ile seansów, ile min, jak często na solarium aby był efekt? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-01-14, 15:14   #91
monyczkaaa
Zakorzenienie

Dot.: Ile wizyt w solarium zeby bylo widac efekt??

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...minut+solarium

po pierwsze: to nie to forum
po drugie: wystarczyło poszukać
po trzecie; te zdrobnienia: minutki, kochaniutkie, miasteczko, solariumkiem, brązik są infantylne i irytujące.
Amen
Stary 2007-01-14, 15:15   #92
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
ale bezsens.
"Mieszkam w malym miasteczku gdzie solaria podobno nie sa rewelacyjne i opalaja wolniej niz te w innych miasteczkach"

no szok. byc moze sa inne lampy ale to w jakim tempie sie opalasz zalezy tlyko od Ciebie-od Twojej skory! a nie takie gadanie-mieszkam na wsi wiec moje solarium jest gorsze
Po pierwsze nikt nie napisał, że na wsi a po drugie Bandziorka po prostu podała informację, że lampy tam, gdzie mieszka nie są tak mocne jak w innych miastach.
Owszem - opalanie zależy od własciwości skóry ale również od mocy lamp

Bandziorka, osobiście odradzam solarium. Dlaczego? Było na ten temat sporo wątków. Proponuję dobry samoopalacz - koszt mniejszy, nie wyrządzasz szkody skórze a efekt bardzo przyzwoity.

Stary 2007-01-14, 19:31   #93
bandziorka007
Rozeznanie

Dzieki za info Novakia wydaje mi sie ze to czy mieszkam na wsi czy w miescie nie ma chyba znaczenia i nie ma zwiazku z moim pytaniem ! Piszac solaria w moim miasteczku opalaja gorzej niz te w np. wiekszych miastach mialam na mysli ze lampy sa slabsze .Pozatym nie wiem tez co bylo tu bezsensem??? jesli nie masz ochoty odpowiadac na moje pytania to nie odpowiadaj a nie komentujesz w jakis "dziwny" sposob moje pytanie.
bandziorka007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 19:46   #94
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość

po pierwsze: to nie to forum
po drugie: wystarczyło poszukać
po trzecie; te zdrobnienia: minutki, kochaniutkie, miasteczko, solariumkiem, brązik są infantylne i irytujące.
Widziala laska reklame heyah i pomniejsza ceniki
"ja tu bede krolikiem".. "a to peszek" itp..

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 19:54   #95
aga.vip022
Zadomowienie

a nie lepiej zainwestować w dobry balsam brązujący? skóra będzie ci wdzięczna
Stary 2007-01-14, 21:10   #96
novakia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Dzieki za info Novakia wydaje mi sie ze to czy mieszkam na wsi czy w miescie nie ma chyba znaczenia i nie ma zwiazku z moim pytaniem ! Piszac solaria w moim miasteczku opalaja gorzej niz te w np. wiekszych miastach mialam na mysli ze lampy sa slabsze .Pozatym nie wiem tez co bylo tu bezsensem??? jesli nie masz ochoty odpowiadac na moje pytania to nie odpowiadaj a nie komentujesz w jakis "dziwny" sposob moje pytanie.
no wlasnie-NIE MA ZNACZENIA czy to miasto czy wies. dlaczego na wsi solarium mialoby miec gorsze lampy? fajnie za zuwazylas o co mi chodzi...
Stary 2007-01-14, 21:28   #97
rzastin
Zakorzenienie

Jak się człowiek postara, to wystarczy jedna wizyta, taka na 40 min.

A tak na serio- jeśli już musisz iść, to rób to stopniowo, unikniesz poparzeń. Wbrew pozorom, lepiej chodzić na krótsze seanse, wtedy opalenizna ma ładniejszy kolor- jest głębsza, równomierna i nie schodzi tak szybko. No i widzisz, kiedy skóra ma już dość.
Pzdr

rzastin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 21:50   #98
warszawianka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Po pierwsze nikt nie napisał, że na wsi a po drugie Bandziorka po prostu podała informację, że lampy tam, gdzie mieszka nie są tak mocne jak w innych miastach.
Owszem - opalanie zależy od własciwości skóry ale również od mocy lamp

Bandziorka, osobiście odradzam solarium. Dlaczego? Było na ten temat sporo wątków. Proponuję dobry samoopalacz - koszt mniejszy, nie wyrządzasz szkody skórze a efekt bardzo przyzwoity.

Ja również polecam dobry samoopalacz lub poprostu balsam brązujący.
Z tych samych przyczyn,które podała Yedanna-efekt podobny a do tego pielęgnujesz skórę.
Zamiast szybciej się starzeć-będzie zdrowsza
warszawianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 22:11   #99
Sathi
Zakorzenienie

No ja też jestem za balsamem brązującym [dove]
Przemyśl sprawę
taniej i zdrowiej.

MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 22:16   #100
Asik_
Zakorzenienie

ja kiedys bylam tak : 6 minut, 8 , 10 , 10 i jedyne co mialam to spalone plecy i posladki:/ Nie mam pojecia dlaczego sie nie opalilam, adodam ze chodzilam w odstepach.
Asik_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 22:36   #101
Momo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
ja kiedys bylam tak : 6 minut, 8 , 10 , 10 i jedyne co mialam to spalone plecy i posladki:/ Nie mam pojecia dlaczego sie nie opalilam, adodam ze chodzilam w odstepach.
Bo lampy w solariach,powinny być wymieniane co ileś tam godzin - gdy są zużyte,to nie opalają
A,że są bardzo drogie,to wiadomo - oszczędzają na nich

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://turkusowykwiat.blogspot.com/

Awatar - made by Momo
Momo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-14, 22:49   #102
Juda
Zakorzenienie

GG do Juda

I na koniec :
milutkiego opalanka
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 17:45   #103
mozaika88
Raczkowanie

Solarium-co ile trzeba chodzic

Prosze o udzielanie konkretnych odp bez bednego rozpisywania sie:

1. Co ile trzeba chodic na solarium? Wystarczy ra na miesiac? No ewentualnie raz na 3 tyg,ale to maksimum.Czesciej nie wchodzi w gre,bo jak co to reygnuje

2. Jakie kremy uzywacie maksymalnie nawilajace po solarium

dziekuje a odp
mozaika88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 17:53   #104
Ludowa
Zakorzenienie

Dot.: Solarium-co ile trzeba chodzic

Cytat:
Napisane przez mozaika88 Pokaż wiadomość
1. Co ile trzeba chodic na solarium?
Ależ Mozaiko, wcale nie trzeba

Ludowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:03   #105
mozaika88
Raczkowanie

Wiem,wiem,ze nie trzeba.sprecyzuje,CO ILE TRZEBA ABY UTRZYMAC LECIUTENKI EFEKT!!! mam bardzo jasniutka karnacje,chodzi o to ze chcialabym tylko wyrownac koloryt twary z szyja Ba!Nawet nie chce byc szczegolni mocno opalona bo bardziej sie sobie podobam w jasnej cerze.Uzywam Cameo PureMakeup Maybelline i 100 LP,wiec wyobracie sobie Chodzi mi tylko o wyrownanie kolorytu leciutkie musniecie sloncem ];] nAWet koloru podkladu nie mam zamiaru zmieniac
Stary 2007-03-09, 18:11   #106
ruda21
Raczkowanie

ja chodze raz w tygodniu na 10 minut
ruda21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:13   #107
Ludowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mozaika88 Pokaż wiadomość
Wiem,wiem,ze nie trzeba.sprecyzuje,CO ILE TRZEBA ABY UTRZYMAC LECIUTENKI EFEKT!!! mam bardzo jasniutka karnacje,chodzi o to ze chcialabym tylko wyrownac koloryt twary z szyja Ba!Nawet nie chce byc szczegolni mocno opalona bo bardziej sie sobie podobam w jasnej cerze.Uzywam Cameo PureMakeup Maybelline i 100 LP,wiec wyobracie sobie Chodzi mi tylko o wyrownanie kolorytu leciutkie musniecie sloncem ];] nAWet koloru podkladu nie mam zamiaru zmieniac
Ach, ja wiem Tamten post był ironiczny trochę, nie mogłam się powstrzymać

Mozaiko, czy Ty masz inny kolor twarzy i szyi?

A tak na marginesie, też mam jaśniutką cerę (LP100 też mi pasuje) i nie zamierzam tego zmieniać. Ale to poza tematem, nie będę zaczynać krucjaty pt. bądź blada i dumna

Pozdrawiam.

Ludowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 18:16   #108
mozaika88
Raczkowanie

Pewnie tego az tak bardzo nie widac,mam zarozowiona lekko cere a jasniutka szyje,jak naloze LP 100 to jest w sam raz,nie widac roznicy,ale chcialabym wyrowanc jej koloryt,zeby nie uzywac podkladow,myslicie ze raz na 3-4 tyg wystarczy ??? No przeciez nie chce byc czekoladowa
Stary 2007-03-09, 18:39   #109
exterior
Raczkowanie

na poczatek polecam 1 dzien na 8 min na jakies srednie lozko, pozniej po 3/4 dniach 10 min na mocniejszym lozku, po kolejnych 5 dniach 12 min na mocnym lozku. to aby uzyskac jaki kolwiek efekt. pozniej mozesz chodzic co 2 gora 3 tygodnie na 10 min na jakies mocniejsze lozko. Efekt zaczerwienienych policzkow czy piekacego tylka nieuniekniony, ale po 1 gora 2 dniach schodzi. W solarium mozesz kupic profesjonalne kosmetyki do opalania, przed i po. Przed sluza zazwyczaj przyspieszeniu i brazowieniu skory, ale i peilegnacji. Kosmetyki po sluza glownie pielegnacji i utrzymaniu dluzej opalenizny. To chyba tyle. Pracowalam troche w solarium zreszta sama tez chodze. W domu smaruje sie zwyklymi kremami nawilzajacymi. Powodzenia
Stary 2007-03-16, 10:51   #110
frida110
Zakorzenienie

Zastanawiałam sie ostatnio jak to jest z samoopalaczami (balsamy brązujące też wchodzą w grę) i solarium. Tzn. Czy po użyciu kremu brazującego solarium tak samo opali, czy nie?
Bo wiadomo przez podkład twarz się nie opali, a co z tymi kremami?
frida110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 12:23   #111
madziunieq
Raczkowanie

Co z tym solarium? Ehh...

Witam.
Ostatnio udałam się do solarium.
Wcześniej chodziłam po 5 minut i nie było zgrubsza rezultatów.
Zaniechałam chodzenia na solarium.

Gdy znów się tam udałam weszłam na 10 minut.
Do tego pozmarowałam się kremem i trochę mnie spaliło;/
Nie ma, aż tak źle, trochę z tyłu, tyłek piecze i uda
Mam zamiar tydzień odetchnąć i znów się udać, ale nie wiem na ile.
Czy mogę znów na 10, ale czy się nie spalę, bo skóra się przyzwyczaiła czy powinnam na 5 minut, bo to był symptom, że było to dla mnie za długo?
Dziękuję z góry!
Stary 2007-04-03, 16:24   #112
pink69
Zakorzenienie

Dot.: Co z tym solarium? Ehh...

Jeszcze się nie nauczyłaś..
Może kiedyś się opamiętasz

pink69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 16:40   #113
immortal_20
Raczkowanie

GG do immortal_20

Zaraz... czy ja dobrze rozmumiem... Pierwszy raz poszlas na solarium na 5 min i dalej juz nie chodzilas??? A ile to 'niechodzenie' trwalo??? Bo jak dosyc duzo, to po jakims czasie 10 min to jest zupelnie za duzo. Powinnas po przerwie z powrotem powtorzyc 5 min, a pozniej ewentualnie jakies 2 - 3 minutki przedluzyc. A teraz jak sie spalilas, odczekaj az skora CALKIEM dojdzie do siebie i pojdz na jakies... Nie wiem,ja na twoi miejscu teraz poszlabym na jakies 6 - 7 minutek.
Pozdro
immortal_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 17:45   #114
dolare
BAN stały

GG do dolare

ja mam jasną karnacje. zaczęłam od 7 minut (+ krem z wysokim filtrem) , potem 9 (filtr mniejszy) ... a teraz chodze przewaznie na 10 -11 min. (z preparatami Soleo) raz na tydzien.
nie jestem Węgielkiem-poprostu nie chce być Bieluchem
Proponuje by Twoja skórka "dychnęła" z tydzien, 1.5 tyg. i wtedy spróbuj iśc na 8 minutek - koniecznie z filtraskiem!!!
dolare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 19:01   #115
Glamour_girl
Raczkowanie

Nie uzywa sie kremow z filtrami w solarium!! do opalania sa specjalne kremy ktore chronia i nawilzaja skore, mozna je kupic w solarium. Jak sie uzyje kremu z filtrem to jaki sens jest isc do solarium?? wtedy skora sie nie opali, lepiej isc na mniej minut i posmarowac sie specjalnym specyfikiem..
Glamour_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 15:43   #116
Roxy
Rozeznanie

Dot.: ile seansów, ile min, jak często na solarium aby był efekt?

Ranyy... jak ja dawno zagladalam na to forum. Oj kobity to co piszecie tutaj jest przerazajace! Po pierwsze same musicie sie najpierw udac na solarium i zapytac jakie to lampy i na ile mozecie na pierwszy raz isc... Pani ktora tam pracuje powinna wiedziec co i jak.. (ta, ktora ma glowe na karku nigdy nie pusci corki mlynarza na 10minut!!!)I nigdy w zyciu na pierwszy raz nie mozna isc na 10 minut, nawet jesli ktos ma ciemna karnacje. Poza tym zwracam sie teraz do wielkich przeciwniczek solarium: W tych czasach wszystko szkodzi. Nawet to, ze siedzicie teraz przy komputerach a w kieszeniach trzymacie telefony komórkowe, albo tez sie zdaza, ze z nimi spicie. Solarium w nie tak duzych ilosciach baaardzo nie szkodzi i mozna smialo go uzywac, tylko z glowa! A samoopalacze oczywiscie, ze maja swoje plusy, ale takze minusy. Nie znosze tego zapachu jak juz wczesniej powiedzialam, a poza tym czesto zostawiaja slady na ubraniu. I jesli ktos lubi naprawde ciemna opalenizne to nigdy nie uzyska takiego koloru uzywajac samoopalacza.
Roxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 19:07   #117
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Roxy Pokaż wiadomość
I jesli ktos lubi naprawde ciemna opalenizne to nigdy nie uzyska takiego koloru uzywajac samoopalacza.
Jeśli ktoś lubi bardzo ciemną opaleniznę, to nigdy nie uzyska jej w solarium bez szkody dla zdrowia i wyglądu skóry.

A ciemną dobrym samoopalaczem uzyska bez problemu
Stary 2007-09-27, 20:22   #118
Roxy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś lubi bardzo ciemną opaleniznę, to nigdy nie uzyska jej w solarium bez szkody dla zdrowia i wyglądu skóry.

A ciemną dobrym samoopalaczem uzyska bez problemu
Z tego co sie orientuje na rynku sa juz solaria bardzo dobrej jakosci i najnowszej generacji, ktore nie szkodza tak bardzo jak te stare. Poza tym rynek kosmetyczny stworzyl rowniez lepsze kosmetyki, ktore rowniez chronia skore. A co do uzyskania bardzo ciemnej opalenizny samoopalaczami, uzywajac ich bardzo dlugo jedna warstwa na druga- zostawiaja slady na ubraniu i szybko sie scieraja, co nie jest zbyt fajne. I oczywiscie to o czym juz wspominalam samoopalacze poprostu smierdza z czym np ja i inne osoby nie potrafia wytrzymac. Oczywiscie nie jestem za spalaniem sie na solarium, ale uzywania go z glowa i niezbyt czesto. Inne rzeczy tez bardzo szkodza, nawet oddychanie... w koncu nie mamy zbyt czystego srodowiska i powietrza
Roxy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 21:05   #119
basiao84
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Roxy Pokaż wiadomość
Z tego co sie orientuje na rynku sa juz solaria bardzo dobrej jakosci i najnowszej generacji, ktore nie szkodza tak bardzo jak te stare. Poza tym rynek kosmetyczny stworzyl rowniez lepsze kosmetyki, ktore rowniez chronia skore. A co do uzyskania bardzo ciemnej opalenizny samoopalaczami, uzywajac ich bardzo dlugo jedna warstwa na druga- zostawiaja slady na ubraniu i szybko sie scieraja, co nie jest zbyt fajne. I oczywiscie to o czym juz wspominalam samoopalacze poprostu smierdza z czym np ja i inne osoby nie potrafia wytrzymac. Oczywiscie nie jestem za spalaniem sie na solarium, ale uzywania go z glowa i niezbyt czesto. Inne rzeczy tez bardzo szkodza, nawet oddychanie... w koncu nie mamy zbyt czystego srodowiska i powietrza
Na temat nieszkodliwości najnowszej generacji lamp w solarium wypowiadać się nie będę, bo zupełnie jest mi ta tematyka nie znana, ale co do używania samoopalaczy:

1. Ślady na ubraniu to nie problem, od czego jest pralka? Zresztą, i tak pod koniec dnia ciuchy lądują w koszu na pranie, niezależnie od tego, czy akurat używam samoopalacza, czy nie.
2. Ściera się nie sam samoopalacz, ale zabarwiona warstwa naskórka. Przy regularnym peelingu to nie problem. A dzięki peelingowi przy okazji skóra gładsza i milsza w dotyku.
3. Tak, samoopalacze niespecjalnie ładnie pachną. Ale wystarczy, że rano wezmę prysznic, i smrodek wieczorem zaaplikowanego samoopalacza znika

To tyle ode mnie.

Pozdrawiam serdecznie,
Basia
basiao84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 21:18   #120
yedanna
Zakorzenienie

A ja jeszcze dodam, że szkodliwość solariów jeśli nawet została zmniejszona, to minimalnie. A pewność, co do tego że używamy łóżka najnowszej generacji może mieć tylko ten, kto sam je sobie kupi. Co i tak nie sprzyja zdrowej skórze.

Niechęć do zapachu samoopalacza rozumiem, ale oczywisty jest też wybór: nieprzyjemny zapach który znika po kąpieli czy wysuszona skóra i coraz większe niebezpieczeństwo czerniaka.

I nie oceniam tego abstrakcyjnie, o nie. Swoje "zauroczenie" solarium też przeszłam.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości