Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-12-19, 22:57   #1411
pat123456
Raczkowanie

Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

W sumie to chyba też spróbuję z rzęsami. Niby jestem zadowolona, bo są dość długie i nie najcieńsze..ale co mi tam ! Spróbuję i sama się przekonam. Może to off-topic troszkę,ale słyszałam wcześniej dużo dobrego też o kapsułkach (rybkach) z GAL-a jeśli chodzi o rzęsy i paznokcie.. kupiłam i używam. I tak myślę..lepiej stosować naprzemiennie z olejkiem czy skupić się na jednym specyfiku ?
Kurczę, obie kuracje wychwalane są strasznie na forach
Stary 2012-12-20, 06:11   #1412
Inspire
Kuźnia inspiracji

Gal zawiera olejek rycynowy, więc myślę, że tylko to wystarczy. Ja miałam te rybki i w końcu połowę wypuściłam w świat

WYMIANA
Inspire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 20:11   #1413
medsik
Zadomowienie

GG do medsik

Gal jest genialny na paznokcie, oj dużo mu zawdzięczam. i pachnie jak surowe ciasto

dzisiaj strasznie zapuchłam po nocnej rycynie, ojej. Nienawidzę swoich sińców pod oczami
medsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 20:37   #1414
lillipop
Raczkowanie

Osobiście bardzo chwalę sobie działanie olejku rycynowego, cudowny wynalazek! Jeśli chodzi o rzęsy to mam swoje długie, czarne i gęste, ale tylko te na górnej powiece, te dolne były prawie niewidoczne. Dopóki właśnie nie sięgnęłam po olejek, już po pierwszych dwóch czy trzech zastosowaniach zaczęłam zauważać efekty, początkowo nakładałam na całą noc na rzęsy codziennie lub co dwa dni, teraz raz lub dwa w tygodniu, w zasadzie jak mi się przypomni, bo nie mam aż tak dużej potrzeby, tylko w celu utrzymanie efektu. Bo dolne rzęski znacznie ściemniały i są dłuższe, dobra sprawa, bo nie muszę się bawić żadnymi tuszami, naturalność, naturalność Ach, i zdarzyło się, że coś tam mi sie dostało do oka, ale nic strasznego sie nie zdarzyło, nawet nie zaszczypało (a mam oczy po 2 zabiegach, więc panika była), ale mimo wszystko lepiej uważać, bo każdy reaguje inaczej, lepiej ostrożnie nakładać szczoteczką.
Od pewnego czasu zaczęłam także olejować włosy, mam mieszankę w zasadzie pół na pół olejek rycynowy i oliwa z oliwek, też codziennie lub co dwa dni wcieram taką "odżywkę" w skalp i w końcówki, jakieś dwie-trzy godzinki przed myciem. Jakiś ogromnych problemów ze spłukiwaniem nie mam. Może to dziwne, ale najpierw myję włosy odrobiną płynu do higieny intymnej, a potem po spłukaniu jeszcze raz zwykłym szamponem. Ten płyn lepiej zmywa oleje,szamponem tak nie idzie, nie mam pojęcia czemu, ale tak to u mnie działa :P I jeśli chodzi o efekty to może narazie nie są jakieś wyjątkowo spektakularne, ale na pewno włosy mniej wypadają(a miałam z tym ogromny problem!), końcówki nie są porozdwajane, włosy są jakby bardziej błyszczące i podatne na układanie Nie zauważyłam nadmiernego przetłuszczania się.
lillipop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 10:17   #1415
Roo__
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to był TEN

Tak , na noc

Ja nakładam od połowy bo i tak dostanie się do reszty To zależy kogo ,bo mnie nigdy nic nie szczypało

Jeśli nie malujesz rzęs możesz nakładać go również w ciągu dnia
Ja nie maluję ale mimo wszystko wolę na noc i nic się nie wyciera a nawet jeśli to na pewno poduszki nie pobrudzisz i na rzęsach zawsze zostanie tyle ile trzeba Czy chcesz częściej to zależy od Ciebie

Dziękuje
Zaryzykowałam i faktycznie wszystko ok, o ile nie nałoży się dużo
raz nawaliłam zbyt dużo i w efekcie faktycznie coś tam lekko podrażniło, ale nie szczypało.
Sumiennie nakładam co wieczór i wyczekuje efektów
Roo__ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 10:35   #1416
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Lubię rycynowy i moje włosy też go lubią

A nakładałam też kiedyś na brwi, w celu przyciemnienia, ale tylko 2 tyg i porzuciłam, bo nic się nie zmieniło

magyarparaszt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 10:43   #1417
kreoolka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez medsik Pokaż wiadomość
Gal jest genialny na paznokcie, oj dużo mu zawdzięczam. i pachnie jak surowe ciasto

dzisiaj strasznie zapuchłam po nocnej rycynie, ojej. Nienawidzę swoich sińców pod oczami
Ja mam dokładnie to samo zawsze jak go nałożę na noc mam popuchnięte oczy.....
kreoolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 17:12   #1418
jedidiah
Przyczajenie

A ja mam pytanie. Otóż fryzjer, delikatnie mówiąc, spie*** mi włosy... Zawsze strzygłem się na szerokiego irokeza, a teraz zrobił mi wąskiego, tzn. bardzo wygolił boki. Wyglądam po prostu śmiesznie. I najgorsze jest to, że za tydzień mam ważną imprezę. Nie psodziewam się cudu, ale czy stosując ten olejek jest jakiś cień sznasy, żeby te włosy się ciut wydłużyły? Chociaż 0 4-5mm? Ogólnie rosną mi bardzo szybko, do fryzjera chodzę co 2-3 tygodnie. I jak mam to cudeńko zastosować? Proszę o pomoc
jedidiah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 20:16   #1419
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez jedidiah Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie. Otóż fryzjer, delikatnie mówiąc, spie*** mi włosy... Zawsze strzygłem się na szerokiego irokeza, a teraz zrobił mi wąskiego, tzn. bardzo wygolił boki. Wyglądam po prostu śmiesznie. I najgorsze jest to, że za tydzień mam ważną imprezę. Nie psodziewam się cudu, ale czy stosując ten olejek jest jakiś cień sznasy, żeby te włosy się ciut wydłużyły? Chociaż 0 4-5mm? Ogólnie rosną mi bardzo szybko, do fryzjera chodzę co 2-3 tygodnie. I jak mam to cudeńko zastosować? Proszę o pomoc
Hm, to musiałbyś go wcierać tylko na pasach, na których był kiedyś szeroki irokez. Ale nie będzie wyglądała śmiesznie taka 3 poziomowa fryzura (irokez, krótkie włosy, krótkie włosy po olejku)?
Wcierasz olejek w skórę głowy, po ok 30 min spłukujesz, to mój sposób. Wątpię jednak, że w tydzień zadziała

magyarparaszt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 09:45   #1420
jedidiah
Przyczajenie

Hmm dobra, zrobiłem tak że na noc wtarłem tego olejku w całe włosy i to zawinąłem jakimś ręcznikiem, no i dziś rano jestem dość mile zaskoczony, bo o ile nie jestem pewien, czy te włosy coś trochę podrosły, to na pewno ściemniały i już nie widać gołej skóry. Są też takie delikatniejsze niż po goleniu. To jeszcze proszę o pytanie, jak to stosować żeby nie przedawkować? Codziennie na noc to chyba trochę za dużo? A, i rano wypadałoby to zmyć, tylko czytałem gdzieś że niektórzy to myją dwa, trzy razy, podczas gdy ja tego olejku na łowie nawet nie czuję, mam tylko trochę tłuste włosy
jedidiah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:31   #1421
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez jedidiah Pokaż wiadomość
Hmm dobra, zrobiłem tak że na noc wtarłem tego olejku w całe włosy i to zawinąłem jakimś ręcznikiem, no i dziś rano jestem dość mile zaskoczony, bo o ile nie jestem pewien, czy te włosy coś trochę podrosły, to na pewno ściemniały i już nie widać gołej skóry. Są też takie delikatniejsze niż po goleniu. To jeszcze proszę o pytanie, jak to stosować żeby nie przedawkować? Codziennie na noc to chyba trochę za dużo? A, i rano wypadałoby to zmyć, tylko czytałem gdzieś że niektórzy to myją dwa, trzy razy, podczas gdy ja tego olejku na łowie nawet nie czuję, mam tylko trochę tłuste włosy
spokojnie możesz stosować codziennie, nie przedawkujesz go no i zmywaj rano bo możesz sobie cebulki zapchać, skóra głowy musi kiedyś oddychać... nakładaj na noc jeśli tak Ci wygodnie a rano zmywaj i tyle, cała filozofia. Ja za pierwszym razem go zmywam a mam długie włosy więc Tobie tez za pierwszym razem się powinno udać ale będziesz przecież czuł czy jeszcze sa tłuste czy juz oczyszczone.
moniczka_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 08:45   #1422
Kiniusiek
Raczkowanie

Witam wszystkich moge dolączyć się do wątku?
czytałam spoooro o tym cudownym olejku i bardzo intensywnie zastanawiam się nad jego kupnem
mam długie (do pasa), bardzo ciemnobrazowe wlosy, geste, grube, jest ich cala masa, ale niestety w mojej opinii są strasznie suche, a o rozdwajajacych sie koncowkach juz nie wspomne no i chcialabym zeby byly bardziej miekkie, takie milusie w dotyku..
myslicie, ze olejek moglby mi pomoc? I stosowac go w polaczeniu z zoltkiem (i np cytryna, chociaz nie wiem czy z niej nie zrezygnuje), czy raczej sam?
buziaki

i jeszcze jedno: jak dlugo trzymac ta miksture na glowie? cala noc? czy lepiej nap 2, 3, godzinki?

Edytowane przez Kiniusiek
Czas edycji: 2013-02-12 o 08:57
Kiniusiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 11:02   #1423
little_dhampir
Raczkowanie

Jeszcze nigdy nie stosowałam olejku rycynowego, i chciałabym się Was zapytać: jak to jest z tym przyciemnianiem? Ten olej może przyciemnić włosy ? Bo ja mam naturalny bardzo jasny blond, i obawiam się właśnie tego zmienienia koloru
little_dhampir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 13:10   #1424
paradise_city
Raczkowanie

ja mam naturalny ciemny blond a mi trochę po nim zrudziały ale to dobrze !
paradise_city jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:57   #1425
Magdziulka1993
Przyczajenie

ja też używałam na noc olejku na brwi i rzęsy i jakoś nie spodziewałam się nie wiadomo jakich efektów ale jak poszłam wyregulować brwi to pani kosmetyczka (jestem u niej stała klientką, więc wie że moje brwi to masakra) to aż się nadziwić nie mogła ile mi włosów przybyło :P
na brwi nakładam dalej, ale gorzej z rzęsami... mimo tego że "maluję" je delikatnie to po paru minutach jedno oko zaczyna strasznie piec i muszę olejek zmyć :/
Magdziulka1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 09:39   #1426
Jewels
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez little_dhampir Pokaż wiadomość
Jeszcze nigdy nie stosowałam olejku rycynowego, i chciałabym się Was zapytać: jak to jest z tym przyciemnianiem? Ten olej może przyciemnić włosy ? Bo ja mam naturalny bardzo jasny blond, i obawiam się właśnie tego zmienienia koloru
stosuję olejek rycynowy od kilku miesięcy 2 razy w tygodniu i nie zauważyłam przyciemniania włosów
15.11.2014

Jewels jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 10:40   #1427
little_dhampir
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Magdziulka1993 Pokaż wiadomość
ja też używałam na noc olejku na brwi i rzęsy i jakoś nie spodziewałam się nie wiadomo jakich efektów ale jak poszłam wyregulować brwi to pani kosmetyczka (jestem u niej stała klientką, więc wie że moje brwi to masakra) to aż się nadziwić nie mogła ile mi włosów przybyło :P
na brwi nakładam dalej, ale gorzej z rzęsami... mimo tego że "maluję" je delikatnie to po paru minutach jedno oko zaczyna strasznie piec i muszę olejek zmyć :/
Eech, znam to, kiedyś smarowałam olejkiem rycynowym rzęsy i tak szłam spać. A rano? Rano miałam tak zapuchnięte oczy, jakbym wcale nie spała . I do tego bardzo zaczerwienione. Od tamtej pory wolę stosować na rzęsy wazelinę
Stary 2013-02-13, 13:13   #1428
moniczka_90
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
mi się nic takiego po olejku nie stało a używałam go też na włosy kiedy byłam blondynką
moniczka_90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 13:38   #1429
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kiniusiek Pokaż wiadomość
Witam wszystkich moge dolączyć się do wątku?
czytałam spoooro o tym cudownym olejku i bardzo intensywnie zastanawiam się nad jego kupnem
mam długie (do pasa), bardzo ciemnobrazowe wlosy, geste, grube, jest ich cala masa, ale niestety w mojej opinii są strasznie suche, a o rozdwajajacych sie koncowkach juz nie wspomne no i chcialabym zeby byly bardziej miekkie, takie milusie w dotyku..
myslicie, ze olejek moglby mi pomoc? I stosowac go w polaczeniu z zoltkiem (i np cytryna, chociaz nie wiem czy z niej nie zrezygnuje), czy raczej sam?
buziaki

i jeszcze jedno: jak dlugo trzymac ta miksture na glowie? cala noc? czy lepiej nap 2, 3, godzinki?
możesz stosować na różne sposoby, a potem zobaczysz, czy Twoje włosy wolą go mieć na sobie przez całą noc czy krócej. olej z żółtkiem i cytryną lepiej trzymać krótko (i zmyć tą jajecznicę).

Cytat:
olej nie przyciemnia włosów. domyka ich łuski, a przez to włosy wydają się ciemniejsze. ale coś kosztem czegoś. lepiej mieć ciemniejsze i zdrowe niż jasne i zniszczone.
i mi przyciemnił włosy i by znowu dojść do poziomu 8 potrzebowałam kilku miesięcy i dwóch farbowań. ale to znaczy, że jednak cośtam zdziałał na moich włosach

Cytat:
Eech, znam to, kiedyś smarowałam olejkiem rycynowym rzęsy i tak szłam spać. A rano? Rano miałam tak zapuchnięte oczy, jakbym wcale nie spała . I do tego bardzo zaczerwienione. Od tamtej pory wolę stosować na rzęsy wazelinę
i pomaga coś? a jak ją nakładasz a potem zmywasz?

aha, Kiniusiek, przy włosach do pasa to lepiej wymieszaj olej rycynowy z jakimś innym, lekkim olejkiem, bo będziesz miała potem problemy ze zmyciem go.

Edytowane przez tekila901
Czas edycji: 2013-02-13 o 13:40
tekila901 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 15:25   #1430
isabelka00
Wtajemniczenie

Cytat:
ja również od paru miesięcy stosuję olejek rycynowy na rzęsy i i muszę stwierdzić, że efekt jest żaden..
za to na włosy + olejek baby dream genialny efekt
Stary 2013-02-13, 22:03   #1431
Kiniusiek
Raczkowanie

okej, dziekuje za odpowiedz!
mialam sie za to zabrac dzis, bo wszytskie skladniki juz czekaja, ale jednak zrobie to jutro rano
jestem bardzo ciekawa jak bedzie sie to sprawowalo na moich wlosach
Stary 2013-02-14, 12:51   #1432
arashii
Raczkowanie

Przyłączę się do wątku jeśli można oczywiście . Zakupiłam dziś olejek rycynowy , planuję dzisiaj zrobić sobie maseczkę z żółtka , kilka kropel cytryny i z olejku . Potem opowiem jakie efekty zauważyłam . Jeśli chodzi o moje włosy to dużo przeszły bo rozjaśniałam je z 4-5 razy na platynę ( o dziwo nie wykruszyły się a miałam długie do łokci ) potem postanowiłam przefarbować na brąz i fryzjerka obcięła mi 15 cm włosów zamiast 2 cm także....zapuszczam ; )
She's so stupid, what the hell with your thinking?! ; d..."

Odrost 11 ...12...13 ...23! zapuszczam naturalne włoski ^^
arashii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 13:29   #1433
kreoolka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez arashii Pokaż wiadomość
Przyłączę się do wątku jeśli można oczywiście . Zakupiłam dziś olejek rycynowy , planuję dzisiaj zrobić sobie maseczkę z żółtka , kilka kropel cytryny i z olejku . Potem opowiem jakie efekty zauważyłam . Jeśli chodzi o moje włosy to dużo przeszły bo rozjaśniałam je z 4-5 razy na platynę ( o dziwo nie wykruszyły się a miałam długie do łokci ) potem postanowiłam przefarbować na brąz i fryzjerka obcięła mi 15 cm włosów zamiast 2 cm także....zapuszczam ; )

Ja robię raz na tydzień taką maskę na włosy ale dodaje jeszcze odgazowanego piwa. Trzymam kilka godzin lub zostawiam na noc. Polecam bo włosy stają się mocniejsze i lśniące.
kreoolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 13:40   #1434
arashii
Raczkowanie

To fajnie , może wzmocni moje włosy bo są z natury bez objętości ale jest ich dużo ; )

Stary 2013-02-14, 14:04   #1435
Kiniusiek
Raczkowanie

jestem po pierwszym rycynowym zabiegu nie widze jak narazie zadnych zmian, wiem, ze zeby cos zauwazyc trzeba zrobic to co najmniej kilka razy, ale wczesniej dziewczyny pisaly ze juz po pierwszym razie dalo sie zauwazc np bardziej lsniace czy miekkie wlosy.
Oczywisce ja zawsze mam pecha - chcialam troche podgrzac miksture, i niechcacy zrobila mi sie jajecznica takze uwazajcie
wszytsko do kosza, ale juz za drugim razem bylo w porzadku. Ciekawe kiedy beda widoczne efekty..

aha! i tak nawiazujac do dzisiejszego dnia... udanych Walentynek!
Stary 2013-02-14, 14:49   #1436
Magdziulka1993
Przyczajenie

Cytat:
no u mnie to było tak że po paru minutach i nie mogłam wytrzymać i zmywałam ale to dopiero po którymś razie, naszczęście napuchniętych oczu nie miałam
Magdziulka1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:29   #1437
little_dhampir
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
i pomaga coś? a jak ją nakładasz a potem zmywasz?
Tak, spektakularnego efektu może nie ma, ale rzęsy po czasie są z pewnością zdrowsze. Ja codziennie używam tuszu, i mam wrażenie, że wazelina w jakiś sposób je chroni. Nakładam ją na noc, po zmyciu makijażu. Bardzo małą ilość, tylko tyle, by były nią lekko posmarowane, nie oblepione. Rano nie zmywam, bo jej już nie ma
Nakładam normalnie palcami- lekko posmarowanymi wazeliną, przejeżdżam po rzęsach.

Edytowane przez little_dhampir
Czas edycji: 2013-02-15 o 15:30
little_dhampir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 15:37   #1438
arashii
Raczkowanie

Jestem po maseczce z żółtkiem i rycyną . Włosy moje są mega puszyste i mięciutkie ; ) . Mocnego nawilżenia nie zauważyłam . Ale jednak maseczka jest bardzo dobra ; D

Stary 2013-02-15, 17:44   #1439
tekila901
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, spektakularnego efektu może nie ma, ale rzęsy po czasie są z pewnością zdrowsze. Ja codziennie używam tuszu, i mam wrażenie, że wazelina w jakiś sposób je chroni. Nakładam ją na noc, po zmyciu makijażu. Bardzo małą ilość, tylko tyle, by były nią lekko posmarowane, nie oblepione. Rano nie zmywam, bo jej już nie ma
Nakładam normalnie palcami- lekko posmarowanymi wazeliną, przejeżdżam po rzęsach.
dzięki
Stary 2013-02-15, 20:28   #1440
201704240919
Konto usunięte

Chcialabym się przylaczyc do watku
U mnie olejek rycynowy w ogóle nie sprawdza się solo na włosy, no chyba, ze na 30minut przed myciem. Zawsze powoduje u mnie wzmożone wypadanie włosów.. Za to jako dodatek do masek.. sprawuje się wyśmienicie Olej rycynowy od kilku miesicy przelewam do opakowania po tuszu i przejezdzam nim rzesy i brwi. Nigdy jakos nie zwracalam uwagi na swoje rzesy, az w koncu poszlam do kosmetyki na regulacje brwi.. a kobiecina nie mogla sie nadziwic kiedy przecierala moje oczy a tam ani ciupenka tuszu ... Poczatkowo rzesy wypadaly dosc czesto, 2-4 w ciagu dnia... aale teraz? rzesy sa dlugie, mocne, do samego nieba Gdyby olejek rycynowy tak dzialal na mojej glowie jak na moich rzesach zrobilabym mu oltarzyk i dziekowala kazdego dnia za taka czupryne xd
201704240919 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
odbudowa, pielęgnacja włosów, wlosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości