Pasta cukrowa - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-19, 21:44   #601
olkka16
Rozeznanie

Dot.: Pasta cukrowa

A jeśli można wiedzieć, to z jakiej firmy kupiłaś pastę? Bo też się zastanawiam i wolała bym kupić sprawdzoną przez kogoś
Stary 2009-08-19, 22:39   #602
Ponura
Wtajemniczenie

Nie wiem dokładnie, bo zdążyłam już wyrzucić folię z opakowania, na której właśnie była nazwa Ale ogólnie to na allegro chyba wszyscy mają taką samą "baryłkę"

Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 23:22   #603
Maggie93
Zakorzenienie

GG do Maggie93

Cytat:
Napisane przez kataryna Pokaż wiadomość
help! zrobilm 2 pasty wedlug przepisow 1) przepis podst. (cukier,woda cytryna) 2) z miodem (cukier woda cytryna miod) no i juz przelalam do sloiczkow obydwie,ochlodzily sie calkowicie i zrobily twarde podrzalam je troche w wodzie zeby zmiekly ,ta z cukrem ani drgnela a ta z miodem zmiekla wiec ja wyjelam i zaczelam ungiatac i rozcierac tak jak taka pani w filmiku na youtubie no i ta masa zrobila sie jasniejsza bardziej rozciagliwa ale nadal nie nadawala sie do depilacji dodam jescze ze bardzo trudno mi ja rozrobic jesli to wogole mozliwe po prostu zmienia sie po chwili w cukierka (strasznie twarda) :/ wiecie co na to poradzic ?

dodam jescze ze zupelnie nie klei sie dodrak tak jak na tych filmikach nie jest jak palstelina :/
Musisz ją bardziej podgrzać (musi być niemal gorąca, ale bez przesady ), lepiej nadaje się do tego suszarka
Stary 2009-08-28, 19:42   #604
Xellesia
Przyczajenie

Ja dzis zrobilam paste po raz pierwszy i juz ja wyprobowalam. Rewelacja Szczegolnie super sie nie depiluje paszki i bikini.
Przepis z ktorego ja zrobilam paste:
8 lyzek cukru
1 lyzka wody
1 lyzka soku z cytryny
To wszystko sie gotowalo na malutkim ogniu az do zbrazowienia, potem przelalam w pojemnik i gdy przestygła pasta gotowa byla do uzycia.
Xellesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:18   #605
3dy513q
Przyczajenie

Ja dziś to spróbuję wg. przepisu podanego przez POPIELER, mam nadzieję że z pozytywnym skutkiem, swoje doświadczenia i obserwacje przedstawię później
3dy513q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 13:27   #606
Angel22
Raczkowanie

Nigdy wcześniej nie robiłam takiej pasty. Skorzystam z przepisów ,,, mam nadzieję, że tytko włosków się pozbędę a nie całej skóry

Edytowane przez Angel22
Czas edycji: 2009-09-10 o 13:28
Angel22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 17:11   #607
3dy513q
Przyczajenie

No więc... zaraz po tym jak nalałam do garnka szklanke wody (prawie całą) dałam pół szklanki cukru i pół cytryny dodałam jeszcze troszkę miodu zgodnie z wcześniejszymi przepisami ale myślę, że nie jest konieczny... najchętniej bym to zjadła ale grzałam cierpliwie, wyłączyłam gdy zrobiło się rumiane i nabrałam łyżką, powoli się ścinało ale od razu było widać, że nie zetnie się dobrze więc włączyłam ponownie cały czas na malutkim ogniu... po chwili się przeraziłam bo zmienił się kolor na prawie czarny, załamałam się z myślą o tym że porażka ale wyłączyłam i odstawiłam... po czasie zebrałam z łyżki mazię i okazało się, że da się formować kulkę tak więc powoli z garnuszka wyjmowałam po kawałku nawijałam na tą mniejszą kulkę i tak powstawała coraz większa, robiłam to powoli bo chwilami to było dość ciepłe uformowałam kulkę i zaczęłam rozsmarowywać na nóżce (pod włos) :P tak jak na filmiku tylko robiłam to wolniej żeby zdążyło delikatnie stwardnieć (ale nie za bardzo)... to co się rozsmarowało (dość cieniutko) zrywałam z włosem i super... mniejszy ból niż przy plastrach i przede wszystkim dużo dokładniej, nie było to mega przyjemne ale niebo a ziemia w porównaniu z plastrami i przede wszystkim kula była duża i używałam jej przez cały czas, do końca... po czasie kulka zaczęła się strasznie kleić, pewnie przez to, że ręce mi się mocno nagrzały (chyba z nerwów :P) tak, że całe nogi miałam w karmelu ale można po chwili go było zdjąć kulką zabawy mnóstwo, pozostałości włosków (pojedynczych) usunęłam deBilatorem i jestem zadowolona, warto się pobawić bo sposób dużo mniej bolesny... zaznaczę że skórę mam dość wrażliwą a włoski grube i twarde ale poradziłam sobie, zaczerwienienie jest, jeszcze nie wiem jak długo zostanie ale jestem dobrej myśli
3dy513q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 13:13   #608
ninitoja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie, bo zdążyłam już wyrzucić folię z opakowania, na której właśnie była nazwa Ale ogólnie to na allegro chyba wszyscy mają taką samą "baryłkę"
Pewnie to Camsakizi. Właśnie dziś przyszła moja pierwsza pasta. Ja już dwa razy robiłam podejście do zrobienia własnej, ale się poddałam. Mam nadzieję, że będę umiała się nią obsłużyć . Na razie czekam aż włoski na nogach mi troszkę urosną, bo na razie mają ze 2 mm. Do tej pory używałam tylko maszynki, więc szykuje się mała rewolucja
ninitoja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 19:35   #609
pauzi007
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Kurczę, Dziewczyny pomóżcie robiłam według przepisu i jak trochę przestygła to ni jak się nie chciało z niej uformować kulki, była taka maź że mi wszystkie palce obkleiła ( wszystko tez było w cukrze)

Pomóżcie daj dokładniutki przepis taki dla kompletniej nieudacznicy Błagam
pauzi007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 23:32   #610
ry-bcia
Zadomowienie

Nie wiem czy mam niebywały talent czy szczęście ale zainspirowana "cukrowymi" wątkami postanowiłam spróbować zrobić tą pastę i .... wyszła świetnie
szklanka cukru
1/4 szklanki soku z cytryny (takiej gotowej chemicznej cytrynki w płynie)
2 łyzki wody

najpierw wsypałam do garnka cukier potem wlałam cytrynkę i wodę i porządnie wymieszałam, następnie wstawiłam na gaz - najmniejszy palnik, najmniejszy ogień - i przed 20 minut cały czas mieszając podgrzewałam.
Po tym czasie mieszanka miała zupełnie płynną konsystencję i kolor bursztynowy. Przelałam do słoika i wstawiłam słoik do garnka z zimną wodą. Po 10 minutach wymieniłam wodę w garnku na lodowatą i poczekałam kolejne 10 minut.
Jak już pasta na tyle ostygła ze mogłam ją wziąć do ręki zaczęłam ją ugniatać i rozciągać. Jak zrobiła sie dosc palstyczna przeszłam do etapu depilacji i oto moje spostrzeżenia:
1. jeśli chodzi o ból nie widze różnicy pomiedzy pasta a woskiem - boli tak samo, a ręce nawet bardziej
2. jesli chodzi o cenę no cóż bez porównania tańsza
3. chyba lepiej sie sprawdza na mocniejszych włosach - wypróbowałam na TŻ wydepilowało swietnie, moich delikatniejszych włosków tak dobrze nie zbierała
4. brak czerwonych kropek ale skóra obolała
5. po depilacji rzeczywiście wystarczy przemyć skórę wodą i pozostałośc pasty znikają
6. skóra jest zaskakująco gładka

zostało mi jeszcze sporo pasty wieć poczekam az włoski odrosną i zrobie 2 podjeście
wszystki wizażankom dziekuje za sugestie dotyczące "wyrobu" pasty
ry-bcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 00:41   #611
martusu
Przyczajenie

Cześć,co zrobić żeby ta pasta nie kleiłasię tak strasznie do palców?Kupiłam pastę na allegro,trochę podgrzałam,zaczęłam ją formować w palcach tak jak na filmiku ale zrobiła się bardzo miękka i klejąca.Może za długo ją rozciągałam?Poradżcie coś!
martusu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 00:59   #612
Femmeu
Przyczajenie

Ja też mam ostatnio problem z klejeniem do palców. Ale ja mam pastę domowej roboty, od czerwca trzymam w słoiku i chyba trochę zawilgotniała? Pomaga (ale na coraz krócej za każdym razem) dodanie odrobiny "surowej" pasty ze słoika od razu do pasty rozsmarowanej na nodze w tym miejscu gdzie chcę zrywać. Pod pachami niestety wcale nie pomaga, klei się i niemiłosiernie ciągnie, całą pachę można wyrwać, ale włosków nie... Może będę musiała świeżutką pastę ugotować. Ale szkoda mi - jeszcze pół słoika zostało...
Femmeu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 01:03   #613
Alejandro
Rozeznanie

Moja pasta (domowej roboty) została zjedzona, bo się nie chciała kleić ; )) Najpierw poparzyła mi nogi, a później zniszczyła wszystkie szmatki i nie było czym zrywać. Na szczęście była całkiem smaczna, a nogi jak były golone maszynką - tak dalej są ; ))
Alejandro jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 05:14   #614
Femmeu
Przyczajenie

Ha ha No to wszystkim życzę na Nowy Rok takiego poczucia humoru w podejściu do problemów takich jak te nasze z pastą cukrową
Femmeu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 15:36   #615
myszka12_13
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Pasta cukrowa

Ja tez musze spróbowac, ale chcialabym usunac delikatne owlosienie z twarzy. ktos z Was probowal? czy nie ma podraznien? prosze napiszcie...
Pozdrawiam!
PS: a czy potem przez dłuższy czas nie swedzi lub piecze?
myszka12_13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:08   #616
pilaa
Raczkowanie

GG do pilaa

myszka12_13 myśle że to indywidualna sprawa, na każdego działa inaczej. Tak jak wosk, mogą wyjść kropki czerwone a nawet delikatne pryszcze, mi po wosku wychądzą czerwone kropki na 15 min i to tylko na nogach, a mojemu koledze niestety male drobne "pryszczki"

Edytowane przez pilaa
Czas edycji: 2010-01-05 o 15:09
pilaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 01:41   #617
ry-bcia
Zadomowienie

ja po paście miałam na rekach pełno małych siniaczków - wyszły mi dopiero dzień po depilacji
ry-bcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 18:40   #618
candy1991
Raczkowanie

a ja sobie z ta pastą w ogóle nie radzę. Kupiłam gotową na allegro podgrzałam ja suszarka i zaczęły się schody, strasznie lepi się do palców, jak już udało mi się ją przykleić na włoski to (nie wiedziałam, czy czekać aż stwardnieje bardzo czy zrywać od razu) zrywałam od razu i z depilacji nici. Jak wy to robicie?

Edytowane przez candy1991
Czas edycji: 2010-01-21 o 20:09
candy1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:59   #619
candy1991
Raczkowanie

up
Stary 2010-01-24, 14:33   #620
Bogna83
Przyczajenie

Ja zrobiłam sobię tę pastę sposobem domowym [szklanka cukru, minimalnie wody i troche soku z cytryny - rozne proporcje kraza po necie, czytałam ze mozna tez z miodem albo sam cukier z cytryną] podgrzewałam na ogniu około 30 min az zrobiła się taka bursztynowa masa [gdy zaczeła sie wytwarzac piana zredukowałam ogien do minimum i na tym sie gotowało, co jakis czas przemieszywałam zeby sie nie przypaliło] Mysle, ze czas gotowania tutaj jest rozny, wazne by patrzec jaki masa ma kolor i gdy sie zrobi brazowa to znaczy ze jest ok i mozna wyłaczyc. Roznie pisza z tym depilowaniem potem, zeby poczekac az masa calkiem przesygnie albo nakladac ciepłą. Ja poczekałam az masa calkiem zastygnie. Owszem wychodzi z tego cos jakby kamien, ale wystarczy podgrzac to lekko na ogniu, albo chwilę suszarką, albo połozyc do miski z gorąca wodą i masa lekko zmieknie. Na tyle, by palcami wydłubac z tego na tyle masy [moga to byc małe porcje]by zrobic kulke ktora mozna 'rozwalkowac' wewnetrzna strona dłoni a potem przyłozyc do skóry i troche podociskac [pod włos] by masa złapała włoski. I Tu wazna by masa byla raczej mnie plynna a bardziej stała, jak plastelina po ty by mozna ja było zlapac w palce i pociagnac. I depiluje sie podobnie jak woskiem, trzeba lekko naciagnac skóre [ jak sie tego nie zrobi to moga wystapic since i krwiaki], tam gdzie przykleiłysmy masę i pociagnac ja zgodnie ze wzrostem włosków [ma to pomoc zmniejszyc podraznienia] ale tak samo mozna depilowac nia w kierunku przeciwnym wzrostu wlosow] I uwaga ta masa wcale nie musi byc goraca za kazdym razem! jak gdzieniegdzie o tym pisza! z doswiadczenia wiem, ze swietnie depiluje sie juz przestygła masa, która nie traci na elastycznosci bo za kazdym razem po sciagnieciu jej ze skóry robię ponownie taka kulke w dłoniach i znowu przyklejam do skóry, dociskam tu i tam, zrywam itd.
Jesli masa za bardzo lepi sie w dłoniach i nie moge juz z niej sformułowac takiej kuleczki to zaczynam zrywac ja ze skóry za pomoca plastrow [100 sztuk pocietych kawałkow mozna kupic tanio np. na allegro] i potem ta masa tak fajnie wnika w plaster, ze bez problemu moge tym dalej depilowac. Jesli chodzi o efekt to jak na pierwsze proby jestem zadowolona. Nie wyrwało mi wszystkich włosków, ale tam gdzie wyrwało to miejsce jest gładkie. Chociaz strefa bikini odrosła po mniej wiecej kilku dniach ale podejrzewam, ze to efekt małej wprawy w tego typu depilacji. Co innego gdy zrobi to profesjonalna kosmetyczka, ale i tak mam zamiar jeszcze sie troche pobawic z tym w domu sama, poeksperymnetowac ze składnikami masy i nabrac wprawy w depilacji
Bogna83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 14:37   #621
Riposta
Przyczajenie

Ha, ja też się zakochałam w depilacji cukrowej
Póki co to najlepszy kompromis między ceną, łatwością, bólem i skutecznością, jaki znam Zrobiłam pastę wg przepisu: Ponad pół szklanki wody, pól szklanki cukru, sok z połowy cytryny. Następnym razem dodam całą szklankę wody, żeby pasta wyszła miększa. Gotowałam ok 40-50 minut, aż mikstura nabrała bursztynowego koloru, później wlałam ją do słoika i odstawiłam do wystygnięcia. Kiedyś robiłam już pastę (jakiś rok temu) ale nie pamiętam w jakich proporcjach- w każdym razie wyszła wtedy zbyt lejąca i używałam jej z paskami materiału. Tym razem używałam jej jako kulki (jak w filmie Karmel). Obejrzałam też sporo filmików instruktażowych na YT i dzięki temu nie miałam problemu z używaniem jej. Trzeba naprawdę dobrze wyrobić pastę, aż będzie mlecznożółta. To bardzo ważne- a widzę, ze wiele dziewczyn piszących na forum omija ten etap albo pyta, czemu pasta świeżo po ugotowaniu jest przezroczysta a nie mleczna. Pamiętajcie o wyrabianiu! Nakładałam pod włos i zrywałam z włosem. Wydepilowałam wczoraj jedną nogę i głębokie bikini (dziś czas na drugą nogę i okolice intymne do czysta) Na nodze żadnych podrażnień, ból całkiem znośny. W pachwinach pojawiło się kilka malutkich siniaczków i troszkę krwi z mieszków włosowych.(ciężko naciągnąć porządnie skórę w tym miejscu). Skóra jest trochę podrażniona, ale gładka. nie ma ranek, tylko zaczerwienienie.
Riposta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 16:29   #622
MonkaIska
Zadomowienie

Witam Dziewczyny

Dzisiaj robię kolejne podejście do pasty cukrowej.
Ponad rok temu kupiłam na allegro i prawie cała wywaliłam bo nic a nic nie wyrywala tylko się lepiła

Dzisiaj zrobię sobie sama swoją pastę. Spróbuję się wydepilować, przynajmniej uda i spróbowac bikini.

Mam nadzieję, że tym razem uda się wyrwać aby trochę włosów

Króliczki
MonkaIska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 15:32   #623
magnoliada
Raczkowanie

Dziś wieczorem zamierzam wypróbować tę metodę. Zamierzam ściśle trzymać się instrukcji z tego wątku i youtube`a - mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie a jeśli nie, to i tak będę próbować do skutku bo jestem uparta i mam już dość używania golarek i odrastających po 1-2 dniach włosków.
Poza tym podoba mi się opcja samodzielnego przygotowania pasty - z naturalnych składników, bez zbędnej chemii i dodatkowych wydatków.

Peeling kawowy sprawdza się u mnie świetnie, mam nadzieję że i cukier okaże się niezłym kosmetykiem

magnoliada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 21:56   #624
daisy dot
Rozeznanie

dziewczny, w pon rano zabieram sie do dzieła, trzymajcie za mnie kciuki bardzo bym chciała aby ta metoda zadziałała!!! zrobie tak jak piszecie i wieczoram w pon dam znać jak mi poszło !!
daisy dot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:54   #625
zazuzazaza
Przyczajenie

Dziś zaczełam robić pastę jednak moja lodówka pochłonęła wszystkie cytryny zrobiłam najpierw kilka dni temu w małej ilośći żeby wypróbować i wyszło bezbłędnie a efekt był porażający. jutro kupię cytryny i dokończę swoją prace. Bardzo ważne jest żeby cukier stał się brązowy w innym przypadku szybko się skrystalizuje i z depilacjii nic nie wyjdzie
zazuzazaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 14:22   #626
daisy dot
Rozeznanie

porażający czyli?
daisy dot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:15   #627
zazuzazaza
Przyczajenie

nogi były gładkie, znaczy jedna bo tylko na jednej próbowałam:P bezboleśnie! co było dla mnie szokiem bo wosku i depilatora nie wytrzymuje przede wszystkim zadnych krostek i czerwonych plamek włoski wyrwały się za pierwszym razem bez konieczności poprawy. poprosstu nei mogłam w to uwierzyc jednak ta paste łatwo jest wykonać nie poprawanie wczoraj juz mi nie wyszła będe próbować ponownie dam znać co i jak
Stary 2010-02-08, 22:17   #628
magnoliada
Raczkowanie

mnie za pierwszym razem wyszła zbyt miękka, więc podgotowałam ją jeszcze chwilę aż bardziej sciemniała. Tym razem wyszła ciut za twarda i trochę mnie ręce bolały od gniecenia, ale efekt depilujący niezły, choć trzeba poświęcić trochę czasu i wysiłku na to.
Acha - próbowałam depilować delikatniejsze miejsca: bolało chyba dlatego, że nie naciągnęłam skóry i za dużo na raz chciałam machnąć.
Będę jeszcze próbować.

magnoliada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 15:49   #629
zazuzazaza
Przyczajenie

Więc tak, kulka nie zdaje egazminu ale płynna pasta rewelacjA!! zmodyfikowałam przepis po swojemu tzn. pół szklanki cukru na patelnie do rozpuszczenia na brązowy karmel do tego dwie łyżki skou z cytryny i duża łyzka wody wymieszałam nakładałam BARDZO! cienką warstwę na nogi nakladalam na nią kawałki materiału i zrywałam jak przy depilacji woskiem. Efekt? piękne gładkie nogi bez podrażnień, trochę bolało ale było warto.
Stary 2010-02-10, 02:48   #630
wredek
Zadomowienie

Ja rok temu kupiłam camsakizi na allegro i wypróbowałam tylko raz. Włożyłam całe opakowanie do gotującej się wody żeby masa nabrała płynnej konsystencji, po wyjęciu i odczekaniu kilku minut zaczęłam nakładać pastę na łydki i w rezultacie udało mi się wyrwać tylko kilka włosków (bardzo bolało).
Teraz mam zamiar przygotować pastę własnoręcznie według Waszych proporcji
Może tym razem się uda
wredek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości