próba metamorfozy mężczyzny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-30, 18:14   #1
grzeg91
Przyczajenie

próba metamorfozy mężczyzny

Witam wszystkie użytkowniczki!

Zarejestrowałem się z nadzieją, że coś tutaj znajdę. Przejrzałem internet i za bardzo nie ma nic o metamorfozach, poradach dla mężczyzn. A wiadomo, na stylistę trochę kasy trzeba było by wydać.
Więc chciałbym uzyskać kilka porad, opinię co musiałbym zrobić?
A więc, przez dłuższy czas nie interesowałem się sobą za bardzo, mój styl i wygląd trochę ucierpiał na tym. Lecz przyszedł czas studiów i doszedłem do wniosku aby przestać się opierdzielać i zabrać się za siebie.
Zawsze mnie denerwowały moje włosy oraz bardzo młody wygląd.
Co do włosów:
gdy są za krótkie (poniżej 0,5 cm) nie widać ich, więc obcinam się na 1cm.
za długie to strasznie się kręcą i są bardzo gęste, wygląda to jak afro wg. moich znajomych.
kolor, dla mnie nie zydentyfikowany, ale mówią że są rude, blond, siwe (mieszanina taka).
W słońcu robią się białe nawet.
I tu mam pytanie, czy jest możliwość jakaś aby w naturalny sposób jakoś przyciemnić do brązu, czy siwego, jakiś optymalny jednolity kolor, płukanki itp., farba chyba się nie spisze bo szybko rosną to odrosty będą widoczne, no i koszt, co miesiąc farbować je to trochę za często (bardzo szybko rosną więc po miesiącu bedzie widać już je).
Ja była by możliwość to prosił bym o jakąś fryzurę dopasowaną do mnie.
Kolejnym problemem, który mnie dręczy to styl ubierania.
Nie mam za grosz stylu, kiedyś nosiłem luźne bluzy ze ściągaczami na nadgarstkach z napisem na klatce piersiowej. Wg. znajomego przypominało to worek na ziemniaki.
Ostatnio już odchodzę od tego stylu, lecz jeszcze nie ubieram się jak powinienem.
Z powodu moich mizernych wymiarów ciężko coś znaleźć odpowiedniego.
Ostatnią rzeczą test moja karnacja, chciałbym być trochę ciemniejszego koloru, lecz z powodu jasnej karnacji z brązu wychodzi burak. z czasem opalenizna schodzi i znów jestem blady. przez 2 miesiące używałem kremów z filtrem (faktor 50) lecz efekt był krótkotrwały.

O mnie:
173cm wzrostu, 54kg, bardzo szczupły, niebieskie oczy, karnacja typu I, uroda: przeciętna/taka sobie.

Prosił bym forumowiczki o jakieś porady, linki, zdjęcia itp.

Załączam również moje zdjęcia
jedno jest najświeższe, drugie (te nad morzem) jest z przed roku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 30082011(001).jpg (162,8 KB, 257 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SAM_0656 (600x800).jpg (37,0 KB, 239 załadowań)
grzeg91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 20:28   #2
Gosiaa1251
Przyczajenie

Dot.: próba metamorfozy mężczyzny

czemu ścinasz włoski? teraz bardzo modne są loczki u mężczyzn, zapuść. Jeżeli chodzi o szampony, kup sobie szampon z timotei, są różne. Do przyciemniania włosów, lub płukanki. Z orzecha włoskiego kory dębu są dostępne w aptekach, sklepach zielarskich. Styl, no tutaj.. każdy ubiera się jak chce i jak mu wygodnie. Ja akurat Cię widzę, w ciemnych kolorach, typu brąz,itd.
Stary 2011-08-30, 20:34   #3
Gosiaa1251
Przyczajenie

Chyba coś mi net szwankuje, jeżeli napisałam dwa razy to przepraszam. A więc, nie ścinaj włosów, zapuść je. Modne są teraz loczki, tak do brody. Płukanki- owszem są. Z kory dębu, czy czegoś tam. i z orzecha włoskiego, są również szampony przyciemniające. np. z Timotei. Co do stylu. Co do stylu, wyobrażam sobie Ciebie w ciemnych kolorach. typu, brąz, szary, kakaowy. np. czarna koszulka, szare spodnie.
Stary 2011-08-31, 08:23   #4
aquaria443343
Raczkowanie

Witaj,

Płukanki nie dają mocnego efektu. Mogą delikatnie przyciemnić/rozjaśnić włosy, szczególnie gdy dochodzi do tego działanie silnego słońca (lub jego brak, zależy od efektu, jaki chce się uzyskać), ale nie uczynią od razu z blondyna bruneta. I na odwrót. Dodatkowo często powodują, że przy jasnych włosach pasemka są jeszcze mocniej widoczne.

Myślę, że lepiej wyciągnąć maximum z tego, co jest - czyli naturalnie jasnych włosów. Bo z szamponami koloryzującymi też jest różnie, również zazwyczaj dają niezbyt trwałe i często dość nieprzewidywalne skutki, raz wychodzi pożądany kolor, innym razem zupełnie różny od spodziewanego. No i inna sprawa, że w zasadzie jestem przeciwna koncepcji farbowania włosów przez mężczyzn. Masz naturalnie jasną oprawę oczu, po przyciemnieniu włosów, musiałbyś zadbać także o nią, by nie wyglądało to sztucznie. A jasnego blondu szamponetka może w ogóle nie złapać.

Czy "bardzo młody" masz ten wygląd... no nie wiem. Pewnym jest, że taka jasna, delikatna uroda i szczupła budowa ciała, nie postarzają (sama co nieco o tym wiem). Ale dużo możesz zrobić, pracując nad tym drugim - przez regularne ćwiczenia. Wysportowane, zadbane ciało i praca nad sobą dodają dojrzałości, bo kojarzą się z konsekwencją i świadomym dążeniem do wytyczonego sobie celu.

W kwestii samego cięcia nie doradzę - dla mnie istnieją dwie męskie fryzury: krótka i alternatywna - długa, gdzie włosy sobie rosną jak chcą ; )

A ubiór to już kwestia bardzo indywidualna. Jedno wyraźnie trzeba potępiać - niechlujstwo, brak higieny. Myślę, że powinieneś szukać ubrań, w których Ty sam będziesz czuł się dobrze, czegoś wygodnego, dobrego rozmiarem i oczywiście dopasowanego do aktualnej pory roku. I będzie w porządku.

Pozdrawiam.
aquaria443343 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 08:46   #5
Betii12
Raczkowanie

Ja myślę, że w kwestii ubiorem dobrym pomysłem jest ubieranie sie troszkę bardziej elegancko, uważam, że będziesz spoko wyglądać w jakiejś fajnej koszuli, na to sweterk, elegantsze spodnie, ale nie takie garniturowe, eleganckie buty
Betii12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 11:19   #6
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Zapuść włosy na ok 10cm i noś marynarkę do dżinsów Jak dla mnie to połowa sukcesu
Stary 2011-09-01, 11:56   #7
Galadriela87
Zadomowienie

Znam mężczyznę o identycznym typie urody.

Stanowczo odradzałabym przyciemnianie włosów. Będziesz prawdopodobnie wyglądać bardziej blado, a jasne brwi będą się odznaczać.
Włosy zapuściłabym nieco i zrobiła lekkiego irokeza (coś w tym stylu: http://2.bp.blogspot.com/_7XlWEcHPVh...-fauxhawk2.jpg)

Mogę być nieobiektywna, bo jestem miłośniczką takiego typu urody i dla mnie przyciemnianie cery czy włosów, to zbrodnia, ale rozumiem chęć zmian i eksperymentowania.

Co do kolorów odzieży:
szary
szaroniebieski
brązowy
beżowy
piaskowy
khaki
itp.

Takie stłumione, jakby nieco przydymione. Żarówiaste barwy raczej nie będą odpowiednie.

Pozdrawiam.

~Xbox & rock fan
Galadriela87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 14:34   #8
jasza
Raczkowanie

Nie powiedziałabym, że taka przeciętna ta uroda...
Masz sympatyczną twarz i regularne rysy. Nie próbuj przyciemniać skóry ani włosów. Chcesz czy nie wyglądasz po prostu oryginalnie, pewnie inaczej niż wielu innych facetów.
W związku z tym nie staraj się zlewać z tłumem i wyglądać standardowo i tak Ci się nie uda
Włosy mógłbyś mieć trochę dłuższe, ale więcej się nie wypowiem w tej sprawie, ponieważ średnio się na tym znam.
Co do stroju to dziewczyny dobrze radzą, koszula, marynarka, ale o bardziej sportowym kroju. Może jakieś ciekawe buty, np. kolorowe, albo z takimiż elementami. Tak na początek, a jak się rozkręcisz i złapiesz temat to możesz trochę poeksperymentować.
jasza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 00:46   #9
grzeg91
Przyczajenie

Dziękuje bardzo za porady, przez jesień będę miał co robić.
Zobaczę co z tego wyjdzie.
grzeg91 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości