Połączenie zielonego korektora z podkładem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-09, 17:13   #1
isabella_swan
Raczkowanie

Połączenie zielonego korektora z podkładem

Witam. Moja cała twarz jest zaczerwieniona, więc od niedawna zamiast mocno kryjącego podkładu używam zielonego korektora i zwykłego fluidu. Korektor rozprowadzam i wklepuje, a na to nakładam fluid. Jednak czasami robie maskę lub zielony korektor ściera się i ogólnie źle potem rozsmarowuje sie fluid. Myślałam o tym żeby w jakimś pojemniczku połączyć korektor z fluidem w opowiednich proporcjach skoro i tak nakładam oba produkty na całą twarz. Może wtedy makijaż będzie lepiej wyglądał. Co o tym myślicie?
Stary 2011-08-09, 20:33   #2
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat
Dot.: Połączenie zielonego korektora z podkładem

Cytat:
Napisane przez isabella_swan Pokaż wiadomość
Witam. Moja cała twarz jest zaczerwieniona, więc od niedawna zamiast mocno kryjącego podkładu używam zielonego korektora i zwykłego fluidu. Korektor rozprowadzam i wklepuje, a na to nakładam fluid. Jednak czasami robie maskę lub zielony korektor ściera się i ogólnie źle potem rozsmarowuje sie fluid. Myślałam o tym żeby w jakimś pojemniczku połączyć korektor z fluidem w opowiednich proporcjach skoro i tak nakładam oba produkty na całą twarz. Może wtedy makijaż będzie lepiej wyglądał. Co o tym myślicie?
Może lepsza byłaby zielona baza skoro zaczerwienie występuje na całej twarzy? Jeśli korektor ma podobną konsystencję do podkładu to możesz spróbować, choć osobiście uważam, że to mało ekonomiczny sposób, a poza tym wyjdzie z tego dość ciężka mieszanka, która może tworzyć maskę i warzyć się na twarzy.
Stary 2011-08-10, 15:57   #3
isabella_swan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Może lepsza byłaby zielona baza skoro zaczerwienie występuje na całej twarzy? Jeśli korektor ma podobną konsystencję do podkładu to możesz spróbować, choć osobiście uważam, że to mało ekonomiczny sposób, a poza tym wyjdzie z tego dość ciężka mieszanka, która może tworzyć maskę i warzyć się na twarzy.

Niestety nie znalazłam na KWC odpowiedniej dla mnie bazy, bardzo mało jest takich które kryją zaczerwienienia... Korektor jest sporo gęściejszy od fluidu, dlatego nie wiem co wyjdzie z tego mixu.
Stary 2011-08-10, 16:07   #4
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Niestety nie znalazłam na KWC odpowiedniej dla mnie bazy, bardzo mało jest takich które kryją zaczerwienienia... Korektor jest sporo gęściejszy od fluidu, dlatego nie wiem co wyjdzie z tego mixu.
Hmm więc może spróbuj na początek zmieszac odrobinę podkładu z kropelką korektora i rozsmaruj tę mieszankę na jakimś małym fragmencie twarzy. Poobserwuj przez kilka godzin czy podkład się nie zwarzy, nie spłynie. Ale nie przewidzisz w ten sposób czy nie zaszkodzi to Twojej skórze. Może poprostu spróbuj zmienic podkład... Jakiego używasz?
Stary 2011-08-10, 16:29   #5
isabella_swan
Raczkowanie

Cytat:
Hmm więc może spróbuj na początek zmieszac odrobinę podkładu z kropelką korektora i rozsmaruj tę mieszankę na jakimś małym fragmencie twarzy. Poobserwuj przez kilka godzin czy podkład się nie zwarzy, nie spłynie. Ale nie przewidzisz w ten sposób czy nie zaszkodzi to Twojej skórze. Może poprostu spróbuj zmienic podkład... Jakiego używasz?
Spróbuję tak zmieszać... Mam taki problem że nie mogę znaleźć dla siebie odpowiedniego podkładu bo każdy szybko spływa, teraz używam taki z Miss Sporty, w połączeniu z korektorem tak jak już pisałam źle wygląda, a jedyną zaletą jest to, że dużo dłużej makijaż trzyma się na twarzy.
Stary 2011-08-10, 16:55   #6
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Spróbuję tak zmieszać... Mam taki problem że nie mogę znaleźć dla siebie odpowiedniego podkładu bo każdy szybko spływa, teraz używam taki z Miss Sporty, w połączeniu z korektorem tak jak już pisałam źle wygląda, a jedyną zaletą jest to, że dużo dłużej makijaż trzyma się na twarzy.
Próbowałaś podkładu Revlon CS? Jest mocno kryjący i trzyma się cały dzień. Może wtedy nie musiałabyś używać tak dużej ilości korektora.
Stary 2011-08-10, 17:17   #7
ama09
Zakorzenienie

a jaki zielony korektor polecacie?
ama09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 21:32   #8
isabella_swan
Raczkowanie

Cytat:
Próbowałaś podkładu Revlon CS? Jest mocno kryjący i trzyma się cały dzień. Może wtedy nie musiałabyś używać tak dużej ilości korektora.
Tak, próbowałam ale w trakcie stosowania moja cera jest w coraz gorszym stanie...

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
a jaki zielony korektor polecacie?
Ja stosuje z firmy Delia
Stary 2011-08-11, 20:59   #9
karolynka90
Zakorzenienie

Cytat:
Revlon nie jest mocno kryjący.
Ładnie wyrównuje koloryt twarzy, trzyma się, jest lekki, ale np przebarwień po trądziku czy innych większych niedoskonałości nie ukryje.
Stary 2011-08-11, 21:33   #10
Aliseja
Rozeznanie

Mi tam revlon nic a nic niekrył.. wyrzucone pieniadze
Stary 2011-08-11, 21:34   #11
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Revlon nie jest mocno kryjący.
Ładnie wyrównuje koloryt twarzy, trzyma się, jest lekki, ale np przebarwień po trądziku czy innych większych niedoskonałości nie ukryje.
U mnie całkowicie zakrywał dość ciemne przebarwienia potrądzikowe, sińce pod oczami, mniejsze wypryski. Wiadomo, że od krycia jest korektor, ale mimo wszystko Revlon jest najlepiej kryjącym podkładem z jakim miałam do czynienia.
Stary 2011-08-13, 23:41   #12
celofyz
Raczkowanie

Cytat:
Ja bym polecała Ci spróbować minerałów - osobiście używam zielonego Minta z EDM, bardzo dokładnie rozcieram i na to podkład. A mam dużo czerwonych blizn potrądzikowych i generalnie nierówny koloryt.
Wiem, że dobieranie kosmetyków mineralnych jest trochę żmudne, ale naprawdę warto!
celofyz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-15, 14:17   #13
isabella_swan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez celofyz Pokaż wiadomość
Ja bym polecała Ci spróbować minerałów - osobiście używam zielonego Minta z EDM, bardzo dokładnie rozcieram i na to podkład. A mam dużo czerwonych blizn potrądzikowych i generalnie nierówny koloryt.
Wiem, że dobieranie kosmetyków mineralnych jest trochę żmudne, ale naprawdę warto!
Minerały bardzo wysuszają mi cerę i zamiast lepiej po nich wyglądać, to moja twarz wygląda coraz gorzej...
Stary 2011-08-22, 19:50   #14
celofyz
Raczkowanie

Cytat:
Minerały bardzo wysuszają mi cerę i zamiast lepiej po nich wyglądać, to moja twarz wygląda coraz gorzej...
Może próbowałaś minerałów z krzemionką? ona może wysuszać...
ale minerałów jest wiele rodzajów i wystarczy zajrzeć na forum mineralne, aby przekonać się, że są używane przez kobiety z suchą cerą
celofyz jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości