Pasta cukrowa - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-15, 20:21   #511
Amberella
Wtajemniczenie

GG do Amberella
Dot.: Pasta cukrowa

Witam wszystkie wizażanki . Jestem nowa w tym wątku, ale bardzo zaintrygowana pastą cukrową. Przyznam się szczerze, że nie przeczytałam całego wątku tylko cześć. Mam zamiar spróbować przyrządzić tą pastę. Po depilacji woskiem lub depilatorem mam dość mocno podrażnioną skórę, więc moja nadzieja w cukrowaniu.
Na allegro znalazłam gotową pastę http://www.allegro.pl/item496959311_...ylka_0_zl.html, ale nie wiem, czy warto kupic. Miała ktoraś? Jeśli już o tym było - sorki .
Amberella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 20:43   #512
kamilawu
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki . Jestem nowa w tym wątku, ale bardzo zaintrygowana pastą cukrową. Przyznam się szczerze, że nie przeczytałam całego wątku tylko cześć. Mam zamiar spróbować przyrządzić tą pastę. Po depilacji woskiem lub depilatorem mam dość mocno podrażnioną skórę, więc moja nadzieja w cukrowaniu.
Na allegro znalazłam gotową pastę http://www.allegro.pl/item496959311_...ylka_0_zl.html, ale nie wiem, czy warto kupic. Miała ktoraś? Jeśli już o tym było - sorki .
A jakże, kupiłam. Miałam dwa czy trzy podejścia, ale ostatecznie zrezygnowałam i leży bezużyteczne w łazience. Albo nie umiem poprawnie tej pasty stosować (choć robiłam wszystko krok po kroku zgodnie z instrukcją), albo jest po prostu do niczego .
kamilawu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 20:51   #513
Amberella
Wtajemniczenie

GG do Amberella

Cytat:
Napisane przez kamilawu Pokaż wiadomość
A jakże, kupiłam. Miałam dwa czy trzy podejścia, ale ostatecznie zrezygnowałam i leży bezużyteczne w łazience. Albo nie umiem poprawnie tej pasty stosować (choć robiłam wszystko krok po kroku zgodnie z instrukcją), albo jest po prostu do niczego .
No właśnie też kupiłam. przed chwilką. Jak ją dostanę i wypróbuję napiszę o moich doświadczeniach. Mam nadzieję, że pozytywnych . Choć po tym, co napisałaś już wątpię w to .
Stary 2008-12-15, 22:56   #514
zuuzuushii
Raczkowanie

ja umiem używać pasty cukrowej jedynie w formie płynnej jak wosk,
Nakładam na skórę cienką warstwę i naklejam kawałek szmatki i zrywam.
Efekt super!!! Jak dla mnie najlepszy ze wszystkiego co próbowałam. A mam skłonności do wielkich podrażnień szczególnie w okolicach bikini.

Ale kulki to ja ugnieść nie potrafię i chyba już nawet nie będę próbować
zuuzuushii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 08:17   #515
kasikk12
Raczkowanie

Ja sobie też kupiłam ta pastę z allegro camsakizi i jest rewelacyjna. Trzeba ją podgrzać, tak, żeby troszkę dało się wyciągnąć a potem kładę to na talerzyk i czekam aż ostygnie i po chwili ściągam z łyżeczki palcami i rozciągam i można się depilować Sęk w tym, że nie można jej długo trzymać w palcach bo się zacznie lepić, lepiej ją za każdym użyciem rozciągnąć ze 2 razy...jedna kuleczka wielkości orzecha starcza mi na jedną bardzo owłosioną łydkę i im dłyżej nią robię tym lepiej chwyta
Stary 2008-12-16, 17:15   #516
Amberella
Wtajemniczenie

GG do Amberella

Cytat:
Napisane przez kasikk12 Pokaż wiadomość
Ja sobie też kupiłam ta pastę z allegro camsakizi i jest rewelacyjna. Trzeba ją podgrzać, tak, żeby troszkę dało się wyciągnąć a potem kładę to na talerzyk i czekam aż ostygnie i po chwili ściągam z łyżeczki palcami i rozciągam i można się depilować Sęk w tym, że nie można jej długo trzymać w palcach bo się zacznie lepić, lepiej ją za każdym użyciem rozciągnąć ze 2 razy...jedna kuleczka wielkości orzecha starcza mi na jedną bardzo owłosioną łydkę i im dłyżej nią robię tym lepiej chwyta
skorzystam z Twojej metody jak tylko moja pasta do mnie dotrze
Stary 2009-01-06, 17:25   #517
Ghost19
BAN stały

Zamówiłam 2 słoiczki tego cudeńka. Jak dojdą zacznę słodkie tortury
Przetestuje metodę na zimno, bo mam sporo naczynek na nogach. Mam tylko nadzieję, że nie będzie się tak lepić jak wosk. Fuj!
Czy po depilacji stosujecie jakieś specjalne kosmetyki przeciw wrastaniu włosków?

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2009-01-06 o 17:27
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 12:46   #518
Anuus
Raczkowanie

GG do Anuus

Ja tez mam paste z allegro- bylo pare podejsc do jej uzycia, z plucienkiem i kulka i w koncu sie nauczylam
najpierw podgrzewam, formuje kulke, nakladam pod wlos zrywam z wlosem i jest ekstra. Fakt ze za pierwszym razem wszystkich wloskow nie wyrwie, ale podraznienia nie duze wiec mozna w jednym miejscu pare razy nalozyc
pocisnelam i uzylam na bikini nogi i pachy i jest mega
a jak uzywalam wosku to zrywal mi naskorek i moje nogi wygladaly jak po dobrym wypadku

wiec jak najbardziej paste polecam
Anuus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 10:14   #519
SamaSamotna
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

hmmm...zainteresowała mnie bardzo ta metoda depilacji nie powiem zwłaszcza ta kulka kiedyś muszę znaleźć chwilkę czasu i pomajstrować
Stary 2009-01-24, 19:13   #520
suwa89
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2

wlałam do garnka 60 ml wody z 0,5 kilograma cukru, dolałam tak z łyżkę kwasku cytrynowego i dwie łyżki miodu kwiatowego i gotowałam, konsystencja bardzo wodnista ale ok, jakoś zgęstniało, kolor jasny bursztyn, przelałam do słoiczka
Stosowałam na nogi: nałożyłam pastę rękoma gorącą, potem pocięte paski papieru i przyklejałam na pastę, przylepił się papier chwilę odczekałam i dawaj BÓL WIELKI, myślałam że spadnę na panele w pokoju hehe ale żyję i polecam bo włoski z cebulkami się zrywa szybciej niż woskiem

dbam o figurę (waga 50 kg jest super!)
dbam o paznokcie
myślę o synku
idę do przodu, zapominam...
suwa89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 18:12   #521
mto
Przyczajenie

Witam wszystkich
Mi pasta wyszła za trzecim razem Nie było łatwo, ale metodą prób i błędów, udało się. Dzisiaj podjąłem pierwszą próbę
Wszystko by było fajnie, pasta ma dobrą konsystencję, rozciąga się, zyskuje matowy kolor, kiedy ją rozporowadzam, a później zciągam zostają na niej włoski. Jedyny problem jest taki, że po kilku razach, wyrobiona pasta, robi się dość miękka i klei się do skóry... Czy ktoś może poradzić, jak się z tym uporać? Bo czytam, że jedna kulka wystarcza wam nawet na całą łydkę - u mnie dość szybko staje się po wyrobieniu klejąca i ciężko nią wydepilować nawet 1/3 łydki.

Myślę nad tym, żeby ją jeszcze podgrzać, ale nie wydaje mi się, żeby to miało sens - jest kolor ciemnego bursztynu, pasta nieogrzana jest twarda, więc raczej dobrze ją ugotowałem

Proszę o jakieś rady

edit: Jeszcze jedno mnie intryguje! Co robicie po depilacji z tą wyrobioną pastą? (mam na myśli "kulkę"). Rozpuszczacie w wodzie, czy jakoś jeszcze można jej ponownie później użyć/"przetopić"? Nigdzie o tym nie ma

Edytowane przez mto
Czas edycji: 2009-01-28 o 18:15
mto jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 18:06   #522
samanta00
Wtajemniczenie

Cytat:
Na allegro znalazłam gotową pastę http://www.allegro.pl/item496959311_...ylka_0_zl.html
Cytat:
Napisane przez kamilawu Pokaż wiadomość
A jakże, kupiłam. Miałam dwa czy trzy podejścia, ale ostatecznie zrezygnowałam i leży bezużyteczne w łazience.
Cytat:
No właśnie też kupiłam. przed chwilką.
Cytat:
Napisane przez kasikk12 Pokaż wiadomość
Ja sobie też kupiłam ta pastę z allegro camsakizi i jest rewelacyjna.
Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Zamówiłam 2 słoiczki tego cudeńka. Jak dojdą zacznę słodkie tortury
Cytat:
Napisane przez Anuus Pokaż wiadomość
Ja tez mam paste z allegro- bylo pare podejsc do jej uzycia, z plucienkiem i kulka i w koncu sie nauczylam
Dziewczyny czy ta pasta jest dostępna tylko i wyłącznie na Allegro? W hurtowniach kosmetycznych jej nie ma?
Dziękuje za odpowiedz.

"Nigdy Nie Jest Za Późno...Zacząć Tak Jak Chce Się Żyć..."
samanta00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 14:15   #523
xxKOKAINAxx
Przyczajenie

Dot.: depilacja cukrowa-jak ją wykonać w domu?

znalazlam przepis na ta paste wlasnie tu i dzisiaj zamierzam ja wypróbowac korci mnie straszne zeby wyprobowac.mam nadzieje ze sie uda. Szczerze mowiac do do tej pory tylko maszynka;/, ktorej mam dosc. Napisze o efektach
xxKOKAINAxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 17:19   #524
Malwika
Przyczajenie

Drogie Wizazanki.... powiedzcie mi prosze czy macie w Poznaniu jakies dobre kosmetyczki....chodzi o depilacje pasta cukrowa....chcialabym to zrobic....i wydepilowac nogi, bikini, pachy.....ale powiem szczerze ze boje sie ze cos zrobie nie tak i bol bedzie wiekszy niz powinien.....

Czy moze Waszym zdaniem powinnam sprobowac sama to zrobic....???? Boli strasznie?????
Stary 2009-02-21, 17:46   #525
zuni
Rozeznanie

GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni

depilacja zawsze boli
zuni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 19:40   #526
marlenkarr
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

Hej dziewczyny jestem początkująca w cukrowaniu wiec mam pare pytań pomożcie. Pierwsza paste zrobiłam "na oko" nie gotowałam jedynie rozpusciłam wyszła troszke za rzadka ale była rewelacyjna do paskow z materiału. Jednak nie była wydajna wiec probowałam do robic i za cholery nie moge odtworzyc tej konsystencji. Mogłybyscie podac mi proporcje składników i dokładny przepis?
marlenkarr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-25, 10:50   #527
maja79
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Malwika Pokaż wiadomość
Czy moze Waszym zdaniem powinnam sprobowac sama to zrobic....???? Boli strasznie?????
Ja zaryzykowałam i spróbowałam sama - wg mnie boli na prawdę niewiele .
Jeśli kiedykolwiek depilowałaś swoje włoski, to będziesz zaskoczona, bo boli mniej niż inne metody. Jeśli nie masz doświadczeń z depilacją, no to depilacja zawsze boli.
Ale myślę, że warto spróbować samemu w domu .

Cytat:
Napisane przez mto Pokaż wiadomość
edit: Jeszcze jedno mnie intryguje! Co robicie po depilacji z tą wyrobioną pastą? (mam na myśli "kulkę"). Rozpuszczacie w wodzie, czy jakoś jeszcze można jej ponownie później użyć/"przetopić"? Nigdzie o tym nie ma
Ja wyrzucam do kosza na śmieci. Ale podobno można ogrzać ponownie, by karmel stał się płynny i przesączyć przez sitko, by pozbyć się włosków i używać ponownie . Mi się nie chce w to bawić.

Zakochałam się w tej metodzie depilacji !

Wczoraj zaryzykowałam i potraktowałam nią pachy. Od kilkunastu lat je golę, więc włoski były mocne i grube cebulki. Kiedyś próbowałam z woskiem, ale umarłam z bólu i postanowiłam już nigdy nie próbować wyrywać włosków w tym miejscu. Depilacja pasta cukrową obu pach zajęła mi ok 15 minut i praktycznie nie bolało!!! Jestem w szoku!

Rewelacyjne w tej metodzie jest to, że po pierwsze zdecydowanie mniej boli od innych metod depilacji, po drugie w ogóle nie podrażnia skóry (po wosku miałam poraniony naskórek, który bardzo długo się goił), a po trzecie zmycie pasty zajmuje chwileczkę i wystarczy ciepła woda! (co dodatkowo wpływa na niepodrażnianie skóry, bo przecież stosowanie jakiś oliwek tuż po depilacji nie jest zbyt dobre).

Kilka tygodni temu jako pierwsze potraktowałam tą metodą okolice bikini - fantastycznie! A efekt utrzymywał się 2-3 tygodnie!
Niedługo powtarzam zabieg, bo już włoski odrosły
Co ciekawe - jak kiedyś wydepilowałam bikini woskiem, to włoski odrosły już po tygodniu, a tu taki długi efekt.

Zdecydowanie polecam pastę cukrową!!

Acha, ja na razie stosuję gotową z allegro i jestem z niej bardzo zadowolona, ale może się skuszę na własnoręczne pichcenie karmelu

Na nogi od lat stosuję depilator - najszybciej i najczyściej. Włoski są już bardzo delikatne, więc nie mam potrzeby stosowania tam pasty.

Edytowane przez maja79
Czas edycji: 2009-02-25 o 11:08
maja79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 20:54   #528
Malwika
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Ja zaryzykowałam i spróbowałam sama - wg mnie boli na prawdę niewiele .
Jeśli kiedykolwiek depilowałaś swoje włoski, to będziesz zaskoczona, bo boli mniej niż inne metody. Jeśli nie masz doświadczeń z depilacją, no to depilacja zawsze boli.
Ale myślę, że warto spróbować samemu w domu .

Ja wyrzucam do kosza na śmieci. Ale podobno można ogrzać ponownie, by karmel stał się płynny i przesączyć przez sitko, by pozbyć się włosków i używać ponownie . Mi się nie chce w to bawić.

Zakochałam się w tej metodzie depilacji !

Wczoraj zaryzykowałam i potraktowałam nią pachy. Od kilkunastu lat je golę, więc włoski były mocne i grube cebulki. Kiedyś próbowałam z woskiem, ale umarłam z bólu i postanowiłam już nigdy nie próbować wyrywać włosków w tym miejscu. Depilacja pasta cukrową obu pach zajęła mi ok 15 minut i praktycznie nie bolało!!! Jestem w szoku!

Rewelacyjne w tej metodzie jest to, że po pierwsze zdecydowanie mniej boli od innych metod depilacji, po drugie w ogóle nie podrażnia skóry (po wosku miałam poraniony naskórek, który bardzo długo się goił), a po trzecie zmycie pasty zajmuje chwileczkę i wystarczy ciepła woda! (co dodatkowo wpływa na niepodrażnianie skóry, bo przecież stosowanie jakiś oliwek tuż po depilacji nie jest zbyt dobre).

Kilka tygodni temu jako pierwsze potraktowałam tą metodą okolice bikini - fantastycznie! A efekt utrzymywał się 2-3 tygodnie!
Niedługo powtarzam zabieg, bo już włoski odrosły
Co ciekawe - jak kiedyś wydepilowałam bikini woskiem, to włoski odrosły już po tygodniu, a tu taki długi efekt.

Zdecydowanie polecam pastę cukrową!!

Acha, ja na razie stosuję gotową z allegro i jestem z niej bardzo zadowolona, ale może się skuszę na własnoręczne pichcenie karmelu

Na nogi od lat stosuję depilator - najszybciej i najczyściej. Włoski są już bardzo delikatne, więc nie mam potrzeby stosowania tam pasty.
Maju79 dziekuje za odp... a powiedz mi prosze jaka paste kupujesz??? Jest jakas wiodaca z wszystkich na rynku? I jak zdejmujesz paste, przyklejasz material do niej i odrywasz???
Stary 2009-02-27, 09:25   #529
maja79
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Malwika Pokaż wiadomość
Maju79 dziekuje za odp... a powiedz mi prosze jaka paste kupujesz??? Jest jakas wiodaca z wszystkich na rynku? I jak zdejmujesz paste, przyklejasz material do niej i odrywasz???
Malwiko, używam pasty CAMSAKIZI - pełno jej na allegro. Jak wrzucić w wyszukiwanie na allegro "pasta cukrowa", to 90% wyników to właśnie ta pasta.

Ja nie używam pasków materiału. Po prostu wsadzam opakowanie na ok. 10 minut do kubka z wrzątkiem by stała się bardziej płynna (choć płynna to złe słowo - bo raczej robi się po prostu miękka jak plastelina), potem wyjmuję palcami trochę z opakowania i urabiam w ręku. Na początku pasta jest przezroczysta. Jak nieco stwardnieje i zrobi się bardziej żółta i nieprzezroczysta, to rozgniatam masę na skórze (pod włos) i zrywam jednym ruchem (z włosem).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 240001.jpg (12,9 KB, 28 załadowań)

Edytowane przez maja79
Czas edycji: 2009-02-27 o 09:28
Stary 2009-02-27, 12:53   #530
Sensuel
Wtajemniczenie

Na mnie żadne woski nie działają.Próbowałam wszystkich tych co można kupić w sklepie i wykonać w domu depilację.Czy ten wosk zadziała na mnie skoro te kupne woski nie działały ??
Stary 2009-02-27, 12:56   #531
maja79
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość
Na mnie żadne woski nie działają.Próbowałam wszystkich tych co można kupić w sklepie i wykonać w domu depilację.Czy ten wosk zadziała na mnie skoro te kupne woski nie działały ??
To nie wosk tylko karmel.
Co masz na myśli pytając "czy zadziała"?
Stary 2009-02-27, 18:50   #532
Sensuel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
To nie wosk tylko karmel.
Co masz na myśli pytając "czy zadziała"?
Mam na myśli to czy w moim przypadku ten karmel będzie skuteczny skoro woski ze sklepu kompletnie na moje nogi nie działały .Kupowałam różnych firm i podchodziłam kilka razy do tej formy depilacji i nic.Wyrwało kilka włosków i to wszystko.Reszta zostawała na nogach.
A tak chwalicie ta pastę cukrową,więc się zastanawiam czy i na mnie podziała depilacja tym karmelem
Stary 2009-02-27, 18:58   #533
katerinka88
Raczkowanie

nie dowiesz sie dopoki nie sprobujesznikt nie moze dac Ci gwarancji ze zadziala
katerinka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 20:01   #534
Sensuel
Wtajemniczenie

W sumie racja

Spróbuję,może okaże się kolejnym genialnym wynalazkiem po peelingu kawowym .
Ale jak już na mnie by zadziałało to chyba w szoku bym była

Jaka długość włosków musi być do tej depilacji pastą cukrową ??
Stary 2009-02-27, 20:33   #535
fifcia
Zadomowienie

Czy używałyście pasty cukrowej na inne miejsca niż nogi? tzn czy uczulała Was pod pachami i w bikini??
Paski fizelinowe sprawdzaja sie do tej pasty? Robiłam ją juz dwa razy jednak za kazdym razem na materiale i to nogi, była dość płynna i chyba efekt nie bardzo wyszedł. Jednak zapewniam ze jest o wiele mniej bolesna niż plastry woskowe
Stary 2009-03-02, 12:52   #536
maja79
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Sensuel Pokaż wiadomość
Jaka długość włosków musi być do tej depilacji pastą cukrową ??
tak 5mm powinno wystarczyć

Cytat:
Napisane przez fifcia Pokaż wiadomość
Czy używałyście pasty cukrowej na inne miejsca niż nogi? tzn czy uczulała Was pod pachami i w bikini??
Tak jak pisałam na poprzedniej stronie - depilowałam i pachy i bikini i rewelacja! Żadnych uczuleń (zresztą niby od czego - od cukru? wody? cytryny? ).
Stary 2009-03-02, 19:33   #537
Sensuel
Wtajemniczenie

maja79,dziękuję za odpowiedź
Stary 2009-03-02, 22:53   #538
olkka16
Rozeznanie

Cześć dziewczyny! jestem świeżo po "zabiegu" pastą i od razu przybiegłam podzielić się wrażeniami:P więc już kiedyś próbowałam zrobić w domu pastę cukrową ale nie wyszła więc zrezygnowałam , a dziś zrobiłam wg innego przepisu i udało się robiłam tak: 1szkl cukru, sok z połowy cytryny, 2 łyżki wody kiedyś próbowałam robić bikini woskiem i myślałam , że nie wytrzymam z bólu, dziś spróbowałam pastą i proszę jaka niespodzianka-nie bolało Jestem zachwycona
Stary 2009-03-14, 16:21   #539
inniejsza
Przyczajenie

Przepis na domową pastę cukrową:
  • 3/4 szklanki wody
  • 1/2 szklanki cukru
  • 1/2 cytryny
  • 1/2 łyżeczki rumianku
Wodę i cukier z cytryną podgrzać, poczekać, aż zmienią kolor, a następnie wsypac do mikstury pół łyżeczki rumianku. Przestudzić, wygnieść w palcach niewielką kulkę, następnie nałożyć na skórę, wygładzić, zerwać, ugnieść, nałożyć, zerwać itd. Łyżka stołowa masy starcza na całe nogi.

Przyznam że jeszcze nie próbowałam.... ale mam zamiar
piszcie jak Wam wyszło!!
inniejsza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:29   #540
samanta00
Wtajemniczenie

Ja też robiłam tą pastę-wyszła za pierwszym razem.Depilowałam nogi i głębokie bikini. Oczywiście z czasem człowiek nabiera wprawy z aplikacją. Ważne by dobrze naciągnąć skórę przy zrywaniu żeby nie narobić sobie siniaków.

"Nigdy Nie Jest Za Późno...Zacząć Tak Jak Chce Się Żyć..."
samanta00 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości