Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-23, 07:17   #571
201607040946
Konto usunięte

Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

Cytat:
Napisane przez xestrellax Pokaż wiadomość
Jogurt podobno jest świetny, tak jak majonez. Ale jogurt na razie tylko na twarz nakładałam, a majonezu się boję, że nie domyję
Wypróbowałam. Nakłada się go strasznie trudno (gorzej niż rycynę), ale spłukuje łatwo, nie potrzebowałam nawet szamponu, włosy były co prawda lekko oblepione, ale zrobiło się ich niezwykle dużo, więc... nadaje objętości
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 12:29   #572
xestrellax
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Wypróbowałam. Nakłada się go strasznie trudno (gorzej niż rycynę), ale spłukuje łatwo, nie potrzebowałam nawet szamponu, włosy były co prawda lekko oblepione, ale zrobiło się ich niezwykle dużo, więc... nadaje objętości
Objętość bez puchu to moje marzenie Ale dla pewności - piszesz o jogurcie czy majonezie?
Stary 2013-03-24, 15:05   #573
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Objętość bez puchu to moje marzenie Ale dla pewności - piszesz o jogurcie czy majonezie?
Jogurcie, smrodu majonezu nie cierpię (i nie jem - mam odruch wymiotny)
Stary 2013-03-24, 15:25   #574
xestrellax
Rozeznanie

Muszę w takim razie kupić jogurcik
A z tym majonezem, to dobrze masz, ja niestety lubię, i moje biodra przez to cierpią
Stary 2013-03-24, 16:18   #575
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Muszę w takim razie kupić jogurcik
A z tym majonezem, to dobrze masz, ja niestety lubię, i moje biodra przez to cierpią
Mnie w biodra nie idzie, ino w brzuch i cyce
Stary 2013-03-25, 16:46   #576
xestrellax
Rozeznanie

W sumie fakt, u mnie też brzuch najbardziej cierpi od złego jedzenia. I uda Lepiej więc nałożyć na włosy niż jeść, o!
Stary 2013-03-25, 18:43   #577
AnulaPPP
Zakorzenienie

Cytat:

Ale ja płukankę octową robiłam już nie raz i dobrze wygładza mi włosy i nabłyszcza.
to nie wiem.. może faktycznie pasuje Ci tylko w mieszankach albo tak się złożyło akurat...

AnulaPPP jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 08:46   #578
Keket
Wtajemniczenie

Muszę się pochwalić, że już dwa razy robiłam na noc miksturę z miodkiem i widzę różnicę. Mam piękne złote refleksy. Włosy mam niefarbowane jasnobrązowe. Pierwszy raz nałożyłam na noc maskę natur vital zmieszaną z oliwą i miodem, a drugi raz olej z miodem, aloesem i odrobiną oleju rycynowego. Miodu używam spadziowego, bo tylko taki był w sklepie z polskiej pasieki, inne to jakieś mieszanki z krajów UE i z poza Unii. A może i takie by się nadały Dużo taniej by wyszło. Dzisiaj na noc znowu nałożyłam mieszankę z miodem i oliwą i zaraz idę zmyć. Do ostatniego płukania używam wody z sokiem z cytryny.

Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2013-04-01 o 05:58
Keket jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 11:44   #579
xestrellax
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że już dwa razy robiłam na noc miksturę z miodkiem i widzę różnicę. Mam piękne złote refleksy. Włosy mam niefarbowane jasnobrązowe. Pierwszy raz nałożyłam na noc maskę natur vital zmieszaną z oliwą i miodem, a drugi raz olej z miodem, aloesem i odrobiną oleju rycynowego. Miodu używam gryczanego, bo tylko taki był w sklepie z polskiej pasieki, inne to jakieś mieszanki z krajów UE i z poza Unii. A może i takie by się nadały Dużo taniej by wyszło. Dzisiaj na noc znowu nałożyłam mieszankę z miodem i oliwą i zaraz idę zmyć. Do ostatniego płukania używam wody z sokiem z cytryny.
Nie boisz się tak na noc zostawiać tych wszystkich rzeczy? Szczególnie chemicznych odżywek i masek?
Stary 2013-03-30, 11:59   #580
Keket
Wtajemniczenie

Cytat:
Nie boisz się tak na noc zostawiać tych wszystkich rzeczy? Szczególnie chemicznych odżywek i masek?
Nie, bo widzę, jak dobrze to robi moim włosom, a poza tym maska Natur Vital ma przyjazny skład.

Stary 2013-03-30, 14:28   #581
xestrellax
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Nie, bo widzę, jak dobrze to robi moim włosom, a poza tym maska Natur Vital ma przyjazny skład.
Ja bym się i tak bała Ale każde włosy są inne. A Natur Vital też mam, tylko nie wiem, którą masz teraz na myśli - zieloną czy niebieską? (A przy okazji - mam obie, to najdroższe maski jakie kupiłam w życiu, ale cudów nie robią niestety )
Stary 2013-03-30, 14:41   #582
Keket
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja bym się i tak bała Ale każde włosy są inne. A Natur Vital też mam, tylko nie wiem, którą masz teraz na myśli - zieloną czy niebieską? (A przy okazji - mam obie, to najdroższe maski jakie kupiłam w życiu, ale cudów nie robią niestety )
Mam aloesową. Spróbuj może je wzbogacić, dodaj olej, może żółtko czy spirulina.

Stary 2013-03-31, 08:49   #583
201607040946
Konto usunięte

Ja chyba znowu spróbuje, zmieszam z olejkiem, bo sam miód puszy (nawet z odżywką).
Stary 2013-04-12, 13:46   #584
SSander
Przyczajenie

Odpowiedzi jest tak wiele, a zależy mi na szybkiej informacji, czy można ten miód zmieszać z woda utlenioną? ktos probował ?
SSander jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-12, 14:49   #585
chudelatte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SSander Pokaż wiadomość
Odpowiedzi jest tak wiele, a zależy mi na szybkiej informacji, czy można ten miód zmieszać z woda utlenioną? ktos probował ?

Działanie rozjaśniające miodu właśnie na tym polega, że po dodaniu do niego ZWYKŁEJ wody tworzy się woda utleniona o słabym stężeniu i delikatnym działaniu. Wody utlenionej nie ma sensu dodawać, tak samo jak w ogóle nie powinno się samej wody utlenionej nakładać na włosy, bo zniszczy je i wysuszy w zbyt dużym stężeniu, tak samo jak utleniacze w rozjaśniaczach i farbach do włosów.

chudelatte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 00:11   #586
Lavanja
Raczkowanie

ja ostatnio zakochalam sie w miodzie jako nawilzaczu , a teraz czytam ze dodatkowo rozjasnia wlosy? super pasuje mi ta opcja chociaz u mnie pewnie sprawdzi sie zoltymi refleksami

swoja droga, dla tych ktorzy mowia ze im miod nie rozjasnil.... moze macie gorszej jakosci miod? tam wyzej gdzies kolezanka jakiegos linka dala w ktorym pisze ze tylko miod niepodgrzewany z dobrej pasieki rozjasnia.

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty

Edytowane przez Lavanja
Czas edycji: 2013-04-13 o 00:13
Lavanja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 10:33   #587
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
ja ostatnio zakochalam sie w miodzie jako nawilzaczu , a teraz czytam ze dodatkowo rozjasnia wlosy? super pasuje mi ta opcja chociaz u mnie pewnie sprawdzi sie zoltymi refleksami

swoja droga, dla tych ktorzy mowia ze im miod nie rozjasnil.... moze macie gorszej jakosci miod? tam wyzej gdzies kolezanka jakiegos linka dala w ktorym pisze ze tylko miod niepodgrzewany z dobrej pasieki rozjasnia.
To nie zależy myślę tylko od jakości miodu tylko też od porowatości włosów pewnie

kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post66189271
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 15:20   #588
xestrellax
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
To nie zależy myślę tylko od jakości miodu tylko też od porowatości włosów pewnie
Ale w takim razie na jakiej zasadzie? Im bardziej porowate, tym łatwiej się rozjaśnią, czy odwrotnie?
Stary 2013-04-13, 15:51   #589
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Ale w takim razie na jakiej zasadzie? Im bardziej porowate, tym łatwiej się rozjaśnią, czy odwrotnie?
Włosy o niskiej porowatości trudniej rozjaśnić U mnie się to w 100% sprawdziło - mam włosy niskoporowate, miód na nie nie działa praktycznie w ogóle (a jest dobry jakościowo, prosto z pasieki), jak robiłam ombre to blond farba nie złapała mi w ogóle, a rozjaśniacza w sprayu musiałam wiele razy użyć żeby zobaczyć jakikolwiek efekt.

kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post66189271
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 17:00   #590
xestrellax
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Włosy o niskiej porowatości trudniej rozjaśnić U mnie się to w 100% sprawdziło - mam włosy niskoporowate, miód na nie nie działa praktycznie w ogóle (a jest dobry jakościowo, prosto z pasieki), jak robiłam ombre to blond farba nie złapała mi w ogóle, a rozjaśniacza w sprayu musiałam wiele razy użyć żeby zobaczyć jakikolwiek efekt.
To u mnie w takim razie miód powinien dać radę Tyle, że ja na 3/4 długości włosów od dołu mam jeszcze farbę, a tego chyba nic nie ruszy.
Stary 2013-04-13, 23:44   #591
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

a ja kiedyś(dawne czasy!) dałam na malutkie pasemko włosów samą wode utlenioną dłuższą chwilę trzymalam i nic ie rozjasniło :P

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 11:09   #592
OrangeBlossom
Raczkowanie

dziewczyny co myślicie o tym, żeby w dużym opakowaniu zmieszać odżywkę i miód do używania na 3 tygodnie? czy jeśli ta mieszanka będzie tak długo stała to się nie zważy ani nie zepsuje? czy te utlenione składniki będą cały czas działać?
pytam bo wolałabym sobie przygotować takie coś na zapas, a nie tworzyć przed każdym myciem włosów
OrangeBlossom jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 15:56   #593
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
dziewczyny co myślicie o tym, żeby w dużym opakowaniu zmieszać odżywkę i miód do używania na 3 tygodnie? czy jeśli ta mieszanka będzie tak długo stała to się nie zważy ani nie zepsuje? czy te utlenione składniki będą cały czas działać?
pytam bo wolałabym sobie przygotować takie coś na zapas, a nie tworzyć przed każdym myciem włosów
ja jednak robiłabym przed każdym myciem bałabym się że może się coś stać

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2013-04-17, 20:32   #594
medsik
Zadomowienie

GG do medsik

miodu wprawdzie nie próbowałam do rozjaśniania, ale strasznie się go aplikuje na włosy nawet z maskami.
rozjaśniałam płukankami (TU efekty), ale chyba dołączę do rozjaśniania miód na stałe ;d
medsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 10:47   #595
one456
Przyczajenie

Nuda
one456 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 12:37   #596
xestrellax
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez one456 Pokaż wiadomość
Nuda
Twój post jest za to wyjątkowo intrygujący.
Stary 2013-04-18, 15:11   #597
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez medsik Pokaż wiadomość
miodu wprawdzie nie próbowałam do rozjaśniania, ale strasznie się go aplikuje na włosy nawet z maskami.
rozjaśniałam płukankami (TU efekty), ale chyba dołączę do rozjaśniania miód na stałe ;d
ale super efekt po płukankacxh!

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2013-05-15, 22:54   #598
cafaitmal
Raczkowanie

witam
dziś po południu postanowiłam zacząć rozjaśniać włosy domowymi sposobami, zamiast od razu lecieć po rozjaśniacze do drogerii i farby.
zaczęłam od wody utlenionej 3% oczywiście wymieszałam z wodą przegotowaną i trzymałam 50min. nic się nie stało... włosy są na swoim miejscu i w tym samym stanie, co zawsze.
doszłam do tego tematu. właśnie siedzę z miodem wymieszanym z maską Advance Techniques: http://www.avonsklep.com.pl/maseczka...echniques.html o taką.
założyłam czapkę i ręcznik. zamierzam tak spać. jutro napiszę, czy widać jakąś różnicę. a tymczasem MAM PYTANIE: czy znacie jakieś sposoby na rozjaśnienie brązowych farbowanych włosów? tak, żeby chociaż z ciemnego zeszły na jasny brąz.
słyszałam o szamponach ziołowych, naparach z rumianku... kupiłam sobie rumianek i zamierzam jutro go wykorzystać. jednak obawiam się, że z ciemnobrązowych nie zejdę na jasny, jedynie rude refleksy pewnie się pojawią. a chciałam mieć chociaż kasztanowe włosy... co polecacie?
słyszałam, że można zwilżyć włosy z sokiem z cytryny i wyjść na słońce, ponoć szybko jaśnieją... ?
a może nic mi nie pozostało innego jak użyć rozjaśniacza drogeryjnego + farba o kolorze jaki chcę mieć (kasztan, ciemny blond bądź karmel) ?

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

Cytat:
Napisane przez medsik Pokaż wiadomość
przeczytałam wszystko i jutro z rana lecę do apteki by kupić te wszystkie rzeczy i zaczynam stosować! mam nadzieję, że po miesiącu będzie jakiś efekt. nie mogę się doczekać! właśnie takie włosy jak Ty miałaś - mam, i takie włosy chcę jak teraz masz Ty! dzięki za Twój post!!
cafaitmal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 01:15   #599
Keket
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cafaitmal Pokaż wiadomość
witam
dziś po południu postanowiłam zacząć rozjaśniać włosy domowymi sposobami, zamiast od razu lecieć po rozjaśniacze do drogerii i farby.
zaczęłam od wody utlenionej 3% oczywiście wymieszałam z wodą przegotowaną i trzymałam 50min. nic się nie stało... włosy są na swoim miejscu i w tym samym stanie, co zawsze.
doszłam do tego tematu. właśnie siedzę z miodem wymieszanym z maską Advance Techniques: http://www.avonsklep.com.pl/maseczka...echniques.html o taką.
założyłam czapkę i ręcznik. zamierzam tak spać. jutro napiszę, czy widać jakąś różnicę. a tymczasem MAM PYTANIE: czy znacie jakieś sposoby na rozjaśnienie brązowych farbowanych włosów? tak, żeby chociaż z ciemnego zeszły na jasny brąz.
słyszałam o szamponach ziołowych, naparach z rumianku... kupiłam sobie rumianek i zamierzam jutro go wykorzystać. jednak obawiam się, że z ciemnobrązowych nie zejdę na jasny, jedynie rude refleksy pewnie się pojawią. a chciałam mieć chociaż kasztanowe włosy... co polecacie?
słyszałam, że można zwilżyć włosy z sokiem z cytryny i wyjść na słońce, ponoć szybko jaśnieją... ?
a może nic mi nie pozostało innego jak użyć rozjaśniacza drogeryjnego + farba o kolorze jaki chcę mieć (kasztan, ciemny blond bądź karmel) ?

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:44 ----------

przeczytałam wszystko i jutro z rana lecę do apteki by kupić te wszystkie rzeczy i zaczynam stosować! mam nadzieję, że po miesiącu będzie jakiś efekt. nie mogę się doczekać! właśnie takie włosy jak Ty miałaś - mam, i takie włosy chcę jak teraz masz Ty! dzięki za Twój post!!

Podobno sok z rzepy ściąga kolor. Nie próbowałam od razu mówię.

Stary 2013-05-16, 15:12   #600
medsik
Zadomowienie

GG do medsik

Cytat:
Napisane przez cafaitmal Pokaż wiadomość

dziękuję

szampony przeciwłupieżowe ściągają kolor- ja z granatowej czerni wróciłam do swojego brązu ( używałam palmolive przeciwłupieżowego).
medsik jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
miód, rozjaśnianie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości