Jaka to ukraińska uroda? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-11-08, 10:15   #31
Soso
Zakorzenienie

Dot.: Jaka to ukraińska uroda?

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Na mnie również zrobiło to ogromne wrażenie. Ukrainki, które widziałam, miały w 99% figurę modelek
przed ślubem Ale faktem jest, że młode Ukrainki sa niebo lepiej zadbane niż Polki.

Soso jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 03:20   #32
bentkuff
Zadomowienie

Fakt faktem, że im bliżej Moskwy- to tak jad jedna wizażanka napisała- dziewczyny/ kobiety zaczynaja się dzielić na na 2gr.- jedna odpicowanych na 100% az za nadto, 2 to kobiety, które wtglądają w wieku 30 kilku lat jak własne babki. Na wsiach jest tez 3cia grupa czyli młode nastolatki, dziewczęta z przepięknymi jak anioły włosami- które potem zazwyczaj zamieniają się w te kobiety- babki. Dlatego w Rosji, Ukrainie na wsiach wiele młodych dziewcząt sprzedaje swoje włosy- włosy europejskie, słowiańskie blond sa bardzo drogie ze wzgledu na strukturę- łatwe na zniszczenia itp. Atakie młode dziewczyny zazwyczaj nie używają prostownicy, czesto pielęgnują je w stary sposob czyli maseczki z jajek itp. Jest kilka filmów dokumentalnych o pozyskiwaniu wlosów naturalnych i właśnie te tereny sa najbardziej "bogate" w piekne, zdrowe, lśniące wlosy. Poza tym kultura piękna jest tez inna niż u nas czy już np. w Belgii, Holandii itp. Na Wschodzie kobiety zdecydowanie częściej podkreślają swoje wdzięki, zakładają sukienki, spódnice, obcasy. Obowiązkowo piękne pofalowane włosy, pomalowane długie paznokcie i makijaż. I za każdym razem jak jestem we Wiedniu czy Barcelonie- wiem, po prostu wiem kto jest z Rosji itp.

Co do urody słowiańskiej- wg mnie poszczegolnie kraje różnią się- np. Słowianki z Rosji wyglądają inaczej niż Polki czy Chorwatki, Serbki tip- a przecież to też są Słowianie, tylko południowi.

Warto spojrzeć na kompozyty twarzy róznych krajów- wystarczy wpisać w google average men/ women faces. Warto też poczytac o etnogenezie Słowian oraz naszych powiązaniu czysto bioloficznych bo genetycznym http://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_(Y-DNA)

average-faces-of-women-from-around-the-world-28177-1297098566-9-550x497.jpg
bentkuff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 20:52   #33
Wampierz
Zakorzenienie

Nie warto brać serio takich komentarzy, najczęściej są to prywatne skojarzenia. Kiedyś też kilka osób oceniło, że wyglądam tak typowo rosyjsko... po prostu miałam wtedy włosy ufarbowane na dość jasny, ciepły blond i mocniej się malowałam A oni mieli takie skojarzenie. Z kolei za typowo polską została uznana dziewczyna o bardzo jasnych włosach i oczach, a wszystkie inne koleżanki też podostawały różne, czasem całkiem egzotyczne etykietki. To może być traktowane jako zabawa, ale nie oznacza, że ktoś naprawdę wygląda jakby był innej narodowości.

Poznałam sporo Rosjanek i wyglądały bardzo różnie, tak jak Polki zresztą. Wymieszanie genów.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość

Warto spojrzeć na kompozyty twarzy róznych krajów- wystarczy wpisać w google average men/ women faces. Warto też poczytac o etnogenezie Słowian oraz naszych powiązaniu czysto bioloficznych bo genetycznym http://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_(Y-DNA)

Załącznik 4977720
Ale nie traktujcie za serio tych zdjęć, bo to nie są naprawdę średnie wyciągniete z reprezentatywnych grup, tylko ze zdjęć, które zostały im udostępnione, chyba przez chętnych. Dodatkowo dla różnych krajów użyto różnej ilości zdjęć (ile mieli). Te zdjęcia nie są więc zbyt reprezentatywne.

Poza tym one co innego pokazują - chodzi o to, że uśrednienie rysy twarzy zwiesza atrakcyjność (nie wiem dlaczego tak wiele osób uznało to za zaskakując, w końcu nie bez powodu mówi się regularne rysy twarzy)
Stary 2012-11-19, 13:02   #34
bentkuff
Zadomowienie

oczywiście to prawda- im bardziej symetryczna twarz- tym uznawana przez społeczeństwo za ładniejsza (oczywiście są wyjątki). Ale tak czy siak widać tendencję- przynajmniej w klorze skóry, włosow. Poza tym Polska nie jest krajem z aż tak wymieszanymi genami. Oczywiście były mieszanki kulturowe, najazdy (=gwałty), zmiany granic itp. Ale jako kraj wciiąz jesteśmy spojni socjoetnicznie. W Polsce nie ma aż tylu mieszanych związkach, a gł. grupę stanowią mieszanki polsko- niemiecki oraz polsko-ukraińskie.
Ja z biol. punktu widzenia mam urodę nordycką, czy jak to się nazywalo, aryjska- jasne blond włosy i niebieskie oczy, mocno zarysowane kości twarzy m.in. kości jarzmowe. A u mnie w rodzinie wszyscy od prapradziadków mają ciemne włosy (gł. szatyni i bruneci) dlatego mając te 20parę lat (coraz bliżej 30 ehh) odkąd pamiętam jestem pytana czym farbuję włosy (jak poszłam do liceum to po 1szym dniu miałam "pogadankę" że szkoła to nie miejsce na makijaże i farbowanie włosow- mam jasną skórę, do tego duże malinowe usta, ciemne, mocno zarysowane brwi, rzęsy, ale włosy i oczy jasne i może stąd, że jest to rzadko spotykana uroda mialam "trochę" pod górę w szkole? zazwyczaj osoby o jasnych blond wlosach mają prawie niewidoczne brwi, a ciemna oprawa niebeiskich oczu częściej widziana jest przy włosach brązowych.
Także różnice w urodzie/wyglądzie są nawet w obrębie jednej rodziny. I ja patrzę z przymrużeniem oka sztywne podziały na konkretne typy urody
bentkuff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 13:18   #35
abraxas2871
Wtajemniczenie

Moja koleżanka ma dziadka Ukraińca i sama twierdzi, że ma urodę ukraińskiej chłopki - ciemne włosy, ciemne głęboko osadzone oczy i dość ciemną karnację. Ale szczerze - mam też koleżankę, która jest połączniem nacji polskiej, ukraińskiej i rosyjskiej i wygląda jak typowa aryjka (wszystko bardzo jasne).

A co do innego koloru brwi i włosów - mi się wydaje to BARDZO częste... nie wiem czemu, może po prostu to typowe w mojej rodzinie, ale mój tata na przykład ma mruczoczarne włosy (miał, teraz ma siwawe ;p) i do tego jaśniuteńkie blond brwi i rzęsy... Ogólnie to ja właśnie nie znam za dużo ludzi, którym brwi pasują do włosów (może poza ciemnowłosymi, oni raczej mają wszystko ciemne, ale blondyni zazwyczaj mają ciemne brwi i jasne włosy).

Tak w ogóle mi się wydaje, że "słowiańska" uroda leży głównie w oczach... muszą być jasne, mam wrażenie, że akurat jasne oczy są typowe dla słowian... włosy różnie, zdarzają się ludzie z urodą "królewny śnieżki", ale jasne oczy są moim zdaniem takim znakiem charakterystycznym. I to nie niebieskie, raczej niebiesko-szare jeśli już. I jeszcze w tonacji - jesteśmy raczej "zimnym" typem urody.

Edytowane przez abraxas2871
Czas edycji: 2012-11-19 o 13:20
abraxas2871 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 19:45   #36
Wampierz
Zakorzenienie

Plis, "skandynawska", jasna uroda to wygląd nordycki (czyli występujący na północy Europy). Aryjskość jako nordyckość to bzdura urojona przez nazistów. Ariowie to lud indoeuropejski. Nie wiadomo jak wyglądali, ale raczej nie byli Nordykami

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ariowie
Stary 2012-11-20, 00:39   #37
Yariewenka
Zadomowienie

Ten temat mnie nieco fascynuje - niezbyt się znam na typach ludzkich, ale na swoim przykładzie widzę, że ciężko jakieś wspólne cechy "ukraińskie" wyłowić. Z jednej strony moja rodzina pochodzi z okolic Lwowa (pradziadkowie od strony ojca), z drugiej mam korzenie cygańskie (babcia ze strony matki wciąż jeszcze wygląda jak "książkowy" przykład cyganki). Mieszanka (ja) zaowocowała niebieskimi oczami, ciemnoblond włosami, jasną cerą - gdziekolwiek bym się nie pojawiła (kilka razy za granicą czy nawet w centrum Warszawy) jestem brana za rosjankę (nieumalowana...... ).

Z jednej strony nie ma chyba reguł mówiących o "przynależności geograficznej", z drugiej - gdyby nie było, to chyba by nas nie posądzano o narodowość na podstawie wyglądu (przynajmniej w obrębie wschodu Europy..)? Czyli co - stereotypy?...

Yariewenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 08:54   #38
An Ka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Alina1990 Pokaż wiadomość
Ja jestem w połowie Słowianką, w połowie Tatarką, więc nie podaję swojego przypadku jako przykład, ale żyję w Moskwie i obserwuję. Uroda RODOWITYCH Rosjanek, Ukrainek, Polek, Białorusinek itd. nie różni się niczym. Utarło się, że Rosjanki mają lekko skośne oczy, ale to nie jest do końca prawda. Poprostu w Rosji nastąpiło bardzo duże przemieszanie ludności-czego ja też jestem przykładem. W każdym razie tak jak napisałam-uroda Słowiańska jest JEDNA
Piąteczka, ja też( od strony taty)
An Ka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 19:59   #39
Sniezna Dama
Raczkowanie

mnie sie kojarzy przede wszystkim z dlugimi blond wlosami , i niebieskimi oczami sa bardziej naturalne, nieprzerysowane, kobiece.

mysle ze gdyby polki zapuscily swoje piekne naturalne wlosy i sciagnely tone makijazu oraz ubieraly sie kobieco i z prostota byly by tez piekne. oczywiscie istnieja takie w polsce ale nie za duzo :p
Sniezna Dama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 21:03   #40
ksenija777
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Sniezna Dama Pokaż wiadomość
mnie sie kojarzy przede wszystkim z dlugimi blond wlosami , i niebieskimi oczami sa bardziej naturalne, nieprzerysowane, kobiece.

mysle ze gdyby polki zapuscily swoje piekne naturalne wlosy i sciagnely tone makijazu oraz ubieraly sie kobieco i z prostota byly by tez piekne. oczywiscie istnieja takie w polsce ale nie za duzo :p
Jako Ukrainka,muszę powiedzieć że naturalne blondynki raczej rzadko u nas spotykane..Blond włosy typowe dla Rosjanek i Białorusinek.Ja mam typową dla Ukrainek urodę,na co mi niejednokrotnie zwracano uwagę Mam parę swoich fotek tu,mogę jeszcze koleżankę pokazać ,to tak patrząc,rzeczywiście jesteśmy jakieś ,hmm, podobne.
ksenija777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 22:51   #41
elizka1987
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Coś co dla mnie rzuca się w oczy w przypadku Ukrainek to oczy. Takie rozmarzone, nieobecne, ale bardzo charakterystyczne.

elizka1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 20:15   #42
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:

Raczej twoje osobiste skojarzenie, Rosjanki wręcz uchodzą za bardzo dbające o siebie i podążające za modą. Z tych, które osobiście poznałam (w moim wieku), to chyba wszystkie się malowały. Od razu powiem, że normalnie się malowały, z wyczuciem, bo jeszcze w Polsce pokutuje jakiś stereotyp z PRL, że Rosjanki się mocniej malują.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez ksenija777 Pokaż wiadomość
Jako Ukrainka,muszę powiedzieć że naturalne blondynki raczej rzadko u nas spotykane..Blond włosy typowe dla Rosjanek i Białorusinek.Ja mam typową dla Ukrainek urodę,na co mi niejednokrotnie zwracano uwagę Mam parę swoich fotek tu,mogę jeszcze koleżankę pokazać ,to tak patrząc,rzeczywiście jesteśmy jakieś ,hmm, podobne.
Ja też słyszałam opinie od osób z tamtych stron, że ogólnie Ukrainki są raczej ciemnobrewe. Czyli jakoś niezbyt nordycki typ. A jakoś Litwinki czesto spotykałam bardzo jasne, chociaż też nie wszystkie - niektóre brunetki.

Nie spotkałam wiele Ukrainek, imho wyglądają zupełnie jak Polki czyli bardzo różnie. Ostatnio byłam na przystanku, słyszałam jak dwie dziewczyny pytają kogoś o drogę po angielsku, spojrzałam na nie i jakoś mi się skojarzyło że wyglądają na Włoszki, Hiszpanki czy okolice - nie że jakoś południowa uroda, tylko tak z twarzy i po ubraniu. A potem usłyszałam, jak mówią, że są z Ukrainy I tyle są warte skojarzenia.
Stary 2014-05-09, 18:36   #43
sylwiajot
Przyczajenie

Cytat:

ale Polki się prawie nie malują najczęsciej mają-o ile mają-makeup no makeup. Dopiero po pół roku zobaczyłam na ulicy kobietę w pełnym makijażu, przedtem to były same Plain Jane kiedyś pewien rosjanin powiedział, że jak jedzie na wschód(od polski) to w końcu widzi prawdziwie kobiety: z makijażem i na obcasach, bo w Polsce tego nie ma mój dziadek był ukraińcem i wyglądał jak
Turek(pewnie przez mieszanie się z kozakami):długa twarz i duży nos-a był z zachodniej ukrainy i miał córki, które są podobne do niego więc się trochę zdziwiłam, że nikt podobnej urody na ukrainie nie widział (co oni robią w takim razie z tymi twarzami i nosami?)
sylwiajot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 21:06   #44
blondfairy
Przyczajenie

Usłyszałam kiedyś, że troche wyglądam jak Ukrainka. Może miał troszke racji bo moi pradziadkowie byli ukraińcami. Często zdarza mi sie słyszeć komplementy na temat oczu (kiedyś słyszałam że oczy są głównym atutem ukrainek) nie są niebieskie ;p są piwno zielone, kąciki uniesione troche ku górze. Buzie mam okrągłą, włosy ciemny blond, ciemne brwi mocno kontrastujące z kolorem włosów, cerę śniadą... zawsze sie zastanawiałam czy to taki typowo polski wygląd czy mają na niego wpływ moje ukraińskie korzenie, chyba zawsze chciałam wierzyć jednak że to drugie
blondfairy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-04, 21:47   #45
ksenija777
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez blondfairy Pokaż wiadomość
Usłyszałam kiedyś, że troche wyglądam jak Ukrainka. Może miał troszke racji bo moi pradziadkowie byli ukraińcami. Często zdarza mi sie słyszeć komplementy na temat oczu (kiedyś słyszałam że oczy są głównym atutem ukrainek) nie są niebieskie ;p są piwno zielone, kąciki uniesione troche ku górze. Buzie mam okrągłą, włosy ciemny blond, ciemne brwi mocno kontrastujące z kolorem włosów, cerę śniadą... zawsze sie zastanawiałam czy to taki typowo polski wygląd czy mają na niego wpływ moje ukraińskie korzenie, chyba zawsze chciałam wierzyć jednak że to drugie
Hm..No raczej nie.U nas typowo Ukraińską urodą uważa się typ jak w wierszach i pieśniach: "біле личко ,карі очі,чорні брови"Czyli jasna cera,wielkie brązowe oczy,czarne brwi.Brwi wysoko nad oczami,jak skrzydła,(nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi) Usta pulchne.Nos mały.Powtórzę się-dla Ukrainek typowe jednak ciemne włosy.To Rosjanki i Białorusinki przeważnie są blondynkami, i jak ja zauważyłam ciemny blond często występuje u Polek.Niejednokrotnie słyszałam od polskich koleżanek , coś takiego: " mysi ,polski blond".Mój ojciec do dziś myśli że wszystkie Polki wyglądają jak Barbara Brylska.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0144e4acacde.jpg (52,7 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5d8a7d76957d.jpg (51,7 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg OPO4gfs5Z2g.jpg (52,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lr3AHAx2QP8.jpg (40,9 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10632865_716245011762035_6463518294397997945_n.jpg (16,3 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Wga7R_9Vz4U.jpg (59,3 KB, 64 załadowań)

Edytowane przez ksenija777
Czas edycji: 2015-04-04 o 23:21
ksenija777 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 12:34   #46
Loyd
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ksenija777 Pokaż wiadomość
Hm..No raczej nie.U nas typowo Ukraińską urodą uważa się typ jak w wierszach i pieśniach: "біле личко ,карі очі,чорні брови"Czyli jasna cera,wielkie brązowe oczy,czarne brwi.Brwi wysoko nad oczami,jak skrzydła,(nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi) Usta pulchne.Nos mały.Powtórzę się-dla Ukrainek typowe jednak ciemne włosy.To Rosjanki i Białorusinki przeważnie są blondynkami, i jak ja zauważyłam ciemny blond często występuje u Polek.Niejednokrotnie słyszałam od polskich koleżanek , coś takiego: " mysi ,polski blond".Mój ojciec do dziś myśli że wszystkie Polki wyglądają jak Barbara Brylska.
Bardzo piękne kobiety na tych zdjęciach i wyrwałaś mnie z błędu bo mi się zawsze wydawało że Jkraiński typ urody= rosyjski..

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-09, 13:43   #47
Sayuri_Chiyo
Raczkowanie

To powiem u mnie było już dużo krajów.

Od SP wyzywali mnie od azjatek,mongołów,chińczyk ów, japoneczek... Ostatnio (jestem na studiach) od kolegi z zagranicy usłyszałam, że nie mogę być Polką, bo nie wyglądam na Polkę. Powiedział, że go okłamujemy i muszę pochodzić: z Azerbejdżanu albo Kazachstanu, tudzież mogę być bladą Turczynką albo mixem. I to usłyszałam od kilku obcokrajowców. Teraz mam rude włosy, więc zdarzała się Irlandia. Ale w sumie mam dosyć nietypową urodę.
Mam skośne oczy i małe oczy, bladą cerę, włosy rude(naturalne to takie nieokreślony brąz/blond), nie jestem wysoka (niecałe 160). Ostatnio się śmiałam, że moja babcia się zapatrzyła na jakiegoś Tatara albo Ukraińca bo mój tata ma też małe i lekko skośne oczy, jego Mama miała tak samo. Ciekawi mnie, może faktycznie coś w tym jest?

Sayuri_Chiyo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
typ, ukraińska, uroda

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości