Za krótka grzywka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-23, 10:22   #1
M0N1K4
Zakorzenienie

GG do M0N1K4
Unhappy

Za krótka grzywka

Witajcie.

Chciałam się zapytać o poradę.... Mam swoją fryzjerkę, do której zawsze chodzę.... jednak od tygodnia nie miałam czasu się do niej wybrać tylko z podcięciem grzywki. Będąc wczoraj na zakupach weszłam już fryzjera, do którego chodzi moja mama Myślę sobie -to tylko grzywka! Nic źle tu nie da się zrobić.... jednak się dało. Mam włosy zaczesane na bok i tak samo grzywę. Wyraźnie prosiłam, by najkrótsze włosy zaczynały się najniżej na wysokości oka... i co kobitka zrobiła?? Najkrótsze zaczynają się gdzieś nad brwiami.... Jest tak przycięta,że praktycznie mogłabym ją z powodzeniem nosić na prosto.... Mój Tż jak mnie wczoraj zobaczył to się uśmiał z tego jak ja wyglądam.... przy moich bardzo długich włosach, ta przykrótka grzywa wygląda beznadziejnie.

Zastanawiam się czy nie przeczesać się na drugi bok - wtedy te najkrótsze włoski schowają się, a te dłuższe będą "na wierzchu". I wtedy może bym poszła do swojej fryzjerki i by mi docięła resztę dłuższej grzywki z tych przeczesanych włosów?? Mam nadzieję,że złapiecie o czym mówię... za tydzień mam wesele i naprawdę taka grzywka z odsłoniętą połową czoła absolutnie mi nie pasuje a chciałabym jakoś wyglądać....

Edytowane przez M0N1K4
Czas edycji: 2011-07-23 o 10:25
M0N1K4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 11:46   #2
karolka1980-80
Zakorzenienie

Dot.: Za krótka grzywka

Szczerze mówiąc nie wiem jak Ci pomóc, może lepiej podepnij grzywkę do góry wydaje mi się, że grzywka jak ją przełożysz na drugi bok może nie chcieć tam zostać, bo jest przyzwyczajona do innego boku i wtedy jakby wracała do swojego dawnego położenia dopiero to może dziwnie wyglądać. Ja się nauczyłam, że fryzjerzy potrafią nawet grzywkę źle obciąc, ja miałam grzywkę sięgającą do początku nosa, chciałam sięgającą do brwi a dostałam ściętą na skok (chciałam na skos, ale najkrótsze włosy do brwi miały być) z najkrótszymi włosami do połowy czoła, ona jeszcze trochę się dźwignęła i dopiero dziwnie wyglądałam Już on marca zapuszczam i ani myślę się wybrać na jej podcięcie
karolka1980-80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 12:09   #3
M0N1K4
Zakorzenienie

GG do M0N1K4

No moja jak się podniosła to tez jest krótsza.... zobaczę do poniedziałku - może jakoś ją ujarzmię, a jak nie to polecę do swojej fryzjerki.... może boki mi wycieniuje i jakoś to będzie wyglądac... Podpinać nie będę bo nawet nie ma czym ;D Spinkę czy opaskę musiałabym mieć bardzo blisko linii włosów żeby złapało wszystko...

Ja swoją trzymałam kilka miesięcy zanim w końcu poszłam ją ściąć bo już nie wyglądała ani trochę jak grzywka Sama sobie lepiej bym ją podcięła ;] Bo przez wiele lat sama to robiłam.
Stary 2011-07-23, 13:37   #4
karolka1980-80
Zakorzenienie

To może wsuwki kup sobie, ich możesz sporo użyć i tak się w oczy nie rzucają i jakoś to będzie wyglądać
Ja już kiedyś po fryzjerce grzywkę poprawiałam bo mi dwa schodki zrobiła
Stary 2011-07-23, 15:32   #5
M0N1K4
Zakorzenienie

GG do M0N1K4

Tylko ze podpinanie wiąże się z odsłonięciem czoła ;] Mam strasznie kwadratową twarz i korygowałam ją właśnie grzywą, cieniowaniem boków itp... jak odsłonię czoło to będę wyglądać jak telewizor
Stary 2011-07-23, 17:14   #6
karolka1980-80
Zakorzenienie

Ja mam twarz trójkątną, więc nie bardzo znam się na twoim kształcie, ale na necie piszą, że dobrze powinnaś wyglądać w prostych dłuższych włosach lub w lokach i jakoś nie szczególnie polecają grzywkę, więc może wcale źle nie wyglądasz bez grzywki tylko po prostu się do niej przyzwyczaiłaś i dlatego wydaje Ci się, że źle wyglądasz bez grzywki. Na necie piszą, że jak będziesz miała kosmyki włosów blisko twarzy (jeśli masz proste włosy) to wtedy twarz się wydłuży, a kosmyki ukryją kości policzkowe a kręcone czy falowane włosy zawsze nadają twarzy pulchniejszy wygląd, więc też jakoś kształt powinien się ukryć Pokombinuj trochę, na pewno coś da się zrobić
Stary 2011-07-23, 23:08   #7
M0N1K4
Zakorzenienie

GG do M0N1K4

Włosy przy twarzy cieniuję na ile ich długość pozwala ;] grzywka jeśli już to asymetryczna i taka też była i jest. A że za krótka to i mi w niej źle to nie tylko moje zdanie... Miałam mieć tym tygodniu sesję zdjęciową ale chyba sobie odpuszczę... Moje czoło jest wysokie i musi być grzywa

Kombinować będe u fryzjerki w poniedziałek, może coś z tym zrobi. Na razie przeczesałam się na drugi bok, zmoczyłam i pospinałam włosy i zobaczę jak to będzie jutro.
Stary 2011-07-24, 13:53   #8
karolka1980-80
Zakorzenienie

Mam nadzieję, że uda się fryzjerce coś z tym zrobić daj znać czy grzywka Cię posłuchała i została na drugim boku
Stary 2011-07-24, 23:04   #9
M0N1K4
Zakorzenienie

GG do M0N1K4

Jeszcze tak z 2 dni noszenia spinek i wsuwek i by dała radę zostać na drugim boku. Nie mogę się doczekać jutra, mam nadzieję,że mi kobitka coś na tej głowie zdziała...
Stary 2011-07-25, 11:31   #10
karolka1980-80
Zakorzenienie

I jak po fryzjerze?? bo mnie ostatnio też korci ścięcie grzywki, ale trochę się obawiam, że znowu źle fryzjerka zetnie
Stary 2011-07-25, 12:51   #11
garfieldek
Zakorzenienie

yyhh... ja juz z moja grzywka mecze sie 2 miesiace, czekam az w koncu podrosnie do normalnych rozmiarow

wiec, znam ten bol

dodam, ze mam twarz okragla (albo kwadratowa) i z krotka grzywka mi nieszczegolnie ładnie ;/

Wymianka
garfieldek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 14:13   #12
autoironia
Raczkowanie

Question Dot.: Za krótka grzywka

Mon1k4 pisałaś wyżej, ze masz bardzo długie włosy. Ja mam włosy do tyłka prawie i zastanawiam się nad zrobieniem grzywy na bok, tylko takiej dłuższej... Męczysz się z układaniem? Nie przeszkadza jedno drugiemu?

Przepraszam, że się tak wtrącam, ale zwariuję z moimi włosami jeśli nic nie zrobię a nie chce skracać całych

Z góry dziękuję za odpowiedź

A.
autoironia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 17:36   #13
karolka1980-80
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez autoironia Pokaż wiadomość
Mon1k4 pisałaś wyżej, ze masz bardzo długie włosy. Ja mam włosy do tyłka prawie i zastanawiam się nad zrobieniem grzywy na bok, tylko takiej dłuższej... Męczysz się z układaniem? Nie przeszkadza jedno drugiemu?

Przepraszam, że się tak wtrącam, ale zwariuję z moimi włosami jeśli nic nie zrobię a nie chce skracać całych

Z góry dziękuję za odpowiedź
Skąd ja znam ten ból, też już nie wiem co zrobić z włosami, włosy zapuszczam 3 lata, grzywkę od kilku miesięcy, 2 miesiące nie farbowałam. Jak się da to kombinuję żeby ciągle tak samo nie wyglądać (rozpuszczone proste lub kręcone, francuz, warkoczyki na całą głowę), ale to wciąż za mało, ostatnio korci mnie ścięcie grzywki albo zrobienie trwałej albo farbowanie włosów
Ja mam włosy prawie do pasa i teraz mam grzywkę taką do czubka nosa, jak jest wilgotno to mnie denerwuje, bo się brzydko wywija, ale jest na to sposób (wplecenie jej do francuza).
To czy będziesz się męczyć z układaniem jej zależy od rodzaju włosów jakie masz, jeśli masz proste to nie powinno być problemu, gorzej jak Ci się trochę kręcą to możesz mieć z nią co robić

M0N1K4 A jak tam grzywka po wizycie u fryzjerki?? układa Ci się już na drugi bok czy dalej ma problem??

Edytowane przez karolka1980-80
Czas edycji: 2011-07-27 o 17:38
Stary 2011-07-27, 23:02   #14
autoironia
Raczkowanie

Red face Dot.: Za krótka grzywka

Cytat:
Napisane przez karolka1980-80 Pokaż wiadomość
Skąd ja znam ten ból, też już nie wiem co zrobić z włosami, włosy zapuszczam 3 lata, grzywkę od kilku miesięcy, 2 miesiące nie farbowałam. Jak się da to kombinuję żeby ciągle tak samo nie wyglądać (rozpuszczone proste lub kręcone, francuz, warkoczyki na całą głowę), ale to wciąż za mało, ostatnio korci mnie ścięcie grzywki albo zrobienie trwałej albo farbowanie włosów
Ja mam włosy prawie do pasa i teraz mam grzywkę taką do czubka nosa, jak jest wilgotno to mnie denerwuje, bo się brzydko wywija, ale jest na to sposób (wplecenie jej do francuza).
To czy będziesz się męczyć z układaniem jej zależy od rodzaju włosów jakie masz, jeśli masz proste to nie powinno być problemu, gorzej jak Ci się trochę kręcą to możesz mieć z nią co robić
Farbowałam włosy nałogowo kilka lat ale odkąd moja starsza siostra ma wielkie problemy z wypadającymi włosami spanikowałam i robię teraz tylko szamponetką :P Efektu nie ma, bo mam za ciemne włosy...
W zasadzie ja tak długo nie zmieniałam fryzury, że boję się zrobić ta grzywę Ale mam już serdecznie dość posiadania od kilku lat tej samej fryzury, zresztą sama wiesz jak to jest Problem mam z tym, że mam niskie czoło i obawiam się, że pod grzywą "zniknę" I trochę mi zrobiłaś stracha :P Moje włosy nie są całkiem proste, lekko falowane raczej.

Ja mam mniejszy wachlarz fryzur niż Ty Francuza nie umiem.. Rozpuszczone, kręcone, warkocz, kucyk lub kok Chciałam zrobić trwałą, ale fryzjerka powiedziała, że mam za dużo włosów i się utrzyma 3 dni...

I jak tu teraz podjąć decyzję? Jesteście doświadczone w temacie grzyw Doradźcie!

A.

Edytowane przez autoironia
Czas edycji: 2011-07-27 o 23:04
autoironia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 12:29   #15
karolka1980-80
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez autoironia Pokaż wiadomość
Farbowałam włosy nałogowo kilka lat ale odkąd moja starsza siostra ma wielkie problemy z wypadającymi włosami spanikowałam i robię teraz tylko szamponetką :P Efektu nie ma, bo mam za ciemne włosy...
W zasadzie ja tak długo nie zmieniałam fryzury, że boję się zrobić ta grzywę Ale mam już serdecznie dość posiadania od kilku lat tej samej fryzury, zresztą sama wiesz jak to jest Problem mam z tym, że mam niskie czoło i obawiam się, że pod grzywą "zniknę" I trochę mi zrobiłaś stracha :P Moje włosy nie są całkiem proste, lekko falowane raczej.

Ja mam mniejszy wachlarz fryzur niż Ty Francuza nie umiem.. Rozpuszczone, kręcone, warkocz, kucyk lub kok Chciałam zrobić trwałą, ale fryzjerka powiedziała, że mam za dużo włosów i się utrzyma 3 dni...

I jak tu teraz podjąć decyzję? Jesteście doświadczone w temacie grzyw Doradźcie!
Ja farbuję włosy od 8 lat miałam też kiedyś problem z wypadaniem włosów, ale wtedy po prostu daję odpocząć włosom od suszarki i farbowania, robię maseczkę z nafty, kiedyś też brałam tabletkę skrzypovitę i stan się zawsze poprawiał, i wypadało może z 10 włosów
Teraz też mam obawy przed grzywką, jesień zbliża się wielkimi krokami a to oznacza wilgotne powietrzne co zawsze niszczy mi wyprostowaną grzywkę
Mi też fryzjerki mówią, że mam dużo włosów, więc pewnie u mnie też trwała by nie wyszła
Ja już przechodziłam przez grzywkę na skok, na całe czoło cięta na prosto, na okrągło, na bok, ale ja mam wysokie czoło.
Żeby dobrą grzywkę dobrać to chyba najlepiej poczytać na necie jakie pasują do twojego kształtu twarzy albo próbować na sobie ale myślę, że na bok przy niższym czole powinna być dobra, bo Ci całego czoła nie zakryję, więc nie znikniesz
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości