depilacja cukrowa - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-05-04, 14:49   #61
Kasiek85
Raczkowanie

Dot.: depilacja cukrowa czy da rade?

Pasta cukrowa jest dobra na wszystko jesli tylko ma odpowiednią konsystencje a z tym niestety sporo dziewczyn ma problem ja ją robie metodą prób i blędów, to znaczy, że gdy jest za twarda dodaje cytryny, a gdy zbyt rzadka-cukru co do gladkości to ja nie mam zarzutów..jeśli mi nie usunie pojedynczych wlosków wtedy siegam po pensete jedyny problem to wrastanie, ale tutaj chyba większość metod niestety polega
Kasiek85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 14:57   #62
paula78
Zakorzenienie

ja nie chce jej robic sama bo przerabialam to i wszytsko bylo w wosku tylo nie to co trzeba chce kupic gotowa ale nie wiem czy cukrowa czy tradycyjny wosk

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 17:32   #63
Kasiek85
Raczkowanie

chyba bedziesz musiala zrobić z siebie królika doświadczalnego jak każda z nas tutaj na każdą co innego dziala wiec życze powodzenia
Kasiek85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 09:21   #64
elaw
Przyczajenie

Question Dot.: depilacja cukrowa

wniech mi ktoś odpowie jak mam nakładać ta paste bo wczoraj ja zrobiłam i chciałam ja wypróbować, najpierw ugniatałam ja tak jak piszecie ale rozpływa mi sie w rękach, co zrobiłam nie tak?????
elaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 11:20   #65
paulina__89
Raczkowanie

GG do paulina__89
Dot.: depilacja cukrowa

Cytat:
Napisane przez Anuuulka
Jeśli chodzi o tą metodę depilacji to w jednym z artykułów wizażu podano taki przepis:
1 szklanka wody
1/2 szklanki cukru
1/2 cytryny
Składniki podgrzać razem, poczekać, aż zmienią kolor, nieco przestudzić, wygnieść w palcach niewielką kulkę, następnie nałożyć na skórę, zerwać, ugnieść, nałożyć, zerwać itp. Łyżka stołowa masy starcza na całe nogi. Nakładanie musi się odbywać zawsze w kierunku wzrostu włosa. Przegotowaną masę można przechowywać przez kilka miesięcy.

czy z tego przepisu wchodzi kulka czy jakby wosk?bo robilam podobny i to miala byc pasta ktoras sie naklada i zrytwa po nalozeniu szmatki itp. czy przepis na ta kulke jest taki sam?
paulina__89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-14, 18:28   #66
Canilette
Raczkowanie

Ja też będę próbować, tylko nei wiem ile czasu zajmuje gotowanie tego specyfiku??
Stary 2007-03-09, 12:10   #67
italka
Przyczajenie

Dot.: Depilacja cukrowa ??

ja tez mialam ogromne problemy z ta pasta!!!!

albo byla za goraca i sie nia parzylam albo zaraz byla twarda jak kamien i nic sie z nia zrobic nie dało!!!

i do zadnego wloska mi sie nie przyklaila nie mowiac juz o wyrywaniu!!!!
italka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:15   #68
maxi82
Zadomowienie

Ja ostatnio robiłam i wyszła mi super. Ale początki tez były nie łatwe. Robiłam ją już wcześniej, ale nic mi nie wyszło i odpuściłam. Potem moja siostra gdzies przeczytała o tej paście, a ja jej powiedziałam, że znam nawet przepis, więc mnie zaczęła o nią męczyć. Wyszperałam stary, długaśny wątek na wizażu, jeszcze raz wszystko przeanalizowałam i wyszło Robiłam wg tego przepisu;
200ml wody, sok z połowy cytryny, pół szklanki cukru. Wszystko do garnuszka i gotować na małym ogniu około 40min, co chwilę mieszając. Ja wcześniej chyba zrobiłam taki błąd, że chciałam szybciej to zabrązowić i na dużym ogniu gotowałam. Teraz długo to trwało (zmieniałam się z siostrą co 10min ), ale wyszło. Pasta miała kolor bursztynowy, ale taki ciemny brązik. Zresztą w trakcie można odrobinę wyjąć i sprawdzić przy zastyganiu konsystencję. Bo pasta nawet jak zbrązowieje jest ciągle jak woda, dopiero przy zastyganiu stwardnije. Obie z siostrą mamy ciemne i mocne owłosienie (ona jest brunetką), a tą pastą wydepilowałyśmy całe nogi +pachy, a włosy zaczęły odrastać po tygodniu, co w moim przypadku jest niewiarygodne, bo normalnie mam odrosty juz następnego dnia. Trzeba tylko poczekać, aż pasta porządnie zgęstnieje bo inaczej będzie się bardzo kleić i nic z tego nie będzie. Powyrywała wszystkie włosy, tylko że nie mogą byc za krótkie. Trzeba je troche podchodować W ostateczności można taką pastę na allegro zamówić. Kosztuje jakies 25zł, ale ma starczyć na b.długo, więc się opłaca.
maxi82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-09, 20:23   #69
memka87
Raczkowanie

podobno naklada sie pod wlos (zeby dobrze weszlo pod wloski) a zdejmuje z wlosem! (i dlatego chyba jest uwazane za mniej bolesne) ja narazie jestem w trakcie przygotowywania zobaczymy co z tego wyjdzie....
memka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 14:12   #70
cala-w-trawie
Raczkowanie

GG do cala-w-trawie

Niestety moja przygoda z depilacja cukrową nie zakończyła się pomyślnie. Wydawało mi się że masa wyszła taka jak powinna. Jednak włosów nie wyrywała. Zostane przy maszynce i poczekam na następną depilacyjną rewelację.
cala-w-trawie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-10, 16:07   #71
MANIAK90
Raczkowanie

Eh nie no poddaje sie z depilacja cukrowa...3 razy juz robiłam- pierwszy raz, wyszło mi za ciemne ponoc, i twrde jak diabli. Dzis kupiłam cukier i cytryne i robie znowu- mysle ze jest dobre, ok stygnie, jak juwz wystyga tak ze moge do reki wziasc i proboje ugniesc to im dłuzej ugniatam tym bardziej twrdnienie, po czym nie mozna nic z tym zrobic :/
robie poraz kolejny, nie poddaje sie wyłaczam od razu jak tylko mi zaczyna brazowiec, zeby miało ten upragniany kolor piwa tudziez miodu. I wydaje mi sie ze jest idelany, stygnie i co i z nowu dupaaaa. Zaczynam ugniatac i nic, znowu twardnieje ...nie wiem no shit nie moge tego zrobic...
Stary 2007-05-10, 16:31   #72
MANIAK90
Raczkowanie

napisałam juz to w kilku watkach
Eh nie no poddaje sie z depilacja cukrowa...3 razy juz robiłam- pierwszy raz, wyszło mi za ciemne ponoc, i twrde jak diabli. Dzis kupiłam cukier i cytryne i robie znowu- mysle ze jest dobre, ok stygnie, jak juwz wystyga tak ze moge do reki wziasc i proboje ugniesc to im dłuzej ugniatam tym bardziej twrdnienie, po czym nie mozna nic z tym zrobic :/
robie poraz kolejny, nie poddaje sie wyłaczam od razu jak tylko mi zaczyna brazowiec, zeby miało ten upragniany kolor piwa tudziez miodu. I wydaje mi sie ze jest idelany, stygnie i co i z nowu dupaaaa. Zaczynam ugniatac i nic, znowu twardnieje ...nie wiem no shit nie moge tego zrobic...

naprawde nie wiem czy probowac jeszcze raz...cor robie zle??
Stary 2007-05-22, 13:32   #73
olaska
Przyczajenie

Właśnie wykonałam ! Świetna rzecz. Przepis podstawowy - wyszło genialnie, tylko pod koniec gotowania trzeba pilnować żeby się zbyt mocno nie przyrumieniło (Jasne piwo i koniec grzania). No i nie zostawiać łyżeczki w pojemniku bo trudno potem wyjąć bez paprania (a jak wyciągniesz to daj dziecku do wylizania pyszne i wiesz co jesz a właśćiwie co ono je). Jak wszystkie włoski nie zostaną usunięte to resztki po umyciu dokończ depilatorem, jeśli to zrobisz od razu - nie boli. No i fakt nie boli jak przy wosku, może dlatego że nakładasz małe powierzchnie (tylko tyle na ile pozwala rozciągnięcie kulki - nie rozcierać do cienkiego bo się narobisz jak wół a będziesz musiała poprawić to miejsce). No i po ugotowaniu najlepiej od razu przelej do niskiego szerokiego słoika (szklanego!) bo już wiem że będę miała problem z zagrzaniem suszarką (słoiczek się topi a masa nie) albo gorącą wodą. Ogólnie metodę gorąco polecam!
olaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 13:35   #74
olaska
Przyczajenie

Spróbuj nabrać kiedy jeszcze jest letnie a jak zastygnie to podgrzej w gorącej wodzie lub suszarką. Jak resztę weżmiesz za jakiś czas to też będzie skamieniałe i trzeba będzie podgrzać aby nabrać.
olaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 15:41   #75
ilonka85
Przyczajenie

http://www.seawoman.cba.p l/pasta%20cukrowa/p okaz/slides/Pokaz%20depil acji.html

to jest link do pokazu zabiegu pastą cukrową.
ilonka85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 15:43   #76
ilonka85
Przyczajenie

http://www.seawoman.cba.p l/pasta%20cukrowa/p okaz/slides/Pokaz%20depil acji.html

to jest link do pokazu zabiegu pastą cukrową.
Stary 2007-11-12, 23:16   #77
Rosa
Rozeznanie

cos nie działa mi ten link
Rosa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-19, 11:24   #78
ilonka85
Przyczajenie

wpisz w google kafeteria pasta cukrowa otworz pierwsza stronke pozniej, przejdz na 4 tego tematu i tam znajdz maaarcelkaaa http://www.seawoman.cba.pl/pasta%20cukrowa/p okaz/slides/Pokaz%20depilacji.html tam link sie otwiera
Stary 2008-08-05, 07:40   #79
bbeett
Przyczajenie

hm. robiłam sobie pastę dwa razy w domu wg tego przepisu i wydawało mi sie że jest zbyt ciągnąca. więc kupiłam sobie taką na allegro i okazało sie ze ma identyczną konsystencję. czyli wychodziła mi dobra... tylko źle to robiłam!
tu link do tego jak ma wyglądać depilacja... trochę przerażające jak szybko ale z czasem i ja pewnie nabiorę wprawy
http://pl.youtube.com/watch?v=FShR0WreBj0
i jeszcze jeden
http://pl.youtube.com/watch?v=rHBCtuQWH-E

wnioski z filmów: NAKłADAć POD WłOS, śCIAGAć Z WłOSEM!!!!!!!!!!!!!! WTEDY MNIEJ BOLI
bbeett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 08:03   #80
uroczagwiazdeczka198826
BAN stały

Wink Dot.: depilacja cukrowa

W Turcji bardzo wazna jest depilacja kobiety i wlasnie tego sposobu tam uzywaja od bardzo dawna
uroczagwiazdeczka198826 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 22:08   #81
mekinking
Raczkowanie

Depilacja cukrowa w Bydgoszczy.

witam, wyszukiwarka mi nie pomogła, google tylko namieszało a ja nadal nie wiem gdzie w Bydgoszczy można iść na cukrowanie?
podobno na dwrcowej jest jakiś salon (taki troszkę bardziej wyglądający na luksusowy który ma w ofercie cukrowanie, ale może ktoś zna inne miejsce? no i najlepiej sprawdzone
z góry dzięki
mekinking jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 16:20   #82
Lucas235
Przyczajenie

Depilacja cukrowa

Mam pytanie czy ktoś wie cokolwiek na temat tego sposobu depilacji

http://www.allegro.pl/item517329096_moom_dep ilacja_cukrowa_dla_mezczy zn_nowosc.html

jeśli tak to jakie są tego efekty? Jak często po tym odrastają włosy? Producent pisze, że gładka skóra może być nawet do 8 tygodni. Depilowałem się już depilatorem mojej dziewczyny ale w tym przypadku włoski odrastały już po tygodniu
Lucas235 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 17:00   #83
to ja magda
Raczkowanie

Dot.: Depilacja cukrowa

Podany sposób depilacji (nakładanie z włosem i zrywanie pod włos przy użyciu paska) własciwie nie rożni sie od depilacji woskiem. Nie ma więc co liczyć na to, ze będzie to bezbolesna metoda. Niestety. Plusem jest to, ze pastę podgrzewa się do stosunkowo niskiej temperatury, więc podraznienia mogą byc faktycznie mniejsze niż przy niektorych woskach, które trzeba jednak podgrzac trochę bardziej.
No i obietnicę 8 tygodni spokoju można naprawdę między bajki włozyć.

O "właściwej" depilacji cukrowej jest już kilka wątków. Zasadnicza różnica polega na tym, że pastę cukrową nanosi w kierunku "pod włos" a roluje z wlosem. Jest to sposób dobry, faktycznie wloski odrastają wolniej a podraznień jest mniej. Minusem jest jednak to, że to żmudna metoda a jej opanowanie wymaga czasami sporej cierpliwości.
to ja magda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 22:13   #84
axax
Przyczajenie

depilacja cukrowa - Warszawa - gdzie?

Czy wiecie gdzie u kosmetyczki w Warszawie można zrobić depilacje cukrową? - Oprócz Tais - byłam i nie polecam (po pierwsze
horrendalna cena, po drugie niezbyt mila obsługa).
W necie jest jeszcze salon Celebrity - sprawdzilam ceny ale są też z sufitu. Chodzi mi o "normalną" kosmetyczkę a nie wypasiony (lub uważający się za taki) gabinet kosmetyczny.
axax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 15:46   #85
Mary_Q
Zakorzenienie

depilacja cukrowa -Bydgoszcz!

witam
pilnie szukam salonu w Bydgoszczy,ktory robi depilacje cukrowa ale cos znalezc nie moge

moze ktos wie gdzie w Bydg robia?

pzdr
Mary_Q jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 11:10   #86
Ahenna
Przyczajenie

Dot.: depilacja cukrowa - Warszawa - gdzie?

Podobno w wawie na pięknej robią niedrogo, salon nazywa się Orient Studio - ale nie sprawdzałam go jeszcze, właśnie się zastanawiam.. Może ktoś już tam kiedyś był? Albo zna inny salon w Warszawie, który stosuje tą metodę i może go polecić?
Ahenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 15:06   #87
mykmyk
Raczkowanie

Dot.: depilacja cukrowa - Warszawa - gdzie?

Cytat:
Napisane przez Ahenna Pokaż wiadomość
Podobno w wawie na pięknej robią niedrogo, salon nazywa się Orient Studio - ale nie sprawdzałam go jeszcze, właśnie się zastanawiam.. Może ktoś już tam kiedyś był? Albo zna inny salon w Warszawie, który stosuje tą metodę i może go polecić?

Podbijam! Znalazlam takie gabinety:

- TAIS - ale wizazanka wyzej nie poleca;
- ORIENT STUDIO
- Instytut Essenca

Ktos sie jeszcze wypowie?
Stary 2010-01-08, 21:53   #88
shirley908
Przyczajenie

heej słuchajcie
bo zabrałam się do gotowania i.. nie wyszło
Moja wspaniała mikstura ma kolor jasnego piwa ale.. jest ciągnąca się (dodałam tam troche więcej cukru niz w przepisie bo chciałam "troszeczke" dosypać i... nie wyszło:P) da sie to jakoś uratować?
np dolac wody i zagrzac? (nie wiem kuchmistrz ze mnie taki co wcale)

bo jak próbowałam z materiałem to włoski nawet się wyrywają tylko ze ona nie twardnieje i.. nie zastyga do końca...

<help>
shirley908 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 23:36   #89
nefzet
Przyczajenie

shirley908 Nie wiem czy da się uratować tą pastę, ale może spróbuj zrobić ją jeszcze raz z tych samych proporcji co do tej pory ale potrzymaj na ogniu troszkę dłużej żeby nabrało koloru bursztynowego. Ja sporo czytałam o paście cukrowej zanim ją zrobiłam i wszędzie pisali o kolorze bursztynowym. Kiedy podczas gotowania zauważyłam że kolor robi się taki troszkę jak jasny bursztyn potrzymałam to jeszcze jakieś pół minuty, potem szybko zdjęłam z gazu żeby zaczęło stygnąć i ... wyszło idealnie tzn. kiedy troszkę ostygło przelałam do ceramicznej miseczki i poczekałam aż CAŁKOWICIE ostygnie co zajęło trochę czasu ale rzeczywiście zrobiło się twarde jak skała, a raczej jak twardy cukierek no coż w końcu tak wygląda twardy karmel w kolorze bursztynu... a potem ciach do mikrofalówki na 10 sekund i okazało się że w środku miseczki pasta była na tyle ciepła i troszkę miękka, że mogłam palcem ją stamtąd wyjąć i wygniatać aż zrobiła się jak ...hmmm chyba trochę jak plastelina . Nakładasz to potem palcem na skórę - obojętne czy z włosem czy pod włos, to musisz sama wypraktykować- i zrywasz.
Nie jest to łatwe i moje początki z pastą były koszmarne, ale jak mówią trening czyni mistrza! Nie poddawaj się, bo depilacja cukrowa naprawdę mniej boli od wszystkiego czego próbowałam, a włoski odrastają po 3-4 tygodniach. Powodzenia!
nefzet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 23:39   #90
nefzet
Przyczajenie

Dot.: Depilacja cukrowa a długość włosków.

to zależy od depilowanego miejsca i grubości włosków, mi na nogach odrastają po 2-3 tygodniach, a w okolicach bikini dopiero po 3-4 tyg są widoczne.
nefzet jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cukrowa, depilacja, depilacja cukrowa, epilacja, warszawa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości