Makijaż do mojej kolorystyki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-09-03, 16:44   #1
Twirly
Raczkowanie

Red face

Makijaż do mojej kolorystyki.

Naturalnie kolor włosów mam średni mysi blond popielaty (według fryzjerów), aktualnie mam jakiś tam odrost i resztę włosów farbowanych na kolor zbliżony, jednak odrostu nie widać i wszystko wygląda jak naturalny kolor rozjaśniony słońcem w niektórych miejscach. http://darmowetapety.net/images/wall...(2)-59132.jpeg bardzo, bardzo podobny do tego, identyczny prawie tyle że troszkę ciemniejszy, ale w tej samej "tonacji".

Na codzień nakładam matująco-nawilżający kremik nivea, puder transparentny, trochę bronzera na skronie i pod kości policzkowe, żeby buzia była ładniejsza i nie taka "płaska", do tego podkreślenie brwi, dokładnie wytuszowane rzęsy (nienawidzę sklejonych rzęs, staram się żeby były ładnie podwinięte zalotką i dokładnie wszystkie wytuszowane), do tego pomadka, albo nakładam perłową Johnsona albo zostawiam swoje bladoróżowe usta, albo pomadkę nawilżającvą truskawkową Nivea która daje efekt naturalnie czerwonych ust, czasami perłową nude Miss Sporty)

i zastanawiam się - w jakiej "kolorystyce" powinnam się malować?
jaki kolor pomadki? róż czy bronzer?
będę wdzięczna za wskazówki
Twirly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 22:04   #2
goooosienka
KosModerator

Dot.: Makijaż do mojej kolorystyki.

A gdzie kolor oczu, odcień skóry - ciepły, zimny itd? Kolorów w makijażu nie dobierzemy tylko do włosów, ewentualnie to kolor włosów mogę Ci dobrać do koloru skóry Zamieść proszę w miarę możliwości zdjęcie twarzy zrobione na wprost z otwartymi oczami, takie bardziej paszportowe

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA
Gabinet kosmetologii profesjonalnej w Zabrzu
Gabinet kosmetologii profesjonalnej. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy, makijaż, manicure, pedicure.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 335 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
goooosienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 11:13   #3
Twirly
Raczkowanie

Hmm w sumie to chodzi przede wszystkim o usta, bo raczej naturalnie się maluję i minimalistycznie więc cieni nie używam Oczy w kolorze morskim, a skóra hmm... o zabarwieniu żółtawym, nie różowym, to na pewno.
Stary 2011-09-04, 15:05   #4
katka290
Raczkowanie

Witajcie..doradźcie coś proszę... Od lat stosuje tylko ciebie w odcieniach beżu i brązu. Czy jakieś inne kolory mogłybyscie mi polecić?
Jest tak:
- oczy mam brązowe, małe, ciemna oprawa, raczej szerokie brwi
- włosy jasny brąz wpadające w rudy
- cera ładna ciepły kolor bez piegów

Czy warto szaleć z kolorami czy zostawić jak jest??
Macie jakieś pomysły?
katka290 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 15:57   #5
goooosienka
KosModerator

Cytat:
Napisane przez katka290 Pokaż wiadomość
Witajcie..doradźcie coś proszę... Od lat stosuje tylko ciebie w odcieniach beżu i brązu. Czy jakieś inne kolory mogłybyscie mi polecić?
Jest tak:
- oczy mam brązowe, małe, ciemna oprawa, raczej szerokie brwi
- włosy jasny brąz wpadające w rudy
- cera ładna ciepły kolor bez piegów

Czy warto szaleć z kolorami czy zostawić jak jest??
Macie jakieś pomysły?
Jasne że warto poszaleć z kolorami Ja bym proponowała ciepłe! kolory zieleni, złota, pomarańcze i butelkową zieleń, khaki, odcienie miedziane. Raczej unikaj błękitów, szarości, granatów, bieli i tego typu kolorów

Zastanawia mnie jedna rzecz - Większość polek klasyfikuje się jako urody ciepłe, a tak naprawdę 80% to typy chłodne Ja też całe życie myślałam że jestem ciepła bo plamki żółtszej opalenizny traktowałam jako wyznacznik.

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Twirly Pokaż wiadomość
Hmm w sumie to chodzi przede wszystkim o usta, bo raczej naturalnie się maluję i minimalistycznie więc cieni nie używam Oczy w kolorze morskim, a skóra hmm... o zabarwieniu żółtawym, nie różowym, to na pewno.
Jeżeli masz ciepły kolor skóry po morele, brzoskwinie, oranże, ciepłe czerwienie, łososie, korale

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA
Gabinet kosmetologii profesjonalnej. Zabiegi pielęgnacyjne twarzy, makijaż, manicure, pedicure.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 335 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2011-09-04, 19:50   #6
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

To może i mi pomożecie

- oczy : dwukolorowe, w środku brązowe, brzegi zielone, bądź szare, zależy od tego co mam na sobie. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Na tęczówkach mam malutkie brązowe plamki;
- rzęsy : długie i gęste, ciemne;
- brwi : ciemne;
- piegi : złotawo ciepłe;
- usta : różowe, malinowe;
- cera : bardzo jasna, blada;
- włosy : ciemno brązowe w ciepłym odcieniu;

Mogę przesłać link do zdjęć na PW - będzie łatwiej
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 20:14   #7
goooosienka
KosModerator

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
To może i mi pomożecie

- oczy : dwukolorowe, w środku brązowe, brzegi zielone, bądź szare, zależy od tego co mam na sobie. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę. Na tęczówkach mam malutkie brązowe plamki;
- rzęsy : długie i gęste, ciemne;
- brwi : ciemne;
- piegi : złotawo ciepłe;
- usta : różowe, malinowe;
- cera : bardzo jasna, blada;
- włosy : ciemno brązowe w ciepłym odcieniu;

Mogę przesłać link do zdjęć na PW - będzie łatwiej
Cienie i pomadki jak u pań wyżej bo też jesteś ciepłym typem urody, dość intensywnym Do koloru oczu ewentualnie dorzuciłabym jakiś fiolet, a może spasowała z tą butelkową zielenią. Do tego jakiś ładny, delikatny brzoskwiniowo-morelowy róż

Jak któraś dziewczyna będzie chciała jeszcze wrzucić 'siebie' do analizy to odsyłam na przeznaczony do tego wątek http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197808

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2011-09-04 o 20:21
mikroREKLAMA

Stary 2011-09-15, 16:53   #8
Twirly
Raczkowanie

No niestety na tym wątku już kiedyś chyba byłam i się nie doczekałam
A mam malutkie pytanie do Ciebie - jeśli mam taką kolorystykę jak już Ci wcześniej pisałam - nie mam bardzo jasnej cery raczej żółtawo-brzoskwiniową, może oliwkową czasami, w każdym razie ciepłą, włoski w kolorze takim jak pokazałam powyżej (w pierwszym poście), zielono-niebieskie ("morskie") oczy to co mi będzie pasować bardziej?
Róż typowy czy coś w klimaty ciepłych odcieni typu brzoskwinia, brąz?
A naturalnie włosy mam w kolorze właśnie średni blond, na skutek farbowania naturalny ściemniał i aktualnie jest jakimś ciemnym blondem myślę, myszawym (ale to odrost, reszta włosów dokładnie jak na zdjęciu). Odcień włosów - raczej popielato-beżowy, naturalnie na pewno są popielate.
Stary 2011-09-15, 18:19   #9
goooosienka
KosModerator

Cytat:
Napisane przez Twirly Pokaż wiadomość
No niestety na tym wątku już kiedyś chyba byłam i się nie doczekałam
A mam malutkie pytanie do Ciebie - jeśli mam taką kolorystykę jak już Ci wcześniej pisałam - nie mam bardzo jasnej cery raczej żółtawo-brzoskwiniową, może oliwkową czasami, w każdym razie ciepłą, włoski w kolorze takim jak pokazałam powyżej (w pierwszym poście), zielono-niebieskie ("morskie") oczy to co mi będzie pasować bardziej?
Róż typowy czy coś w klimaty ciepłych odcieni typu brzoskwinia, brąz?
A naturalnie włosy mam w kolorze właśnie średni blond, na skutek farbowania naturalny ściemniał i aktualnie jest jakimś ciemnym blondem myślę, myszawym (ale to odrost, reszta włosów dokładnie jak na zdjęciu). Odcień włosów - raczej popielato-beżowy, naturalnie na pewno są popielate.
Odpisałam Ci, bo pytałaś o usta : Jeżeli masz ciepły kolor skóry po morele, brzoskwinie, oranże, ciepłe czerwienie, łososie, korale

Więc na pewno idź w kierunku kolorów ciepłych, typowy róż nie będzie pasował napewno jeżeli masz ciepły kolor skóry

dyplomowana wizażystka
magister kosmetologii
mikroREKLAMA

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości