Zabiegi kosmetyczne, a kolczyk w nosie, w wardze lub innych okolicach na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-05, 14:53   #1
ulusi
Przyczajenie

Zabiegi kosmetyczne, a kolczyk w nosie, w wardze lub innych okolicach na twarzy

Witam chciałabym zapytać Panie kosmetyczki wykonujące różnorodne zabiegi kosmetyczne jak to jest z kolczykami. Bo jak wiadomo w różnego typu zabiegach kosmetycznych jak np. mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny itp. przeciw wskazaniem jest biżuteria jak np.kolczyki w nosie, w wardze,nad wargą typu monroe. Klientki zazwyczaj nie mogą wyjmować z takich miejsc kolczyka gdyż takie wyjmowanie i zakładanie kolczyka jest niedogodne jak również niewskazane. Pytanie więc moje jest takie wykonywać zabieg czy też nie. I w ogóle to dlaczego nie wolno robić zabiegu jak ktoś ma kolczyk. Są jakieś tego groźne skutki? Jak to się odnosi w praktyce jestem bardzo ciekawa. Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
ulusi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 15:31   #2
pinupxgirl
Wtajemniczenie

Dot.: Zabiegi kosmetyczne, a kolczyk w nosie, w wardze lub innych okolicach na twarzy

Ja zawsze idac na zabiegi do kosmetyczki nie wyciagalam kolczykow (mialam pod ustami, obecnie mam w przegrodzie nosowej i monroe) i nie sprawialy zadnych problemow. Ale to byly proste zabiegi, typu oczyszczanie twarzy. Niestety nie pomoge ci z pytaniem dlaczego kolczyki sa niewskazane przy pewnych zabiegach, bo nie mam takiej wiedzy.
Jezeli zas chodzi o wyjmowanie kolczykow to nie ma to absolutnie zadnych negatywnych skutkow, jezeli przeklucie jest calkowicie zagojone. Ja co jakis czas wyjmuje kolczyki (monroe i septum) na kilka godzin i nie mam pozniej problemu z ponownym wlozeniem.

pinupxgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 16:59   #3
ulusi
Przyczajenie

Dot.: Zabiegi kosmetyczne, a kolczyk w nosie, w wardze lub innych okolicach na twarzy

Wielkie dzięki za info. Mam nadzieję, że reszta koleżanek też się co nieco na ten temat wypowie.
ulusi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 20:11   #4
Hanka20
Zakorzenienie

Kolczyków nie można mieć przy wszelkich zabiegach z użyciem prądów i ultradzwięków ze względu na to, iz jak wiadomo kolczyk zrobiony jest z metalu więc może dojść do niebezpiecznego spięcia. Przy mikrodermabrazji jak i czyszczeniu czy masażach również poleca sie wyjmowanie kolczyków, gdyz po prostu przeszkadzają w dokładnym przeprowadzeniu zabiegu, gromadza sie w ich okolicy wszelkie peelingi, maseczki itp, które trudno jest wymyc kosmetyczce.
Jesli chodzi i wyjmowanie kolczyków na kilka godzin - nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań.
Hanka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości