Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-16, 22:02   #601
cafaitmal
Raczkowanie

Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

przeczytałam w internecie jeszcze o masce rozjaśniającej z rzewienia!
jutro lecę do zielarskiego po te cudo. mam nadzieję, że będą mieć... bo mam jeden zielarski w pobliżu.
cafaitmal jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 13:18   #602
Lavanja
Raczkowanie

jesli trzymacie takie mieszanki cala noc, to ja polecam miod mieszac z olejami , rozjasnianie + nawilzenie zwlaszcza ze miod zatrzymuje swietnie wilgoc we wlosach.

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-17, 13:23   #603
cafaitmal
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez charlotte160 Pokaż wiadomość
Nigdy nie słyszałam o tej metodzie! Muszę zapytać o to moją fryzjerkę. Nie wiem czy bym się odważyła na teki eksperyment chyba wolę pozostać przy farbowaniu w salonie bo z farbowaniem w domu mam złe wspomnienia i już się więcej nie odważę nawet jeśli jest to farbowanie naturalnymi składnikami. Chciałabym mieć taki kolor https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater co sądzicie? Może się skuszę
śliczny kolor... a pomyśleć, że taki kiedyś miałam - farbowany.
te babskie zachcianki mnie kiedyś wykończą...

ja dziś umyłam włosy w szamponie + 1 łyżeczka sody oczyszczonej
wgl możecie się dziwić, ale po 1 dniu eksperymentów, gdy wyszłam na dwór, usłyszałam od koleżanki czy robiłam coś z włosami, bo mam jaśniejsze. sama też to widzę.

Edytowane przez cafaitmal
Czas edycji: 2013-05-17 o 13:24
Stary 2013-05-17, 19:30   #604
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
jesli trzymacie takie mieszanki cala noc, to ja polecam miod mieszac z olejami , rozjasnianie + nawilzenie zwlaszcza ze miod zatrzymuje swietnie wilgoc we wlosach.
olej z miodem podobno moze nie rozjaśnić

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 11:06   #605
coral reef
Raczkowanie

Kurcze, na mnie ten miód chyba nie dziala. raz próbowalam w ten sposób rozjasnic, nalozylam nawet samą wode z miodem - trzymałam 6 godzin, efekt żaden. Teraz nałożyłam na calą noc, spalam z tą odzywką (czyli trzymam juz od jakichs 13 godzin) teraz nalozylam nastepna porcje (tym razem zmieszałam z odżywką) potrzymam jeszcze do 15 dopóki jestem w domu, ale jak na razie również nie widzę żadnych efektów Tyle, że ja mam wlosy farbowane na ciemny brąz, ktory wyglada prawie jak czarny ;/ A boję się rozjaśniać rozjasniaczem albo koloryzatorem, bo nie chcę jeszcze bardziej zniszczyć włosow;/
coral reef jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 17:59   #606
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez coral reef Pokaż wiadomość
Kurcze, na mnie ten miód chyba nie dziala. raz próbowalam w ten sposób rozjasnic, nalozylam nawet samą wode z miodem - trzymałam 6 godzin, efekt żaden. Teraz nałożyłam na calą noc, spalam z tą odzywką (czyli trzymam juz od jakichs 13 godzin) teraz nalozylam nastepna porcje (tym razem zmieszałam z odżywką) potrzymam jeszcze do 15 dopóki jestem w domu, ale jak na razie również nie widzę żadnych efektów Tyle, że ja mam wlosy farbowane na ciemny brąz, ktory wyglada prawie jak czarny ;/ A boję się rozjaśniać rozjasniaczem albo koloryzatorem, bo nie chcę jeszcze bardziej zniszczyć włosow;/
Miód rozjaśnia naturalny kolor włosów
201607231719 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 19:10   #607
cafaitmal
Raczkowanie

Cytat:
Mam to samo. Potraktuj swoje włosy wodą utlenioną (ściera również farbę) oraz szampon przeciwłupieżowy z sodą oczyszczoną (1 łyżeczka). Musisz być cierpliwa.
Stary 2013-05-19, 20:18   #608
coral reef
Raczkowanie

Własnie ja wszędzie czytałam, że farbowane też rozjaśnia...
Szampon przeciwłupieżowy mam zamiar kupić jutro, ale wody utlenionej uzywac nie będę, bo tylko zniszczę włosy a tego się boję, juz wolę mieć taki jaki mam
Stary 2013-05-19, 20:28   #609
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Szampon przeciwłupieżowy mam zamiar kupić jutro, ale wody utlenionej uzywac nie będę, bo tylko zniszczę włosy a tego się boję, juz wolę mieć taki jaki mam
Wątpliwe, żeby miód rozjaśnił Ci prawie czarne włosy.

kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post66189271
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 20:45   #610
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cafaitmal Pokaż wiadomość
Mam to samo. Potraktuj swoje włosy wodą utlenioną (ściera również farbę) oraz szampon przeciwłupieżowy z sodą oczyszczoną (1 łyżeczka). Musisz być cierpliwa.
nie radze...

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2013-05-20, 06:56   #611
cafaitmal
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie radze...
oczywiście nie samą wodą utlenioną a zmieszaną z wodą przegotowaną, to chyba oczywiste
woda utleniona jest we wszystkich farbach, tyle że o wyższym stężeniu, nic się nie stanie zatem, jeśli będzie się stosować z umiarem.
ja już taki zabieg wykonałam 3 razy i jest wszystko ok.
Stary 2013-05-20, 20:41   #612
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cafaitmal Pokaż wiadomość
oczywiście nie samą wodą utlenioną a zmieszaną z wodą przegotowaną, to chyba oczywiste
woda utleniona jest we wszystkich farbach, tyle że o wyższym stężeniu, nic się nie stanie zatem, jeśli będzie się stosować z umiarem.
ja już taki zabieg wykonałam 3 razy i jest wszystko ok.
iem ze w farbach sa wody utlenione ale sama nie stosowąłm nigdy farb więc nie wiem, jednak na włsoy które sa słabe niekoniecznie taka miesznaka wod utlenionej nawet z przegotowana woda będzie korzystna

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2013-05-21, 22:33   #613
Magiusa
Zakorzenienie

Cytat:
Ja bym dodała do mieszanki cytrynę. Sama właśnie tak rozjaśniłam gdy miałam prawie czarne włosy a bałam się używać rozjaśniacza.
Miód+ woda+ cytryna na kilka godzin i w czepek podgrzewałam co jakiś czas suszarką, a gdy miałam okazję to wychodziłam bez czepka z tą mazią na słońce.
Po kilku razach ( ale tak na pewno po 3 minimum) miałam włosy jaśniejsze- wyraźny brąz.
Do blondu nie dojdziesz tym sposobem, ale do brązu powinny Ci się rozjaśnić, mi się udało.

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ

Magiusa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 20:46   #614
chudelatte
Zadomowienie

Cytat:
Rozjaśnia, rozjaśnia... tylko nie spodziewaj się spektakularnych efektów po pierwszym razie. To bardzo delikatna metoda, która działa powolutku, stopniowo... Nie zrobisz z czarnych blondu, ale ton czy kilka da radę zejść tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość i powtarzać zabieg wielokrotnie.

chudelatte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 11:15   #615
201605090940
Konto usunięte

nie rozumiem tej nagonki na wodę utlenioną. chciałam nią zrobić małe pasemko i... nie stało się NIC. zero reakcji na włosach. a co do miodu, myślałam o jego połączeniu z oliwą z oliwek. dzisiaj to przetestuję
201605090940 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 18:26   #616
karmazynka99
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
nie rozumiem tej nagonki na wodę utlenioną. chciałam nią zrobić małe pasemko i... nie stało się NIC. zero reakcji na włosach. a co do miodu, myślałam o jego połączeniu z oliwą z oliwek. dzisiaj to przetestuję
jak byłam mała rownież zrobiłam taki experyment i nic się nie stało, jednak uwazam ze lepiej nie przesadzac i uwazac z ta woda utleniona

Moja pielęgnacja włosów
Stary 2013-05-26, 10:51   #617
coral reef
Raczkowanie

Ja, kiedy miałam naturalny kolor wlosów, kilka lat temu, też próbowałam zrobic pasemko wodą utlenioną i tez nic nie dało... dlatego wątpię, czy na mnie zadziała miód, skoro tam też się wydziela woda utleniona tylko o stężeniu 100 czy 1000 razy niższym, skoro taka apteczna nie działa.
Teraz spróbuje myć włosy szamponem przeciwlupieżowym, za tydzień farbuję na brąz, zobaczę czy będą jakieś efekty...
Stary 2013-05-27, 17:00   #618
Wtycia
Raczkowanie

Rzewienia lepiej nie próbować - efekt (porównanie do burdelu jaki on tworzy) nie warty. Włosy wydawaly się przez 2 mycia bardziej żółte i śmierdzące ale nic poza tym. Po tygodniu nie widać ani śladu po rzewieniu, chyba że na umywalce. Strasznie barwi dłonie i wszystko dookola a włosy - napewno nie są blond.
Stary 2013-05-27, 17:14   #619
luxorzyna
Raczkowanie

ja też czytałam o tym sposobie rozjaśnianie korzeniem rzewienia. Byłam w zielarskim, ale tam nigdy nic nie ma... Ciągle zamawiają, a ja i tak nie mogę na nic trafić.
Wtycia wzięłabym sobie Twoje słowa do serca, ale ze mnie człowiek, który niestety nauczy się dopiero na swoich błędach^^ Zobaczymy w ten weekend jak będę wyglądać...

Ćwiczę: nie, jednak nie
Włosowa reaktywacja: 16.04.2013r.
luxorzyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:15   #620
cafaitmal
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez luxorzyna Pokaż wiadomość
ja też czytałam o tym sposobie rozjaśnianie korzeniem rzewienia. Byłam w zielarskim, ale tam nigdy nic nie ma... Ciągle zamawiają, a ja i tak nie mogę na nic trafić.
Wtycia wzięłabym sobie Twoje słowa do serca, ale ze mnie człowiek, który niestety nauczy się dopiero na swoich błędach^^ Zobaczymy w ten weekend jak będę wyglądać...
Iiii?

Ja dopiero będę kupować, bo u mnie też nie było, więc jak już zrobiłaś, to się podziel.
Stary 2013-06-29, 08:57   #621
OrangeBlossom
Raczkowanie

dziewczyny czy zauważyłyście różnicę rozjaśniania między różnymi gatunkami miodów? pytam bo do niedawna stosowałam miód wielokwiatowy, ostatnio skończył mi się i przerzuciłam się na wrzosowy, który jest dużo ciemniejszy. czy kolor miodu ma jakiś wpływ na rozjaśnianie?
OrangeBlossom jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 19:24   #622
chudelatte
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
dziewczyny czy zauważyłyście różnicę rozjaśniania między różnymi gatunkami miodów? pytam bo do niedawna stosowałam miód wielokwiatowy, ostatnio skończył mi się i przerzuciłam się na wrzosowy, który jest dużo ciemniejszy. czy kolor miodu ma jakiś wpływ na rozjaśnianie?
Nie sądzę żeby kolor miodu miał jakiś wpływ na rozjaśnianie. Przecież to nie farba i miód nie farbuje, tylko "utlenia wodę" i ten roztwór działa rozjaśniająco

chudelatte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 08:25   #623
Goszka215
Raczkowanie

Witajcie dziewczyny, też jestem nowa w tym wątku, przeczytałam wszystkie wasze wiadomości i powiem Wam, że właśnie trzeci raz siedzę z miodem na głowie
za pierwszym razem zmieszałam około łyżkę miodu z połową łyżki kallosa latte, trzymałam prawie 3h włosy fajne, błyszczące, mam wrażenie, że mniej się przetłuściły na drugi dzień (dodam, że muszę myć głowę codziennie, bo szybko robi mi się nieładny przyklap).
za drugim razem nałożyłam miód z maską kallosa na całą noc, około 9h- 10h i po zmyciu maski badałam kolor moich włosów. Mam wrażenie, że nie tyle mi się włosy rozjaśniły, co kolor wyrównał tzn. jestem blondynką, końcówki miałam bardzo jasne, jeszcze od słońca sprzed kilku lat, natomiast górę, przy nasadzie, lekko mysią. Teraz mam wrażenie, że kolor na całych włosach jest w miarę jednolity, cieplejszy Dziś założyłam maskę trzeci raz, mam sporo czasu, więc około 3h będę pewnie trzymać na głowie, a potem napiszę, co tam za trzecim razem
Goszka215 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 11:53   #624
darkchocolaate
Przyczajenie

hej ! też jestem nowa ;> dzisiaj mam zamiar sobie nałożyć po raz pierwszy miód na włosy ale mam takie pytanie, jeśli zmieszam miód z wodą tylko to też nawilży troszkę włosy czy nie bardzo? bo nie mam akurat żadnej odżywki ani maski, a oprócz rozjaśniania chciałabym trochę nawilżyć
darkchocolaate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:01   #625
Goszka215
Raczkowanie

wydaje mi się, że miód sam w sobie nawilża, ale mogę się mylić na pewno Ci nie zaszkodzi
Stary 2013-07-04, 12:13   #626
darkchocolaate
Przyczajenie

ok, dzięki za szybką odpowiedź to napiszę wieczorem co się zadziało ;> a u Ciebie się coś zmieniło za tym trzecim razem? ;>
darkchocolaate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:28   #627
Goszka215
Raczkowanie

wydają się jaśniejsze - kolor słomiano-miodowy wcześniej miałam typowo mysie z końcówkami słomianymi

Edytowane przez Goszka215
Czas edycji: 2013-07-04 o 12:35
Stary 2013-08-19, 09:21   #628
bladatwarz
Przyczajenie

Unhappy Dot.: Rozjaśnianie włosów miodem

A ja chciałam przestrzec przed rozjaśnianiem miodem. Metoda naturalna nie musi być bezpieczna i delikatna. Niestety naczytałam się jak to miód leciutko rozjaśnia i nałożyłam na 2 godziny mieszankę miodu, wody i balsamu na końcówki włosów wciąż ciemniejszych po szamponie koloryzującycm Casting. Włosy naturalne mam w większości siwe, więc chciałam wyrównać kontrast. Niestety nie zwróciłam uwagi, że pod czepkiem końcówki włosów ułożone sa na szczycie głowy. No i mam dramat na głowie. Castingu nic nie rusza (niby jest do 24 myć a trzyma się na głowie ponad 3 miesiące mimo codziennego mycia). Natomiast odrosty są całe BIAŁE zamiast naturalnej mieszanki ciemnych i siwych! Nigdy nie stosowałam wody utlenionej, ale przypuszczam, ze tak samo działa. Jestem przerażona, bo wyglądam koszmarnie , ale przede wszystkim boję się ze zniszczyłam swoje i tak słabiutkie włosy.
Obawiam się, że nie ma metody na odwrócenie tego procesu. A może jest? Jeśli ktoś zna błagam pilnie dać mi znać.
Z miodem też należy być ostrożnym!!!

Edytowane przez bladatwarz
Czas edycji: 2013-08-19 o 09:23
bladatwarz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 14:16   #629
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Na pewno nie ma opcji, żebyś zrobiła to sobie czymś innym? Co to za balsam?
Wody utlenionej w miodzie jest tak mała ilość, ze to mało prawdopodobne, żeby aż tak zadziałała.

kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post66189271
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 09:03   #630
adam82
Przyczajenie

Dość ciekawy sposób rozjaśniania włosów. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie miody się do tego nadają na pewno nie te najtańsze z supermarketów

-----------------------------------------
<reklama_ciach>

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-26 o 21:21 Powód: link
adam82 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
miód, rozjaśnianie włosów

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości