Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-22, 19:46   #451
lolyxp
Raczkowanie

Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Olejku rycynowego zaczęłam uzywać jakieś 3 lata temu, mama mi poleciła go na rzęsy i brwi. Naprawdę działa! oczywiście uzywam go kilka razy dziennie, nanosząc stara umyta szczoteczką od tuszu. Rzęsy i brwi są zdrowe, czarne i elastyczne
nigdy nie uzywałam tego oeljku do włosów, bo słyszalam że ciężko się go pozbyć. Jednak na końcówki wpływa pozytywnie
naprawde ten olejek to swietna rzecz radze aby uzywaly go wszystkie dziewczęta które codziennie malują rzęsy tuszem
lolyxp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 20:22   #452
201606242139
Konto usunięte

Ja już nie mam specjalnych problemów ze zmyciem rycynki z włosów, tymbardziej, że mieszam go z innymi olejami
201606242139 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 20:46   #453
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie

Ja już ponad dwa miechy nakładam na moje rzęsy, brwi i pazury Poprawy nie widzę
No ale nie będę przerywać i zobaczę jak będzie potem W końcu 2 miesiące to nie tak dużo...
Perfekcj0nistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 21:00   #454
201606242139
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Ja już ponad dwa miechy nakładam na moje rzęsy, brwi i pazury Poprawy nie widzę
No ale nie będę przerywać i zobaczę jak będzie potem W końcu 2 miesiące to nie tak dużo...
No, różnie to bywa
Ale fakt, nie ma się co poddawać, ja w połowie 2 miesiąca zauważyłam już dosadniej, że moje rzęsy ściemniały i są jakby dłuższe (albo to efekt tego, że maluję się raz na dwa tygodnie....)

Na włosy efekt wow mam od razu :3
Stary 2012-01-23, 04:16   #455
angiee0902
Raczkowanie

Rok temu zaczęłam przygodę z olejkiem i naftą. Po chyba trzykrotnym nałożeniu maseczki: olejek rycynowy, zółtko, nafta, moje wlosy zaczęły sie wyraźnie regenerować. Sama fryzjerka sie dziwiła, ze po farbowaniach takie mam ladne włoski

Po jakimś czasie mi sie znudziło i maseczkę stosowalam sporadycznie. Cześciej uzywałam samej nafty. Ostatnio znowu mi sie przypomniało o maseczce i o samym olejku. Postanowiłam kroplę olejku mieszać z szamponem na dłoni zaraz przed nałożeniem (szampon pokrzywowy Eva Natura czy jakos tam). No faktycznie włoski wygladają lepiej. Gęstość zyskałam jednak dzięki nafcie.

Czasem nakładam na brwi, bo nawet one potrafią mi wypadać, ale niestety nieregularnie, wiec wielkich efektów nie widze. Za to mojej siostrze przykazałam rok temu używać olejku na brwi, bo doprowadziła je do strasznego stanu, jej pomogło

Wiecie, czy olejek rycynowy przyciemnia włosy? Mam blond włosy, ale to przyciemnienie byłoby mi na rękę. Chociaż czytalam wcześniej gdzieś na wizażu, że to tylko krótkotrwały efekt, bo łuski sie na jakis czas zamykają.....
angiee0902 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 07:15   #456
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Rok temu zaczęłam przygodę z olejkiem i naftą. Po chyba trzykrotnym nałożeniu maseczki: olejek rycynowy, zółtko, nafta, moje wlosy zaczęły sie wyraźnie regenerować. Sama fryzjerka sie dziwiła, ze po farbowaniach takie mam ladne włoski

Po jakimś czasie mi sie znudziło i maseczkę stosowalam sporadycznie. Cześciej uzywałam samej nafty. Ostatnio znowu mi sie przypomniało o maseczce i o samym olejku. Postanowiłam kroplę olejku mieszać z szamponem na dłoni zaraz przed nałożeniem (szampon pokrzywowy Eva Natura czy jakos tam). No faktycznie włoski wygladają lepiej. Gęstość zyskałam jednak dzięki nafcie.

Czasem nakładam na brwi, bo nawet one potrafią mi wypadać, ale niestety nieregularnie, wiec wielkich efektów nie widze. Za to mojej siostrze przykazałam rok temu używać olejku na brwi, bo doprowadziła je do strasznego stanu, jej pomogło

Wiecie, czy olejek rycynowy przyciemnia włosy? Mam blond włosy, ale to przyciemnienie byłoby mi na rękę. Chociaż czytalam wcześniej gdzieś na wizażu, że to tylko krótkotrwały efekt, bo łuski sie na jakis czas zamykają.....
Olejek rycynowy nie przyciemnia włosów- jest to wrażenie optyczne wynikające z nawilżenia włosa i wygładzenia jego struktury.
Było o tym w tym wątku wielokrotnie- radzę się zapoznawać przed zadaniem po raz setny tego samego pytania.

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 13:36   #457
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Olejek rycynowy nie przyciemnia włosów- jest to wrażenie optyczne wynikające z nawilżenia włosa i wygładzenia jego struktury.
Było o tym w tym wątku wielokrotnie- radzę się zapoznawać przed zadaniem po raz setny tego samego pytania.

Niestety co chwilę na jakimś wątku ktoś pisze, że rycyna to zło bo przyciemniła im włosy
Perfekcj0nistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 13:51   #458
201606242139
Konto usunięte

Mi tak nabłyszcza, że wychodzą na wierzch moje ukryte w byłej suchości włosa - rudawe pasemka odziedziczone po babci
Dla mnie to na rękę bo mam oryginalniejsze włosy, i wszyscy się czepiają, że się ruda robię, a one się tylko błyszczą...
Stary 2012-01-23, 14:32   #459
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość

Niestety co chwilę na jakimś wątku ktoś pisze, że rycyna to zło bo przyciemniła im włosy
No niestety tak to często wygląda ;] Na forum udzielają sie osoby, które nie mają na ten temat zielonego pojęcia a przecież nikt nie pilnuje tak żeby te nieścisłości usuwać czy wyjaśniać...

Przyciemniać włosy mogą zioła i oleje, które mają je w składzie, np. amla czy sesa

Stary 2012-01-23, 17:59   #460
angiee0902
Raczkowanie

Cytat:
Wiem, wiem, że było.... pytam po prostu tutaj dla potwierdzenia - kto szuka (pyta) nie błądzi
Stary 2012-01-25, 11:04   #461
miasiaa
Raczkowanie

A ja dzisiaj kupilam to cudenko i bede testowac! Licze na dobre efekty, po tylu pochlebnych opiniach.. Oby on uratowal moje wlosy bo Vatika kokosowa i Amla Gold nie daly rady ;(
miasiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 16:57   #462
dianesullivan
MiaSmith

Cytat:
Napisane przez miasiaa Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj kupilam to cudenko i bede testowac! Licze na dobre efekty, po tylu pochlebnych opiniach.. Oby on uratowal moje wlosy bo Vatika kokosowa i Amla Gold nie daly rady ;(
co do Amli i innych olejków - używałaś może amli bez parafiny albo wiesz, który olejek ma skał bez niej ?;> szukamjakiegoś dobrego olejku do włosów i korciła mnie ta amla a okazało się że ma taki a nie inny skład ;/
dianesullivan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 18:03   #463
gwiazdeczka89
Rozeznanie

ja juz nie nakładam na rzęsy bo rano się budze i mam bardzo zaropiałe oczy

gwiazdeczka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 18:43   #464
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka89 Pokaż wiadomość
ja juz nie nakładam na rzęsy bo rano się budze i mam bardzo zaropiałe oczy
Też tak miałam. Nakładasz nieodpowiednio bądź za dużo.
Nakładaj patyczkiem do uszu jakbyś malowała rzęsy, i tylko tyle żeby były delikatnie natłuszczone.
Nie powinno być ropniaków

Stary 2012-01-28, 20:37   #465
kobietkazcharakterkiem
Raczkowanie

GG do kobietkazcharakterkiem

Też myśle użyc olejku rycynowego na rzęsy i włosy.Myślicie że z krótkich włosów po trzech miesiącach bedzie widać efekty olejku po codziennym stosowaniu?

Co to znaczy kochać mężczyznę? To znaczy kochać go na przekór sobie, na przekór niemu, na przekór całemu światu. To znaczy kochać go w sposób, na który nikt nie ma wpływu."

'Tak, kocham cię. Bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro.'
kobietkazcharakterkiem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-28, 22:57   #466
moniaobcy
Raczkowanie

Hej!
Ja od ok. 2-3 miesięcy regularnie używam oleju rycynowego.
Mieszkając w mega zanieczyszczonym mieście jak Kraków muszę myć włosy codziennie. Żeby mi wszystkie włosy nie wypadły i się nie połamały dodaję dosłownie kroplę oleju do szamponu. Jest wtedy na tyle mało, że nie mam zbyt tłustych włosów, a widzę, że po raz pierwszy w historii prawie pół roku po ostatnim podcinaniu włosów prawie nie mam rozdwojonych końcówek!
Jestem blondynką o trochę wrażliwej skórze głowy, nic mi się nie dzieje. Szamponów używam "normalnych" czyli to, co akurat jest przecenione (dopiero czytając to forum zostałam uświadomiona, jakiego dziadostwa używam )
Maseczek sobie nie robiłam, bo jestem leniem strasznym!
Pozdrawiam i życzę sobie i Wam zawsze pięknych włosów!
moniaobcy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 10:29   #467
miasiaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dianesullivan Pokaż wiadomość
co do Amli i innych olejków - używałaś może amli bez parafiny albo wiesz, który olejek ma skał bez niej ?;> szukamjakiegoś dobrego olejku do włosów i korciła mnie ta amla a okazało się że ma taki a nie inny skład ;/
Niestety nie wiem, sama jestem początkującą włosomaniaczką.. ale myslalam o olejku ze slodkich migdałow albo lnianym..nie wiem jeszcze na co sie zdecyduje. Dziewczyny chwala sobie olejki do ciala z Alterry albo Babydream dla kobiet w ciazy..maja swietne sklady

CG

Szczęśliwa od 1.11.2008
miasiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 11:50   #468
gwiazdeczka89
Rozeznanie

Cytat:
Też tak miałam. Nakładasz nieodpowiednio bądź za dużo.
Nakładaj patyczkiem do uszu jakbyś malowała rzęsy, i tylko tyle żeby były delikatnie natłuszczone.
Nie powinno być ropniaków
nakładam spiralka do rzęs. I fakycznie może za duzo bo mam wtedy takie małe kropelki na rzesach

gwiazdeczka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 13:01   #469
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
Napisane przez kobietkazcharakterkiem Pokaż wiadomość
Też myśle użyc olejku rycynowego na rzęsy i włosy.Myślicie że z krótkich włosów po trzech miesiącach bedzie widać efekty olejku po codziennym stosowaniu?
Jak sama nie sprawdzisz to nikt Ci nie powie.
Każde włosy są inne i każde reagują na olejek inaczej.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka89 Pokaż wiadomość
nakładam spiralka do rzęs. I fakycznie może za duzo bo mam wtedy takie małe kropelki na rzesach
Oj to zdecydowanie za dużo

Stary 2012-01-30, 20:56   #470
angiee0902
Raczkowanie

Olejek chyba mi przeciaza włosy.

Biorę tabletki, co prawda antygrzybiczne, ale dermatolog przepisał mi je na łojotok (przetłuszczone włosy i tłusta twarz). Pomagały, w czwartek ostatnia tabletka.

Od kiedy dołaczyłam do pielęgnacji włosów sam olejek (do tej pory dołączałam do maseczki), tzn. kropla do szamponu, włosy znowu są tłuste na drugi dzień... Może za często? A moze po prostu akurat mi na włosy nie słuzy ?

Pewnie gdzieś juz o tym było, ale ciezko przebrnac przez wszystkie posty z uwagą...
Stary 2012-01-31, 04:22   #471
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:

Olejek chyba mi przeciaza włosy.

Biorę tabletki, co prawda antygrzybiczne, ale dermatolog przepisał mi je na łojotok (przetłuszczone włosy i tłusta twarz). Pomagały, w czwartek ostatnia tabletka.

Od kiedy dołaczyłam do pielęgnacji włosów sam olejek (do tej pory dołączałam do maseczki), tzn. kropla do szamponu, włosy znowu są tłuste na drugi dzień... Może za często? A moze po prostu akurat mi na włosy nie słuzy ?

Pewnie gdzieś juz o tym było, ale ciezko przebrnac przez wszystkie posty z uwagą...
Może po prostu dajesz go za dużo do tego szamponu i spora część zostaje na włosach po spłukaniu?

Stary 2012-01-31, 11:23   #472
angiee0902
Raczkowanie

Cytat:
Może po prostu dajesz go za dużo do tego szamponu i spora część zostaje na włosach po spłukaniu?

No możliwe, a jak sie leje z tej butelki to ciezko "wyważyć".
Stary 2012-01-31, 16:37   #473
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
To trzeba ostrożnie Też mam taką i często do maski mi ciężko wycyrklować, ale da radę

Stary 2012-02-01, 09:38   #474
alex1989
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
ja używam strzykawki i z dawkowaniem nie ma problemu

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 19:36   #475
piratepalmer
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny! Właśnie zakupiłam ten olejek. Chcę zapuścić włosy, ale mają tendencje do rozdwajania, w dodatku są cienkie i zniszczone. W listopadzie byłam u fryzjera i staram się od tego czasu dbać o włosy; suszę zimnym powietrzem, używam odżywek, nie czeszę gdy sa mokre (jeśli mam taką możliwość). Otóż i tak zaczęły się rozdwajać, to pewnie wynik czapki, otarć itd.

A teraz mam pytanie: czy dobrym rozwiązaniem jest codziennie wieczorem wcierać ten olejek w końcówki, a w dodatku dodawać jeszcze do odżywki Wax? Sama nie wiem czy efekty będą zadowalające, jednak żółtko mnie odstrasza, chcę tylko je nawilżyć

Ahh, i czy po tym nocnym romansie z olejkiem nakładać jeszcze jedwab biosilk? boję się nadmiernego przetłuszczenia...

Z góry dzięki za odpowiedź
piratepalmer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 20:37   #476
vanadis
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez piratepalmer Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny! Właśnie zakupiłam ten olejek. Chcę zapuścić włosy, ale mają tendencje do rozdwajania, w dodatku są cienkie i zniszczone. W listopadzie byłam u fryzjera i staram się od tego czasu dbać o włosy; suszę zimnym powietrzem, używam odżywek, nie czeszę gdy sa mokre (jeśli mam taką możliwość). Otóż i tak zaczęły się rozdwajać, to pewnie wynik czapki, otarć itd.

A teraz mam pytanie: czy dobrym rozwiązaniem jest codziennie wieczorem wcierać ten olejek w końcówki, a w dodatku dodawać jeszcze do odżywki Wax? Sama nie wiem czy efekty będą zadowalające, jednak żółtko mnie odstrasza, chcę tylko je nawilżyć

Ahh, i czy po tym nocnym romansie z olejkiem nakładać jeszcze jedwab biosilk? boję się nadmiernego przetłuszczenia...

Z góry dzięki za odpowiedź
Ja Ci odpisze co wiem, bo mam identyczny problem z rozdwajaniem/przetłuszczaniem/zapuszczaniem.

Na końcówki osobiście bym nie dawała, chyba lepiej jakiś olejek altery lub kokosowy. Wydaje mi się, że ten będzie za ciężki. Ja po nim mam takie szorstkie te włoski (może nie domyłam albo nie wie, dawno nie stosowałam tego )
Olejek wcieraj po umyciu (ja wcieram jak już są suche) ale dosłownie odrobinę

Biosilk odrzuć na wstępie, bo zawiera alkohol. Lepszy jest Chi lub biovax A+E Jak już coś po myciu wetrzesz to powinno być ok

Z Waxem sądze, że połączenie będzie ok Chociaż sama go nie używam

jak cos to pytaj

vanadis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 20:58   #477
piratepalmer
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość
Ja Ci odpisze co wiem, bo mam identyczny problem z rozdwajaniem/przetłuszczaniem/zapuszczaniem.

Na końcówki osobiście bym nie dawała, chyba lepiej jakiś olejek altery lub kokosowy. Wydaje mi się, że ten będzie za ciężki. Ja po nim mam takie szorstkie te włoski (może nie domyłam albo nie wie, dawno nie stosowałam tego )
Olejek wcieraj po umyciu (ja wcieram jak już są suche) ale dosłownie odrobinę

Biosilk odrzuć na wstępie, bo zawiera alkohol. Lepszy jest Chi lub biovax A+E Jak już coś po myciu wetrzesz to powinno być ok

Z Waxem sądze, że połączenie będzie ok Chociaż sama go nie używam

jak cos to pytaj
Dzięki za odpowiedź Włosy zawsze miałam maks do ramion, bo dalej już były tak zniszczone, że musiałam ścinać Wiesz co, teraz nałożyłam na już suche włosy i w jednej sekundzie zrobiło mi się mega siano Zapewne musze znacznie mniej nałożyć, ale spróbuję jeszcze tak przed myciem, w końcu każde włosy inaczej reagują Co do jego ciężkości to się zgodzę, samo jego rozprowadzanie to katorga. Ale moje włosy po umyciu wyglądają na suche, a dzień po już są przetłuszczone. Może je to trochę nawilży, a i tak codziennie myję, więc już chyba szybciej nie zaczną się przetłuszczać

Oświeciłaś mnie z tym biosilkiem, żyłam w przekonaniu, że to super kosmetyk dla moich włosów :P już nie wiadomo czego używać, bo wszystko chemia. Ale spróbuję z czegoś, co radzisz.

Co do zapuszczania włosów, to bardzo mi pomogło suszenie zimnym powietrzem. Wymusiłam od chłopaka prezent urodzinowy w postaci suszarki, która ma również jonizację powietrza i serio różnica jest bardzo duża, bo włosy sa gładkie i się praktycznie nie niszczą, gorąco polecam
piratepalmer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 21:04   #478
StayInShape
Rozeznanie

Ja wcieram juz olej rycynowy w skalp +/- 2 miesiace i przyśpieszenia porostu, to ja nie widzę , oj nie .
Przez ostatni miesiąc wcieralam pół na pół z innym olejem na noc. Juz mi ręce opadają ...

Na brwi i rzęsy, oprócz tego oleju, zamiennie nakładam kapsułki gala, które też mają go w składzie i witaminy. Tak jak wcześneij pisalam rzęsy jakby trochę dłuzsze, ale nic poza tym i brwi mocniejsze.
Stary 2012-02-01, 21:10   #479
vanadis
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez piratepalmer Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Włosy zawsze miałam maks do ramion, bo dalej już były tak zniszczone, że musiałam ścinać Wiesz co, teraz nałożyłam na już suche włosy i w jednej sekundzie zrobiło mi się mega siano Zapewne musze znacznie mniej nałożyć, ale spróbuję jeszcze tak przed myciem, w końcu każde włosy inaczej reagują Co do jego ciężkości to się zgodzę, samo jego rozprowadzanie to katorga. Ale moje włosy po umyciu wyglądają na suche, a dzień po już są przetłuszczone. Może je to trochę nawilży, a i tak codziennie myję, więc już chyba szybciej nie zaczną się przetłuszczać

Oświeciłaś mnie z tym biosilkiem, żyłam w przekonaniu, że to super kosmetyk dla moich włosów :P już nie wiadomo czego używać, bo wszystko chemia. Ale spróbuję z czegoś, co radzisz.

Co do zapuszczania włosów, to bardzo mi pomogło suszenie zimnym powietrzem. Wymusiłam od chłopaka prezent urodzinowy w postaci suszarki, która ma również jonizację powietrza i serio różnica jest bardzo duża, bo włosy sa gładkie i się praktycznie nie niszczą, gorąco polecam
Taaaa rozprowadzenie, dzisiaj poruczałam sobie niemiłe okreslenia pod jego adresem Ogólnie wymieszałam z babydreamem ale i jak są szorskie, tzn. niby fajnie błyszczą a pod łapką takie ble A może ogólnie spróbuj też olejowania całych włosów ? Na jakies 2h przed myciem jakimś babydramem lub alterą ?

Ja włosy też myję codziennie, bo masakra jest na głowie ale i tak uważaj z tym nakładaniem, bo ostatnio mama tak mi nałożyła na końcówki (po myciu na suche) że jednak zrezygnowałam z jakich kolwiek wyjść na miasto

Cytat:
Napisane przez StayInShape Pokaż wiadomość
Ja wcieram juz olej rycynowy w skalp +/- 2 miesiace i przyśpieszenia porostu, to ja nie widzę , oj nie .
Przez ostatni miesiąc wcieralam pół na pół z innym olejem na noc. Juz mi ręce opadają ...
a może rosną i po prostu się krusza od dołu ? masz jakiś odrost czy coś ?

vanadis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 21:16   #480
StayInShape
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez vanadis Pokaż wiadomość

a może rosną i po prostu się krusza od dołu ? masz jakiś odrost czy coś ?
Probelm kruszenia, łamania i rozdwajania mnie omija, a patrzę po odroście, bo farbuję włosy i jest standardowo 1cm .

Tagi
odbudowa, pielęgnacja włosów, wlosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości