Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-10-10, 14:15   #151
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Dot.: Olejek rycynowy do włosów - część II

Cytat:
Napisane przez Ainnel Pokaż wiadomość
Czy to możliwe żeby rycyna przesuszyła mi włosy na długości?
Możliwe...

Cytat:
w takim razie już nie mam pomysłów, bo po kilkumiesięcznej przerwie od olejowanie (wcześniej rycyna na skalp, kokos na długość) zaczęłam nakładać tylko olej rycynowy - kokosa nie chciało mi się rozgrzewać - i po jakichś dwóch, może trzech miesiącach miałam matowe siano, z którym do tej pory walczę.
Zmień olej, jakie masz?

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 14:42   #152
Ainnel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Możliwe...

Zmień olej, jakie masz?
Właśnie chyba całkiem zrezygnuję z rycyny... Mam kokosa, winogronowy i od biedy oliwę z oliwek (używamy w kuchni, ale może nikt się nie zdenerwuje ). Mam zamiar kupić też oliwkę z Babydreamu jak wykończę olej kokosowy.

Ainnel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 15:00   #153
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Właśnie chyba całkiem zrezygnuję z rycyny... Mam kokosa, winogronowy i od biedy oliwę z oliwek (używamy w kuchni, ale może nikt się nie zdenerwuje ). Mam zamiar kupić też oliwkę z Babydreamu jak wykończę olej kokosowy.
Kokos może 'rozchylać' łuski włosa i sprawiać wrażenie szopowatości, przesuszenia...też odstaw na chwilę działaj winogronowym czy oliwą z oliwek zawsze możesz dodać odrobinę oleju do odżywki czy maski albo mieszać z innymi cudami, ale to nie ten wątek

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 15:09   #154
Ainnel
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Kokos może 'rozchylać' łuski włosa i sprawiać wrażenie szopowatości, przesuszenia...też odstaw na chwilę działaj winogronowym czy oliwą z oliwek zawsze możesz dodać odrobinę oleju do odżywki czy maski albo mieszać z innymi cudami, ale to nie ten wątek
Na wszelki wypadek odstawię na jakiś czas, ale myślę, że kokos raczej nie jest winowajcą - swojego czasu cała moja pielęgnacja zawierała jedynie wcierki, olej kokosowy i szampon, a włosy były w całkiem zadowalającym stanie, na pewno nie szopowate.
Tylko czego lepiej używać na same końcówki po myciu? Rycyny czy kokosa?

Ainnel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 15:38   #155
meflina
Zadomowienie

Cytat:
Na wszelki wypadek odstawię na jakiś czas, ale myślę, że kokos raczej nie jest winowajcą - swojego czasu cała moja pielęgnacja zawierała jedynie wcierki, olej kokosowy i szampon, a włosy były w całkiem zadowalającym stanie, na pewno nie szopowate.
Tylko czego lepiej używać na same końcówki po myciu? Rycyny czy kokosa?
kokos mniej przetłuszcza

ja np. zmieszałam kokosa, rycynę, migdała w buteleczce po serum Biovax i taką mieszankę stosuję

'Być kobietą to strasznie trudne zajęcie,
bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami'
~J. Conrad
meflina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 07:56   #156
201607040946
Konto usunięte

ja mam rycynowy kosmetyczny i stosuję na skórę głowy, zobaczymy,czy przyśpiesza porost (bo tak pisze)
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 15:00   #157
meflina
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
ja mam rycynowy kosmetyczny i stosuję na skórę głowy, zobaczymy,czy przyśpiesza porost (bo tak pisze)
jest takie coś?

~J. Conrad
Stary 2011-10-11, 17:36   #158
vouge13
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
jest takie coś?
Wujek google znalazł to:
http://www.macrovita.pl/product-pol-...C-F-100ml.html

ale czemu taka zabójcza cena?

2015
Bratysława, Barcelona, Korfu, Teneryfa, Singapur, Paryż

2016
Ibiza, Portugalia, Wlochy, NYC, Floryda
vouge13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 17:50   #159
meflina
Zadomowienie

wolę już kupić za 5 zł działanie na pewno to samo :P

~J. Conrad
Stary 2011-10-11, 17:53   #160
201607040946
Konto usunięte

nie wiem, znalazłam taki w aptece
Stary 2011-10-15, 13:59   #161
xxxckxxx
Raczkowanie

Dziewczyny! Wiem, że może odpowiedź na to pytanie gdzieś już padła, ale jest tyle stron tego tematu (poprzedniej części ponad 100stron..) że zanim się przekopię miną wieki...
Włosy kiedyś mi prawie w ogóle nie wypadały a farbuję już od dawna.. miałam gęste, grube i długie włosy. ponad 3 lata ścięłam do ramion i w tym momencie już mi odrosły i są prawie do kości ogonowej. Ponad 5 miesięcy temu przeszłam na dietę i teraz mimo, że już normalnie jem to włosy wypadają garściami.. zmniejszyły objętośc o dwa razy i nie przeszkadza mi ich ilośc, bo jest idealna teraz, ale one wciąż wypadają! I kolejny problem: u czubka głowy mi się przetłuszczają a dalej są suche..
więc czy mogę używac maseczki z olejku rycynowego? Nie będą mi się bardziej przetłuszczac? Czy lepiej nakładac go np 5cm od nasady?
xxxckxxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 18:41   #162
windbag
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez xxxckxxx Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Wiem, że może odpowiedź na to pytanie gdzieś już padła, ale jest tyle stron tego tematu (poprzedniej części ponad 100stron..) że zanim się przekopię miną wieki...
Włosy kiedyś mi prawie w ogóle nie wypadały a farbuję już od dawna.. miałam gęste, grube i długie włosy. ponad 3 lata ścięłam do ramion i w tym momencie już mi odrosły i są prawie do kości ogonowej. Ponad 5 miesięcy temu przeszłam na dietę i teraz mimo, że już normalnie jem to włosy wypadają garściami.. zmniejszyły objętośc o dwa razy i nie przeszkadza mi ich ilośc, bo jest idealna teraz, ale one wciąż wypadają! I kolejny problem: u czubka głowy mi się przetłuszczają a dalej są suche..
więc czy mogę używac maseczki z olejku rycynowego? Nie będą mi się bardziej przetłuszczac? Czy lepiej nakładac go np 5cm od nasady?
ja bym po prostu wypróbowała któregoś dnia, kiedy nie wychodzisz z domu. (Domyślam się, że z tak długimi wlosami jest sporo cackania się przy ich myciu, ale chyba warto spróbować i samej się przekonać). Ja mam przetłuszczającą się skórę głowy i czasami używam olejku również na skórę. Jeśli dobrze go zmyję to nie obserwuję jeszcze większego przetłuszczania się. Jeśli źle zmyję to zostają tłuste strąki i wygląda to nieestetycznie, dlatego wtedy myję kolejny raz :P
windbag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 09:13   #163
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez xxxckxxx Pokaż wiadomość
wina diety, zresztą,sama to wiesz. nawet jedząc "normalnie" 1500 kcal, nie dostarczamy sobie wszytkich składników. wiem cos o tym, bo nawet po diecie, gdy jadlam juz 2000 kcal, wlosy mialam o polowe rzadsze
może spróbuj jakichś witamin?
Stary 2011-10-18, 16:04   #164
Aurora161
Przyczajenie

Witam. Trafiłam na ten wątek nie bez przyczyny. Kupiłam sobie dzisiaj olejek rycynowy do włosów, bo trochę o tym czytałam. Ale w sumie nie do końca wiem o co w tym chodzi. Wiem tylko, że nadaje on blasku włosom, ale czy coś jeszcze? A i drugie pytanie - jak go stosować? Pozdrawiam
Aurora161 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 17:09   #165
ston3d
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Aurora161 Pokaż wiadomość
Witam. Trafiłam na ten wątek nie bez przyczyny. Kupiłam sobie dzisiaj olejek rycynowy do włosów, bo trochę o tym czytałam. Ale w sumie nie do końca wiem o co w tym chodzi. Wiem tylko, że nadaje on blasku włosom, ale czy coś jeszcze? A i drugie pytanie - jak go stosować? Pozdrawiam
Taaa
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro

Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-18, 22:05   #166
gwiazdeczka89
Rozeznanie

Ja nałożyłam wczoraj pierwszy raz ten olej na włosy. Najpierw na końce włosów nałożyłam troche i na 2 godzinki zostawiłam, do tego pare kropel do szamponu i pare do odżywki crema al latte. Ale mam dziś mięciutki i śliskie włoski
Następnym razem zrobię jeszcze maskę z rycyny z jogurtem/cytryna/ może z jajkiem ;p

ciekawe czy szybciej mi się przetłuszczą, myje dwa razy w tygodniu i nie chciałabym tego zmieniać

Edytowane przez gwiazdeczka89
Czas edycji: 2011-10-18 o 22:06
gwiazdeczka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 06:32   #167
meflina
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka89 Pokaż wiadomość
Ja nałożyłam wczoraj pierwszy raz ten olej na włosy. Najpierw na końce włosów nałożyłam troche i na 2 godzinki zostawiłam, do tego pare kropel do szamponu i pare do odżywki crema al latte. Ale mam dziś mięciutki i śliskie włoski
Następnym razem zrobię jeszcze maskę z rycyny z jogurtem/cytryna/ może z jajkiem ;p

ciekawe czy szybciej mi się przetłuszczą, myje dwa razy w tygodniu i nie chciałabym tego zmieniać
nie powinny

~J. Conrad
Stary 2011-10-19, 09:32   #168
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez meflina Pokaż wiadomość
nie powinny
niekoniecznie, bo każdy jest inny, u mnie przetłuszczyły się już po 2 razach
Stary 2011-10-20, 15:10   #169
Nessa7
Raczkowanie

ja robię maskę
-zółtko
-łyżka oleju rycynowego
-łyżka oliwy z oliwek
-kilka kropel wit E wyciskam z kapsułki ok 2 szt
trzymam na włosach ok godz a do ostatniego płukania dodaję cytryny lub octu jabłkowego
magia!
Nessa7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 17:23   #170
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nessa7 Pokaż wiadomość
ja robię maskę
-zółtko
-łyżka oleju rycynowego
-łyżka oliwy z oliwek
-kilka kropel wit E wyciskam z kapsułki ok 2 szt
trzymam na włosach ok godz a do ostatniego płukania dodaję cytryny lub octu jabłkowego
magia!
nie mam oliwy, ale mam np amlę, parachute, olej sezamowy i arachidowy, nada się?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 20:35   #171
gwiazdeczka89
Rozeznanie

ja dziś nałożyłam maskę z rycyny, dwóch łyżek śmietany 30% i cytryny. Teraz mam awersje do śmietany bo w tym połączeniu smierdziała
ale efekt fajny;p
Chociaż w sumie nie odbiega wrażeniem od ostatniej maski z samego oleju rycynowego.

gwiazdeczka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 14:03   #172
Olivvek
Zadomowienie

Wiecie co Dziewczyny, przeczytałam ostatnich kilka postów i powiem tak od siebie, żeby uważać z tymi witaminami. Kupiłam sobie Bodymax, ma wszystko co potrzeba tj po 100% dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały + żeń szeń. Bardziej zrobiłam to z nadzieją, że przybędzie mi energii, bo na co dzień jestem strasznie zdechła ale o włosach też myślałam. I- po tygodniu zaczęły mi tak wypadać, że olaboga! Poczytałam trochę i wyszło, że witaminy z grupy B się kumulują w organizmie a ich nadmiar objawia się właśnie wypadaniem włosów. Odstawiłam i wszystko wróciło do normy. Potem Tż trochę tego jadł i to samo- liniał lepiej niż niejeden kot na jesień tak że zostałam przy suplementach typu drożdże czy belissa i odżywianiu od zewnątrz.
Stary 2011-10-22, 22:19   #173
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Olivvek Pokaż wiadomość
Wiecie co Dziewczyny, przeczytałam ostatnich kilka postów i powiem tak od siebie, żeby uważać z tymi witaminami. Kupiłam sobie Bodymax, ma wszystko co potrzeba tj po 100% dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały + żeń szeń. Bardziej zrobiłam to z nadzieją, że przybędzie mi energii, bo na co dzień jestem strasznie zdechła ale o włosach też myślałam. I- po tygodniu zaczęły mi tak wypadać, że olaboga! Poczytałam trochę i wyszło, że witaminy z grupy B się kumulują w organizmie a ich nadmiar objawia się właśnie wypadaniem włosów. Odstawiłam i wszystko wróciło do normy. Potem Tż trochę tego jadł i to samo- liniał lepiej niż niejeden kot na jesień tak że zostałam przy suplementach typu drożdże czy belissa i odżywianiu od zewnątrz.
Tydzień to zbyt krótki okres, żeby ocenic działanie suplementow, a wlosy działają po 3 miesiacach
- po 3 miesiącach od suplementu
-po 3 miesiacach od stresu
Jak mawia moj Derma-jak masz dziś cudne wlosy to przypomnij sobie, czego używałaś i co jadlaś 3 miesiące temu. I ja Mu wierzę
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 23:15   #174
Olivvek
Zadomowienie

Ja też tak słyszałam no ale- mi wypadają, Tżtowi wypadają, jedliśmy ten sam specyfik, zgonić to na przypadek? tam były przesadzone te dawki, tak to sobie tłumaczę. + poprzednia dieta, która jak widać nie była bardzo uboga zapewne lekarz ma rację, no ale kurczę. Toc wiem, co widziałam mogłabym rozciągnąć ten "okres próbny" nawet do dwóch tygodni, bo oczywiście nie pamiętam, ale sens i tak pozostaje ten sam
Stary 2011-10-22, 23:40   #175
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Ja też tak słyszałam no ale- mi wypadają, Tżtowi wypadają, jedliśmy ten sam specyfik, zgonić to na przypadek? tam były przesadzone te dawki, tak to sobie tłumaczę. + poprzednia dieta, która jak widać nie była bardzo uboga zapewne lekarz ma rację, no ale kurczę. Toc wiem, co widziałam mogłabym rozciągnąć ten "okres próbny" nawet do dwóch tygodni, bo oczywiście nie pamiętam, ale sens i tak pozostaje ten sam
Nie przeczę że widzialaś, tylko dlaczego wpadlaś że to akurat ten suplement? tym bardziej że wypadanie męskie wlosów różni się od babskiego?
Stary 2011-10-23, 08:49   #176
Olivvek
Zadomowienie

Hmm... Dietę mam od dawna taką samą, nic ciekawego się nie wydarzyło, żeby to był stres, nerwy itp, wszystko się zbieglo z tymi nieszczęsnymi tabletkami. I- kiedy dałam sobie z nimi spokój, zaraz było ok.. Tzn znów po tych ok. 2 tygodniach. Zakładając, że było to spowodowane nadmiarem tych witamin- to myślę, że działanie organizmu jest takie samo, niezależnie od płci
Choć wiem, że oczywiście, ogólnie ten proces inaczej u nas przebiega, ale to chyba w takim wiesz, wypadaniu, gdzie nie masz pomysłu dlaczego, ciężko coś na to poradzić i jest to długofalowe...
Stary 2011-10-23, 09:19   #177
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Hmm... Dietę mam od dawna taką samą, nic ciekawego się nie wydarzyło, żeby to był stres, nerwy itp, wszystko się zbieglo z tymi nieszczęsnymi tabletkami. I- kiedy dałam sobie z nimi spokój, zaraz było ok.. Tzn znów po tych ok. 2 tygodniach. Zakładając, że było to spowodowane nadmiarem tych witamin- to myślę, że działanie organizmu jest takie samo, niezależnie od płci
Choć wiem, że oczywiście, ogólnie ten proces inaczej u nas przebiega, ale to chyba w takim wiesz, wypadaniu, gdzie nie masz pomysłu dlaczego, ciężko coś na to poradzić i jest to długofalowe...
Jasne, tylko chemicznie bzdura...ale to nie wątek o suplementach, nie piszemy w temacie wątku więc popisz sobie swoje odkrycia w temacie suplementowym, a tu popiszmy zgodnie o świetnym olejku rycynowym idealnym panaceum na wypadanie włosów właśnie
Stary 2011-10-23, 12:53   #178
Olivvek
Zadomowienie

Kilkanaście postów wyżej dziewczyny zastanawiały się nad przyjmowaniem dodatkowo witamin i do tego się odniosłam. Fakt, nie spodziewałam się, że wyjdzie aż taki offtop.
Zapytam swojego lekarza bo w takich dziedzinach jest dla mnie autorytetem. Z tego co piszesz wynika, że taka sytuacja jak moja w ogóle nie powinna była zaistnieć.
Co do olejku- zgodzę się, że jest dobry, ale na moje włosy nie najlepszy wolę oliwę z oliwek. Za to na piękne rzęsy i brwi mogę go z serdecznie polecić
Stary 2011-10-23, 19:49   #179
201607040946
Konto usunięte

a ja dalej się boję/.// na całe farbowańce mogę dać rycynę, ale chciałam na korzenie,żeby szybciej rosły...jednak wtedy bardzo się przetłuszczają, musze myć kilka razy szamponem,żeby to zmyć
Stary 2011-10-23, 21:34   #180
Olivvek
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
a ja dalej się boję/.// na całe farbowańce mogę dać rycynę, ale chciałam na korzenie,żeby szybciej rosły...jednak wtedy bardzo się przetłuszczają, musze myć kilka razy szamponem,żeby to zmyć
Wg mnie dziwne
Też mam przetłuszczające się włosy u nasady, a wystarczy mi jedno mycie żeby było ok, tak mi te włosy wchłaniają go... Albo jakiś lipny mam, oszukany
Nie umiem ocenić czy mi szybciej rosną po nim, bo i tak zwykle całkiem nieźle im szło ale jest to całkiem możliwe

Tagi
odbudowa, pielęgnacja włosów, wlosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości