........tak trzymać
Stary 2011-09-26, 12:50   #2421
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:

Tak w ogóle to w akcie desperacji zastanawiam się nad kupnem kremów Filorga każdy po ok250 - ale Dziewczyny na innych wątkach bardzo chwalą.... Wrzuciłam składy w składowy,mam nadzieję że mnie jakaś dobra dusza odwiedzie od tego pomysłu (naturalne to one nie są na pewno
Małgosiu mam pod oczy z filorgi krem i po 2 tyg zmarchy mam sprasowane- szok. mam taka jedną wredote na czole - głęboką i tez ja traktuje tym kremem i tez jest mniejsza, ja wiem ze one niewiele maja wspóolnego z naturą ale to ten krem robi to mam próbki na dzień kremów i podobno na noc jest rewelacyjny. (próbki na all kupowałam)
hola ola jest offline  
Stary 2011-09-26, 12:51   #2422
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dla mnie HA to totalny wysuszacz dlatego z niego zrezygnowałąm

Anula jak Córcia?czytam że idzie jak burza czyli uparta i prze do przodu..........tak trzymać
Mi HA służył i byłam z niego zadowolona - chętnie dodawałam do robionych kremów, toników. Potem porzuciłam samorobione kosmetyki i dodawałam czasem do olejów, ale jakos mnie drażnił ten proces mieszania oleju z HA , natomiast chwale sobie dodanie niewielkiej ilości HA do hydrolatu (zresztą B3 i B5 tez często dodaję do hydrolatów, czasem glicerynę i aloes).

Dziękuję, dziękuję córa zawzięta jak diabli zaczyna juz nawet na lekcjach sama pisać wprawdzie idzie to wolno, jeszcze krzywo i kanciasto wygląda i szybciej sie męczy łapka, ale to i tak szok, że w tak krótkim czasie wraca do stanu uzywalności
Jest w połowie zaplanowanego czasu trwania rehabilitacji i chyba nie ma potrzeby jej przedłużania. Chodzi normalnie, ręką normalnie rusza (paluszki to inna bajka, cała reszta ręki jest ok), po porażeniu lewej strony buźki został tylko minimalny i malusieńki znak - jak mruży oczy przed słońcem to lewe oko odrobinkę mniej sie mruży, ale to sie też cofnie do końca za jakiś czas. Mówi już całkiem jak przedtem
W środe jest taki duży obchód na oddziałach i podejmowane sa decyzje co do leczenia pacjentów - więc za 2 dni wszystko się wyjasni.
Stary 2011-09-26, 13:08   #2423
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Ja stosuje czysty ocet bez rozcieńczania. Na białą ceramikę na całą noc. A na armaturę ostrożnie, na krótko. I tak jak napisała kijanka89 jak jest "mocny" kamień najlepiej nasączyć jakiś wacik octem i przyłożyć.

Kretka, myślę, że możesz spróbować oleje na włosy i skalp. Zacznij od tych takich ogólnodostępnych: oliwa z oliwek, lniany, kokosowy, z pestek winogron. Powinny zniwelować swędzenie i suchość skóry i przy okazji unormują przetłuszczanie.
Kamienia nie ma w ogóle póki co, widać, że mieszkanie jest nowe (ogólnie blok jest zbudowany 2005 roku) - wynajmujemy Więc łazienka też, potrzebuję tylko coś do mycia.

Włosy mi się nie przetłuszczają jakoś kosmicznie, jak to pisałam, to był 3 dzień od mycia Więc lekkie przetłuszczenie - i to tylko z tyłu głowy, od spania, bo przód mam suchy jak zwykle (jedynie trochę nieświeży ) - nie jest dla mnie niczym dziwnym - dziwne jest to, że mam przy tym suchy skalp
Jakbym miała długie włosy, to bym co 3-5 dni myła, nie przeszkadzałoby mi to pewnie - wystarczyłoby wyczesać i znów są piękne. Ale że mam krótkie i jak nie umyję po 2, 3 dniach (jak nie spoci mi się w nocy tył głowy ), to wyglądają źle, licho się układają i zaczynają wywijać
Włosy olejuję, ale raz w tygodniu. A na sam skalp myślałam, żeby nakładać kokosowy co 2 dni... Mam nadzieję, że pomoże. Jak nie, to Emolium znów w grze będzie. Niestety zauważyłam, że samą naturą nie udaje mi się wyleczyć.

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2011-09-26 o 13:11
Kretka666 jest offline  
Stary 2011-09-26, 13:26   #2424
magnesita
Zadomowienie

Małgosiu ja także czytałam w wątku o BU że niektóre dziewczyny zmniejszały ilość bądź rezygnowały z żelu HA bo właśnie cerę im wysuszał ja bardzo rzadko używam żelu....jakoś właśnie nie przepadam za nim

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline  
Stary 2011-09-26, 13:34   #2425
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Dziękuję, dziękuję córa zawzięta jak diabli zaczyna juz nawet na lekcjach sama pisać wprawdzie idzie to wolno, jeszcze krzywo i kanciasto wygląda i szybciej sie męczy łapka, ale to i tak szok, że w tak krótkim czasie wraca do stanu uzywalności
Jest w połowie zaplanowanego czasu trwania rehabilitacji i chyba nie ma potrzeby jej przedłużania. Chodzi normalnie, ręką normalnie rusza (paluszki to inna bajka, cała reszta ręki jest ok), po porażeniu lewej strony buźki został tylko minimalny i malusieńki znak - jak mruży oczy przed słońcem to lewe oko odrobinkę mniej sie mruży, ale to sie też cofnie do końca za jakiś czas. Mówi już całkiem jak przedtem
W środe jest taki duży obchód na oddziałach i podejmowane sa decyzje co do leczenia pacjentów - więc za 2 dni wszystko się wyjasni.
Twoja Córka to jak Kubica ale to dobrze bo jakby leżała i użlała się nad sobą to byłoby kiepsko.Bardzo się cieszę że jest uparta i robi postępyJak przeczytałam wtedy co się stało to tak pomyślałam że człowiek nigdy nie wie co Go czeka.Wszystko ok, dziecko zdrowe i uśmiechnięte a tu nagle taka wiadomośćno ale jest już dobrze a bedzie coraz lepiej
Stary 2011-09-26, 13:34   #2426
dusia65
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki Dziewczyny;ja tego żelu dodaję dosłownie kroplę,ale widać,że może i tak za dużo:/
Będę kombinować,choć za bardzo to mi się nie chce Już zaczęłam się rozglądać za kremami,niestety wpadł mi w oko tylko drrrrogi krem Phenome ale ma w składzie oba oleje (jojoba i róża) bym se dodawała po kropelce ...

Małgoś ja mam Phenome, nawilżający, jest baardzo fajny,
ale niewiele ustępuje mu Scheller na noc z arganem i czymś tam jaszcze
Filorga też miałam , nie był zły, ale nie wart takiej ceny, lepiej te dwa powyżej na zmianę
dusia65 jest offline  
Stary 2011-09-26, 13:46   #2427
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Twoja Córka to jak Kubica ale to dobrze bo jakby leżała i użlała się nad sobą to byłoby kiepsko.Bardzo się cieszę że jest uparta i robi postępyJak przeczytałam wtedy co się stało to tak pomyślałam że człowiek nigdy nie wie co Go czeka.Wszystko ok, dziecko zdrowe i uśmiechnięte a tu nagle taka wiadomośćno ale jest już dobrze a bedzie coraz lepiej
przekażę jej to o Kubicy
Wszystko co piszesz to święta prawda... Człowiekowi sie wydaje, że takie rzeczy przytrafiają się innym, ja tylko o tym słyszę, mnie to nie dotyczy. I nagle ciach - wszystko to własnie sie dzieje u mnie i jest jak najbardziej prawdziwe. Totalne zaskoczenie. Przewartościowuje się człowiekowi wszystko, zmieniają się priorytety i wiele rzeczy zaczyna sie widziec z całkiem innej perspektywy. I jeszcze jedna ważna sprawa takich trudnych sytuacji życiowych - sprawdza się powiedzenie, że przyjaciół poznaje sie w biedzie.... Ja listę przyjaciół tez zweryfikowałam o parę pozycji A Wy, Kochane Wizażanki, wskoczyłyście na jej czołowe miejsca

Dziewczynki znacie jakieś naturalne szampony na łupież? Po tej wodzie u mojej cioci zaczynam miec z tym poważny problem.... Czas najwyższy zacząć działać, bo zaczyna byc źle!
Stary 2011-09-26, 13:58   #2428
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Małgosiu mam pod oczy z filorgi krem i po 2 tyg zmarchy mam sprasowane- szok. mam taka jedną wredote na czole - głęboką i tez ja traktuje tym kremem i tez jest mniejsza, ja wiem ze one niewiele maja wspóolnego z naturą ale to ten krem robi to mam próbki na dzień kremów i podobno na noc jest rewelacyjny. (próbki na all kupowałam)
Ty Kochana właśnie zasiałaś we mnie to ziarno Nie chciałam Cię demaskować na wątku naturalnokosmetycznym,no ale już sama się zdemaskowałaś

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Cytat:
Napisane przez dusia65 Pokaż wiadomość
Małgoś ja mam Phenome, nawilżający, jest baardzo fajny,
ale niewiele ustępuje mu Scheller na noc z arganem i czymś tam jaszcze
Filorga też miałam , nie był zły, ale nie wart takiej ceny, lepiej te dwa powyżej na zmianę
Dzięki Tego mi trzeba

mhm0808 jest offline  
Stary 2011-09-26, 13:58   #2429
hola ola
Zakorzenienie

Cytat:
Szatanko pieknie napisałaś

Cytat:
Ty Kochana właśnie zasiałaś we mnie to ziarno Nie chciałam Cię demaskować na wątku naturalnokosmetycznym,no ale już sama się zdemaskowałaś
hola ola jest offline  
Stary 2011-09-26, 14:10   #2430
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
przekażę jej to o Kubicy
Wszystko co piszesz to święta prawda... Człowiekowi sie wydaje, że takie rzeczy przytrafiają się innym, ja tylko o tym słyszę, mnie to nie dotyczy. I nagle ciach - wszystko to własnie sie dzieje u mnie i jest jak najbardziej prawdziwe. Totalne zaskoczenie. Przewartościowuje się człowiekowi wszystko, zmieniają się priorytety i wiele rzeczy zaczyna sie widziec z całkiem innej perspektywy. I jeszcze jedna ważna sprawa takich trudnych sytuacji życiowych - sprawdza się powiedzenie, że przyjaciół poznaje sie w biedzie.... Ja listę przyjaciół tez zweryfikowałam o parę pozycji A Wy, Kochane Wizażanki, wskoczyłyście na jej czołowe miejsca
Wszystko pięknie, ładnie, nic nas nie kosztuje wejść na forum i napisać: trzymamy kciuki.Mam nadzieję że gdybyś potrzebowała konkretnej pomocy to tez byśmy się spisały

Cytat:

O jakim kremiku konkretnie piszecie?moje zmarchy widać na kilometr

Cytat:
Szatanko pieknie napisałaś
Mam nadzieję że Anula tego nie przeczyta.Jak przeczytałam co się stało to jakbym w łeb dostała, sama mam Syna mniej więcej w tym wieku i pomyślałam że mnie to mogło spotkać,to nie do opisania jak się człowiek wtedy czuje.Jak ktoś z Rodziny choruje to człowiek inaczej to przeżywa, nie lepiej ale inaczej a tu z zaskoczenia było, zemdlała i już.Podziwiam Anulę bo ja bym się tak dzielnie nie trzymała

Edytowane przez SzatAnka71
Czas edycji: 2011-09-26 o 14:11
SzatAnka71 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
ekologiczne, kosmetyki naturalne

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości