Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-27, 21:18   #1
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie

Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

Moze, sa tutaj na wizazu jakies panie ksiegowe , ktore moglyby polecic jakis dobry program komputerowy do wystawiania faktur z magazynem ( z mozliwoscia takiej funkcji).
Zalezy mi na tym aby ten program nie byl skomplikowany i byl w korzystnej cenie
Moze macie jakies propozycje ??
Z gory dziekuje za pomoc
uwielbiam_owoce22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 15:06   #2
zapominajkaa
Raczkowanie

Dot.: Jaki program do wystawiania faktur polecacie ???

Hej
Programów do fakturowania na rynku jest sporo. Są darmowe i płatne. Jeśli chodzi o te darmowe to za bardzo nie mogę się wypowiedzieć z uwagi na to, że nie korzystałam, ale mój kuzynek testował kilka wersji. Jedne bardzo dobrze się spisywały, ale wymagały w miesiącu wykupienia droższej licencji, inne się wieszały, a z pozostałymi nie było kontaktu z obsługą techniczną. Z płatnych na dobrym poziomie prezentuje się rafsoft. Z moim TŻ prowadzimy niewielki sklep z odzieżą, m.in. na allegro i nie mamy problemów z użytkowaniem. Cały moduł nie jest zbytnio skomplikowany, co świadczy, że ja się zapoznałam z użytkowaniem o ile się nie mylę to można ściągnąć jakąś wersję bezpłatną testową, tylko nie wiem na ile,
jak masz jakieś pytanka to pytaj tutaj lub prywatnie
zapominajkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 11:37   #3
martysia83
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zapominajkaa Pokaż wiadomość
Z płatnych na dobrym poziomie prezentuje się rafsoft. Z moim TŻ prowadzimy niewielki sklep z odzieżą, m.in. na allegro i nie mamy problemów z użytkowaniem. Cały moduł nie jest zbytnio skomplikowany, co świadczy, że ja się zapoznałam z użytkowaniem o ile się nie mylę to można ściągnąć jakąś wersję bezpłatną testową, tylko nie wiem na ile

jak tam cena sie prezentuje? ktora wersje sie oplaca bardziej wybrac? czy to nie jest tak, ze ja po prostu moglabym zalozyc plik w excelu i z niego korzystac?
Stary 2013-03-12, 00:10   #4
Arcydiakon
Raczkowanie

używałem dłuższy czas programu fakturaibiznes - dosyć skomplikowany i płatny, prostszy jest elisoft Faktury 2013 - w dodatku darmowy.
Stary 2013-03-12, 10:10   #5
zapominajkaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martysia83 Pokaż wiadomość
jak tam cena sie prezentuje? ktora wersje sie oplaca bardziej wybrac? czy to nie jest tak, ze ja po prostu moglabym zalozyc plik w excelu i z niego korzystac?

Wydaje mi się, że cena jest dobrze wyważona bo ok. 90 pln. czyli nie cały miesięczny koszt pracy biura rachunkowego. Wybierz, wersję, która Ci odpowiada, czego potrzebujesz w niej? Ściągnij demówkę i sama zobacz jak się sprawuje. Oczywiście możesz pracować w excelu. Uważam, że jeśli generujesz w miesiącu 2, 3 faktury to ok. jeśli więcej to ciężko będzie Ci się połapać. Zwłaszcza, że program przypomina o płatnościach i przelewach.
zapominajkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 00:09   #6
bambinkka
Raczkowanie

skoro już temat się odświeżył to ja napiszę że korzystam z szybka faktura. W wersji rozszerzonej można właściwie prowadzić księgowość firmy.
bambinkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 21:15   #7
Energia30
Przyczajenie

Słyszałam, że e-firma ma dobry program do faktur. A co do księgowych spraw to ostatnio po raz pierwszy samodzielnie wypełniłam druk pit 37 i jestem z siebie mega dumna, bo straszna ze mnie 'noga' jeśli chodzi o księgowość Więc jeśli chcecie same rozliczyć pit to polecam wam programy online do rozliczania. Znacznie ułatwiają zadanie
Energia30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 08:40   #8
bambinkka
Raczkowanie

to prawda. I nie trzeba nic instalować. To mega dobre rozwiązanie, szczególnie że dane nie są na naszym komputerze i w razie ewentualnej awarii komputera ich nie się nie traci.
bambinkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 08:31   #9
tarka12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bambinkka Pokaż wiadomość
to prawda. I nie trzeba nic instalować. To mega dobre rozwiązanie, szczególnie że dane nie są na naszym komputerze i w razie ewentualnej awarii komputera ich nie się nie traci.
Zgadzam się. Oprogramowanie online jest najlepsze. Inną zaletą jest choćby to, że jeżeli nie rezygnujemy z księgowej, to wystarczy dać jej dostęp do platformy. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu.
tarka12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 19:47   #10
sqnbn
Przyczajenie

Zwróć uwagę, czy jest darmowy trial do przetestowania. Ja na przykład używam ten program do faktur ( i program magazynowy): Bizmaster

Edytowane przez Akane
Czas edycji: 2013-12-19 o 09:52 Powód: pierwszy post i już linkujemy? Nieładnie ;P
sqnbn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 11:50   #11
joanna187
Raczkowanie

Ja polecam program fakturka wersja 1.3, można w łatwy sposób edytować program, i dane, nawet możemy umieścić logo stopkę itd.
Stary 2013-07-10, 12:20   #12
anex_1989
Zakorzenienie

Wszystko zależy od tego czy prowadzisz pełną księgowość, ryczałt czy jesteś na KPiR.

W pełnej księgowości warto zainwestować w profesjonalne programy, jeśli jesteś na ryczałcie możesz sobie stworzyć wzór faktury w excelu i stosować kolejność numeracji, tak samo można zrobić z obsługą magazynu, oczywiście zawsze można wypróbować wersje demo obsługującą magazyn i wybrać najbardziej korzystną i odpowiednią nie ma sensu wydawać pieniędzy na coś nie do końca sprawdzonego
anex_1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 09:52   #13
Akane
Moderator

Proste Faktury. Intuicyjny i niedrogi program, często aktualizowany i ulepszany.
Stary 2014-01-03, 21:17   #14
bella_de
Raczkowanie

WF-MAG dużo firm na nim pracuje i bardzo polecają
sama mam z nim doświadczenie, chociaż ostatnio czczę Symfonię ale WF-MAGa miło wspominam
bella_de jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 12:25   #15
kareta38
Przyczajenie

Witam wszystkich. Chciałam polecić Wam system do wystawiania faktur, który uważam za najlepszy na świecie. Nigdy do tej pory nie spotkałam się z systemem księgowym, który działa tak intuicyjnie i tak płynnie co właśnie BizIn. Program ten służy nie tylko do wystawiania faktur, ale też do magazynowania. Można go obsługiwać wszędzie: w delegacji, na zakupach, u fryzjera, czy nawet u kosmetyczki, a to dlatego, że działa Online!! Czyli wystarczy dostęp do Neta oraz laptop, czy nawet tablet, by móc kontrolować sytuację finansową swojej firmy. Polecam, bo u mnie ten system sprawdza się w 100%.
kareta38 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 02:13   #16
don_boski
Przyczajenie

Jeśli zależy Ci na magazynie to chyba najlepszy moduł z bazą danych i programem do wystawiania dokumentów magazynowych ma szybkafaktura.pl. Z tym, że nie jestem księgowym, tylko przedsiębiorcą-użytkownikiem więc to moja subiektywna opinia. No i facetem, wprawdzie handlującym kosmetykami, ale jednak facetem - a w Wy, drogie Panie macie o wszystkim swoje, oddzielne zdanie.-) Moduł magazynowy jest dodatkiem do programu do fakturowania i księgowości internetowej - trzeba go sobie dodatkowo wykupić, ale wypróbować można za darmo.
don_boski jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:22   #17
karolinazawadzka84
Przyczajenie

Zależy od ilości faktur jakie będziesz wystawiać. Jeśli jest ich nie dużo, to moim zdaniem najłatwiej je wystawiać ręcznie w stosownym samokopiującym się bloczku, który można kupić w księgarni.
Stary 2014-03-23, 21:14   #18
don_boski
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez karolinazawadzka84 Pokaż wiadomość
Zależy od ilości faktur jakie będziesz wystawiać. Jeśli jest ich nie dużo, to moim zdaniem najłatwiej je wystawiać ręcznie w stosownym samokopiującym się bloczku, który można kupić w księgarni.
Można, tylko to się robi kłopotliwe, jeśli trzeba wysłać do klienta. Pojawiają się dodatkowe koszty i traci się czas. Z doświadczenia wiem, że większość klientów woli faktury elektroniczne jeśli dzięki temu zakupiony towar będzie choćby o 10 gr tańszy.
don_boski jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:46   #19
21kasia21
Moderator

Polecam, prosty, darmowy, z opcją utworzenia sobie własnego szablonu w dowolnym języku

http://www.fakturabm.pl/

"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
21kasia21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 18:53   #20
magdamagdalena972
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez don_boski Pokaż wiadomość
Można, tylko to się robi kłopotliwe, jeśli trzeba wysłać do klienta. Pojawiają się dodatkowe koszty i traci się czas. Z doświadczenia wiem, że większość klientów woli faktury elektroniczne jeśli dzięki temu zakupiony towar będzie choćby o 10 gr tańszy.
Faktura online ma tą zaletę, że jeśli jest obsługiwania przez internetową aplikacje do wystawiania FV to już w systemie mamy historię kontrahentów i wszytko prosto i łatwo wysyłamy. Nie wiem czy jest tak w każdej, ale np. w afaktury.pl jest baza kontrahentów. Inna sprawa, ze przydały by sie jakieś przepisy, które egzekwowały by płacenie FV w terminie bo z tym bywa różnie.
magdamagdalena972 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości