Potrzebuję rady - awaryjny powrót do naturalnego koloru? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-26, 14:51   #1
crueet
Przyczajenie

Potrzebuję rady - awaryjny powrót do naturalnego koloru?

Witam serdecznie Użytkowniczki.
Przeglądałam wątki na tym forum i nie znalazłam niczego co dałoby mi jasną odpowiedź na moje pytanie, więc zdecydowałam założyć nowy. Mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłam .

Otóż już przechodzę do sprawy. Chodzi o to, że bardzo chciałabym zmienić kolor włosów na rudy. Jasny, ciemny, nieważne, byleby rudy. Choruję na niego już dłuższy czas, ale boję się co będzie, gdy będę chciała wrócić do naturalnego koloru włosów (ciemny blond). I stąd moje pytanie: czy jeżeli przefarbuję włosy na rudo i kiedyś będę chciała wrócić do mojego koloru - czy farba zbliżona do ciemnego blondu pokryje ten ognisty kolor? Dla przybliżenia dodaję zdjęcia:
1 - zdjęcie znalazłam w internecie, ale mam IDENTYCZNY kolor włosków
2 - kolorek jaki chciałabym uzyskac po przefarbowaniu na rudo

Włosy mam zamiar farbować sama (jakieś doświadczenie mam). No i czy ewentualnie w sytuacji awaryjnej dam radę przejść z 2 do 1 koloru (bo odwrotnie to wiem że sie da) . Oczywiście bez dekoloryzacji, bo wiem że ona strasznie niszczy włoski.

Żeby sprawdzić czy spodoba mi się rudy na moich włosach, spróbowałabym szamponetki albo tonera, ale już to kiedyś robiłam i takie farbki nie łapią równomiernie moich włosów - końcówki które są trochę jaśniejsze pochłaniają kolor a reszta włosa nie, no i efekt jest tragiczny i w ogóle niepomocny.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg herbataw.jpg (50,0 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8e6278d8f2267d59.jpg (62,1 KB, 37 załadowań)
crueet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 16:04   #2
crippled
Wtajemniczenie

Dot.: Potrzebuję rady - awaryjny powrót do naturalnego koloru?

Cytat:
Napisane przez crueet Pokaż wiadomość
I stąd moje pytanie: czy jeżeli przefarbuję włosy na rudo i kiedyś będę chciała wrócić do mojego koloru - czy farba zbliżona do ciemnego blondu pokryje ten ognisty kolor?
Nie, farba w kolorze blondu nie pokryje rudości. Jeśli będziesz chciała wrócić do naturalnych raczej nie obejdzie się bez dekoloryzacji. Poza tym dobranie farby równej z naturalnym kolorem nie jest wcale takie proste
Stary 2011-08-26, 16:17   #3
crueet
Przyczajenie

Aha, czyli nici z moich planów .

No cóż, chyba pozostaje mi pomalowanie włosów czymś w stylu color&shine garniera, bo toto zmywalne... trudno.

Cóż, dziękuję tak czy inaczej .
crueet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 20:55   #4
doniek
Raczkowanie

hmm moja kuzynka farbowała kilka miesięcy na rudy kolor (ale nie aż taki ognisty, mniej więcej na taki http://s.bravo.pl/download/multimedi...1537822229.jpg) a później kupiła farbę blond rozjaśniającą o 4ry tony (garnier albo palette-nie pamiętam) . Za pierwszym razem wyszły jej takie jak pokazałaś na zdjęciu nr1. Więc jednak się da. Chociaż może to i zależy od włosów...
doniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 23:12   #5
siskath
Raczkowanie

Możesz mieć później problem, żeby wrócić do blondu, bo rudy pigment z jednej strony bardzo szybko się wypłukuje, a z drugiej często uparcie nie chce zejść do końca. Dziewczyny, które próbują pozbyć się rudości często narzekają na powracające prześwity, ale są też takie, które od razu sobie z tym poradziły (przykłady choćby na wątku: "Jak najbardziej ruda farba do włosów").
siskath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 03:38   #6
Miluuu
Rozeznanie

Ja farbowalam rudym z castinga i w sumie poczekalam az kolor mi wyblakl farbowalam elgonem numer 7 - blondem, bez zadnych dekoloryzacji, teraz jestem 9 miesiecy od farbowania ostatniego, nie mam ani odrostu widocznego, ani nie przebija mi rudy kolor mi bez problemu pokrylo na stale za drugim farbowaniem, po pierwszym farbowaniu po 2 tygodniach byly rude przeswity, po drugim zafarbowaniu juz nie ma.

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości