Prośba o dobór kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-06-10, 14:56   #1
Złośnica81
Zadomowienie

GG do Złośnica81

Prośba o dobór kosmetyków

No właśnie, jak w tytule. Do tej pory używałam kosmetyków sklepowych, ale zamierzam przerzucić się na profesjonalne... Mam długie, gęste i bardzo cienkie włosy (naturalny blond), trochę się kręcą. Są chyba mieszane, mają tendencję do łamania się i rozdwajania. To, co mnie najbardziej denerwuje to fakt, że potwornie, potwornie się plączą, ciężko rozczesują i mają tendencje do zbijania się w pasma, gdy noszę je rozpuszczone. Są różnej grubości i wydaje mi się, że przydałyby się im kosmetyki reperujące...
Przeczytałam masę recenzji i wątków i zdecydowałam się w zasadzie tylko na Schwarzkopf Bonacure na końcówki...
Wyczytałam gdzieś na forum jak dobierać szampon, by nie miał mocnych detergentów (polecany był J&J dla dzieci i Nivea). I mam pytanie - lepiej używać łagodnego szmponu dla dzieci, czy też szamponu profesjonalnego...?
Prosiłabym o poradę dotyczącą doboru odpowiedniego szamponu/odżwki/maseczki (ew. preparatu na końcówki, choć ten który wybrałam ma bardzo dobre recenzje). Może któraś z Was ma podobne włosy? Nie mogę się zdecydować, myślę nad Dorą. Lorealem reperującym, względnie dla blondynek, Jochem....
Jako uzupełnienie odżywki i maski pasowałoby chyba serum R.Blanche? Choć trochę się obawiam, że będzie podobne do Bad Azza Farouka, który na moich włosach jest zupełnie niewydajny i nie daje efektu pielęgnacyjnego...
Pomóżcie proszę
Złośnica81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 17:13   #2
Złośnica81
Zadomowienie

GG do Złośnica81
Dot.: Prośba o dobór kosmetyków

up
Stary 2005-06-10, 21:26   #3
Złośnica81
Zadomowienie

GG do Złośnica81

podbijam
Stary 2005-06-10, 23:16   #4
quantanaramo
BAN stały

Zacznij od dwufazowej(nawilżającej) odżywki z serii Bonacure Schwarzkopf Profesional
Odżywi włos i ułatwi rozczesywanie, Spróbuj także użyć maski regenerującej(miodowej - cóż zapach taki jaki nazwa wskazuje - nie każdemu odpowiada) z serii HS - Helen Seward - kupisz ją w Katowicach(Brynów) - koło pętli tramwajowej -ul .Nasypowa - 500ml - ok 20 zł - ale naprawde warto...
Pozdrawiam
Wiecej pytań - alabama5@wp.pl
quantanaramo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 00:08   #5
Złośnica81
Zadomowienie

GG do Złośnica81

Dziękuję Quantanaramo
A co z szamponem? Lepiej postawić na łagodny, dziecięcy, czy profesjonalny (w tym momencie chyba z tej samej serii co odżywka) ?
Stary 2005-06-11, 01:08   #6
Spryciula
Przyczajenie

Ja używam szamponu L'Oreal w żółtym opakowaniu. Nie pamiętam nazwy, reklamowała go Schiffer. Jest przeznaczony do włosów łamliwych, cienkich i rozdwojonych. Podobno je odbudowywuje. Ja zauważyłam, że moje włosy są po nim jakby grubsze, nawet mniej wypadają, jest ich coraz więcej. Potwierdziła to moja fryzjerka.
Co do odżywek ... nie jest to komsetyk profesjonalny, ale wszystkim zawsze polecam Złotą linię Pantene-Pro-V. Kosmetyk, któremu zawdzięczam tak wiele ... ach, Kosmetyk na miarę Wszech Czasów!
Spryciula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-11, 13:48   #7
Złośnica81
Zadomowienie

GG do Złośnica81

Dzięki

quantanaramo - czy chodzi o tą odżywkę? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=53396981
Stary 2005-06-12, 12:37   #8
Złośnica81
Zadomowienie

GG do Złośnica81

up up
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości