Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-08, 20:35   #1
_Kasia23_
Wtajemniczenie

odwołanie do sądu - jak napisać?

Dziewczyny kochane moze Wy wiecie, moze któraś z Was pisała bądź spotyka się np. na co dzień z takimi pismami. Musze napisać odwołanie od pewnej decyzji do prokuratora. I nie wiem jaką formę powinno miec takie odwolanie. Oczywiscie treść szczegółowa dotyczyć będzie decyzji, ale chodzi mi o formę. Proszę poradźcie, bardzo pilne.
_Kasia23_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 20:54   #2
nan
Wtajemniczenie

Dot.: odwołanie do sądu - jak napisać?

Najlepiej byłoby poradzić się jakiegoś prawnika, zarówno co do formy jak i treści. W takim odwołaniu trzeba się powoływać na konkretne przepisy i tak dalej, więc porada prawnika bardzo Ci się przyda. Wśród Wizażanek są na pewno prawniczki, może któraś z nich Ci doradzi. Istnieją też takie książki jak wzory pism, z których można korzystać nawet jak się nie jest prawnikiem, ale nie polecam takiego rozwiązania. Poczekaj na poradę osoby kompetentnej w tej kwestii.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 22:14   #3
_Kasia23_
Wtajemniczenie

Ja wiem że porada prawnika to idealne rozwiązanie. Ale po pierwsze to kosztuje, a w tej chwili naprawdę to trude, a po drugie jest bardzo mało czasu na to . Niestety Dlaetgo liczę na Was. Wiem że Wy zawsze pomożecie, bo jestescie poprostu nieocenione (nie jedna wizażanka sie o tym przekonała , ja zreszta tez ).
Buziaki
_Kasia23_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 10:01   #4
blo
Raczkowanie

Czekajac na fachową porade dodam od siebie że jeżeli jest to odwołanie od decyzji prokuratora to musi to byc naprawde fachowo zrobione ponieważ często w pewnych sprawach przysługuje tylko jedno odwołanie do instancji wyższej.

Moze nie ryzykuj, bo dane ktore podasz są bardzo istotne czy piszesz odwołanie do sądu czy skarge na decyzje.

Pisząc typowe odwołanie jest to prosta sprawa....zaskarżasz decyzje z tego i tego dnia z ta sygnatura w sumie jedno zdanie uzasadnienie tez jedno zdanie..reszta sie rozgrywa w sądzie.(do instancji wyższej podanej na uzasadniueniu za pośrednictwem tej która wydala decyzje)

Piszac skarge na decyzje prokuratora to juz bardziej skomplikowane i wazne jest co napiszesz i co poprzesz dowodami.

Fakt jest faktem prawnik za napisanie wlasnie takiego jednego zdania odwoławczego u mnie bierze 100 zl.
pozdrawiam powodzenia

Ps ze swojej strony dodam że warto walczyć , bo czasami życie płata figle a kompetencja naszych organów prawodawczych niższych instancji jest (nie moge znaleźdz odpowiedniego nawet przekleństwa;-D)
blo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 09:54   #5
STONKA150575
Przyczajenie

Question Jak napisać odwołanie do sądu pracy?

Mam prośbę czy możecie mi podpowiedzieć jak napisać odwołanie do sądu pracy?Mój obecnie 10 letni syn ma wadę wzroku od urodzenia,w lutym 2007 stawał na komisji w zespole do orzekania o niepełnosprawności .Otrzymał orzeczenie że jest niepełnosprawny na 2 lata.W tym roku w marcu stanął ponownie na komisji i nie dali mu takiego orzeczenia stwierdzili że nie przysługuje.Więc się odwołałam do wojewódzkiego zespołu i tam podtrzymali orzeczenie w mocy.Na moje pytanie dlaczego dwa lata temu orzeczenie przysługiwało a teraz nie tym bardziej iż dziecko chodzi do szkoły? Pani doktor z uśmiechem na twarzy mi odpowiedziała ....BO WTEDY DAWIDEK BYŁ MALUTKI.Dla tego chcę się odwołać do sądu bardzo proszę pomóżcie ,piszcie również na @ Z góry serdeczne dzięki.
STONKA150575 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości