Włosy z łupieżem, przetłuszczające się u nasady, ale słuche na końcach.. Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-01, 13:35   #1
apetyczna69
Raczkowanie

Włosy z łupieżem, przetłuszczające się u nasady, ale słuche na końcach.. Pomocy!

jak w temacie..
co robić ?
nigdy nie miałam tego typu problemów z włosami ;/
a teraz wystarczy jeden dzień żeby były tłuste u nasady, ale na końcach suche...
nie wiem czy wybrać szampon przeciwłupieżowy, czy do włosów tłustych..
nie wiem jak wybrać lekki szampon ....
a jakieś domowe sposoby ?
prosze o pomoc

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

???
apetyczna69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 13:47   #2
jj4u
Rozeznanie

GG do jj4u
Dot.: Włosy z łupieżem, przetłuszczające się u nasady, ale słuche na końcach.. Pomocy

Polecam szampon nawilżający, a na łupież wybrać się do dermatologa. Ze swojej strony polecam szampon pirolam- nie używa się go co każde mycie włosów. Jest drogi, bo kosztuje 30 zł za 60ml ale u mnie podziałał i mogłabym grać w reklamach szamponów przeciwłupieżowych

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie

jj4u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 14:15   #3
apetyczna69
Raczkowanie

Dot.: Włosy z łupieżem, przetłuszczające się u nasady, ale słuche na końcach.. Pomocy

szampon nawilżający na tłuste włosy? hmm ?
apetyczna69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 14:22   #4
jj4u
Rozeznanie

GG do jj4u

Włosy nie są tłuste, tylko skóra głowy. Szampony do tłustych włosów dają efekt chwilowy a potem przetłuszczają się bardziej, bo zawierają substancje które wysuszają za bardzo skórę głowy która później reaguje nadmiernym wydzielaniem łopu. Poza tym napisałaś, że włosy są suche na końcach. Poradziłam Ci to co moim zdaniem Ci może pomóc, nie musisz korzystać z mojej rady. A jak nie chcesz szamponu nawilżającego ( nawilżanie nie ma nić wspólnego z przetłuszczaniem, a nawet pomaga). to kup delikatny szampon bez sls.

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie

jj4u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 14:44   #5
MdM
in love with life

Najpierw pozbadz sie lupiezu, czyli kup dobry szampon przeciwlupiezowy, a potem bedziesz sie martwic przetluszczaniem wlosow. Poza tym szampony przeciwlupiezoiwe tez hamuja wydzielanie loju. Na suche koncowki najlepiej kupic serum/odzywke i smarowac koncowki po kazdym myciu wlosow.

Pamietaj, ze aby pozbyc sie lupiezu trzeba byc systematycznym i myc wlosy regularnie szamponem przeciwlupiezowym. Jesli tego wymagaja nawet codziennie (sama dobierz czestotliwosc wg swoich potrzeb).

W razie gdyby szampon nie dal rady (rzadko sie zdarza, ale zdarza) wybierz sie do dermatologa.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2011-08-01 o 14:46
MdM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 14:52   #6
dillingerine
Zadomowienie

Albo najpierw wybierz się do dermatologa, bo nie masz pojęcia o zasadach rządzących pielęgnacją włosów.
dillingerine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 15:18   #7
malgosia_84
Raczkowanie

aaa ja dziewczynki stosowałam rózne szampony, preperaty przeciwłupieżowe i nie do konca pomagało. Natomiast najwiekszym hitem i zaskoczeniem dla mnie było jak kolezanka poleciła mi szczotke ANTI DANDRUFF THERAPY z firmy Donegal. I wierzcie mi lub nie, ale faktycznie pomaga. Szczotka ma w sobie aktywne składniki miedzi i podczas szczotkowania uwalniaja cząsteczki miedzi które łagodzą podrażnioną skóre. nie jest tez taki drogi ok 10zł wiec warto sprobowac
malgosia_84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:00   #8
biala9991
Raczkowanie

Podbijam temat...
Co jeszcze może pomóc?
Mam ten sam problem co autorka wątku.
Włosy rozjasniam od kilku lat,szybko się przetłuszczaja...codzienn ie musze je myć,końcówki za to są suche,łamliwe.Na łupiez chcę teraz kupić Nizoral,a co dalej jak już się łupiezu pozbędę...jaki szampon itp?
biala9991 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości